Delfi pilnībā nomaina pirmās lapas dizainu

Tieši tā – beidzot Delfi spēra izšķirošo soli uz kuru gāja jau labu laiku un nomainīja pirmās lapas dizainu. Bailīgiem maziem solīšiem tika veiktas nelielas vizuālas izmaiņas, lai sagatavotu publiku lielākam solim. Es šo dienu biju gaidījis jau pirms 3 gadiem, kad parādījās tikai pirmās baumas par darbu pie jaunā dizaina. Kad Delfi nomainīja saimnieku, tad arī varēja noprast no kuras puses pūš vējš.

Web 2.0 brīnums izgāzās Igaunijā. Bet problēma ar satura un reklāmu sabalansēšanu joprojām bija aktuāla – ir nepieciešams jauns dizains, jo tirgus to pieprasa. Tad tapa platāka labā sleja ar lielākiem reklāmas laukumiem. Un tikai šogad tika sperti nopietnāki solīši jau pie jaunā dizaina – mainījās izvēlnes, parādījās jauni dizaina elementi un šodien pilnībā nomaina pirmo lapu uz to, ko jau labu laiku varēja redzēt Delfi.ee versijā.

Es nezinu kā reaģēs publika. Pieļauju, ka konservatīvie latvieši ļoti skaļi bļaus. Kā tas notika ar Tvnet, kam pēc palaišanas nepagāja ilgs laiks, kad tika veikti vizuāli uzlabojumi.

Man pašam šobrīd ir divējādas sajūtas – no vienas puses pareizs solis, bet no otras – ļoti daudzas lietas ir realizētas pavirši. Ir sajūta, ka kāds ir licis darīt šādi, bet tiem, kas to ir paveicis nav īsti skaidrības par to, kāds tad ir mērķis tam visam. Gala rezultātā ir ielikts ķeksis – dizains nomainīts, bet ko tālāk?

Varbūt, ka termiņi spieda un būs uzlabojumi tuvākajā laikā. Cerams, ka tā arī būs. Bet tas ir diezgan liels risks, jo lietotāji internetā ir ļoti kaprīzi un šī ir spēlēšanās ar uguni – lietotāji var nolekt un aiziet, piemēram, uz Apollo, jo tas uz doto brīdi ir pats “skaistākais” portāls. Tīri subjektīvi, protams. 🙂

Pirms vairāk kā gada, kad Apollo nomainīja pirmās lapas dizainu, komentāros varēja lasīt divu veidu viedokļus – es vairs nekad šeit neatgriezīšos un otrs bija, ka baigi forši – beidzot būs, kur ziņas normāli lasīt. Un, kas notika? Gada laikā mēs uzrāvām trafiku – apdzenot Tvnet latviešu versiju unikālajos apmeklētājos un kopējo Tvnet lapu rādījumos. Pirms tam 9 gadus Apollo tuntulēja abiem portāliem nopakaļ. Protams, dizains bija tikai instruments, bet, ja to pareizi izmanto, tad var kalnus gāzt.

Manuprāt, šis būs labs rīks Delfu rokās, ja to pareizi izmantos, kā arī tas pilnīgi noteikti ir papildus bonuss jaunajam vadītājam.

Tagad Delfiem būs otrs lielākais baneris uzreiz aiz Db.lv.

Pirmais Latvijā skandināvu dizainu ievazāja Db.lv, 2006.gada beigās ar savu lielo baneri augšdaļā (ne gluži tas, kas redzams šobrīd), kas lika lietotājiem nedaudz mainīt savus paradumus – izmantot pirmo lapu kā pamatu, kurā ir visa svarīgākā informācija un no tās pārvietoties uz rakstiem, tad sekoja Apollo un tagad arī Delfi, kā arī jaunais Db.lv konkurents Bnn.lv. Tvnet vairāk sliecās uz globālo – lielo subsidēto portālu virzienu, kuri nepārtiek no reklāmām. Tāpēc es to neminu kā skandināvu novirzienu. Tas nenozīmē, ka Tvnet dizains nav moderns – tieši pretēji – tas atbilst visām šī brīža modes tendencēm. Vienkārši tas nav tik praktisks kādi ir skandināvu portālu paveidi, kas šobrīd ir ievazāti Latvijā.

Ir jāatceras viena būtiska lieta. Ziņu portāli ir kā avīžu slejas internetā. Attiecīgi pirmās lapas ir avīžu sleju vāki. Uz vākiem liek ļoti dārgas reklāmas.

Es domāju, ka Delfi tikai iegūs no šīm pārmaiņām, bet Apollo tagad nāksies ļoti pacīnīties, lai noķertu Delfus. 🙂

Tiesa gan jāsaka, ka nav jau zināms cik daudz lietotāju ir Delfu ziņām un citām sadaļām, jo viņi grēko un nerāda šo statistiku. Attiecīgi nevar salīdzināt un man gribētos ticēt, ka arī ziņās Apollo ir priekšā Delfiem, bet tās ir tikai manas vēlmes un minējumi – reālu datu pagaidām nav. Ja būtu normāla statistika, tad varētu arī redzēt kā šīs izmaiņas mainīs viņu statistiku.

Gribētu tikai novēlēt, lai šajā lieliskajā portālā tiktu izvietota atbilstošas kvalitātes reklāma par atbilstošu cenu. Nelienam Googles lauciņā, lai viņi turpina tirgot klikus, jo viņiem tas sanāk labāk – portālu bizness vēl pagaidām ir baneri.

39 thoughts on “Delfi pilnībā nomaina pirmās lapas dizainu

 1. Edgars Koroņevskis

  man patika kā @ArtisPupins ir izveidojis salīdzinājumu http://twitpic.com/33i3bd
  es domāju, ka tāpat kā visiem portāliem, arī te paies laiks, kamēr nogludināsies ikdienas saturā arī dizains. Pārmaiņas ir laba lieta, bet te mazliet nošauts šķībi TIK daudz informācijas ievietojot sākumlapā.

  Atbildēt
 2. coolynx Raksta autors

  Edgar, foršs salīdzinājums un daļēji piekrītu.

  Bet, kvalitatīvas informācijas nevar būt par daudz. Par daudz var būt nebūtiska informācija. Jau savā sacerējumā devu mājienu, ka tieši šī ir tā lieta, kas nolaista greizi – jaunajā dizainā ir sabāzts pārāk daudz visa kā bez savas jēgas. Redakcija nav uzķērusi jaunā dizaina priekšrocības un strādā pēc vecā šablona.

  Atbildēt
 3. alx

  Šeit jau mūsu bāleliņi vairs neko nenosaka – viss nāk no ee un arī spiediens attiecīgs. Ne jau velti arī Mendziņu nocēla no krēsla.. Bet pārmaiņas vajag. Vai šādas – to rādīs laiks.

  Kas attiecas uz pārējiem 2 ziņu portāliem – mans favorīts visu laiku ir bijis apollo, bet nu pāris pēdējo dienu vājprātīgie reklāmas laukumi + intro lapa pat mani sāk tracināt. Tīri neviļus sāku virināt tvnet. Delfi diez vai ieņems šo manu ikdienas ziņu nišu – pārāk liels blāķis. Tad jau labāk ir.lv ar ziņu izlasi:)

  Atbildēt
 4. Edgars Koroņevskis

  pieskaroties apollo.lv – mani vakar samulsināja LMT reklāma sākumlapā: tur bija redzama it kā apollo mobilā versija, bet klāt tai netiku. Neatradu ne saiti, ne arī mēģinot telefonā ieiet apollo.lv nemeta ārā mobilo versiju. Izskatījās tīri glīti un funkcionāli, bet reāli nestrādā. Mulsinoši.

  Atbildēt
 5. deni2s

  Izskatās drausmīgi nepārskatāmi. Smukāk jā, bet vienlaicīgi arī nepārskatāmi. Delfu plus bija tas, ka visa būtiskākā informācija bija vienā kolonnā. BIJA. Tagad kolonnu skaits ir tik mainīgs, ka neko vairs nevar saprast.

  Atbildēt
 6. coolynx Raksta autors

  tomaac, piekrītu, mobilā versija ir forši un moderni, bet tur nav apakšā nauda – tāpēc arī pati zemākā prioritāte. Labā ziņa, ka būs arī Apollo mobilā versija. 🙂

  Atbildēt
 7. 10minutes.lv

  Delfi tomēr bija stipri kā novecojis dizainu un ņemot vērā līderpozīcijas pārāk bieži spēlēties ar novitātēm nevarēja atļauties. Jebkurā gadījumā jaunais dizains ir vairāk + nekā -. Pēc mūsu aptaujas http://10minutes.lv/jautajums izskatās, ka cilvēkiem jaunais dizains arī vairāk patīk. Bet otrā līmeņa lapas (raksti) tomēr konfliktē ar jauno dizainu.

  Atbildēt
 8. tomaac

  Bet redz tvnet pat mobilajai versijai ir pamanījies banneri ielikt.. tad jau kaut kāds latiņš atlec arī no mobilās versijas.. 🙂

  Atbildēt
 9. coolynx Raksta autors

  gurkis, skarbā realitāte ir tāda, ka jebkura biznesa pamatā ir nauda. Ir jāmāk sabalansēt reklāmdevēju un lasītāju vēlmes.

  Atbildēt
 10. Eddy

  Ar apollo dizainu ir tā, ka 90% gadījumu man atveras tukša lapa (paldies Adblokam) ar uzrakstu – “šī ir reklāmas lapa, gaidiet 15 sekundes vai klikšķiniet šeit lai nokļūtu uz apollo”. Es arī uzreiz klikšķinu – uz delfu vai tvnet bukmarka, man nav principiāli, tieši kurā portālā izlasīt letas ziņas.

  Atbildēt
 11. reklama

  skarbā realitāte ir tāda, ka jebkura biznesa pamatā ir nauda. Ir jāmāk sabalansēt reklāmdevēju un lasītāju vēlmes.

  Jā un tieši tāpēc mums pods nedod pilno RSS’u. :'(

  Atbildēt
 12. coolynx Raksta autors

  reklama, diemžēl jā. Internetos ir tik daudz drazainu agregatoru lapu, kuras dzīvo uz sveša satura, ģenerē trafiku un pelna ar to naudu. Kāpēc gan, lai es tērētu savu laiku un atbalstītu svešu biznesu, ja man no tā nav nekāda labuma? Tāpēc arī atslēdzu pilno RSS.

  Atbildēt
 13. Eddy

  coolynx, tu taču saproti ka ar “leta” šajā gadījumā bija domāts “vienas un tās pašas ziņas par vieniem un tiem pašiem notikumiem”? Mans nolūks nav nolikt vai slavēt kādu portālu, ok, pieņemsim ka ir arī daži procenti atšķirīgu, unikālu un interesantu jaunumu starp portāliem, bet es vienalga tā dēļ neesmu ar mieru ne gaidīt, nedz arī klikšķināt divreiz, lai piekļūtu tam, ko citur var izlasīt noklikšķinot vienreiz.

  Atbildēt
 14. Guntars

  Iekš IE8 kreisajā pusē ir tāda poga kā “Lapsa karte”, ar kuru ērti varu uzreiz “aizceļot” uz manis interesējošo sadaļu. coolynx – ekrānšaviņi no firefox? Tur tādas pogas nav?

  Atbildēt
 15. normunds

  Vienīgais delfinārija uzlabojums manā skatījumā ir, ka beidzot vienuviet ir nevis trīs bet 15 jaunākās ziņas. nav viss palags jāskrullē uz leju.

  Atbildēt
 16. zebra

  pirmais iespaids – pirmajā lapā pamattēma haoss, lai neko nevarētu atrast
  kad apollo pamainījās man ziņu lapu secība lasāmības ziņā nomainījās uz delfi, tvnet, apollo
  un tā arī palika (pirms tam apollo bij priekšgalā un ar izmaiņām mani kā lasītāju zaudēja)
  tagad šķiet būs šādi tvnet, delfi, apollo vai arī pat šādi tvnet, apollo, delfi

  Atbildēt
 17. deni2s

  “Tvnet vairāk sliecās uz globālo – lielo subsidēto portālu virzienu, kuri nepārtiek no reklāmām. Tāpēc es to neminu kā skandināvu novirzienu. Tas nenozīmē, ka Tvnet dizains nav moderns – tieši pretēji – tas atbilst visām šī brīža modes tendencēm. Vienkārši tas nav tik praktisks kādi ir skandināvu portālu paveidi, kas šobrīd ir ievazāti Latvijā.”

  Tvnet pašlaik izskatās vislietojamākais un prakstiskākais no visiem. Atšķirībā no “stilīgā” “skandināvu novirziena”, kuru var salīdzināt ar sprādzienu makaronu fabrikā, nevis ar lietotājiem ērtu un praktisku dizainu.

  Atbildēt
 18. Anonīms

  Iekš IE8 kreisajā pusē ir tāda poga kā “Lapsa karte”, ar kuru ērti varu uzreiz “aizceļot” uz manis interesējošo sadaļu.

  IMO, pilnīgi useless izgudrojums tik iebremzē lapas scrollošanu uz vecākas kastes. :/

  Atbildēt
 19. ev

  kopš izmaiņām TVnet no manas puses tīri subjektīvi ir saņēmis mazāk sekundes. “ir kas jauns?!” tagad paņem krietni mazāk laika, nekā vēlme iedziļināties maza izmēra virsrakstos. jaunais Delfi pagaidām izskatās pēc lauru plūcēja konkursā “cik daudz dažādu izmēru fontu un attēlu var satilpināt vienā lapā”. iekš Apollo vienu brīdi pat piegriezu AdBlock, lai apraudzītu, kādas zemenes, man loham, iet gar degunu. tak ar laiku AdBlock bez kādas bikstīšanas atsāka pārsūtīt zemenes Norbai, tamdēļ konkursa “warm fuzzy feeling” kausu iegūst AdBlock, nevis Apollo. viennozīmīgi smalkākā Apollo lapa ir “labākie valūtu kursi”, bet jods par stenderi, tieši tagad “1:09, 2010/11/04” rāda – nav rezultātu???

  Atbildēt
 20. tvnet

  Iekš IE8 kreisajā pusē ir tāda poga kā “Lapsa karte”, ar kuru ērti varu uzreiz “aizceļot” uz manis interesējošo sadaļu.

  Kāds varētu padalīties kāds rule jāieraksta, lai nobloķētu to lietu. :/

  Atbildēt
 21. Vilx-

  Nez… man, kā rūdītam interneta lietotājam, emocijas ir – “so what”? Es šīs lapas dizainu tāpat neredzu, mani interesē saturs. 😛

  Atbildēt
 22. Atbalss: Diena.lv nomaina dizainu | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *