LibreOffice būs OpenOffice.org turpinātājs?

Nejauši pamanīju rakstu par to, ka vairāki OpenOffice.org izstrādātāji pamet projektu, lai turpinātu strādāt pie LibreOffice.

No šī paziņojuma es sapratu, ka daudzi izstrādātāji nav spējuši vienoties ar OpenOffice.org īpašniekiem Oracle un SUN Microsystems par to kā un kurā virzienā šim projektam būtu jāiet.

However it showed more clearly that all the cooperation and the common finding of solutions sometimes faces limitations. These are places where ideas on further development of the working platform, design or marketing do not match the ideas of the main sponsor or have just not been addressed or implemented because the responsible or (legally) capable entity does not make any decision. This has led and still leads to unnecessary misunderstandings and discussions. To break through these limits, project must evolve and requires an independent body - a Foundation.

Oracle's official response to the announcement of The Document Foundation was clear – Oracle will continue OpenOffice.org as usual. The result is now indeed the lately postulated conflict of interest for those community members who are in charge of or representing project, but to whom it is not enough “to continue working as we always did”. Although it has been stressed several times that there will be collaboration on a technical level, and changes are possible – there is no indication from Oracle to change it's mind on the question of the project organization and management. For those who want to achieve such a change, but see no realistic opportunity within the current project and are therefore involved in the TDF, unfortunately this results in an “either / or” question.

The answer for us who sign this letter is clear: We want a change to give the community as well as the software it develops the opportunity to evolve. For this reason, from now on we will support The Document Foundation and will – as a team - develop and promote LibreOffice. We hope that many are going to join us on this path.

Iekš open-news.lv ir rakstīts par to, ka tika izveidota organizācija The Document Fundation, kas tad arī bīdīs LibreOffice.

Es kaut kā neesmu spējis sagremot šo ofisa programmatūru, lai arī savulaik centos piespiesties un pāriet no Microsoft Office uz OpenOffice.org. Toreiz smagi aplauzos, jo šī ofisa programmatūra nespēja nodrošināt tās iespējas, kas man bija nepieciešamas. Šobrīd pat nemēģināšu, jo neredzu īsti vajadzību pēc tā. Patiesībā laikam esmu par slinku, lai eksperimentētu.

15 thoughts on “LibreOffice būs OpenOffice.org turpinātājs?

 1. KakTusss

  Nu, par baltu velti, šis tomēr vēl joprojām ir labākais risinājums… Pie tam profi saka, ka Calc esot kaut kur par Exeli pat pārāks.
  Katrā ziņā, es varu lietot abus, pie tam gana produktīvi, lai gan dodu priekšroku MS 2003. gada laidumam (no visām visu firmu man zināmajām versijām).

  Atbildēt
 2. koko

  Nja.. es ar lēnītēm sāku lietot google docs, bet viņiem ar headeru stailošanu problēmas, tāpēc openoffice izmantoju visādu rēķīnu, līgumu utt rakstīšanai..
  Tā kā OO_o lietoju jau savus 5 gadus toč, tad tagad vairs nemāku strādāt ar MS Office. Un daudzas liets tomēr OO_o ir labākas. Pat mans skeptiskais brālis vakar pateica, ka pāris lietas MS Office sadrāž, bet OO_o izdara smuki.

  Atbildēt
 3. AZ

  Par Calc man palika slikts iespaids, kad izmēģinājos tikt pie normālas strādāšanas ar vienu 20 MB failu. Ar Excel tas vērās dažās sekundēs, bet Calc to vēra gandrīz 10 minūtes. Izmēģināju konvertēt arī uz OpenOffice formātu, bet – tas pats. Tāpēc tagad OO iesaku tikai pavisam primitīviem lietotājiem, kam nav augstu prasību un sarežģītu failu.

  Atbildēt
 4. karuuzo

  Kaut arī mans darbs ir čisto M$ office orientēts, pagājušā nedēļā zīmēju bildītes ar LibreOffice Draw.
  Kopumā maz esmu strādājis ar OOo, bet jāsaka tā, OOo ir “stingrāks”. Ja tev kaut ko vajag, tad tas tev arī jāpasaka, nevis kā M$ Office, davai izdarīsim tā, varbūt tas ir tas, ko lietotājam vajag. Otra lieta, kas sākumā apgrūtina pāreju uz OOo, viņam ir salīdzinoši statiskas meņuškas (tieši context), M$ tādā ziņā drusku labāks, cenšas piedāvāt to, kas konkrētā brīdī varētu būt visvajadzīgākais. Viena lieta gan viņam nav iznākusi, ja excel clipboardā ir iekopēta cell, tad insert row vietā parādās insert copied cell. Bieži sajaucu 🙁

  Kopumā varu pateikt tā, ja tu kaut ko nevari izdarīt ar OOo, visticamāk, ka tu nezini, kā to izdarīt 😉

  m

  Atbildēt
 5. sa

  Nācās savulaik pavērot vienas firmiņas pāreju no MS Office uz OOo, tāpēc piekrītu karuzo pēdējam teikumam “Kopumā varu pateikt tā, ja tu kaut ko nevari izdarīt ar OOo, visticamāk, ka tu nezini, kā to izdarīt ;)” 😉

  Atbildēt
 6. e-remit

  varbūt atkārtojos, bet savulaik vienā projektā lietojām abus, jo uz vieniem dokiem kārās MS Word, uz otriem OOo – abiem savi gļuki.
  OOo forša fīča ir navigators, kā arī ar OOo var sataisīt tādus headerus/footerus, ka MS Word māk tos attēlot, bet neļauj labot 🙂
  OOo calc kacina, ka nevar vienu rūtiņu ar peli novilkt uz citu vietu, vajag vismaz 2 iezīmētas.
  Pa lielam, ar abiem produktiem jāmāk apieties, bet daudziem ofisu lietotājiem faktiski pietiek ar Windows iebūvēto Write 😉

  Atbildēt
 7. guntisd

  Nu, johaidī – cik var un cik grib dabūt “visu par velti”? Varbūt ir laiks sevi novērtēt? Īsāk sakot – “pašupurēšanās laiks ir cauri”.

  Atbildēt
 8. KSB

  Heh, jau kādu laiciņu nonesu OOo un uzliku LibreOffice 3.3 Beta. Patīkami ka tur aizmugurē arī atrodas vairāki industrijā zināmi nosaukumi, nevis krākulis kā suns uz siena kaudzes.

  Atbildēt
 9. delfins

  slinkums var jebkuru lietu padarit par s**u.
  cilvekiem neko vairak par wordpad nevajag pa lielam. un exceli glabat 20mb datus – tas ir vnk slimi.

  Atbildēt
 10. Anonīms

  OOo calc kacina, ka nevar vienu rūtiņu ar peli novilkt uz citu vietu, vajag vismaz 2 iezīmētas.

  Jap, man ari besī, bet vienu var pavilkt ieszīmē velkamo rūtiņu, pabrauc uz blakus tad atpakaļ un rūtiņa palikusi velkama.

  http://tinypic.com/player.php?v=16m5zzb&s=7

  Atbildēt
 11. Muulis

  @delfiins: tas nav slimi, vienkārši Tev nav ienācis prātā, ka daži cilvēki exceli izmanto arī darba vajadzībām, piemēram – datu analīzei.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *