Lasi.lv pārsniedzis Google App Engine kvotu

Vakar klausījos Podraide.lv 20. pokāstu, kurā viesojās Maksims un viņš kopā ar Onkuli slavēja jauno projektu Lasi.lv, kas pirms neilga laika ieraudzīja dienas gaismu. Es pilnībā piekrītu viņu viedoklim, jo arī uzskatu, ka šis ir viens no labākajiem pēdējā laika projektiem, kas ir palaisti Latvijā.

Māris savā blogā bija nopublicējis nelielu interviju ar projekta autoru.

Lasi.lv ir tapis kā hobijs brīvajā laikā pāris mēnešos apgūstot Google Appengine, Django, Python. Kaspars arī uzsver, ka Google App dod garantiju, ka pie pēkšņas lielas slodzes lapa nenomirs kā tas ir bijis ar citiem iepriekš Latvijas redzētiem web projektiem.

Nezin kāpēc, bet pēdējais teikums man kaut kā iekrita atmiņā, jo tā tiešām ir problēma un nezin kāpēc arī man pirmajā brīdī šķita, ka uz Googles hostēta lapa nenomirs nekad. Bet vakar, pēc podkāsta noklausīšanās, es iegriezos šajā projektā un ieraudzīju sekojošu uzrakstu.

Jeb precīzāk standarta Googles kļūdas paziņojumu.

App Engine Error
Over Quota
This Google App Engine application is temporarily over its serving quota. Please try again later.

Jeb kā bildīte tas izskatās šādi.

Līdzīgu skatu varēja redzēt arī šodien. Ik pa laikam izleca šāds paziņojums. Pēc neilgas pauzes viss atkal bija normas robežās.

Tā kā es podkāstā dzirdēju par Firefox paplašinājumu, kas sniedz papildus funkcionalitāti, tad nolēmu arī to uzlikt. Kad atver kādu lapu, kas ir publicēta lasi.lv, tad labajā augšējā stūrī parādās aptuveni šāda izvēlne.

Savukārt, kad Google App dzinējs ir noklājies, tad rādās šāds brīnums.

Un neblogā parādās šāds brīnums.

Sīkāk par Google App dzinēja kvotām var palasīt šajā sadaļā – Understanding Application Quotas with Google App Engine.

Fixed Quotas

Quota Limit
Apps per Developer 10
Storage per App 500MB
Files per App 1,000
Size per File 1MB

Lai gan dienas griezumā izskatās gana sakarīgi ierobežojumi.

Per Day Usage Quotas

Quota Limit
Emails per Day 2,000
Bandwidth In per Day 10,000 MB
Bandwidth Out per Day 10,000 MB
CPU Megacycles per Day 200,000,000
HTTP Requests per Day 650,000
Datastore API Calls per Day 2,500,000
URLFetch API Calls per Day 160,000

Bet kā tas izpaužas reālos projektos? Viens piemērs Lasi.lv – projekts, kas pavisam nesen ir ieraudzījis dienas gaismu un vēl šobrīd nav uzaudzējis lielu apmeklējumu. Bet izrādās, ka tā ir normāla parādība. Interesants raksts par tēmu ir atrodams iekš aral balkan bloga.

After all, if you want to send 50 emails out (because, say, someone just bought 50 tickets to attend your conference and wants to assign them to a list of people), then you should be able to if you’re happy with paying for the privilege. As it stands, however, there is email throttling in effect which means that, to quote Marzia Niccolai from Google, “you should not really be able to send more than about 2 emails per minute at your application’s peak.”

Cerams, ka viss nav tik traki kā es te sarakstīju un Lasi.lv autoram izdosies atrisināt šo problēmu, jo projekts tiešām ir labs.

7 thoughts on “Lasi.lv pārsniedzis Google App Engine kvotu

 1. Taustiņklabeklis

  Jāāā, labs 🙂 Es gaidu, kad varēšu zuz.lv apkarināt ar lasi.lv pričendāļiem. Tiešām skatos cauri to lapu un priecājos, ka bez pāris jau zināmiem jaunu projektu veidotājiem Latvijā ir vēl kāds. Forši.

  Redzēsim kā veiksies nākotnē.

  Atbildēt
 2. kas

  Būtu interesanti zināt, kāda quota tad tiek pārsniegta, bet laikam šis citāts uz to atbild:
  You get a certain amount of quota for various services per 24 hours but Google App Engine doesn’t just wait until you’ve reached that limit and then cut you off. Instead, in perfect adherence to Teacher Knows Best, it tries to throttle your application so that it spreads your quota over the 24 hour period. This means that if your app gets hit particularly hard for a period of time (say you’ve been slashdotted or dugg), Google will start showing Over Quota errors so that you, the silly student, don’t end up using all of your quota for the day.

  Pēc šī teksta spriežot tā pašlaik ir diezgan nelietojama sistēma, dēļ gudrā trotlinga.

  Atbildēt
 3. Arnolds

  Google bano pieprasījumus, kuru radītā slodze krasi lielāka par vidējo. Tāpēc ir ļoti jākešo. Ja neizlabo laicīgi, tad viņi var suspendēt aplikāciju. Turklāt ir ierobežojums – ne vairāk kā 10 000 failu aplikācijā un ne vairāk kā 500 Mb aizņemtas vietas. Domāju, ka ar normālu projektu pēdējo apjomu var ļoti ātri sasniegt.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *