Vakardienas rakstā par to ka Lietuvas BSA ip adreses figurē eDonkey tīklā pazibēja informācija par eDonkey tīkla progresīvākā klienta eMule IP filtrācijas iespēju.
Par šo iespēju sīkāk uzrakstīja StarRider:
Pētot eMule funkcijas, intensīvi lasīju help failu, jo īstenībā pēc nosaukuma ne vienmēr ir skaidrs, kā kas strādā. Uzdūros vienai derīgai lietai, kas saucās IP Filtering.
Kā izrādās, tas nav nekāds banlist, bet gan solīds konfigurāciajs failiņš, kurā kāds censonis ir ierakstījis to organizāciju ip adresu apgabalus, no kurām pieeja Taviem personīgajiem failiem nav vēlama.
Paši eMule autori IP filtrēšanu pamato, ka tā nepieciešama, jo “Sometimes it happens that users send, intentionally or without knowing, corrupted data. This may prevent a file from completing properly or the file being totally corrupted.”, kaut gan patiesībā šīm IP adresēm ir arī cita ļauna smaka.
Atcerēsimies, ka lietojot eDonkey, Tavus šārotos failus var apskatīt jebkurš, kas vēlas, bet eMule piedāvā dubultu aizsardzību: pret šāres apskati un pret konkrētiem potenciāliem apskatītājiem, kuru saraksts aplūkojams eMule direktorija config apakšdirektorijā zem nosaukuma ipfilter.dat.
Ja Tev mēģina pieslēgties useris, kas atrodas šajā jaukajā sarakstā, eMule momentā uzliek viņam mīksto un ieraksta šo mēģinājumu debug logā. Pagaidām IP filtrā var ierakstīt tikai vai savienojums ar attiecīgo IP adreis/intervālu ir atļauts (tad blakus adrešu intervālam raksta skaitli, kas lielāks par 127) vai aizliegts (raksta kaut ko, kas mazāks par 127).
Tādā veidā neviens useris nevar piespēlēt Tev apzināti bojātus datus, taču tā kā eMule ir open source projekts, tad jautājums vai Big Brother nepārzin aktivitātes no Tavas IP adreses, paliek atklāts.
P.S. Winmx (http://www.winmx.com) lietotājus varu iepriecināt – lasot šo pašufailu ipfilter.dat, atklāju, ka ir ļaudis, kas tieši ar to nodarbojas, ka pārrauga WinMX userus. Happy downloading!
Nu tas arī īsumā viss,
ar cieņu,
StarRider (take me to the stars)
P.S.
Teksts tika iesūtīts translitā, t.i., bez latviešu burtiem. Translita teksts konvertēts uz latviešu burtiem izmantojot laacz.lv piedāvāto translita konvertoru.
Win MX sake – reiz bija labs, bet tagad vairs nav.
2 CLX: Thanx 4 tha support ;). Laacz’a translita konvertoru esi izmantojis: pieeja=piēja, paarrauga=pāŗauga 😀
P.S. Kad es sho komentu raxtiiju, nebiju izlasiijis liidz galam, bet Tev ir ekskluziivas tiesiibas izlabot visus oche…
2 CLX: Hei cieniitais! Kapee man, meegjinot kaut ko novilkt no tava www.pods.lv, paraadaas “Access denied, DUDE”?? Es neko neesmu izdariijis un mani taa soda… Mosh shito joku kaut kaa var labot? Shii te iemesla deelj man nepavisam negribeetos aizmirst www.pods.lv…. Ceru uz sapratni…..
rfx: ir tehniskas probleemas un failu serveris ir aizveerts. nemaaku pateikt, kad download.pods.lv buus back.
tad oki… mans jau saaka uztraukties 🙂 tnx par tik zhiglu atbildi….. shitos postus vari arii tad izmest aaraa, lai nejauc gaisu, bet nu tas taa….. tavaa zinjaa
Tad taa arii nesapratu kur var dabuut to eliito ipfilter.dat? Es emuli kompileeju pats un tur source distribuucijaa nekaa taada nav (vismaz 0.29c nebija).
Gadienaa tas nav tikai instaleejamajaa versijaa?
Paseerchoju sietaa:
ipfilt er.dat v1.39
Kaads pacenties 🙂
Ja paskatamies Pow piedāvāto failiņu, tad var redzēt, ka tur gandrīz visu valstu “BSA” ir aizliegti. Priekā 😉
redz ka nav neatrisinamu probleemu – ir tikai nepareizas pieejas. vai DC nav kaut kas taads paredzeets 🙂 tas translita konvertors interesanta lieta – zheel tikai ka ne vienmeer var visu atkost, jo cilveki nevienmer raksta kaa naakas, ja raksta garo aa tad ar diviem aa. Bet dazhkart var ari noderet 🙂
nu ja gribees skaneet shaares, tad gan jau ka BSA arii maacees tikt tiiklaa ne no savu uznjeemumu adreseem, bet kaa parastas privaatpersonas
Peedeejaa ipfilter.dat versija 1.41
http://cvs.suche.org/horde/chora/cvs.php/ip.prefix
ohohohooo. apskatījos, tur pie banotajiem ip stāv arī adrešu lauki 192.168… cik zinu, man darbā ip arī sākas ar šiem te diviem, piesleģums ir delfi ultra dsl vai kaut kas tamlīdzīgs, īsti nezinu. vai tas nozīmētu, ka kādi eMule lietotāji no šī te mūsu pašu bāleliņu apgabala cūcības sastrādājuši?
2 mrlobber: jaa, jaa – tie ar adreseem 10.x.x.x un 192.168.x.x vienmeer ir baigo cuuciibu taisiitaaji :))
un ja tev nejaushi kompis atsaucaas uz 127.0.0.1, vispaar vari uzreiz noshauties 🙂
Brrrr, sviests taa banliste (taa tomeer _ir_ banliste). Vai man trakot vajag zinaat kaadam Vaacijas vai Francijas DSL providerim konkreetaa IP pieder? 🙂 Ja atstaaj tikai blokjeetaas IP paliek pavisam maz, diivainaa kaartaa tur ir ne tikai P2P tiiklu indeetaaji/skanneetaaji/hvz kas, bet arii dahzaadas spammeru organizaacijas 🙂 Secinaajums – labuma maz, lietojot to pashu eMule taapat jau shared files lists ir blokjeets, ja veel paariet uz eMule Plus, tiek atsijaati/banoti paareejie “briinumdari”. Un shiis eliitaas ipfilter.dat autors vairaak biida politiku un personiigo attieksmi, nevis reaali piekjer/pievieno listei “sliktos”.
Loti ludzu apgaismojiet, vai ir (un ka) iespejams pieslegt eMule pie virtualas IP adreses.