Swedbanka samazina depozītu likmes

Pagājušā gada septembrī publicēju sarakstu ar Latvijas banku depozītu likmju salīdzinājumu. No šī saraksta varēja redzēt, ka Swedbankai ir pašas zemākās depozītu likmes. Domāju, ka daudzi izdarīja līdzīgus secinājumus un atbilstoši rīkojās.

Neilgi pirms Ziemassvētkiem banka veica Zelta klientu aptauju, kurā mēģināja noskaidrot klientu apmierinātību. Iespējams, ka daudzi klienti nebija sajūsmā par apkalpošanu, jo kā nākamais solis sekoja īpašie piedāvājumi Zelta klientiem un depozītu likmes bija uzlekušas kosmosā. Ja nemaldos, tad vidēji likme bija uzlekusi virs 12.5%. Atšķirība vairs bija tikai 1-1.5% no citu banku piedāvājumiem.

Šodien ielīdu bankā samaksāt rēķinu un ieskatījos depozītu likmēs. Pirmajā momentā nesapratu, kas par joku.

Ieskatījos uzmanīgāk un nespēju noticēt savām acīm. Banka ir samazinājusi procentu likmes un tagad tās ir iepriekšējā līmenī.

Es jau gandrīz noticēju, ka banka tiešām sākusi ieklausīties klientu vēlmēs.

Papildināts

Šajā rakstā Latvijas Bankas sniegtajā komentārā arī var redzēt atbildi.

Jau šobrīd varam novērtēt, cik liela nozīme ekonomikas stabilizēšanā ir bijusi valsts finanšu sakārtošanas procesam un šī gada budžeta pieņemšanai. Nozīmīgi ir mazinājusies nenoteiktība finanšu tirgos – latu procentu likmes trīs mēnešiem no gandrīz 14% 2009. gada novembrī sarukušas līdz 5,5% šobrīd. Tas atspoguļojas arī kredītu procentu likmju kritumā Latvijas uzņēmumiem un privātpersonām, norāda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Vairākus mēnešus pieaug arī noguldījumi bankās. Operatīvie dati liecina, ka arī decembrī noguldījumu pieaugums turpinājies: pret iepriekšējo mēnesi par 4,6% jeb 225 miljoniem latu un pret iepriekšējo gadu par 1,7%. Latu noguldījumi decembrī pieauguši par 7.6% un eiro noguldījumi — par 2,2%.

23 thoughts on “Swedbanka samazina depozītu likmes

 1. Janis

  Viņiem bija Ziemassvētku/Jaungada depozītu akcija kā katru gadu. Tad ir lielākas likmes. Akcijas ir vairākas reizes gadā.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Vienīgi depozītu likmes tika paceltas uz visiem depozītu veidiem, ne tikai uz Ziemassvētku depozītiem. Bija arī Jāņu depozīts un kāds tik vēl ne, bet tur uz akciju uzmeta kādu procentu, bet te jau bija runa par veseliem 4%, kas principā ir 50% palielinājums.

  Atbildēt
 3. Ingus

  Būtu interesanti tikt pie tās viņu klientu aptaujas rezultātiem. Vismaz no manis tur iebira diezgan daudz kritikas. Ņemot vērā viņu aktivitātes pēdējā laikā domāju, ka tur lielais vairums atbilžu ir bijis mēreni kritisks.

  Atbildēt
 4. snurkee

  negribas izklausīties lecīgi, bet …

  101% SwB klienti piekrīt – latu depozītu likmēm jābūt 20%/mēnesī

  tad burkai tā arī jādara?

  🙂

  ja trūkst naudas, piesola lielus procentus, tas arī viss. pirms brīža lata delurkošanas prognozētāji bija izsmēluši visus lašus, tad nu bija 11-12%, tas beidzās, cipari tika aktualizēti

  Atbildēt
 5. gudirs

  +1 snurkee

  klienti protams gribētu saņemt astronomiskas likmes, bet nevajadzētu aizmirst, ka bankām kādā brīdī ir arī jāpelna. Euribor = ~0.7. Izdota laukā čupa hipotekāro krītiņu par Euribor +2% (+-). Tas ir cik? 2.7% piemēram. Latvijas vidējais klients atslābstot fokusam uz lata vērtību labprāt vārās no latu depo – paskatamies tabuliņu uz gadu teiksim ~8%. Bankai tāds hu@$%ijs ‘bizness’ sanāk, ne.

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  gudirs, labāk pastāsti kā citas bankas var šajos pašos apstākļos piedāvāt šādas likmes, bet konkrētā banka nē?

  Atbildēt
 7. Qued

  CooLynX
  Depozītu likmes lielā mērā saistītas ar to, cik ļoti bankai vajadzīga naudiņa. Jo vairāk bankai vajag naudiņu, jo labākas likmes tā piedāvā.

  Atbildēt
 8. Afro

  Ar jauno gadu aizlasījos uz SEB, dēļ negatīvās pieredzes klientu apkalpošanā un vienīgi. Ja nespēj izdresēt darbiniekus ta paši vainīgi.

  Atbildēt
 9. Garāmgājējs

  Nevar teikt, ka bankas neņem vērā klientu vēlmes, tomēr, jātcerās, ka kapitālistiskā pasaulē visam pamatā ir vienkāršs matemātisks vienādojums, kurš saucās “peļņas/ zaudējumu aprēķins”, un to nekad nevajadzētu aizmirst. Un tas ir tikai normāli, tikai ne vienmēr tas saskan ar attiecīgā uzņēmuma/institūcijas izveidoto reklāmas tēlu.

  Ceturkšņu beigās un, it īpaši, gadu beigās, bankas vienmēr piedāvā labākas procentu likmes. Iemesls – uz āru publicējamā statistika, “performance report” Padomēm, akcionāriem, potenciālajiem investoriem u.t.t.

  Savukārt, resursu cenas starpība (borrow/lend) ir viena no būtiskākajām banku ieņēmumus/peļņu veidojošajām sastāvdaļām. Tātad, paturot atmiņā Swedbankas patreizējos finansiālos rādītājus:
  a) papildus resursi nav nepieciešami, jo esošo aktīvu nodrošināšanai resursi pietiek, savukārt papildus resursi nav īpaši vajadzīgi, jo īpaši aktivizēt kreditēšanu nav ieplānots, pelnīt ir paredzēts uz jau izniegto kredītu bāzes;
  vai
  b) Swedbank rīcība ir pietiekams daudzums latu, lai nodrošinātu visu nepeiciešamo, savukārt papildus resursi citās valūtās no Latvijas rezidentiem par jūtami augstāku cenu kā šie resursi maksā citur Eiropā nav nepieciešami. Piem. gada likme EUR ir tikai par kādu procentpunktu augstāka, nekā, piemēram, likme šādam noguldījumam vidusmēra bankā Luksemburgā. Resp., kādēļ aizņemties “-pa dārgo” kā bankām, kurām nav pieejas lētākajai resursu bāzei (reitingu, biznesa apjomu, reģsitrāciju valstu faktori), ja izmantojot “mammas” iespējas, ir iespējams piekļū šādiem resursiem.

  Kopsavilkums – bankas akcionāri/grupas vadība ir izvirzījusi stratēģisko mērķi “total cost saving” + “profit maximize”, lai finanšu rezultāts pēc iespējas ātrāk sasniegtu “+” rezultātu un arī akciju vērtība sāktu lēnām tuvoties iepriekšējiem līmeņiem.

  Atbildēt
 10. Dreef

  Man te pāris dienas atpakaļ no Parexa piezvanīja un stāstīja cik es viņiem kruts klients esot ;-). Tipa tagad ja iztērēšu ar savu karti 200Ls, tad man būšot 2% bonuss par iztērēto naudu, bet ja kaut ko ieguldīšu depozītā jau šobrīd esošajai summai (kas tur pagaidām ir smieklīga ;-)), tad man nākšot 13% par to. Tātad divas reizes vairāk nekā piedāvā Swedbanka. Pie tam, es to naudu varu tērēt katru dienu, jo piesaistīta norēķinu karte un par to nekādi % nav jāmaksā. Vēl man pastāstīja, ka es varot 2Ls nopelnīt par to, ka piesaistīšu jaunus klientus šim pakalpojumam (Maxi kartei laikam ;-)). Tad nu džeki visi fiksi uz banku un teikt, ka es ieteicu, lai man kontā latiņi ripo ;-). Swedbanka lēti naudu dabū no Zviedriem un te labi nopelna, tādēļ viņiem jūsu nauda pa dārgo nemaz nav vajadzīga ;-). Ļoti veiksmīgi paņem pa lēto jūsu naudiņu, jo esat lojālie klienti un gribat, lai naudiņa ir drošībā.

  Atbildēt
 11. Arnolds

  Gansubanka ir nevis banka, bet faking maskačkas lombards, kur narkomāniem izmantojot viņu tobrīdējo bezspēcību pret pieckārtēju nodrošinājumu dod kapeikas priekš kārtējās dozas.

  Atbildēt
 12. gudirs

  CooLynX – garāmgājējs jau pa lielam uzrakstīja. Lielās likmes tirgū ir īstermiņa likviditātes lāpīšanas līdzeklis. Tikko bankas jutīsies +- ok ar likviditāti, likmes būs zemē, lai būtu iespējams pelnīt no kredītiem. Patreizējās relatīvās likmju starpības starp bankām atkarīgas no konkrētās bankas apetītes uz resursiem. Swedam acīmredzot māte pagaidām tur pietiekamu līniju, lai nebūtu nesaprātīgi jāpārmaksā par depozītiem.

  Atbildēt
 13. Reinis

  +1 gudirs

  CooLynX ja jau tik ļoti tici “Trasta komercbankai” vai tamlīdzīgiem veidojumiem, kuriem, iespējams, ūdens smeļas mutē, tad droši savus ietaupījums vari likt tur.
  Bet nu, ar paaugstinātu risku Tev būs jārēķinās…

  Tautas valodā sakot, kā jau gudris teica, ja banka jūtas komfortabli no likviditātes viedokļa, tad nekādas “mega likmes” Tev nespīd.

  Paskaties kaut vai Nordea, viņiem ir vēl zemākas likmes nekā Žīdbankai.

  Bet vispār par augstiem procentiem runājot – pēdējos gados bija tāda “Mullbery Group” Latvijā, solīja 80 – 150 % gadā. Tagad gan zināmu krimināla rakstura problēmu dēļ jau kautkā savādāk jau saucas, bet gan jau “ieguldījumus” no lielu peļņu alkstošiem klientiem vēl ar vien pieņem ;D

  Atbildēt
 14. budzis

  # zips

  Likmes ir viens. Svarigak ir pieejamiba, lietojamiba utt. Swedbankai galvenais + ir taja, ka gandriz visus rekinus varu samaksat ibanka bez komisijas (visiem ir konti SwB). No citurienes maksajot man tas prieks gada laika izmaksatu ui ui ui cik. Noteikti vairak par depozitu % starpibu 🙂

  Atbildēt
 15. CooLynX Raksta autors

  Katrs runā par savu un attiecīgi ir sava taisnība.

  Man patīk Swedbanka un tāpēc vēl joprojām esmu viņu klients, jo es izmantoju internetbanku, bet brīvos līdzekļus depozītos turu citās bankās.

  Atbildēt
 16. Atbalss: Kā saņemt nodokļu atmaksu no valsts? | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *