DELFI nomaina dizainu

Vēl šī gada aprīlī rakstīju par to, ka DELFI ir spēris pirmo soli un nomainījis savu augšējo izvēlni. Šīs bija lielākās izmaiņas kopš 2008.gada, kuras man bija izdevies piefiksēt.

Šodien kolēģi saka, ka DELFI kaut kā dīvaini izskatoties. Iegāju un salīdzināju ar iepriekšējo versiju.

Viņi ir atteikušies no zilajiem foniem un turpina iet uz pelēko fonu, kas parādījās izvēlnēs.

Man gan tas šķiet nekāds, bet tas laikam ir gaumes jautājums.

Piemiņai ekrānbilde ar esošo DELFI izskatu.

Būs ar ko salīdzināt pēc kāda laika.

Es saprotu, ka jaunais dizains ir turpinājums iesāktajām izmaiņām, kad viņi nomainīja izvēlnes, bet es nesaprotu priekš kam viņi to dara? Ko šīs izmaiņas dod lietotājam vai viņiem pašiem?

Varbūt kāds var izskaidrot man? 🙂

30 thoughts on “DELFI nomaina dizainu

 1. frukc

  labāk ir. gan tikai tādēļ, ka tikuši vaļā no tā dzeltenā toņa 🙂 senāk gan tā kreisā sleja un centra/satura bloks labāk nodalījās dēļ tiem dažādajiem toņiem. tur vajadzētu daudzās vietās vienkārši palielināt atstarpes un nedaudz arī fontu izmēru. nav jau vairs jāorjentējas uz 800×600 ekrāniem.
  p.s. tas pelēkais gradients gan nerullē, manuprāt. 🙂

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Iespējams, ka ar to pelēko gradientu grib uzlikt lielāku akcentu vidus daļai. Vai arī pieradina lietotāju, ka tur sānos būs baneri. 🙂

  Atbildēt
 3. ivars.lv

  Manuprāt pozitīva pārmaiņa. Atverot lapu, pirmais, kas lec acīs ir aktuālā raksta attēls. Pirms tam man un manam monitoram tā īsti nepatika zilie pleķi sānos, jo novērsa uzmanību no satura.

  Pie velna – nekad neesmu sapratis, kā var iekš delfi atrast aktuālo informāciju, kas neaprobežojas ar trīs rakstiem sākumā.

  Atbildēt
 4. guntisd

  Man izskatās gana pievilcīgs! Taču reklāmas bloki vēl aizvien sit pa nervu bungām. Starp citu, iepriekšējais “informatīvais bardaks” kaut kā arī izzudis, var sākt kaut ko saprast – kur un kas ir rakstīts. Tas kā neikdienas portāla apmeklētājam noteikti ir tīkamākā lieta.

  Atbildēt
 5. gazeboo

  manuprāt, atbaidoši:
  – pirmajā lapā fonts boldā virsrakstos, nebaudāms uz FireFox un SeaMonkey, uz IE vēl ok
  – fonti komentāros – ir kaut kāds nelasāms Arial, citur vēl ok Verdana, bet gan jau pazudīs
  – dzeltenā sleja kreisā pusē bija viņu vizītkarte, bet nu tas netraucēs

  Atbildēt
 6. joske

  Man jau liekas, ka šis dizains kādu laiku bija jau biznesa un varbūt arī citās sadaļās un tikai šodien nomainīta tika pirmā lapa un pārējās sadaļas.

  Cerēju, ka viņi pie reizes tiks uzlabos HTML kodu, bet nekā. Zemāk neliels dažu portālu pirmo lapu salīdzinājums:
  apollo – 184 KB
  delfi – 284 KB
  tvnet – 132 KB

  Te nu delfu kods riktīgi atpaliek – jā, jā zinu tagad visiem ir optika – taču tomēr uz mobilā caur GPRS tas viss notiek daudz lēnāk un tiem kam tomēr nav optika tā padarīšana bremzē nedaudz.

  NEredzu iemeslu kāpēc pie tik nopietnām pārmaiņām viņi nesaveda kārtībā HTML un CSS kodus.

  Atbildēt
 7. archaic

  IMHO, skaistāk, bet grūtāk uztverami virsraksti. Varbūt tad jau vajag pārkārtot visu uzreiz un sekot meinstrīmam – saturs x kolonas y rindās vai kaut kā tā, nevis visu saturu turēt vienā kolonā.

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  joske, nav tās pārmaiņas tik nopietnas, lai jātos ar HTML kodu. Ja viņu mērķis gala rezultātā ir delfi.ee, tad tur vēl viss priekšā.

  Atbildēt
 9. angelz

  Nu man liekas biki skatāmāk nekā bija, bet nu daudz vēl jāstrādā.. Ja mērķis ir delfi.ee tad būs labāk katrā ziņā nekā bija (pirmstam es delfos neko nesapratu), bet nu nekas dižs. Man pa lielu tā vidējā sleja.
  No pārmaiņām vislabāk patīk Apollo. Kaut kā pat sāku lasīt TVNET vietā, kur pārmaiņas ar kaut kā nepatīk. Db.lv ar vairs gandrīz nelasu kopš jaunā “dizaina”.
  Bet nu katram savs. Gan jau, ka kādam arī patīk.

  PS. Tas jaunais izskats tāds tīrāks liekās, vecais tāds manuprāt par kādiem 10 gadiem atpalicis bik.

  Atbildēt
 10. angelz

  PPS.

  Tā ideja par labo malējo sleju reklāmām man liekas tāda mazliet nez.. neefektīva.
  Ja tur ir tikai reklāmās es personīgi viņu vnk ignorēju. Ja tur ir kaut kāds saturs vismaz vērts ieskatīties… Lai gan arī jāskatās vai labs saturs nepazūd starp reklāmām.

  Atbildēt
 11. angelz

  PPPS.
  A kapēc neviens latvijā nepamēģina neko līdzīgu bbc.co.uk kur lietotājs var pielāgot portālu tam ko viņš grib lasīt?

  Atbildēt
 12. CooLynX Raksta autors

  angelz, tāpēc, ka tas būs pēdējais, ko tam portālam uztaisīs pirms aizvēršanas. 🙂

  Tādas izvirtības var atļauties tikai kabatas portāli, kurus kāds uztur un viņiem pašiem nav sevi jāatpelna.

  Atbildēt
 13. Zandis

  Gan jau ka tas fanboys kārlis aizgāja vadībai sabāzt batonus ausīs, cik iphone viss ir kruti, tāpēc vajag taisīt līdzīgi, kā ir iphone.

  Atbildēt
 14. maarutks

  re ko betons raksta

  Autors: Humānists
  Datums: 24.07.10. 02:50

  Valdi iszkatās , ka sirgsti ar mazvērtības kompleksu. tas ka Tava pietura bija nākamā bija labi, bet jānoželo bija nevis Tev, jānožēlo bija viņiem, ka tā nebija viņu pietura. Pirst vajag klusi, tas neviens nezinās, ka tas esi Tu, un tad tavs pašnovērtējums celsies un tu sapratīsi, ka vari kļūt ne tikai par prezidentu, un bezdēt ārvalstu vizītēs un oficiālās pieņemšanās, pad uz ordeņa varēsi pirst, bet kļūt pat par kosmonautu un piebezdēt kosmosu un visumu, vai neskan skaisti. Galvenais ir noticēt saviem spēkiem.
  Man piemēram sagādā baudu, kad man meiča gultā zem segas sūkā kārtīgi, skaļi un smirdīgi nobezdēties, un no visa spēka turēt viņas galvu piemiegtu vismaz 10 minūtes, žēl, ka tas ar vienu meiču notiek tikai vienu reizi, kautkādas tās sievietes neattīstītas un kompleksainas. Bet tie ir tikai mazi sapņi salīdzinot ar to kā būtu piebezdēt visumu.
  Vēl var iemācīties muzikāli bezdēt, tas ir skaisti. Tas, ka Tu nobezdē kādu klasiskās mūzikas gabalu, attīsta ne tikai tavu, bet arī apkārtējo dvēseles pasauli. Viņu garīgie apvāršņi un redzesloks kļūst plašāks, un cilvēki sāk domāt, Kur es to dzirdēju.
  Piršana nav nekas nosodām, gluži otrādi, savādāk senie latvieši vienu putnu sugu nebūtu nosaukuši pirdienīgas, tas ir bezdelīgas.

  Atbildēt
 15. Atbalss: TVNET turpina uzlabot savu dizainu | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *