Mozilla Firefox 55 atmiņas uzlabojumi

Šodien atjaunojās un tika uzlikta jaunākā Firefox 55 versija. Ievērības cienīga šī versija ir ar to, ka tajā ir parādījušies pirmie redzamie labumi no iepriekš izlielītās Firefox electrolysis jeb tā saucamās vairāk-procesu versijas. Stabilajās versijās šo joku varēja notestēt sākot ar Firefox 48. Kā jau izmēģinājuma versijai, tai bija ierobežotas iespējas spaidīt podziņas un visu vajadzēja rakstīt ar rociņām. Tagad to var izdarīt ar podziņām.

Es gana ilgi esmu čīkstējis par to, ka Mozilla Firefox nežēlīgi rij atmiņu. Zinu, zinu – Chrome rij vairāk un ar vairāk cilnēm vispār nomirst. Bet mani uztrauc Firefox. Tad nu beidzot esmu sadzirdēts.

Viņi savā lapā raksta, ka pēc noklusējuma Firefox strādā ar 4 procesiem, bet man nezin kāpēc pēc noklusējuma ir tikai 1 process. Šobrīd nav būtiskas nianses, bet gan pats process, kā pamainīt šo netaisnību.

Kad izņem ārā ķeksi no “Izmantot ieteiktos veiktspējas iestatījumus”, tad parādīsies papildus pieslīpēšanas iespējas. Tā kā man ir pietiekami daudz operatīvās atmiņas, tad 4 procesi ir ideāla izvēle.

Es gan neesmu tik ļoti testējis, lai pateiktu, ka tiešām 4 procesi ir labāk par 2 procesiem. Bet kaut kur lasīju, ka gudrāki vīri iesaka tieši šādi to darīt un vēl jo vairāk – pašā Mozillas lapā tā ir rakstīts, ka tā būtu jābūt. Kāpēc man (atkal) tā nav, nezinu. Visticamāk, ka tāpēc, ka es esmu kaut ko sačakarējis ar savu profilu.

Sīkāk par šo varoņdarbu un to kā viņi to panāca var palasīt iekš Dietrich Ayala bloga ieraksta. Tas būs interesanti visiem tiem, kuri atstāj atvērtas desmitiem un simtiem cilnes.

Graph of startup time with 1691 tabs across Firefox versions 20, 30, 40 and 50 – 56. The Y axis is minutes. Yes, Firefox 51 took almost 8 MINUTES to start up. However, as of Firefox 55 it only takes 15 seconds. For 1691 tabs. Really. I no longer fear restarts. Lately, I just restart Firefox for fun sometimes.

Man jau šķiet, ka nevienu īpaši neinteresē cik ātri tiek palaists pārlūks, jo reti, kurš to vispār ver ciet, bet gan tas cik optimāli tas izmanto atmiņu.

Loģiski, ka ar šādu pieeju, rodas nākamais jautājums – kā tikt galā ar šīm cilnēm? Ir vairākas pieejas, piemēram, gāzt to visu vienā čupā ar OneTab vai arī instalēt dažādus papildinājumus, lai panāktu veco labo Panorama efektu.

Diemžēl tā ir tikai skice, kas varbūt kādreiz realizēsies. Apgriezto versiju šobrīd var realizēt ar Tab Center un Simplified Tab Groups palīdzību. Sliktā ziņa ir tāda, ka līdz ar nākamo spēcīgo Firefox 57 versiju, kas iznāks kaut kad novembrī, šie abi, kā arī simtiem citu papildinājumu, vairāk nestrādās. Ir ļoti liela varbūtība, ka līdz tam laikam tiks atrasts risinājums, kas mūs varētu iepriecināt.

Un visbeidzot arī aizgājējs FLASH, ja tas vēl ir aktīvs, vairs netraucēs ar brīdinājumiem, jo tagad tas pēc noklusējuma klusēs kā partizāns un lietotājam pašam nāksies speciāli to ieslēgt atsevišķās lapā.

5 thoughts on “Mozilla Firefox 55 atmiņas uzlabojumi

 1. BlackHalt

  Es uzliku 16 🙂
  Es nezinu, vai labi izdarīju, bet paskatīšos:

  about:config ->
  browser.tabs.remote.force-enable = true
  dom.ipc.processCount = 16

  Atbildēt
 2. 2224

  Mani neuztrauc cik tērē, bet fakts ir tāds, ka ir bijuši gadījumi, kad ir atvērti ļoti daudzi tabi un FF vienkārši kaut kas nogļuko, efekts tāds, ka sāk “raustīties” logi. Vienīgais ko var izdarīt – nokillot firefox. Nezinu, kas tur tieši gļuko, nav ienācis prātā apskatīties, cik tur īsti rams patērējas šādos brīžos.

  Neticu, ka manus super krutos 16GB RAM saprātīgā veidā vispār ir iespējams “notērēt”. Tiesa gan cache esmu diseiblojis vispār. Nafig vajag, ja ir 16GB ātrs rams + ssd.

  Tā kā tas nenotiek bieži – varbūt 1x pa pāris mēnešiem, tad mani tas īpaši nekrata.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *