BBA baneru sistēma ievieš jaunas kategorijas

Domāju, ka daudzus webmeistarus šī ziņa varētu iepriecināt. Vienā no Latvijas vecākajām baneru apmaiņas sistēmām ir notikušas nelielas, bet manuprāt būtiskas izmaiņas. BBA baneru sistēmas administrators informēja par to, ka viņi ir pievienojuši jaunas kategorijas. Tas nozīmē, ka tagad varēs izveidot labākus filtrus saviem baneriem. Ja teiksim agrāk bija viena kategorija, piemēram “Internets”, pie kuras varēja piederēt jebkurš saits no šīs nozares, tad tagad ir vairākas sadaļas – čats, sludinājumi, datori/internets utt.

BBA

Jautāsiet nu un?

Ļoti vienkārši man kā saita veidotājam ir izdevīgi ievietot banerus pēc iespējas radniecīgākā saitā, lai būtu lielāka atdeve. Lai arī no baneriem nevar gūt nekādu lielo apmeklējumu, tomēr savus 1-3% var dabūt. Tāpat arī savā saitā es varu izfiltrēt tās kategorijas, kas manam saitam neder.

Situācija.
Lielākais trafiks internetā parasti ir dažādiem ziņu dēļiem, čatiem, portāliem, bet tas nav produktīvs trafiks, jo lielākā daļa no apmeklētājiem to baneri vispār neredz, jo pie saita krāsainības, kas ir raksturīga šāda tipa saitiem, cilvēks jau ir pieradis un mirgojošiem objektiem vairs nepievērš uzmanību. Savukārt saitos ar saturu un lasāmvielu baneri ir daudz efektīvāki, jo pēc tekstu izlasīšanas cilvēks vai nu iet atpakaļ uz citu sadaļu vai, ja teksts ir bijis garlaicīgs un vēlas kaut ko citu, tad uzklikšķina uz tuvāko baneri. Tā ir vesela zinātne un es par to šoreiz nerakstīšu.

Droši vien pamanījāt to, ka pirms kāda laika no poda tika izvākts šīs sistēmas baneris. Tas nav saistīts ar to, ka man būtu kāda nepatika pret baneriem vai es solidarizējos ar cietni un principa pēc neizmantoju banerus. Vienkārši vairāk kā mēnesi (varbūt pat ilgāk) sistēmā griezās baneris, kurš lietotāju nosūtīja uz tukšu direktoriju bez nekā. Tā kā administrators šajā situācijā neiejaucās, tad arī nolēmu izņemt baneri vispār no saita, jo patiesībā jau bija sakāpis kaklā reāls kamols.
Jāpaskatās kā ies tālāk un varbūt ir jēga atsākt izmantot šo baneru sistēmu.

Patiesībā es neatteiktos no vēl pāris lietām:
1. Visu reģistrēto un aktīvo saitu saraksts
2. Iespēja nobloķēt kāda konkrēta saita banerus
3. Statistikā redzēt uz kuru saitu ir aizgājis lietotājs
4. Statistikā redzēt no kura saita ir ienācis lietotājs
Un vēl visādas lietiņas, bet šīs būtu visnepieciešamākās. Pagaidām jāiztiek ar servera log failiem.

2 thoughts on “BBA baneru sistēma ievieš jaunas kategorijas

  1. noisex

    Jamais ieniist bannerus un ir gatavs nosist visus POPup meikerus un banner exchange izmantotajus…vienkarshi ienistu…tapee… ar paris tulju un browseru palidzibu izvairos no pop-up, kaa ari banneriem, kas ladejas, no kaut kada mistiska ads.sucks.com vai arii adver. bla bla utt, tapee, tas viss ruljos ir iznjemts araa 🙂

    Atbildēt
  2. kaaposc

    apsveicama lieta – jauni filtri, a to pirms kaada laika ieksh virtuaalaas bazniicas saita viideeja banneris pa teemu, kas ne visai tuva bazniicai – XXX ;)))

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *