Firefox 1.0 RC 1

Lūk arī beidzot ir iznācis Firefox 1.0 RC 1. Pirms kādas nedēļas tīklā noplūda neīstā RC1 versija, kas varbūt kādam sajauca galvu. Lai vai kā, bet šajā versijā ir diezgan daudz patīkamu izmaiņu. Kopš Firefox 1.0 PR versijas esot izlabotas aptuveni 250 kļūdas. Par atšķirībām starp PR un RC1 versijām var palasīt šeit.

Firefox - The Browser, Reloaded

Beidzot arī Firefox daudz maz sakarīgi atbalsta viena loga režīmu. Tiesa gan tas nav vēl pieslīpēts līdz galam, jo pie dažādām konfigurācijām var panākt dažādus rezultātus, kas varbūt ne vienmēr atbilst tam, ko mēs gribētu.

Firefox tabs

If you select “Force links that open new windows to open in: a new tab”, Firefox diverts links with target=”_blank”. It also diverts JavaScript window.open() calls, but only calls that don’t specify window features (e.g. size and which toolbars are displayed). Most calls to window.open() specify the size of the window. You can change this by setting the browser.link.open_newwindow.restriction pref in about:config.

* 0: divert window.open() (what I use)
* 1: don’t divert window.open()
* 2: divert window.open() without features (default)

Kā jau jūs nopratāt, tad to, ko tagad var vizuāli konfigurēt, var arī vēl papildus pieslīpēt caur about:config. Diemžēl es nesaglabāju adresi uz attiecīgo Bugzillas ierakstu, kur tas bija sīki un smalki aprakstīts, ja kāds atcerās, tad iemet komentāros, bet no tā, ko atceros. Saišu (linku) atvēršanos var nokonfigurēt ar browser.link.* parametriem, mainot vērtības no 0-3.

Firefox tabs prefs

Atšķirības ir ļoti specifiskos skriptos. Lai atrastu sev vēlamāko variantu ir jāatver vairākas lapas ar specifiskiem skriptiem un jāpatestē kā konkrētā konfigurācija darbojās. Turpmākajās versijās varētu uzlaboties arī grafiskā saskarne šiem parametriem. Par to sīkāk šajā Bugzillas ierakstā.

Līdz ar Firefox versiju maiņām tiks atslēgti arī daudzi paplašinājumi, kas vēl nav atjaunoti. Daudzi no paplašinājumiem bez problēmām strādās arī jaunajā versijā un vienīgā atšķirība ir cipariņš, kas nav samainīts attiecīgā paplašinājuma konfigurācijas failā. Sīkāk par to, kā piedabūt vecos paplašinājumus pie dzīvības, var palasīt šajā foruma ierakstā. Jāatcerās, ka uzliekot jauno Firefox 1.0 RC 1 versiju, tā, pirms palaišanas pārbaudīs vecos paplašinājumus un tos, kuriem versijas numurs nav atjaunots, atslēgs. Tāpēc nāksies izveikt šo nesarežģīto versiju maiņu konfigurāciju failos.

Vienīgi jāatcerās, ka kāds paplašinājums varētu arī nestrādāt dēļ tā, ka Firefox jaunajā versijā ir ieviestas kādas būtiskas izmaiņas, ja tādas ir ieviestas, protams. Praktiski šī iemesla dēļ arī tiek atslēgti vecie paplašinājumi, lai tie neradītu problēmas lietotājiem. Bieži vien gadās, ka kāds lietotājs vaino Firefox, lai gan patiesībā pie vainas ir kāds nesavietojams paplašinājums, kas rada problēmas. Tāpēc, pirms kaut ko dari, padomā ar galvu.

Lejupielādēt:
Firefox Setup 1.0rc1 Windows 4 812KiB
Firefox 1.0rc1 Windows (zip) 6 416KiB
Firefox 1.0rc1 Linux 8 072KiB
Firefox 1.0rc1 Mac OS X 8 832KiB

42 thoughts on “Firefox 1.0 RC 1

 1. kaalis

  forefoxam vismaz labo kljuudas atshkiriibaa no dazhiem labiem un visiem zinaamiem paarluukiem kurus es nemineeshu lai nesaaktos fleims.

  Atbildēt
 2. Kitsune

  Manuprat, labāk uzgaidit kad FireFox 1.0 release iznāks…
  Man jau apnica atjaunot visus paplašinajumos pēc katra jauna FF bilda >.>

  Atbildēt
 3. u.c.

  Nu un, atklāti sakot? It kā zin nevarētu pagaidīt līdz 9. datumam – biksītes jāsāk slapināt jau tagad? Tad kāda vella pēc cien. FF popularizētāji nerīko MozParty? – Jums ko kaut kas ar koordināciju nav kārtībā? Tad nu varētu redzēt patieso spēku. A to zin viens browsaks vairāk, mazāk – tas viss ir sviežams pār vienu kārti – ja vien relatīvi labi var lodat tīmeklī un neaplipt ar drazu. Tā ka neviens browzītis gluži nav iemesls paslepen no mammas bāzt rociņu pavēderē.

  Atbildēt
 4. Krotow

  Qute tēma pēc nosacījuma tika lietota laikā, kad Firefox vēl saucās Phoenix. Bet tās autoram kaut kas iekoda, jamais iespringa un vairs neļāva iekļaut šo tēmu FF instalācijās 🙁 Qute priekš FF tiešām rulez 🙂 Var uzlikt arī šeit pieminētajam FF RC1, tikai nāksies tēmas *.jar failam veikt nelielu operāciju. Izzvejojam laukā install.rdf un tur labojam versiju uz lielāku, nekā mums ir 🙂
  <em:maxVersion>2.0</em:maxVersion>
  Un liekam laboto install.rdf atpakaļ JAR failā (tiem kas tankā – *.jar faili ir tie paši *.zip, tikai ar citu paplašinājumu).

  Atbildēt
 5. Krotow

  Piebilde pie iepriekšējā – pēējo Qute var savākt no http://quadrone.org/graphics/. Pēc labošanas ieinstalēt var, izmantojot sekojošu komandu:
  javascript:void(InstallTrigger.installCh rome(InstallTrigger.SKIN,’file:///c:/qute.ja r’,’Qute’))
  (qute.jar vietu labojam atkarībā no tā, kur fails saglabāts)

  Atbildēt
 6. Pow

  Krotow, tas visiem ir skaidrs taapat. Labaak nospied ctrl-f un saproti, ka tomeer vajadzees jaunu qute, kuraa buus arii ikoninjas prieksh search.

  Atbildēt
 7. daviz

  nesaprotu par ko jūs tur tajā FF fanojat ne nu lido ne kā, vēl kautkādus pluginus visu laiku pieprasa…. sviesc a ne brovseriz

  Atbildēt
 8. Vistu Zaglis

  Ge ge ge… Ūberbrowseris beidzot arī normāli un lietotājam saprotami ar tabiem strādās? Lietotājam tikai bikiņ vajadzēs "about:config" pietjūnēt? Man prieks. 🙂
  Pareizi ir – ja zogam idejas, tad zogam kvalitatīvi, nevis taisam parodijas! 🙂 (Oj, kā mani tūlīt lamās, serdcem čuju!)

  Atbildēt
 9. Lupus

  Dāvītis laikam lieliski demonstrē tautas attieksmi.
  Bet tu paprovē, pēc nedēļas sapratīsi kur sāls. Sākumā vienkārši sainstalē visus tos pluginus un pierodi pie interfeisa. Arī ar IE tukšu nekur tālu neaizčāposi.

  Atbildēt
 10. coolynx

  Vistu Zaglis: Nepārdzīvo tik traki. Es paskatījos, ka otrā beta operai jau sāk izskatīties pēc kaut kā cilvēcīga. Varbūt par FF kaut kad noķers. 🙂

  Atbildēt
 11. Vistu Zaglis

  CLX – atkārtošos, bet šķiet te arī ir iemesls, kāpēc Lapsis, par spīti labam potenciālam, tomēr nav pietiekami populārs. (Būsim reālisti.)
  Jūzerim vajag gatavu softu, kur smuki salikt ķeksīšus un viss notiek. Nedod dies’, tu sāksi jūzerim kaut ko stāstīt par konfigurēšanu vai, vēl ļaunāk, pieminēsi vārdu "plugini". Un man arī – man vajag gatavu browseri, ko pieinstalēt, palaist un darboties, neveltot šim procesam vairāk par 3 min. Kā arī vajag, lai tas nodrošinātu visas man vajadzīgās vai vēl nevajadzīgās ērtības.
  Bet nu labi; atkal panesīsies fleims un reliģiju kari. Vienk. nenovaldījos. 🙂
  Peace!

  Atbildēt
 12. coolynx

  Vistu Zaglis: Es tev piekrītu par to daļu, kur tu piemini lietotājam draudzīgu vidi. Bet nepiekrītu par popularitāti. FF, salīdzinot ar Operu, kas ir daudz vecāka un ilgāk nodzīvojusi uz šīs grēcīgās zemes, jau sen ir pārsitis Operas lietotāju skaitu ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Opera taču jau kuro gadu cīnās, bet nekā…
  Es arī atzīstu, ka Opera ir ļoti laba programma un daudzas lietas tai ir labākā līmenī nekā FF, bet tas netraucē FF paceltu galvu soļot pa priekšu un turpināt pilnveidoties. Pie tam FF vēl nav iznākusi fināla versija. 🙂 Lūk no tās, tad arī varētu sākt skaitīt, cik ilgā laikā tā kļūs par vienu no dominējošiem pārlūkiem. Tas agri vai vēlu notiks, jo diemžēl Opera pagaidām vēl nav pieskaitāms pie lielajiem spēlētājiem, ja tu esi web-izstrādātājs, tad jau pats zini kāpēc. Ar Microsoft pagaidām vēl nekas nav skaidrs – vai viņi kaut ko izlaidīs pirms Longhorna, vai nē.

  Atbildēt
 13. uldis

  Coollynx – apsveicu!!! Beidzot viens raksts bez ēzelīša nomelnošanas!!! Un pat MS tu šodien nebļauj virsū? Kas tad nu?

  Atbildēt
 14. r21vo

  pačakarējos drusciņ ar to qute tēmu – salaboju findbar’u un nomainīju maxversion, ja kādam vajag, tad uzmetu pagaidām failu uz http://raivz.eclub.lv/tmp/qute-2.4.1-r21vo.ja …
  operai nav ne vainas izņemot to, ka tomēr skaitās maksas produkts. (+ vēl daži gļuki lapu parādīšanā (paspaidot refreš katreiz cits rezultāts..) un javasktipta nepilnības.. )

  Atbildēt
 15. sas

  vai jaunajam firefoxim ir iespeejams likt linkus, kas raada uz citu domeenu atveert jaunaa tabaa. Es joprojaam lietoju 0,8 kopaa ar tabbrowser extension un neko nekacaasu kameer shitas nebuus pielikts :(((

  Atbildēt
 16. u.c.

  CLX, kam manu komentāru izdzēsi? Kas tieši tev nepatika? Es kaut ko nepareizi pateicu, ka bija jādzēš ārā un mana IP jābano?
  P.S. Ja jau runājam par prerelīzēm, atminēsimies, ka arī Operai nāk tāda ārā (lasi: kas Opera sliktāka, ka par to nerunā?)
  P.P.S. Drīz šim portālam drošu sirdi varēs pievienot taitlu ~Programmu, kas patīk coolynx’am, reklāmas vieta + dažāda rakstura informācijas iepostēšanas vieta~
  P.P.S. Ja godīgi – tad visparastākais rasols, kas sajaukts pēc savas gaumes (pat ne pēc receptes tradīcijas!) un nokaisīts nezināmas izcelsmes garšvielām…

  Atbildēt
 17. coolynx

  u.c.: Tas bija atklāts fleims, kas tika, tiek un arī turpmāk tiks dzēsts kā arī attiecīgā fleima rakstītāji – banoti. Ja vēlies, lai paskaidroju sīkāk, tad raksti e-pastu.
  Tev ir visas tiesības pagriezt muguru un aiziet uz to vietu, kur raksta to, kas tev patīk un, kur tu vari fleimot uz vella paraušanu un tev par to nekas nebūs. Šeit viss notiek pēc maniem noteikumiem. Viss.

  Atbildēt
 18. kritins

  veel arvien FF gaidu Avantaa tik pierasto un par pashsaprotamo uzskataamo Desktop modi (F12). Bija viens gljukains extencions ar kuru kaut ko liidziigu vareeja panaakt, bet man nepatika.

  Atbildēt
 19. Vecais Pļurkšķis

  nez, šobrīd uzskatu, ka ie jau ir atpalicis no ff; nu nav ie dažu tādu derīgu lietiņu, kas ir ff; otrādi savukārt neatrodu ko vērtīgu no ie, kas nebūtu ff ; tāpat uzskatu , ka ff ir gana draudzīgs uzeriem ; un savukārt tiem kas neprot/negrib likt kekshus vai liist konfigos ir pilliigi pie vien viet , kas tas par verkji tur ripo ie vai ff; hau esmu runajs, teic es.

  Atbildēt
 20. OlbaltuMC

  Nu nez… es tagad velku 0.9.3 .. nezinu kaa shii versija, bet ieprieksheejaas 0.1 baigo bremzeeja.. nu nahren man visus rss un citaadus suudus.. 0.9 versija lidoja, jaunaas bremzee.. vismaz man taa liekas..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *