Google Analytics

Aizvakar no rīta paspēju vēl pirms lielā bara piereģistrēties iekš Google Analytics. Sākumā viss bija jauki, tad pa dienas vidu kā savēlās tauta tā arī serviss aizgāja pa pieskari – ik pa laikam rādījās paziņojums par “maintenance” darbiem un lapa nežēlīgi bremzēja. Atļāvos uztaisīt nelielu Googles analītiķa apskatu.

Neliels Googles analītiķa apskats

Patiesībā tāds paviršs ieskats vien būs, jo detalizēti aprakstīt visu nav ne laika, ne arī vēlmes.

Aizvakar pamanīju, ka Google piedāvā iemēģināt jaunu bezmaksas servisu Google Analytics. Īsumā varētu teikt, ka tā ir profesionāla statistikas sistēma, ko pirms kāda laika nopirka Google. Patīkami, ka maksas pakalpojums tiek palaists tautās bez maksas. Protams, ne bez aprēķina un saviem ierobežojumiem. Par aprēķinu neko neteikšu, jo ir tikai pieņēmumi, bet ierobežojums uz bezmaksas Google Analytics servisa izmantošanu ir noteikts – nedrīkst pārsniegt 5 miljonu lapu parādīšanas reizes mēnesī. Cik daudz Latvijā atradīsies tādu lapu kurām būs tik liels apmeklējums? Ierindas “blogotājs” var nesaspringt. Piemēram, pirms kāda gada, kad Podā bija vērojams lielākais apmeklējums pie kādiem 3-5 tūkstošiem unikālo apmeklētāju varēja sakasīt līdz 15 tūkstošus lapu parādīšanas reizes dienā. Ja nav nopietnas diskusijas un tautieši pārāk neplosās komentāros, tad sanāk, ka cilvēki vidēji iegriežas lapā kādas 3 reizes. Googles ierobežojums paredz vidēji 160 tūkstošus lapas rādījumus dienā, kas ir reizes desmit lielāks nekā karstākajā dienā Poda vēsturē. Nu vecīt, ja tev ir tik liels apmeklējums, tad es domāju, ka par to var arī samaksāt, ne? 🙂

Google analītiķis ir kruts verķis. Skatos, ka laacz arī fano par to. Viņš te vakar adresīti iemeta uz vienu ierakstu, kur kāds neapmierināts bijušais Urchin, tagad Google Analytics klients izliek savu žulti un apraksta kā kopš aizvakardienas ir pasliktinājies serviss par kuru viņš maksāja $200.

Es viņu saprotu. Škrobe jau ir, ka viņš par pakalpojumu maksāja apaļu ciparu, bet, tad Google vienu dienu ņem un palaiž tautās to kā bezmaksas servisu – saskrien bars ar haļavščikiem un apgāž servisu. Rezultātā tas nestrādā nevienam.

Bet tā ir vēsture. Šodien beidzot ir pieejami dati. Atskaites izskatās lieliski. Vienīgais, ko viņi nepasaka ir tas vai cilvēks ir paēdis brokastīs vai nē, bet domāju, ka arī to ar laiku noteiks.

Ķeramies pie lietas. Piedāvāju apskatīties pirmās atskaites par 14. un 15.novembri. Esmu apmierināts ar atskaitēm, jo, lai arī tagad manai lapelei ir neliels apmeklējums, tomēr nospiedošais vairākums ir līdzīgi domājošie, kas lieto pareizos pārlūkus, proti, Firefox. Ja mēs lietojam vienu pārlūku tātad mums jau ir kaut kas kopīgs. Lai arī kā tur nebūtu, tomēr būtiski ir arī tas, ka cilvēki atgriežās, tātad kaut ko vēl, tomēr cilvēki cer te atrast. Kopš pēdējām reizēm, kad taisīju statistikas atskaites, piefiksēju tādu lietu, ka linux lietotāju skaits ir nedaudz palielinājies un drīz jau sasniegs 5%, iepriekš bija zem 3%. Ekrāna izšķirtspējas ir diezgan interesantas, bet visvairāk šokēts biju par ģeogrāfisko atskaiti jeb precīzāk par to cik smalki par rajoniem un reģioniem tie tiek sadalīti. Šī ir pirmā sistēma, kur kaut ko tādu redzu. Nu un nobeigumā ne mazāk svarīgā lieta mūsu platuma grādiem ir pieslēguma veids. Pēc atskaites ir redzams, ka joprojām 20% lieto iezvanpieeju.

Protams, šī ir tikai neliela (cerams :)) daļa no kopējā apmeklētāju skaita, kas te ieveļās un pēc kāda mēneša varēs redzēt daudz interesantāku atskaiti.

One thought on “Google Analytics

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *