Firefox 1.0

Lūk arī ir pienākusi tā diena, kad beidzot iznāca ilgi gaidītā Firefox 1.0 fināla versija. Ceļš līdz tam, ko mēs šobrīd redzam, bija diezgan grūts un ilga veselus divus gadus.

Firefox 1.0

Par šo pārlūku es sāku rakstīt kopš Phoenix 0.3 (Lucia) versijas iznākšanas, tai sekoja Phoenix 0.4 (Oceano), Phoenix 0.5 (Naples), pēc tam sekoja nosaukuma maiņa Firebird 0.6, Firebird 0.7, un pēdējā nosaukuma maiņa līdz ar Firefox 0.8 iznākšanu, tad nāca Firefox 0.9, bija dažādi drošības caurumu labojumi, kam sekoja Firefox 1.0 Preview Release jeb Firefox 0.10 versija, kas deva ieskatu par to, ko mēs varētu sagaidīt fināla versijā, tad vēl pirmspēdējais kārdinājums Firefox 1.0 Release Candidate 1. Manuprāt, iespaidīgi.

Apgalvot, ka Firefox 1.0 tagad ir perfekts pārlūks, nevar, bet viens liels un ļoti trekns punkts uz “i” beidzot nu ir ielikts. Vieni varēs turpināt mani apriet par to, ka esmu izveidojis vienīgo vietu Latvijā, kur tik detalizēti tiek aprakstīts šī produkta attīstības ceļš, citi turpinās lietot un dalīties iespaidos ar līdzīgi domājošiem par jaunajām iespējām vai iespējamām problēmām kā arī rast risinājumu to novēršanā. Laiks saliks visu pa vietām. Galvenais, ka ledus ir sakustējies un to vairs nevar apstādināt.

Man šķiet, ka ir pateikts jau pietiekami daudz, lai tagad vienkārši lietotu Firefox 1.0, ja nu vienīgi vēl pāris vārdi no Ben Goodger.

Papildināts
Firefoxam tagad ir arī sava starta lapa – www.google.lv/firefox.

Lejupielādēt:
Firefox 1.0 (Setup) 4 816KiB
Firefox 1.0 (ZIP) 6 416KiB
Firefox 1.0 Linux 8 044KiB
Firefox 1.0 Linux installer 8 440KiB
Firefox 1.0 Mac OS X 8 864KiB

123 thoughts on “Firefox 1.0

 1. Spameris

  Beidzot.. Gandrīz jau apnika gaidīt. Punkts uz "i" ir un pirms punkta beidzot ir arī pareizais "1".
  Kā viņiem ir ar roadmap uz versiju 2.0? 😉

  Atbildēt
 2. Stupicz

  Johaidī, es vakar uzliku RC1, bet izrādās, ka šodien izlaižas finālā versija.. Vot cūcība.. 🙂 Būtu zinājis, pagaidītu līdz šodienai..

  Atbildēt
 3. Delfins

  Clx, ludzu statisiku 🙂 apkopo pa menesiem IE/mozilla apmeklejumus.
  reali pec šitā gājiena, kad tiek izlaists Release, cilvēki būs dūša tomēr uzlikt jaunu paarlūku un pariet no IE.

  Atbildēt
 4. karuuzo

  O`jē, uzlikās un palaidās, kā nebūtu nekas mainīts. Nu labi, daži extensioni atteica, bet tā FF iekārtots 🙂
  2 nezinitis: Jā, Tools -> Options -> Advanced -> Software Update -> …
  m

  Atbildēt
 5. aabele

  Es arī visu laiku priecajos tā kā mazs bērns par katru nākamo Firefox versiju, līdz vienā dienā sajutos kaut kā stulbi un uzliku pilno Mozillu. Vai Jūs slimi neesat? Ar tikpat lielu entuziasmu, kā 1.0 iznākšanu es varētu iet dzerstīties par godu Dienvidokerjas futbola izlases panākumiem Āzijas kausā! Priekā!

  Atbildēt
 6. aivars

  uzliku pameginat un uzreiz viens baigais gluks, vai arii mana nezinashana.
  Ja kautko kacaa tad shis nem un faila nosaukumu atstaj tikai pirmos 6 simbolus un visu parejo nodzes arii faila paplashinajumu. Kautkaa baigi stulbi un taa isti nekur neredzeju kur to varetu nomainiit? Varbuut kads var pateikt palidzeet?!

  Atbildēt
 7. bush

  ejam uz www.google.lv/firefox un priecājamies. ja vēl šamie viņu pataisītu ne tik smagnēju, būtu ideāli. visādi citādi lielisks paarlūks, ko iesaku lietot arī citiem.

  Atbildēt
 8. coolynx

  aivars: Tu noteikti runā par kādu citu lietu, jo ar Firefox līdz šim neko tādu neesmu redzējis un patiesībā pirmo reizi dzirdu par kaut ko tādu.

  Atbildēt
 9. coolynx

  Sm: Es mainīju atkarībā no konkrētās versijas izmaiņām un uzlabojumiem. Brīžos, kad "gāja" melnā josla un bija pilns ar vabolēm, tad lietoju stabilās versijas, bet pricnipā centos izmantot testa versijas. Sanāk, ka es biežāk atjaunoju nekā publicēju šeit.
  Pārlūks ir mana darba vide, kur es pavadu visu savu darba laiku. Attiecīgi tam ir jābūt ļoti labam un pieslīpētam. Tāds darbs.

  Atbildēt
 10. Sm

  Tavs darbs ir testēt FireFoxi ? 🙂 Būtu uzreiz atzinies, gan jau cilvēki labāk saprastu.
  Bet ja tas ir kāds cits darbs, kas ir superatkarīgs no pārlūka, tad taču ar to vien nepietiek. Neesmu lasījis īpaši daudz par spraudņiem un galvenais, to konfigurēšanu, čakariem mainot versijas . Vai ir kautkur "sumo" Firefox 1, kur šie spraudņi jau ir iebūvēti?

  Atbildēt
 11. Sm

  Un vēl es gribētu zināt pārlūku, kurš spēj uzturēt 2 dažādus cepumu komplektus vienam saitam. Dažādos tabos vai logos, viss viens.

  Atbildēt
 12. Spameris

  Vienkārši super!
  Pie tā paša vēl kāda patīkama ziņa webu un webaplikāciju developeriem – nu tad beidzot ir uztaisīts Venkman, kas iet arī uz Firefox 0.9+ (t.sk. uz šī 🙂 Info par to tika atrasts šeit, bet pa tiešo to var savākt te.

  Atbildēt
 13. Mr. Skepse

  šis nu vienreiz ir ātrāks kā browseris, par Mozilla 1.7.3. Pirms tam insstalēt atsevišķi īpašas jēgas nebija…

  Atbildēt
 14. Delfins

  zigiz, kapec tu domaa ka zip satur to pashu ko installers ?
  shitaa diena laikam buus taa kaa astkaites punkts statistikai – IE vs FF

  Atbildēt
 15. nu redzēs

  Statiska, ko es pieskatu dotajā momentā ir tāda.
  67.26% MSIE 6.0
  22.00% Mozilla/5.0
  5.19% MSIE 5.5
  3.52% Xenu Link Sleuth 1.2f
  0.54% Konqueror/3.2
  0.48% MSIE 5.01
  0.41% MSIE 5.0
  0.23% Mozilla/4.61
  0.20% Mediapartners-Google/2.1
  0.18% BorderManager 3.0

  Atbildēt
 16. karuuzo

  Kas man patīk, autoinstalācijai arī www.mozilla.org by default tiek uzskatīta kā not allowed, ne tā, kā mums vienam labi zināmam mazam un mīkstam kantorītim. Lietotājs pats var izvēlēties, atļaut vai nē.
  m

  Atbildēt
 17. Apollo chats ar V. Birkavu :

  09.Nov.2004
  Jautajums:
  ====
  KAAD S VEL PIRAATISMS ???:
  Tagad pat ja kaadam maajaas ir piraatiskaas kopijas, tad taas tur IR LIKUMIIGI, jo par taam ir VALSTIJ (VAI AUTORIEM…?) SAMAKSAATS ! Datu neseeju nodoklis … – Bet kapeec "valsts" noziedznieku AKAA iesuuta atliidziibu, kas pienaakas STINGAM ? Es klausos Stingu, un varbuut veelos "atliidzinaat" vinjam, nevis kaut kaadiem vieteejiem "braaljiem laukakmenjiem" ! VAI VALSTS ATBALSTA PIRAATISMU, VAI PRASA MAKSAAT NODEVAS GODIIGIEM PILSONJIEM ? Varbuut tagad katrs paseedeesim cietumaa pusgadu izdalot uz galvinjaam videejo KRIMINOGEENO situaaciiju latviijaa ?? JEBKURSH IEDZIIVOTAAJS, KAS NOPEERK DATORU JAU IR SAMAKSAAJIS PIRAATISMA NODOKLI, PAT JA VEL NAV PIRAATS UN PAT JA NEKAD TAADS NEBUUS ! Datu neseeju nodoklis paredz, ka peerkot cieto disku (HDD) vai jebkuru matricu, JUMS jaamaksaa papildus nodoklis, no kura liidzeklji tikshot nosuutiiti visaadiem muuzikas skanjdarbu autoriem, kuri cieshot no JUMS, kaa no potenciaalaa piraata ! Vel dereetu paseedeet cietumaa katram pusgadu izdalot videejo kriminogeeno situaaciiju latviijaa uz katru iedziivotaaju.. TAA KAA PIRAATISMA NODOKLI ESAT NOMAKSAAJIS, JA PAT NEESAT PIRAATS, – TAD KAADAS TIESIIBAS VALSTIJ BUUTU JUUS VAJAAT ?
  Atbilde:
  ====
  Valdis Birkavs:
  Tur nav viss līdz galam izstrādāts. BSA ir pret šo nodokli

  Atbildēt
 18. Nezinu gan

  atmiņa garšo joprojām 🙁 ; ff joprojām pa retam iegadās, ka atmiņas usage uzkāpj līdz nemaņai un bremzē… citādi jau ļoti ok

  Atbildēt
 19. karuuzo

  Es arī nezinu, bet atverot ~50 tabus ar bildēm, atmiņa neuzlec vairāk par 100MB (operatīvā + virtuālā). Ja salīdzina ar Outlook (nesmejieties, alternatīva man ir Lotus notes), tas šobrīd apēdis 70MB RAM + 30 VM :/
  m

  Atbildēt
 20. aivars

  sapratu kas par problemu bija. Tie faili kurus kopeju bija ar atstarpeem un FireFox atmeta to dalu kas pec tukshuma. IE saprata arii tukshumus.

  Atbildēt
 21. anarhisc

  spameri – vari man piedāvāt kādu alternatīvu interneta banku, no kuras es savam unibankas kontam tieku klāt, hehe 🙂

  Atbildēt
 22. vienais

  vienīgas, ar ko šis pārlūks varētu ieinteresēt ir tā drošība un spraudņu sistēma. bet pēc funkcionalitātes "by default" līdzinās IE6 no XP SP2. īsāk sakot, reāls pielietojums šim pārlūkam varētu būt web izstrādātājiem. man kā mājas lietotājam Opera jau 2 gadus kopš to lietoju piedāvā daudz vairāk.

  Atbildēt
 23. coolynx

  PLB: Atver Tools -> JavaScript Console un paskaties cik tur daudz kļūdu. Tas ir līko roku sindroms, nevis pārlūka problēma.

  Atbildēt
 24. Peleeks

  ZupasBļoda, te jau parādās tā atšķirība attieksmē: "Kam vairāk…", tā tāda m/ pozīcija – tipa kuram krutāks browseris. Man to krutumu nevajag – mani pilnībā apmierina tās pašas operas funkcionalitāte un ērtība.

  Atbildēt
 25. karuuzo

  2 PLB: Pirmkārt, man šancē, un otrkārt, tās nav browsera bags, ka neprot apstrādāt līku lapu. Nu bet tā jau ir veca tēma, tikai negribas, ka ne par tēmu brauc virsū labam produktam.
  m

  Atbildēt
 26. Pleshs

  PLB: Atver Tools -> JavaScript Console un paskaties cik tur daudz kļūdu. Tas ir līko roku sindroms, nevis pārlūka problēma.
  Istenība kopš 1.0 preview versijas oto.lv – saacis strādāt 🙂

  Atbildēt
 27. coolynx

  Pleshs: Taisnība, te izrāvums no 1.0pr raksta:

  Starp citu, ar šo versiju strādās arī daudzi gļukainie Microsoft Internet Explorer only projekti, jo ir integrēts document.all atbalsts.

  Oto kā reizi bija viens no tiem projektiem.

  Atbildēt
 28. droom

  nu arī es ar pilnīgu pārliecību esmu pārgājis no operas uz FF. Ātrums pamatīgi pieaudzis, vienkāršums, ērtums… da labi, ka nesākas atkal bezjēdzīgais karš. Man patīk, iesaku arī citiem saņemties un nogaršot. Es šo izvēli lēnu garu kopš vasaras dariju un nenožēloju. Viva FF punkts

  Atbildēt
 29. XoR

  Izmantoju Operu, jo Operaa ir labaaks DOWNLOAD MANAGER, var turpinaat failus vikt arii peec Operas RESTARTA (piemeeram naakamajaa darbdienaa). Operai ir WAP suports (varbuut arii FF ir kaads extension?). Protams ka Opera ir maxas produkc, es labpraat izmantotu FF, bet neredzu ar ko FF buutu labaax par Opera. Varbuut JUUS vareetu pateikt ar ko FF ir labaaks nekaa Opera?

  Atbildēt
 30. nu redzēs

  Ar to, ka FF sauklis ir "take back the web" – tiem kas tankā – tā ir nevis tukša frāze, bet FF sūtība. FF ir tikai web standartus atbalstošs browzeris, un nerāda to kas nav pēc standartiem.
  Tev vienalga par standartiem, galvenais lai visu redzi? OK, tikai pēc tam nesūdzies, ka kompis velkās un ka kautkas nav tā kā vajag, un nesūdzies ka tev besī visādi kretīniski raustekļu efekti web lapās un nesūdzies, ka nav nekādas kārtības netā.
  Tiem kas vēl dziļākā tankā – jo vairāk cilvēku lietos FF jo vairāk to respektēs web "developeri" un mazāk būs līku lapu. (Tādas kā unibankas i-banka)

  Atbildēt
 31. mar

  Uj kā ablomu parāvu. 😉
  Sāku vilkt jauno versiju, aiziet līdz 97% un Download logs nokaras. Domāju jāpamēģina vēlreiz. Pamēģinu – tas pats. Ielienu ar iexplore, velku un atkal līdz 97% aiziet un izlec logs: D: disks ir pilns 😉

  Atbildēt
 32. ghost

  ja gribat apmānit sevi un citus iesaku palūkoties www.firefoxie.net
  saliku kas vajadzigs pat ibanka veras normāli .Ko uz 98 windozes ar ie ir grūti dabūt. un popupi nemetās.

  Atbildēt
 33. 0_o

  Jā, gan zem win gan linux jau uzliku jauno. Subjektīvi vērtējot liekas bišķi ātrāka uz linux palikusi lapsiņa. Uz win nebij laika izmēģināt… priex ka ir sasniegta 1.0 stadija. Šis varētu būt tas iemesls, kas piesaistītu vēl vairāk tautas šim browserim- 1.0 izklausās nezinātājam drošāk un uzticamāk par kaut kādām 0.9 var RC versijām.

  Atbildēt
 34. coolynx

  Principā poga "Go" bija visu laiku, vienkārši tagad tā tur ir uzlikta pēc noklusējuma, lai pārnācēji no Internet Explorera nejustos apdalīti. 😉

  Atbildēt
 35. daskilla

  Uzinstalēju.. Itkā viss ok.. Tikai vakarā sāka mistiski kārties.. Aizsūtīju ar fēdback agent, lai izlabo to kļūdu un uz RC pārgāju atpakaļ..
  Es vienmēr esmu pirmo versiju izlaidis un tikai pēc 1. patč kaut ko vilcis.. Šoreiz uzticējos šāmējiem.. naivi.. Zelta likums, tikai pēc 1. patč vai pat otrā vai pat 3.. =/

  Atbildēt
 36. crash_user

  hihi
  reaali iesmaidiiju par to apdaliishanu ;-]
  aber vippaa pagaidaam sezhu uz operas
  izlasiju visus comentus (iznjemot tos kas buus aiz maneejaa ;-] )
  nu mok kkad paproveeshu ar to ff
  vieniigais kas man vinjaa (ff) netiik ir tas ka ff cik zinu neatbalsta scrollbar color. ok-100 gadus tas vajadziigs, bet man patiik. tapee ar lietoju operu ka vinja atbalsta
  ja kaaC zin kaa iztaisiit uz ff colored scrollbars ta es ar mok paprovees. bet pagaidaam veel kkaa nevelk
  mok pagaidiishu kaadu veeeel stabilaaku versiju ;-]

  Atbildēt
 37. NightMan

  Skatos ka beernelji joprojaam speeleejas iemiiljotajaa smilshkastee aka FF
  Konkreets jautaajums-uzbrauciens
  dots:
  Linux slackware 10.0 k.v.2.6.8.1
  X Window System Version 6.8.0
  KDE 3.2.3
  FF neraadaa .ru burtus, ir [0412] (simbols ar burta kodu).
  Opera raada
  Netscape 7.2 raada
  Kaapeec ? un kaa labot ?
  Par teemu labaaks-jo droshaaks … nekas pieaugs popularitaate … bugi liidiis "pachkaam" aaraa

  Mareks

  Atbildēt
 38. Andris

  jaanokopee un jaauzliek… bet taa kaa negribu expermateet, varbuut kaads man vareetu pateikt vai shitas neuzraxtiisies pa virsu iepreiksheejai versijai? Pagasho reizi kad installeeju laikam 0.9 bij, prasiiju, man teica ka var uzlikt citu folderi bet tas pamaniijaas visu sacakareet (neko neprasot uzraxtiija pa virsu vecajam… vismaz man taa skiet), nepatika ka pazuda ierpeiksheejie settingi… Kaa ta tur iisti ir?

  Atbildēt
 39. redrum

  Žēl, ka ar citām lapām ir ok, bet pods.lv lapas ikona neīpaši grib rādīties uz bookmarks toolbāra. any solution? 🙂

  Atbildēt
 40. XoR

  Cik esmu testeejies FF tad, shkiet ka gan FF, gan Opera ir vienliidz labi produkti, bet man kaut kaa labaak tomeer Opera. Vispaat jau esmu OperSource atbalstiitaajs, bet shoreiz man FF nespeej paarvilinaat, jo nav shim nekaa taada, kas buutu labaax kaa Operai… Jaapagaida kad vismaz FF uztaisiis sakariigu ‘Download Manageri’. Peec FF aizveershanas visi nedavilktie faili ir jaasaak vilkt no jauna, man tas nepatiik ;(, Opera vismaz speej turpinaat vilkt !!! Gan jau ka kaadreiz, kad FF iznaax kaada 2.0 vai 3.0 versija, arii es paarieshu uz FF… ;]

  Atbildēt
 41. redrum

  Tnx, coolynx! Sanāca kādas 5 min pēc mana komenta publicēšanas. Vai ir kāds tūlis un vai vispara ir iespējams tiem bookmārkiem mainīt ikonas?

  Atbildēt
 42. r21vo

  operai ir savi spēcīgi plusi (salīdzinot ar FF), taču mīnusi mani attur no operas lietošanas ikdienā.
  Pie plusiem pieskaitu ātrdarbību (tiešām strādā jūtami ātrāk un rij mazāk operatīvo), sakarīgu rss atbalstu (smuki māk parādīt izmest tekstu kurā lapā kas jauns parādījies ).
  Pie mīnusiem – renderē lapas pa galvu pa kaklu nenolasot visu infu (rezultātā paspaidot refreš rezultāti atšķiras), knaps javascript atbalsts (tā arī joprojām neesu atradis veidu kā izveidot javaskriptu kas mācētu nolasīt iezīmēto tekstu iekš textarea taga) kā arī tas ka opera nav opensource.
  Tātad rezumējot, manuprāt firefoxim vajadzētu rss atbalstu ar notification, sakarīgāku download manageri. vēl jau būtu labi ja resursus neestu tik daudz, bet tā jau laikam ir utopija.. 😉

  Atbildēt
 43. kuuminsh

  oooo ir izlabots skrološanas gļuks…
  Bija kautkādas lapas kuras skrolojot bilde strašna bremzēja , raustijas un CPU līdz 100% uzskrēja.
  Ar IE un citiem viss ok.
  Tagad izlabots :O)
  Ļoti patikami 🙂
  FF downlod managers tads nabadzīgs.. neviens iebūvētais download managers nav jēdzīgs.
  IR jāizmanto normāli download manageri.
  Piem ReGet vai kas tamlīdzīgs.

  Atbildēt
 44. pyro

  nu me jau ff lieto no 0.8 vai 0.7 laikam… un vienu toch pateikt varu… esmu 100% apmierinaats ar to… neesmu sapratis kaapeec visulaik pi*** ar ie… nu vnk nesaprotu… skola bija mums opera – ta arii nespeeju saprast to prieku ko guust no operas lietosanas.. labaak tad jau ff + plugins… un veel kas negribeesu atgaadinaat par neseno rakstu par opera + google…. nepatiik man taadas lietas…

  Atbildēt
 45. k3wl h4ck3rz

  Nesaprotu, par ko te tik ļoti fanot… es arī lietoju FF, lai gan ne vienmēr ar to pietiek, dažkārt FF gļuko vai kaut ko nerāda pareizi, tad jālieto IE un otrādi. Bet kāpēc uzreiz svinēt kaut kādas jaunas versijas iznākšanu… labuma no tā tikpat daudz, kā no tās pašas ķīniešu futbola komandas uzvaras Āzijas kausā. Cilvēki jau saak palikt slimi…

  Atbildēt
 46. tamster

  Trūkst daudz-maz sakarīga RSS readera… nu jepcik, tas tak nav readeris kas zem bookmarkiem virsrakstus parāda.
  Tā kā kaste nav tā jaudīgākā lietoju O, un esmu baigi apmierināts, jo ir browseris + mail klients + rss reader, kas atsevišķi norītu kaudzi atmiņas.
  Bet nu vispār, super, beidzot 1.0 🙂 Tagad jāskatās, kas būs tālāk…

  Atbildēt
 47. Didulis

  Beidzot arī es uzliku šo jauno versiju. Kā vienmēr atklāju šo to jaunu. Dzīvosim redzēsim, taču FF noteikti paliks par manu noklusēto paarlūku. 😉

  Atbildēt
 48. ZBH

  Nezinu gan : a neiri paarbaudiijs, vai tas nenormaalais mem usage gadiijumaa neaiziet lapaas ar Flash pribambasiem? pirms gad AirBaltic (laikam) banneris (Delfos shis tocno biij) izsauc nevaajo atmins aizgaaniishan, kas biij liiks – Flash rulliits vai plugins – nezinu.

  Atbildēt
 49. Spameris

  ZBH: šoreiz tā iegadījās gmailā, mem usage itkā pat nevarētu teikt nenormal, bet gribētu mazāk, galvenais, ka pele paliek stīva, neliela varbūtība ka kautkas neiet kopā ar ff, jo jātur vaļā vairākas progas, bet līdzīgs stīvums piemetas ff arī vienu pašu darbinot…..

  Atbildēt
 50. Xsatrix

  Ar jauno Ugunsputnu www.ibanka.lv pieslēgties nav iespējams, kaut arī uzinstalē Sun J2SE Runtime. Vienalga. Žēl gan! Citādi jau nekas…

  Atbildēt
 51. kalnietis

  vispaar jau var gan ibanku lietot(vismaz ibankas jauno versiju).. un jau labu laicinju var.. ja nemaldos tad no taa briizha kad paraadiijaas firefox PR…

  Atbildēt
 52. danila

  iet trešā stunda – paļot narmaļnij 🙂
  vistār jau patīk, bija tikai viena trabla – nomira extensions Deepest Sender (bloga atjaunošanai), bet uzstādot jauno versiju, viss OB! gribu pat pateikties šī pārlūka izstrādātājiem/entuazistiem, PALDIES!

  Atbildēt
 53. daskilla

  Jums nav apnicis kacīties ar saviem ar ko FF ir labāks par Operu, ar ko ir labāks par IE.
  Firefox ir pa baltu velti, atšķirībā no Operas, kur baneri vai arī kura ir par maksu. Es varu apgalvot, ka 90% no tiem kas atbalsta operu paši ir novilkuši crack un lieto to pa velti. Protams, ka maksas produktam būs savi +..
  Baigi gudrie ? Smadzenes sāk spiest galvaskausu ?
  Prieš stulbiem mazs piemēriņš.. Ja jums piedāvātu HDD 40 gb par velti vai arī par HDD 80 gb maksāt… visi vienā rāvienā paņēmtu 40nieku un nepīkstētu.. tāpat ar operu. Nāktos jums tiešām maksāt par Operu, visi 99% procenti paņemtu novilktu Firefox un nekomentētu cik kas ir labs/slikts..

  Atbildēt
 54. kasjax

  Ir ok, bet ir ari nepilnības. ikdienā izmantoju Operu un varu teikt, ka tā ir ērtāka, ja nav maksas versija, tad īstenībā tas nelielais reklāmas laukums nemaz tik ļoti netraucē un var iztikt. Operai ir wap atbalsts, ar mouse var veikt vairākas nepieciešamas un elementāras vajadzības, neviens logs neverās vaļā iekš jauna window un pats galvenais, tas, kas diemžēl lāgā neiet uz Opera, neiet arī uz šitā Firefox… es pagaidā iesaku Opera

  Atbildēt
 55. XoR

  Protams ka uznjeemumos un taadaas iestaadees kur jaabuut licenseetam sofam iesaku FF, bet kas attiecas uz piraatisma mitekljiem, tad tur jau var briivi izveeleeties ko lietot FF vai Operu ar nelegaali ievadiitu seriaali. 😉

  Atbildēt
 56. maar

  Operas mīnuss ir ka neatbalsta iframe… 🙁
  citas sliktas ipashibas nezinu… (ja neskaita to ka maksas)
  atkariba no Operas laikam ari ir minuss:D

  Atbildēt
 57. seene

  neesu specuks nezinu – vai kauko nemaaku vai arii taa jabuut bet ftp serveri izskataas nebaudaami… kaads var ko pateikt man prieksaa???

  Atbildēt
 58. sndjs

  Tikko uzliku 1.0 un jau piedzīvoju pirmos crašus. Šodien verot vaļā draugiem.lv Firefox vienkārši noklājās.. Mēģināju vēl vairākas reizes – tas pats. Uztaisīju jaunu profilu – arī. Vakar Universitātē gan viss giezās, taka neko nevar saprast.

  Atbildēt
 59. karuuzo

  2 seene: Ja tas bija domāts, ftp klients, ir tāds FF spraudnis fireFTP, (neesmu īpaši testējis, bet ātrumā neizdevies palaist, laikam netiek cauri proxy, vai kas tāds), bet tomēr, alternatīva ir.
  m

  Atbildēt
 60. Amens

  Uzinstalēju to FF – pilnīga draza, vizuāli par Operu un IE sliktāks, cik noprotu no apraksta, tad šis paarlūks ir drošs un spēj parādīt weblapas atbilstoši standartiem, bet tas viss man nav vajadzīgs. Operai patīkams interfeis, bet ir nolādētais banneris, ja pēc browsera uzinstalēhsanas jāmeklē cracks – tas nav nopietni.

  Atbildēt
 61. 0_o

  TO Amens: Nezinu kas FF var vizuāli nepatikt?? Liec takš kādu skinu gribi. Daži bija pat kaut kur FF pilnīgi līdzīgu IE dabujuši. Vizuālais jau nu man liekas galīgi nebūtu tas pēc kā browseris jāvērtē. Pogu ērtums un izvietojums- tā jau būtu cita lieta ko apspriest.

  Atbildēt
 62. V.

  Klau, es neesmu kaut ko konfigos pareizi atķeksējis vai kā – kāpēc man pie daudzu lapu ielādes no sākuma kaut ko nobļauj par AciveX error – nevarot create controle kaut kādu 0000-00000… objektu? Pēc tamit kā viss aiziet…

  Atbildēt
 63. coolynx

  V. Vispār jau Firefox pēc noklusēšanas neatbalsta ActiveX, jo tā ir Microsoft tehnoloģija. Attiecīgi nekādi errori tīri teorētiski nav iespējami. Varbūt, ka tie parādās tajā lapā? Ir speciāls ActiveX, ko var uzinstalēt, bet tā jau ir cita opera.

  Atbildēt
 64. coolynx

  V. Visticamāk, ka jā. Iesaku uzlikt "tīru" versiju, proti, iztīri savu profilu, vai vismaz uztaisi kopiju un pārsauc citā nosaukumā. Uzliec pa jaunu un tev tāds paziņojums 100% nebūs. Protams, ja tev sistēma nav sačakarēta. 😉

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *