Liekam PHP + Apache

Pirms lasīt tālāk šo rakstu ir nepieciešams izlasīt iepriekšējo par to kā uzlikt Apache HTTP serveri uz sava Windows 9x.
Šī pamācība ir tik pat primitīva kā iepriekšējā un šeit tiek apskatīts viens no iespējamiem variantiem, kas ir visvienkāršākais un visvieglāk konfigurējamais.

Lai uzliktu PHP būs nepieciešams to lejupielādēt.
PHP.net
php-4.1.1-installer.exe 909Kb vismazākā PHP pakete.
Jāatzīmē, ka 4.1.x versijas būtiski atšķiras no 4.0.x ar to, ka tās ir veidotas ar uzsvaru uz drošību. Tapēc ļoti daudzi publiski pieejamie PHP dzinēji vienkārši neies uz jaunā PHP, jo lielākā daļa kodu ir rakstīta neievērojot korektu un drošu PHP programmēšanas stilu.
Tātad sākam instalēt PHP.
Kā jau ierasts izvēlamies Advanced. Tankisti klusē, jo visi ir lasījuši iepriekšējo rakstu par Apache un tagad jau ir gudrāki. 🙂

PHP

Ar instalācijas direktoriju es ceru, ka arī nav lieku jautājumu, jo šeit mēs arī ieturēsim to pašu struktūru kā tas bija ar Apache web serveri.

PHP

SMTP servera teiksim uz mana datora nemaz nav tā kā šeit mani apmierina attiecīgie ieraksti.

PHP

Tā kā mēs liekam PHP priekš developēšanas jeb latviski to varētu nosaukt kā projektu izstrādi, tad mēs noteikti gribēsim redzēt visus kļūdu paziņojumus, kas izleks.

PHP

Tā ,tā, tā pie kā mēs gribējām piekabināt PHP? Laikam tas bija Apache… jautājumi lieki es domāju 🙂

PHP

Te mums jāizvēlas kādus failu paplašinājumus apstrādās PHP. Domāju, ka pilnīgi pietiks ar .php.

PHP

Nu lūk viņš tagad bļauj, ka viss ir čikiniekā un visu pārējo nāksies pielabot/nokonfigurēt ar savām līkajām rociņām.

PHP

Tagad atveram Apache web servera konfigurācijas failu un atrodam attiecīgo rindiņu. Tai pievienojam vēl index.php. Ja ir vēlme, tad var pievienot arī savu paplašinājumu teiksim index.pods.

DirectoryIndex index.html index.htm index.php index.pods

Šīs rindiņas noderēs, kad Apache griezīsies pēc noklusētā faila, lai to apstrādātu caur PHP un izdotu apmeklētājam HTML izskatā.
Tālāk mums vēl ir jānorāda, kas apstrādās šo PHP failu. Mēģinam atrast šādas rindiņas:

# To use CGI scripts:
#
#AddHandler cgi-script .cgi

#
# To use server-parsed HTML files
#
#AddType text/html .shtml
#AddHandler server-parsed .shtml

Aiz šīm rindiņām iekopējam šo te koda gabalu:

########################
# And for PHP 4.x, use:#
########################
AddType application/x-httpd-php .php .pods
#AddType application/x-httpd-php-source .phps

ScriptAlias /php/ "e:/usr/local/php/"
Action application/x-httpd-php "/php/php.exe"

e:/usr/local/php/ – ir ceļš uz php direktoriju, kur mēs to ieinstalējām.
#AddType application/x-httpd-php-source .phps
Šo te rindu var arī atkomentēt (šobrīd tā ir aizkomentēta #). Tā ir paredzēta dot iespēju attēlot PHP kodu neapstrādājot pašu skriptu. Parasti izmanto, lai dotu iespēju kādam citam apskatīties mūsu kodu, lai to izlabotu vai pakonsultētu kā labāk izmantot to vai citu funkciju.
AddType application/x-httpd-php .php .pods – ja iepriekš tika pievienots fails ar kādu nestandarta paplašinājumu tā kā .pods, tad šeit šis paplašinājums arī ir jānorāda, lai PHP tos apstrādātu.

Tagad var visu saglabāt un ļoti primitīva PHP instalācija ir beigusies. Pārstartējam vai vienkārši palaižam Apache Web serveri un izmēģinam instalāciju izveidojot dokumentu ar šādu kodu:
<?php phpinfo();?>

MySQL instalācija it vēl elementārāka un uzskatu, ka tai nav nepieciešams īpašs raksts, jo tā tiek instalēta kā jebkura cita Windows aplikācija.
MySQL

23 thoughts on “Liekam PHP + Apache

 1. Ozzy_LV

  Hey coolynx, paldies par rakstu.

  Bet vai te maza kljuumiite nebuus ieviesusies 😉
  Raksts pielikts “Divx” sadaljaa??
  (:: Sākums / Divx / Liekam PHP + Apache)
  Hehe, mozh tomeer labaak paarcelt to rakstu pie “Padomiem”. 😉

  P.S. Vai ar rakstu par “GoogleSearchTool 1.2.1.8” tik nav liidziiga neprecizitaate… 😉

  Atbildēt
 2. arvisc

  imho modulju modee uzlikts php ir patiikamaaks, jo lai piemeeram izmantotu web autorizaciju jamais cgi modee nebija iisti lietojams. veel bija paaris lietas ko php teicaas dariit tikai kaa modulis, bet neatceros, ka buutu lietas kas gribeetu cgi modi. lai gan atkal itkaa runaa, ka cgi mode esot stabilaaka :). laikam jau gaumes jautaajums…

  Atbildēt
 3. coolynx

  Šeit runa neiet par gaumes vai negaumes lietu, jo raksts nav domāts patiesiem izstrādātājiem, bet gan tādiem, kas līdz šim baidījās ķerties pie šīm lietām klāt.
  Es pats arī izmantoju php kā moduli, jo tas tiešām esot stabilāks.
  Ar šo rakstu es gribēju vienkārši iedrošināt uzlikt šos zvērus…

  Atbildēt
 4. CyHex

  Kaut kas nerullee 🙁 No shii saita php-installer nevar novilkt; No www.php.net atnaak tikai 100 kb; uzliku php 4.0.6, bet Apache saka: “Bad request
  Your browser sent a request that this server could not understand
  Invalid URI in request GET/HTTP/1.1″
  Mozh iemet mod_php.so, lai atvieglotu dziivi vienam otram 🙂

  Atbildēt
 5. CyHex

  Man saak raadiities, ka arii tas binaarijs (4,9 MB) ir vajadziigs, lai modulji rukaatu kaa CGI aplikaacijas, t.i. ar mineeto mazo 900 KB instalaaciju vareetu buut par iisu?

  Atbildēt
 6. coolynx

  Ja reiz interesē PHP dziļāk, tad var jau arī nepaslinkot un palasīt manuāļus. Nav jau nemaz tik grūti tak. Par mani jau smejas, ka es ieliku tik elementāru instalācijas aprakstu… mutītē tak nevar visu ieliet.

  Atbildēt
 7. CyHex

  PHP neinteresē nemaz!! ne dziļāk, ne seklāk 🙂 [ taisu portālus ]. Vienkārši gribējās visu veikt uz viena datora zem win, lai nav jākodē uxī un jātestē ar winā. Ja jau būtu laika lasīt manuāļus, tad neatliktu laika vizitēt pods.lv saitu.

  Atbildēt
 8. Dreef

  Hm. Arii shito verkji liku uz WinXp un kaut kas nenorulleeja ;-). Jaapamaina laikam shis tas buus veel php.ini failinjaa ;-). A to tiiri uzinstaleet jau es pats maaceetu, bet tagad jaaskataas kur man tas php failinjsh jaamet, lai to vispaar lasiitu ;-). Ge ge. Tas kaut kaa netika mineets rakstaa un arii par apache ne ;-).
  Pie tam man kaut kaa nav skaidrs kas jaamaina veel tajaa php.ini. Tipa shitaadas rindinjas:
  ; Windows: “path1;path2” ;include_path = “.;c:phpincludes”
  Laikam pasham jaalasa manuaalji un nav ko slinkot. Pie tam man uz c:php nekaa neatrodas ;-). Buus tur kaut ko jaaieliek paarmainjas peec ;-).

  Atbildēt
 9. Dreef

  Taa. Liekas viss notika stundas laikaa ;-). Ge ge. Coolais dzeks tagad juutos, kad apsham savs apache serveris ar php suportu ;-). Tikai zheel, ka viss pasaakums straadaa ar localhostu un nekaadi virtualhosti nerullee ;-). Buus veel jaamocaas.

  Atbildēt
 10. Artūrs

  Fatal error: Call to undefined function: php_info() in e:program filesapache groupapachehtdocsphp.php on line 1 Laikam esmu megalāms, bet man vot šitāds rādās kad laižu to failu, kur jāraksta. Moš kāds varētu dot labu padomu…

  Atbildēt
 11. cybercannibal

  Jooo. Labs un vienkaarsh expalnation taads kaadu vien vispaar sirds var veeleeties :)) (cik dzejnieciski) :)). Tikai viens neskaidrs jautajums, vai ir kaads serveris uz pasaules kas bezmaxas(vai leeti) uzturees lapu ar php support ko? Starpcitu labs tutorials ir viesite

  Atbildēt
 12. Gacha

  Nu šis turtoriālis ir baigi labais, neko labāku latv. val. nēsmu redzējis. Gribēju tik zināt, kurā direktorijā man ir jaliek sava lapa? Vai tā ir noteikti kāda, vai vienalga, kur to liek.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *