MySQL līdzdibinātājs viesosies Lietuvā

Laacz pārsūtīja divas e-vēstulītes no LAKAs kurās ir rakstīts, ka februāra vidū Lietuvā uz AKL pasākumu ieradīsies MySQL līdzdibinātājs David Axmark. Iespējams, ka viņš var apciemot arī Latviju.

MySQL co-founder David Axmark is going to visit Lithuania at some point during the AKL (Open Source for Lithania – akl.lt) Installfest on February 13th and 14th and we are discussing a visit to Latvija.

Neliela informācija ir atrodama arī pašā LAKAs lapā.

Šajā sakarā būtu lūgums visiem interesentiem izteikt savas idejas, ierosinājumus vai arī iespējamos jautājumus kādus jūs vēlētos uzdot šai personai.

Šoreiz es palūgtu komentāros izteikties tikai ieinteresētās personas un spamerus pacensties paturēt mēli aiz zobiem. Vienkāršī “patrīt mēli” tīkotāji tiks neitralizēti ar barbariskām metodēm.

31 thoughts on “MySQL līdzdibinātājs viesosies Lietuvā

 1. StarRider

  Mani, protams, interesē, kāpēc MySQL, kaut gan nav tik “labs”, t.i., iespējām bagāts, ir populārāks par savu “vecāko brāli” Postgre SQL. Esmu cilvēks, kurš vairāk interesējas nevis par MySQL tehnoloģiju, bet par to ka atvērtā koda fenomenu.
  Lai gan tas izklausīsies pēc spama, piezīmēšu, ka:
  1) “Atviras Kodas Lietuvai” jeb lietuviešu LAKA ir tikusi diemžēl laikam tālāk nekā mēs Latvijā, kas varētu būt par cēloni veselīgai sacensībai, kas vērsta uz rezultātiem(?);
  2) Manu uzmanību piesaistīja šeit valdošais klusums. ==> CLX, pret Tevi poda lasītājiem ir respekts. Dziļā cieņā paceļu cepuri Tavā priekšā (un tā nav ņirgāšanās).

  Atbildēt
 2. mk

  Pirmkārt, ja pareizi sapratu, ir iespējams, ka šamais atbrauks arī uz Latviju, ja vien protams būs pietiekams iemesls to darīt.
  Otrkārt, gribētos jau dzirdēt par to, kādas noskaņas ir tur Eiropā. OK, tas nav gluži saistīts ar MySQL, taču gribētos zināt, vai tur arī cilvēki tik neticīgi groza galvas, kad viņiem tiek stāstīts par open source priekšrocībām?

  Atbildēt
 3. kriptohitons

  Protams, ka Latvijas LAKA nav iipashi “attiistiita”, tachu neveins cits vinju neattiistiis, ja ne pashi atveertaa koda lietotaaji, respektiivi – latvji. Pac esmu biedrs, un zinu, ka darbiiba notiek.
  Par MySQL. Kas ir ar tiem MySQL time stamps(vai nevar uztaisiit labaakus), kaa ar MySQL konekciju optimizeeshanu, kodariit ja portaals uz MySQL tiek tik ljoti apmekleets, ka MySQL DB visu saak bremzeet utt. Domaaju, ka ajutaajumus vareetu uzdot daudzi, taadeelj moska labaak, tos visus vienu viet saraxtiit, un kaac zinosh, un zadlju jau varetu taapat atbildeet, bet paareejos pavaicaasis MySQL veidotaajam.

  Atbildēt
 4. astp

  Jautaajums kas iespeejams intereseetu vairaakus cilveekus : kad buus MySQL un SAP DB kopeejs produkts ar fiichaam kas vairaak raksturiigas SAP DB ?

  Atbildēt
 5. kintu

  Esmu dzirdējis, ka jaunākajos Linux distributīvos netiek iekļauta MySQL 4. versija, jo MySQL kompānija izmainīja licenci, kas neļauj to darīt (lai gan lietotājs, protams, var to instalēt pats). Bet tieši MySQL 4 satur daudzas jaunas iezīmes, kas paātrina ātrdarbību, kā SQL pieprasījumu kešošana, UTF-8 kodējumu, u.c.
  Jaunās licences dēļ MySQL 4 bibiliotēkas netiek iekļautas arī PHP programmatūrā. Tātad, lai reāli izmantotu jauno MySQL versiju, ir jāinstalē distributīva neatbalstīta MySQL, kā arī pilnībā jāpārkompilē PHP un Apache. Līdz ar to nav iespējams izmantot distributīva automātiskos updeitus, bet lietotājam pašam ir jāseko līdzi situācijā un regulāri jāpārkompilē praktiski viss serveris.
  Izstrādātāji sarežģītajā situācijā vaino MySQL licencēšanu un attieksmi. Ir saprotams, ka MySQL ir privāta kompānija ar pilnām tiesībām izlaist programmatūra ar jebkuru licenci, tomēr gribētos zināt, kāda ir MySQL oficiālā versija par notiekošu un kādas lietotājiem ir cerības, ka jaunās MySQL bibliotēkas varētu tikt iekļautas oficiālajā PHP versijā?

  Atbildēt
 6. Delf

  nu Apache gan nevajag paarkompileet. un kas attiecaas uz softu updeitiem – userim tas NAV jaadara. to dara servera administrators, kas uzliek/bet labaak sakompileet ar vajadziigiem parametriem. un vel par biblioteekaam – PHP nekad nenaak liidzi biblioteekas, tu sakompilee mysql, sakompilee PHP extension vai bundled moduli.
  PS: mysql tika nomainiits uz SQL Lite [alternatiiva]
  PPS: es nerunaaju par win.

  Atbildēt
 7. Daemon

  Varu dereet uz pukaraljvalsti un kasti alus, ka muusu LAKAs darbonji buus par slinku lai izkustinaatu savas resnaas pakaljas un saorganizeetu shii cieniijamaa darbonja viziiti Latvijaa.
  Bet ja nu tomeer notiek briinums un David Axmark apciemos latviju, tad labpraat uzzinaatu vinja viizijas par teemu MySQL 2050 gadaa…

  Atbildēt
 8. Mulders

  mani variāk incē open source in general, protams jebkura lekcija par MySQL arī būtu gana interesanta. ja tix sniegtas kādas lekcijas, varbūt ir vērts tās ieraxtiit video, lai pēcāk, tie kas nav piedalījušies varētu tās apskatīties i-netā? tāpatāas man arī incēe tā licensēšanas politika ar jauno MySQL, kā jau te kintu pieminēja!

  Atbildēt
 9. Baltazars

  Ieperinaajaas kompii viiruss un nevaru izdabuut aaraa-iztiiriija paari 800 failiem , bet shajaa vienaa seed un nepadodas-C:DOCUME~1AigarsLOCALS~1Tempkky36.tmp……un shito nevar izdzeest-VIRUS NAME- W32.Pinfi salabot nevar-raada-Unable to repair this file…..Varbuut kaads ieteiks ko jeedziigu ? Meegjinaaju ar Norton 2004.

  Sorry par offtopic…

  Atbildēt
 10. kac

  Baltazars: man bja kkas liidziigs. izdzeesu DOSaa.
  a par to vechuku – njez, varbuut pajautaatu kad buus jauna MySQL versija un kas tur buus.

  Atbildēt
 11. Jāzeps

  Tādiem cilvēkiem nav vērts prasīt specifiskas lietas. No viņiem, tiem, kas kaut ko tādu radījuši, daudz vērtīgāk dzirdēt domas par to kāpēc viņi sāka, kādi bija mērķi, kā šodien izskatās vai sākotnējie mērķi ir piepildīti, kas vēl nav izdarīts no sākotnēji ieplānotā, kas traucēja, kas palīdzēja, arī jautājums par nākotni, ko te viens pieminēja, nav slikts. Tikai 2050. gads IT jomā mazliet par traku. Pietiks ar 5 gadiem uz priekšu. Specifisku informāciju (fīčas jaunajā versijā i tak daļi) vienmēr varēs uzzināt Internetā. Pie mums ciemos brauc cilvēks un nevis dators. Cilvēkiem uzdod cilvēciskus jautājumus. Forši būtu, ja būtu liela zāle, kuras priekšā sēž pie galda ar mikrofoniem pāris cilvēki. Viens – minētais speciālists un otrs – kāds cilvēcīgs latviešu zellis, kas māk runāt ne tikai par programmēšanu un nebaidās lampu drudža. Jautājumus pēc intervijas uzdod arī zālē sēdošie.
  Var arī kaut kādu intensīvu parauglaboriņu, bet par tādu taču jāmaksā būtu pamatīgi.

  Atbildēt
 12. ZBH

  kintu : UTF-8 vait neir tikai tai versijai, kas veel BETA, un, nemot peec analogijs ar iepriekseejo versij kalendaariem, tipa “production” vareet iznaakt tikai kaukad rudenii? nu un attieciig neir ko gaidiit betu ieks distro?

  Atbildēt
 13. Pecis

  Daemon: Vai ta mēs jau nekustinam šīs ‘resnās’ pakaļas un necenšamies to noorganizēt? Varu pat saderēt, lai man būtu papildus stimuls to regulāri čekot – ko es tāpat darīšu 🙂

  Atbildēt
 14. MZM

  Ko dod tas, ka LAKA kustina savas pakaļas, ja uz tās pasākumiem (izņemot izstādē) ne1 neatnāk. Man nāk LOL par to tukšo zāli LAKAs kopsapulcē. Baidos, ka uz šādu MySQL pasākumu varētu atnākt tikpat cilvēku 🙁

  Atbildēt
 15. Daemon

  To MZM: Ja pasaakums buus bez maksas un ieprieksh normaali izreklameets, tad noteikti, ka interesentu netruuktu…… Cita lieta, ja par to tiks pazinjots peedeejaa briidii un info atrodams tikai LAKAs lapaa, tad apmekleejums buuz nozjeelojams.

  Atbildēt
 16. Smejmoon

  Kā MySQL AB tiek galā ar saviem naudas darbiem?
  Vai ir sajūta, ka ienākumu ir gana, lai varētu atļauties attīstīt šo produktu arī turpmāk?

  Atbildēt
 17. kintu

  MySQL 4.0.17 jau ir Production versija. Bet arī Development 4.1.1 ir tīri labi lietojama. Taču pat ar jaunāko PHP nav iespējams izmantot jauno mysql bibliotēku interfeisu. MySQL bija baltā grāmata par jaunajām iespējām, kurā pat bija aprakstīts, kā veidot SQL pieprasījumus OO veidā utt. Tie parādījās arī vienā PHP beta versijā, bet pēc tam tika ātri aizvākti un PHP izstrādātāji vainu novēla uz MySQL licencēšanu. To arī es gribētu zināt no MySQL pārstāvja, ja man rastos iespēja viņam tieši uzdot jautājumu: kas ar to ir noticis un kā tur ir īsti ir ar šīm licencēm?

  Atbildēt
 18. Pecis

  Ok, es laikam nojaušu kāda ir problēma. MySQL bibliotēkas vairs nav zem LGPL, kā agrāk, bet gan zem tīra GPL – tas i, tas konfliktē ar PHP licensi, kas ir laikam vairāk BSD ‘like’. Tā kā tur varētu būt tas āķis. Praktiski tas nozīmē, ka php nevar uzreiz automātiski iekļaut mysql konekciju bibliotēkas iekšā relīzēs.

  Atbildēt
 19. Pecis

  Taču tam nevajadzētu nozīmēt, ka jūs nevarat ņemt mysql sourci jaunāko pie kompilācijas un izmantot to iekš php kompilēšanas.

  Atbildēt
 20. regulaares apmekleetaajs ?

  Kas ir vecais ?
  pods paliek par trojanju vaceliti ? Kaa ieeju mans av saak bljaut ka ir :
  exploit-URL.Spoof.gen . IBIo

  Atbildēt
 21. drformat

  MySQL naaktni 2050 gadam varu paredzeeet pat es… Taas buus reklaamaas akcijas etakijam db wizardu kompleksam,krutam,iespeejaamm bagaatam ar reklaamas kampanjaam kuraas piedaavaas iegaadaaties MySQL licenses par 10% leetaak nekaa parasti:))))

  Atbildēt
 22. digil

  PHP un MySQL sakaraa.
  Ieksh MySQL Open Source licenzes ir speciaali atziimeets:
  “Optional GPL License Exception for PHP. As a special exception, MySQL AB gives permission to distribute derivative works that are formed with GPL-licensed MySQL software and with software licensed under version 3.0 of the PHP license. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than code licensed under version 3.0 of the PHP license.”
  (3.0 – tas ir patreizeejaa PHP licenze http://www.php.net/license/3_0.txt)

  Atbildēt
 23. Pckiller

  Varētu tam džekiņam pajautāt vai nākošajās MySql versijās netiks iekļauts kaut kāds grafiskais db klients, jo baigi nepatīkas pa consoli krāmēties.

  Atbildēt
 24. MZM

  Pckiller [www] :: 24.01.2004 / 13:59 :: Kas vainas MySQLCC? Es to lietoju un esmu apmierināts. Var jau izvēlēties kādu no neMySQL piedāvātajiem GUI, tad tikai visticamāk nāksies šķirties no $$.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *