Semti kamols jeb semantiskais tīmeklis

Kirils informē par semantisko analizatoru. Ja godīgi, tad es līdz galam neizpratu šī rīka būtību, bet izskatās interesanti.

Semti-kamols

Patiesībā arī mājas lapā atrodamā informācija iedzina strupceļā – jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni. Bet atradu salīdzinoši vienkāršu skaidrojumu, ko beigās pat es sapratu.

Semantiskā tīmekļa tehnoloģija ir turpinājums vispasaules tīmekļa aizsāktajam informācijas uzkrāšanas darbam. Globālā semantiskā tīmekļa projekta galvenais mērķis ir izveidot universālu mediju, ar kura palīdzību cilvēki visā pasaulē varētu apmainīties ar informāciju, piešķirot tīmekļa lapu saturam nozīmi jeb semantiku, kas ir saprotama automatizētiem datu apstrādes rīkiem – datoriem. Šāda medija izveide pavērtu ceļu masveidīgai informatīvo procesu automatizācijai.

Tiem kurus ieinteresēja šī lieta var palasīt sīkāk skaidrojumu tam ko un kā viņi analizē un kādā veidā mēģina sakārtot.

10 thoughts on “Semti kamols jeb semantiskais tīmeklis

 1. japets

  Apsveicami! Teikumu un teksta semantiskā analīze ir arī nozīmīgs solis universāla tekstu tulkotāju virzienā.
  Un, ja vien Bārzdiņa lekcijas par OWL u.c. stuff būtu interesantākas, nevis miegu izraisošas…

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Tas ir kā? Meklētāji meklēs pēc būtības?
  Utopija un sviests.
  Kāda ir semantiskā nozīme vārdam `sviests`?
  Atšujies pidar

  Atbildēt
 3. BlackHalt

  Nogrieza komentāram beigas :/

  Tas ir kā? Meklētāji meklēs pēc būtības?
  Utopija un sviests.
  Kāda ir semantiskā nozīme vārdam `sviests`?
  Atšujies pidar – semantiskā analīze?

  Labi jau labi. Tik kurš beigās nodarbosies ar tādu vienkāršu lietu kā maizes cepšana.

  Laikam man arī būs jāsāk darbs pie kāda 9. pasaules brīnuma radīšanas.

  Starp citu, googlei pirms laika bija kaut kādi testi, vismaz es tādos piedalījos, kas mēģināja atpazīt bildi pēc vārda. Tagad jau Picasa2 prot atlasīt bildes pēc vārdiem Red, Blue, Green un kaut kā tā.

  Atbildēt
 4. ramuuns

  Pamatā jau tam visam ir trīs lietas kāpēc semantiskais webs ir liela utopija.

  1) Cilvēki melo.
  2) Cilvēki ir slinki.
  3) Cilvēki ir stulbi.

  Ja metadatus var izmantot savtīgos nolūkos, tad par tiem tiek melots. Ja metadatus ir kaut kā jāaizpilda atsevišķī, tad tas netiks izdarīts. Ja metdatus var ierakstīt kļūdaini, tad tas arī tiks izdarīts.

  Atbildēt
 5. japets

  ramuun, manuprāt, te runā par paša satura semantiku. Protams, arī te sastopamas tās pašas problēmas, piemēram, BlackHalt piemērs “Atšujies pidar” jau ir ar kļūdām – “pidar” visticamāk ir domāta kā uzruna, kas atdalāma ar komatu. 🙂

  Atbildēt
 6. Sandy

  Nu Google un skjiet ka veel kaada no lielajaam engineem jau saak tiiri aktiivi izmantot LSI. Domaajams, ka shajaa gadaa vai naakamaa gada saakumaa Google pielietos LSI aizvien vairaak savos algoritmos. Pats vienkaarshaakais no izpausmes veidiem ir ‘relevancy’, taalaak jau soliitaa fraazhu analiize utml.

  Tie, kas nodarbojas ar Adwords/PPC, tad vinju keyword suggestion tool jau met diezgan nopietnas lietas, seviskji ja iedodam kaadu konkreetu lapu kaa sourci.

  Par Latvisko variantu, interesanti, varbut tieshaam paraadiitos iespeeja tulkot tekstus, vismaz uz Anglju/Krievu ar daudz mazaakaam gruutiibaam.

  Atbildēt
 7. CaptSolo

  Par virsrakstu – Semantiskais Webs (tīmeklis) ir plašāks jēdziens par SemTīKamolu. Būtībā varētu uzrakstīt 2 bloga rakstus – vienu par SemTiKamolu un otru – par semantisko tīmekli vispār.

  Jāsaka, ka pēdējā laikā semantiskais tīmeklis iegūst arvien vairāk uzmanības un, kā var manīt šajā rakstā, parādās arī reāli, praktiski pielietojumi.

  Te var izlasīt dažus manus rakstus par SemWebu pēdējo gadu laikā:
  Semantic Web kategorija (CaptSolo Weblog)

  Un – viena no labākajām vietām, kur latviski diskutēt par semantisko webu – SemWeb.LV mailing liste (visi laipni lūgti piedalīties)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *