Mozilla Firebird 0.6 (Glendale) vecais nosaukums Phoenix

Beidzot ir iznākusi jauna versija ilgi gaidītam pārlūkam Phoenix, kas tagad saucas Mozilla Firebird 0.6 (Glendale). Šīs versijas iznākšanu pamanīja arī bush, kas ir aktīvs Operas lietotājs. Nedomāju, ka ir vērts mēģināt pārliecināt kādu no Operas lietotājiem par Mozilla Firebird priekšrocībām, jo principā abi šie pārlūki iespēju ziņā ir vienlīdz labi. Un izvēli nosaka pieradums. Šis pārlūks varētu būt interesants tiem Internet Explorer lietotājiem, kuri meklē kaut ko jaunu, iespējam bagātu un līdz nemaņai konfigurējamu.

Firebird

Visi tie, kas grib uzzināt kāpēc, tad būtu jāpāriet uz pārlūku Mozilla Firebird var apmeklēt šo lapu, kur īsumā ir aprakstītas pārlūka galvenās iespējas.

Bet tiem, kas jau ir nobrieduši izmēģināt šo pārlūku, ieteiktu izlasīt turpinājumu, lai korektāk uzinstalētu un nokonfigurētu šo programmu.

Kā uzinstalēt Mozilla Firebird.

Tā kā programma nav jāinstalē, tad atpakojam arhīvu un iekopējam to programmu direktorijā. Programma izmantos divas direktorijas – vienā atrodas pašas programmas faili, bet otrajā atrodas konfigurācijas faili un grāmatzīmes. Lai uzinstalētu Firebird es piedāvāju divus variantus. Pirmajā gadījumā mēs daram kā to iesaka izstrādātāji, bet otrajā tā kā es izdarīju. Atšķirība būs tikai pirmajā posmā, kad izvēlēsimies, kur atradīsies konfigurācijas faili.

Tiem, kas jau kaut reizi ir spēlējušies ar Phoenix, izstrādātāji iesaka palaist Firebird ar parametru MozillaFirebird.exe -p, lai parādītos profilu logs. Un tajā izveidotu jaunu profilu. Tas ir galvenokārt tāpēc, ka jaunajā versijā ir dažādas izmaiņas, kas varētu nestrādāt ar veco konfigurāciju.

Firebird

Tālāk atvērsies profilu administrēšanas logs kurā jāizveido profils ar citu nosaukumu, lai tas glabātu failus citā direktorijā.

Firebird

Tālāk jau palaižam Firebird ar jauno profilu. Vēlāk nevajadzīgo profilu var izdzēst.

Es izdarīju nedaudz savādāk. Uztaisīju rezerves kopiju no failiem, kas atrodas Phoenix/Firebird konfigurācijas direktorijā (uz NT sistēmas):
Documents and Settings -> LietotjajVards -> Application Data -> Phoenix

un izdzēsu tos (Profiles direktorija un divi .dat faili), lai Mozilla Firebird startējot izveidotu šo direktoriju jau ar jauniem failiem. Dīvainā kārtā, konfigurāciju faili joprojām glabājas Phoenix nevis Firebird mapē. Domāju, ka jaunajās versijās tas mainīsies un iespējams, ka tiks izmantots Mozilla vai MozillaBrowser, bet tas šobrīd nav tik būtiski, jo mēs esam uzinstalējuši bāzes pārlūku un vajadzētu parādīties šādam logam.

Firebird

Pat, ja kāds lietotājs būs bijis pārāk slinks un nebūs veicis augstāk minētās operācijas, arī tad pārlūks tiks veiksmīgi palaists. Vienkārši ar jaunu profilu mēs mazināsim risku uzrauties uz kādu kļūdu.

Esmu saņēmis vairākas e-pasta vēstules ar jautājumiem par Intenret Explorer Favorites eksportu uz Phoenix jeb Mozilla Firebird. Jau pirmajā reizē palaižot Firebird tas automātiski importē Internet Explorer Favorites savās grāmatzīmēs un ir atrodams zem izvēlnes:
Bookmarks -> Imported IE Favorites

Firebird

Ja ir vēlme importēt citas grāmatzīmes var izmantot iespēju saglabāt grāmatzīmes kā HTML failu un tālāk to importēt iekš Mozilla Firebird.
Bookmarks -> Manage Bookmarks tālāk File -> Import

Nākošais posms būtu izvēlēties vēlamo pārlūka izskatu. Pēc noklusēšanas Mozilla Firebird nāk ar tēmu Qute par kuru es fanoju Phoenix 0.4 (Oceano) laikā, lai gan tagad esmu pārgājis uz Safari tēmu. Citas tēmas var atrast texturizer.net lapā.
Tēmas nomainīt var zem:
Tools -> Options -> Themes

Pogu lielumu un izvietojumu var nokonfigurēt nospiežot uz pogu joslas ar peli un izvēloties “Customize”. Tālāk jau velkam nost nevajadzīgās un stiepjam iekšā vajadzīgās pogas.

Firebird

Kad izskatu esam piedzinuši “zem sevis”, tad varam piedzīt arī paša pārlūka funkcionalitāti. To var dabūt gatavu:
Tools -> Options
Pārlūku konfigurējam kā mums labāk patīk.

Firebird

Pēc noklusēšanas Mozilla Firebird bloķē izlecošos logus un pirmajā reizē brīdina lietotāju par šo funkciju ar šādu paziņojumu. Pēc tam jau atsevišķi var konfigurēt kuriem logiem ļaut atvērties un kuriem nē.

Firebird

Cik es zinu, tad normāls Phoenix/Firebird fanāts neaprobežojas ar standarta konfigurāciju, jo šis pārlūks ir slavens ar dažādiem papildus moduļiem jeb papildinājumiem. Angliski tie saucas “Extensions”, latviski es tos nosauktu par moduļiem, lai arī tas nav korekti. Tātad moduļu kaudzi var atrast texturizer.net lapā.

Tagad ķeramies pie īpašās konfigurēšanas. Es nevaru normāli strādāt, ja man nav normāli nokonfigurēti “Tabi”. Ar šo lietu lieliski tiek galā Tabbrowser Extensions. Visas iespējas es neaprakstīšu, bet minēšu tikai galvenās – vairāklogu režīms, viena loga režīms, logu atvēršanās kārtība, secība un visādi citādi parametri, bet galvenais, kas man visvairāk pietrūka – iespēja saglabāt atvērtos logus un startējot atsākt pārlūkošanu ar tiem pašiem logiem, tajā skaitā arī, ja pārlūks ir aizvēries neparedzēti. Jāatzīst, ka vienā no versijām es novēroju kļūdu, ka tieši šī saglabāšanas funkcija nedaudz bremzēja pārlūku. Ja tas ir jūsu gadījums, tad var izņemt šo ķeksi, kas paredz saglabāt atvērtos logus. Katrā gadījumā ar pēdējo versiju viss pagaidām strādā bez problēmām.

Ar moduļiem ir tā, ka ne visi spēs korekti strādāt ar Mozilla Firebird 0.6 versiju, jo tajā ir būtiskas izmaiņas un daudzi moduļi nav savietojami ar šo versiju.

Nu un visbeidzot ir jāiepieliek punkts konfigurācijā un jāpielabo vēl pāris lietiņas. Kā jau agrāk biju rakstījis, Mozilla Firebird ir iespējams nedaudz uzlabot, izveidojot jaunu failu user.js un tajā ierakstot pāris viltīgas rindiņas. Lietpratējiem ir pieejams arī pilnais konfigurācijas logs, lai to izsauktu ir jāieraksta adreses lauciņā about:config.

Un visbeidzot ir vērts vēlreiz iegriezties texturizer.net lapā, lai palasītu par karstajiem taustiņiem un to kombinācijām. Piemēram, sākot rakstīt (jebkurā vietā, bet ne adreses lauciņā) ar simbolu / un turpinot jebkuru vārdu, pārlūks automātiski meklēs šo vārdu atvērtajā lapā, iekrāsojot atrasto vietu. Pārlekt uz nākošo atrasto vārdu var ar taustiņu F3. Tieši tas pats notiek, ja ierakstam ' (apostrofs), kas meklēs adreses.

Visbeidzot gribētu teikt, ka šis pārlūks nav domāts ierindas lietotājam, kas reizi dienā atver Delfus, lai uzzināt kaut ko jaunu, jo tādām vajadzībām noderēs jebkurš cits pārlūks.

Lejupielāde:

Mozilla Firebird 0.6 (Glendale) Windows 6 836KiB
Mozilla Firebird 0.6 (Glendale) Linux 9 564KiB
Mozilla Firebird 0.6 (Glendale) Mac OS X 11 208KiB

62 thoughts on “Mozilla Firebird 0.6 (Glendale) vecais nosaukums Phoenix

 1. andza

  Nu zem pingviina no Operas leenaam atsakos, jo taa nespeej sagremot man visus veelamos pluginus. Ssis putninnss apeed visu un prasa veel. 🙂

  Atbildēt
 2. Athlon

  Vispaar jau baigi labs un izmeeros lielaaks arii nav palicis. Un extension visaadi baigi labie.
  Bet taads drusku gljukains ir.
  Viens no gljukiem (varut tikai mam):
  Pameegjiniet kaads importeet graamatziimes
  Pameegjiniet kaads palabot graamatziimei properties
  Man neizdevaas

  Atbildēt
 3. ux

  smuks jau gan! apskatoties konfigurācijas iespējas raibs gar acīm sametās 🙂
  nez, nepamaniju, var nokonfigurēt, lai strādā kā Opera – vienā logā?

  Atbildēt
 4. flipo

  While trying to retrieve the URL: http://texturizer.net/firebird/themes.html
  The following error was encountered:
  * Connection Failed
  The system returned:
  (113) No route to host
  The remote host or network may be down. Please try the request again.
  🙂

  Atbildēt
 5. SpoX

  Tieshaame labs putninjsh arii lido labi aatri:)
  Bet pietruukst man to Operas logu – t.i straadaashana vienaa logaa !!!
  Man ar sho “Ugunsputnu” patiik saktiities “Page Source” – vareetu buut taads arii cietiem BROWSERIEM (tas NOTEPAD jau piegriezies)

  Atbildēt
 6. coolynx

  SpoX: logi ugunsputnaa ir tabi, kas tiek atveerti ar taustinju kombinaaciju CTRL+T pilniigi visu darbu ar tabiem nodroshina Tabbrowser Extensions. Operas logi pat liidzaas nestaav Ugunsputna tabiem.

  Atbildēt
 7. Dreef

  Tipa labi, ka izgriezushi chata un e-pasta iespeejas (tipa aatraak it kaa ielaadeejas un straadaa), bet tomeer veel nepaarieshu, kameer nebuus taada iespeeja kaa Operaa – tipa iesleegt/atsleegt bildiites (un lielaas bildiites iesleegt/atsleegt), kaa arii user interface (mode). Tipa ar leenu inet piesleegumu gribaas izrubiit bildes un tad seerfot ;-).

  Atbildēt
 8. kristaps

  —> andzam
  Muļķības Opera sagremo visu un arī ļauj gremot vēl – vajag tikai attiecīgos pludinus tajā salikt. Teiksim prieksh video tads saucas Beatnick un ir pieejams pashas Operas maajas labaa.

  Atbildēt
 9. coolynx

  Dreef: bildes var atsleegt, vieniigi, ja gribas kaadu pogu uz panelja, tad jaaliek extension. bet, ja nav vajadziiga poga uz panelja, tad var dariit:
  Tools -> Options -> Web Features -> Load images.
  Par lietotaaja interfeisu gan neko nevaru pateitk, bet neizsledzu iespeeju, ka kaads jau ir uztaisiijis arii taadu lietu.

  Atbildēt
 10. kuvolda

  es vieniigi nesaprotu kam domaats baltais plekjis apakshaa labajaa stuurii
  tjipa domaats laikam % raadiishanai, bet mekas nenotiek

  Atbildēt
 11. markus

  Hmmz, gribeeju aiziet uzspeeleet zoliiti caur sho briinumu, bet sheku reku – jamais neatbalsta javu…, un atkal jaavelk visa javas pakete un jaainstalee kaa standalone, kaut gan cik opcijaas redzams, javu vinam jau defaultaa vajadzeeja suporteet..

  Atbildēt
 12. Rukicc

  besii laikaa…..
  –>
  WWW.trodeks.lv
  ——
  Šī lapa ir aplūkojama tikai izmantojot
  Internet Explorer un FlashPlayer5
  Atvainojiet par sagādātajām neērtībām
  ——

  Atbildēt
 13. laka

  yee, uz mac os x arii ir 🙂 novilku, iestarteeju, konstateeju: labs pasaakums, pat labaaks par safari, vareetu teikt – labaakais ever, tikai gljukains – iebuuveetais interfeisa search gljuko uz guugli un mouses sisteemas setingus neatbalsta – skrollee kaa ienaak praataa un pogu definiicijas arii pakaljaa, jaa un veel encodingi kaut kaa nereguleejas normaali, savaadaak, way to go

  Atbildēt
 14. SpoX

  Nu jaa tad jau man uz to CTRL+T ir vispirms jaaizsleedz TILDES VAARDNIICA , bet ja nu es gribu kaadu vaardu no WEB LAPAS iztulkot tad .!?!.
  Atradu lapu kura nedarbojas ar sho PUTNINJU (iespeejams, ka taa nebija vieniigaa)
  Es ierakstu http://www.llu.lv bet vinjsh man to adresi
  piekakaa ar http://www.llu.lv/index.php’
  Visdriizaak, ka vaina ir tajaa TRAKTORISTA LAPAA :), bet kaapeec tad taa darbojas uz visiem paareejim BROWSERIEM, varbuut tas ir JAVAS delj ???

  Atbildēt
 15. SpoX

  Vai kaadam nav bijusi probleema ar OPERU (7.10 vai 7.11) iekljuut www.ibanka.lv, es nekaadi nevaru paarbaudiit savu $$$ 🙁
  Man IBANKA met sekojoshu pazinjojumu:
  Nepareiza parametra vērtība – Pieprasijums modificēts vai bojāts.
  Jaasaka paldies PUTNINJAM – vinjsh prot tur ielidot 🙂

  Atbildēt
 16. Anonīmais

  eirovizija:
  es arii te seezhu, tikai citaa angaaraa un daru nedaudz citas lietas.
  teica, ka tilde tuuliit labos.
  aizgaaju pastaigaaties apkaart/pafotografeet, atgriezos – veel joproaam downaa.
  jau pusstundu vismaz. domaaju, ka tas lapas ir statiskaas, html.
  tad jau buutu bullet-proof. bet taa – db downaa -> server kaput.

  Atbildēt
 17. ROM

  1) Nospiezham labo taustinju kautkur uz toolbar. (jaaparaadaas izveelnei)
  2) Peec tam kreiso taustinju kautkur uz File, Edit, Viev (vienalga)
  3) Priecaajamies ka nevaram atveerto izveelni tik viegli aizveert 🙂

  Atbildēt
 18. athlon

  Taa formu aipildiishana gan suudiigi straadaa – man reizes triis jau aizveeraas pie taadas riiciibas kaa izveeleeshanaas no ieprieksh ierakstiitajaam veertiiibaam.

  Atbildēt
 19. ManInBlack

  Hmz… Ka lai uztaisa, lai wma faili taisitos normali valjaa, nevis raditu vinju sourci? tas pats attiecas uz citiem video failiem – kas jadara, lai vini palaistos media playerii??
  Vispar jau broseritis rulzz.. patikamas teemas.. Likam Phoenity Modern vislabakaa. 🙂 Runajot par ctrl+t – es vinu atsledzu jau uzinstalejot Tildes Biroju, jo tak Photoshopaa ctrl+t izsauc free transform, ko es dikti biezi lietoju..

  Atbildēt
 20. sorehead

  pirmaa lieta, kura man jau nestraadaa ir sekojosa
  <a href=”javascridocument.location.href=’./file.html’;” target=”_top”>click_me</a>
  Varbut kadam ir idejas? NN un IE straadaa.

  Atbildēt
 21. viii

  opera man diezgan biezhi kaaraas, nu jau Firebird tikko 3o reizi arii 🙁
  tikai jociigi – izmeta kaut kaadu Netscape Quality Feedback Agent un pac nobruka

  Atbildēt
 22. coolynx

  vii: citeeju iespēja saglabāt atvērtos logus un startējot atsākt pārlūkošanu ar tiem pašiem logiem, tajā skaitā arī, ja pārlūks ir aizvēries neparedzēti
  uzliec attieciigo moduli un saglabaas tev visu.
  daudzas lietas ir pieejamas moduljos jeb extensions. peec nokluseeshanas tik tieshaam nav pagaidaam. pieljauju domu, ka veelaak, kad labaakaas iespeejas buus nosliipeetas liidz perfektuma, tad arii pieliks klaat.
  agents ir, lai vieglaak izkjertu bugus.

  Atbildēt
 23. bx

  Hmm.. lai kā negribētos to atzīt, bet tiešām tikko pamēģināju un šitais verķis IR vistuvākais MS InternetExplorer, ko esmu saticis! Laikam būs jāsāk lietot..

  Atbildēt
 24. MZM

  Kursh te llu piemineeja? Da liika jamajiem taa lapa. Nemaak cilvji javascriptus raxtiit. Jau sen par to bija runa.
  Nau ko vainot browserus pie liiko webmasteru darbiem.

  Atbildēt
 25. eddza

  jaapieziimee ka llu maacaas taadi keksi kas vareetu uztaisiit sakariigaaku lapu (piemeeram, jannis http://www.ema.lv/jannis/ ), bet tur pie noteikshanas ir viens pasniedzeejs, kursh izgaajis sazinkaadus kursus un iedomaajas baigi krutais esam, bet iisteniibaa $%#$*!
  ak jaa – jamajam putnelim nav ne vainas 🙂

  Atbildēt
 26. bush

  man patiik, ka es atklaaju, ka var adressbaaraa ierakstiit keywordus un firebirdiigais izmanto “i feel lucky” featuri. sweet. kaukaa, nezkapeec shitas saak patikties labaak par operu. hammziigi.

  Atbildēt
 27. eermaniitis

  HELP needed
  nu pasakiet man chainikam kaa ar ugunsputnu nonemt taas stulbaas lidojosaas reklaamas no tvneta maajas lapas? nesii aaraa
  Principaa tas mani arii pamudinaaja apskatiit alternatiivas M$IE … tik rokas liikas

  Atbildēt
 28. jannis

  vot maita – kaadu meenesi lietoju, tagad nospraaga. palaizhot exe failu atveras it kaa kaut kaads logs platumaa un garumaa 0, ar veco ikonu un nekas nenotiek.
  nekas, kachaaju pa jaunam, pieradis ta esmu pie shaa 🙂

  Atbildēt
 29. chainiks

  The requested URL /\www.hydra.lvfilesmusicenglishmmetallica12_-_st_angermetallic a_-_some_kind_of_monster.mp3 was not found on this server.
  vai kāds var pateikt, kāpēc?

  Atbildēt
 30. se7en

  Uzliku, palaidu, gandriiz nokritu no kreesla. Neko sev aatrums. Biju domaajis, buus nedaudz palielinaajies bet nekaa … lido zveers taads.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *