Google reklāmas automātiski konvertē no Flash uz HTML5

Google ir iedzinusi vēl vienu naglu Adobe Flash zārkā. Tagad visas Flash reklāmas Google reklāmas tīklā automātiski tiek konvertētas uz HTML5.

Eligible Flash campaigns [http://goo.gl/I4186A], both existing and new, will now be automatically converted to HTML5 when uploaded through AdWords, AdWords Editor, and many 3rd party tools. This is one of several mobile ad formats and tools we announced in September. [http://goo.gl/h36zD2]

Atgādināšu, ka pirms dažiem gadiem Google iegādājās kompāniju, kas izstrādāja spēcīgu komerciālo video kodeku, kuru pēc tam atvēra un padarīja publiski pieejamu, lai to varētu izmantot Youtube HTML5 versijā, kas kļuva par alternatīvu Flash video atskaņotājam. Flash izstrādātājs Adobe pēc gada pārtrauca darbu pie Flash izstrādes mobilajām ierīcēm. Piemēram, Apple ierīces vispār neatbalsta Flash, jo tas nesamērīgi rij resursus.

Tā ir laba ziņa, jo ar katru dienu palielinās iespējas izmantot citas tehnoloģijas, lai aizstātu veco Flash, kas ēd nežēlīgi daudz resursus un joprojām mēdz būt arī caurumains.

Man šīs tendences patīk, jo internets ir izgājis ciklu no plika HTML uz HTML, kas izmanto dažādus Java, ActiveX, Flash un citas tehnoloģijas atpakaļ uz pliku HTML.

3 thoughts on “Google reklāmas automātiski konvertē no Flash uz HTML5

 1. e-remit

  Apple izvāca Adobe AIR, Adobe uztaisīja, ka AIR aplikācijas var uztaisīt Flashā no Windows datora bez obligātā āboļdatora.
  Uz HTML5 pārgājusi arī pati Adobe, jo aktuālajā Adobe Flash CC pēc noklusējuma aplikācija kompilējas uz HTML5 ar saviem JS, bet, ja ir vēlme, var arī SWF nokompilēt.

  Starp citu, pērn pastrādāju vienā projektā, kur dažādi video jāspēlē HTML5/Flash playerī un ironiski, bet Chromei kā primārais bija jāuzstāda Flash, jo tur bija problēmas ar HTML5, bet bet FF un IE, kā primāro playeri labāk bija uzstādīt HTML5.

  Atbildēt
 2. pyro

  ‘mēdz būt’? tavs politkorektums ir vismaz 4ā līmeņa.

  ar uzstellētu javu un flash doties interneta plašumos ir tas pats, kas ar 50 gadus vecu, kolhoza darbnīcās ražotu, metinātāju-alkoholiķu darba pīppauzēs nozagtu, drāšu žogu aptīt bankas teritoriju krievzemes nekurienē.

  Atbildēt
 3. any

  HTML5 mēdz tērēt tik pat resursus ,kā flash tas jau atkarīgs gan no player gan no formātā nedomāju,ka flash tik ātri nomirs un dzīvos vel ilgi….

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *