OneTab paplašinājums saglabā adreses sarakstā

Viena no lietām, kas apgrūtina darbu maniem datoriem ir mana ziņkāre un interneta plašās iespējas. Kad es par kaut ko interesējos, tad parasti atveru vairākas cilnes un pa vienai eju cauri. Dažreiz uzreiz aizveru, ja informācija ir pilnīgi garām, citreiz atstāju atvērtu, ja ir kaut kas vērtīgs. Diezgan bieži es aizmirstu par iepriekš atvērto cilni un tā paliek atvērta. Katra atvērtā cilne apēd zināmus datora resursus. Gala rezultātā es čīkstu, ka Microsoft Windows ir slikts, jo pārlūki rij atmiņu vai arī šobrīd, ka Apple OS X ir slikts, jo Firefox ir rijīgs. Pirms 30 versijām (Hei, hei – sveiciens Googlei, kas uzsāka šo sacensību) Firefox tika ieviesta tāda iespēja, kas ļāva grupēt cilnes. Uz maca var nospiest CMD+SHIFT+E. Fīča forša, bet tā nerisina jautājumu ar apēsto atmiņas daudzumu.

OneTabŠis vienkāršais OneTab paplašinājums daļēji atrisina šo sāpi ar apēsto atmiņu. Nospiežot zilo piltuvīti, tas savāc adreses no visām atvērtām cilnēm un izveido vienu garu sarakstu ar saitēm. Principā sanāk, ka mēs aizveram ciet visas cilnes un tā vietā iegūstam sarakstu ar visām cilnēm. Paplašinājums ir pieejams kā uz Firefox tā arī uz Chromes, jo abiem diviem vienlīdz labi garšo atmiņa. 😉

11 thoughts on “OneTab paplašinājums saglabā adreses sarakstā

  1. coolynx Raksta autors

   Domāju, ka mēs neesam vienīgie tādi. 😉

   Patiesībā ideāls variants ir “Pielīmēt cilni” ar resource://extension-at-one-tab-dot-com/onetab/data/onetab.html adresi, lai tā vienmēr būtu pieejama, tad atliek ik pa laikam iztīrīt adreses lauciņu un viss notiek.

   Atbildēt
 1. Kristaps K.

  Par tām atvērtajām cilnēm, kas rij resursus. Tāpēc arī nesaprotu, kā cilvēki var lietot Firefox. Chrome tomēr ļauj paturēt daudz vairāk vaļā. Bet tāpat pie mana stila ar n-desmit atvērtām cilnēm pie pāris GB RAM patēriņa sāk krešot. 🙁 Turklāt Firefox tak reāli ir lēnāks attiecībā uz JavaScript performanci (es tiešām jūtu tās subsekunžu aiztures).

  Bet šis paplašinājums būs jāpamēģina.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Ja neskaita pārējās lietas, kas man besī Chrome, tad par tēmu runājot – Chrome ēd tik pat daudz atmiņas, kā Firefox un tajā brīdī, kad sāk gribēt vairāk, tad tik ātri un smuki nokrešo. Cik gadi ir pagājuši, kopš iznāca Chrome, bet krašo tik pat izcili kā sākumā, kad iznāca pirmās versijas. Laikam šie visi nepatīkamie sīkumi joprojām attur no Chrome lietošanas.

   Mani arī besī, ka Firefox ir bremzīgs. Reāli besī. Manos testos bija tā, ka tur, kur Firefox sāka bremzēt, Chrome ļoti ātri aizrijās un vienā brīdī vienkārši izlidoja. Laikam es labāk paciešu salīdzinoši nelielu bremzi, bet vismaz stabili stāv uz kājām. 🙂

   Atbildēt
 2. /dev/null

  Firefoxim takš ir “no rūpnīcas” “Bookmark all tabs”, tas neder? Man reizēm izaug līdz ~1000 tabiem 🙂 Tad gan sāk iebremzēt. Un atmiņa kompī ir 2 GB. Linux ar KDE 4 gan.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Grāmatzīmes te vēl nevajag jaukt iekšā. Ja skatās šādā griezumā, tad atšķirība ir tāda, ka OneTab piedāvā tādas kā “pagaidu” grāmatzīmes ar kurām var operēt aktīvajā cilnē – dzēst, bīdīt, pārsaukt, atvērt.

   Bet idejiski ar šo virzienu varētu nedaudz vairāk pastrādāt un iespējams, ka gala rezultātā varētu nonākt pie labāka risinājuma kā darboties ar grāmatzīmēm. T.i., mainīt to kā mēs līdz šim strādājām ar grāmatzīmēm + pievienot aktīvo grāmatzīmju funkcionalitāti.

   Atbildēt
 3. Kaspars

  Man brīzām stāv apmēram 60-100 tabi, uz chrome atmiņas problēmas risinu ar “The Great Suspender” – dienas laikā paspēju interesējošos tabus arī izlasīt un aizvērt vai iebookmarkot. Dažreiz gan tam nav laika, tapēc lai nepazustu turu vaļā. Patreiz ar apmēram 90 tabiem, un entajiem extensions, spēlējošu soundcloud un pāris youtube/vimeo aktīviem atmiņa tiek patērēta tikai 3GB. Ja vairums nosuspendojas, tad vēl mazāk. Iesaku visiem atkarīgajiem 🙂

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *