Google pirks On2 Technologies

Iekš Mashable izlasīju par jaunu Google pirkumu – On2 Technologies.

Iz oficiālās Google preses relīzes.

CLIFTON PARK, NY and MOUNTAIN VIEW, Calif. (August 5, 2009) – On2 Technologies, Inc. (NYSE Amex: ONT) and Google Inc. (NASDAQ: GOOG) jointly announced today that they have entered into a definitive agreement under which Google will acquire On2, a leading developer of video compression technology. Under the terms of the agreement, each outstanding share of On2 common stock will be converted into $0.60 worth of Google class A common stock in a stock-for-stock transaction. The transaction is valued at approximately $106.5 million.

Darījums vēl ir procesā un tāpēc Google blogā ir ielikuši atrunu.

Because we spend a lot of time working to make the overall web experience better for users, we think that video compression technology should be a part of the web platform. To that end, we’re happy to announce today that we’ve signed a deal to acquire On2 Technologies, a leading creator of high-quality video compression technology.

The deal is still subject to approval by On2 Technologies’ stockholders and review by relevant regulatory authorities, including the SEC, but we expect it to close in Q4.

Bet tas jau mums neliedz izdarīt kaut kādus secinājumus, vai ne?

Pirmā lieta, kas iešāvās prātā bija YouTube. On2 Technologies ir video kompresijas monstrs. Viņu piedāvātais kodeks tiešām ir viens no labākajiem tirgū. Vienīgi lielākā daļa lietotāju par šo kodeku visticamāk, ka nebūs dzirdējuši, jo tas ir komperciāls produkts “scēna” tādas lietas neņem pretī.

On2 kodeks ir ideāls variants webam, kur nav nepieciešama izcili dzidra un kvalitatīva bilde, bet, kur liela nozīme ir video faila svaram. Tāpēc es pilnīgi piekrītu šim tekstam, ko izvilku no izstrādātāju lapas.

Save Bandwidth Costs.
On2 video’s 8th generation (VP8) brings bandwidth savings far beyond any other format available. Depending on the content, On2 VP8 delivers equivalent visual quality using significantly less data than required by leading H.264 implementations. An across-the-board average on a selection of test clips shows data savings of more than 40%.

Iedomājies, ja tas sūdīgais YouTube video kļūs nedaudz labāks, bet tajā pašā laikā daudz ātrāk ielādēsies un tā neraustīsies. Lietotājs čurās biksēs, bet Google par ieekonomēto naudu nopirks automašīnu Moskvič 412 – novaja modeļ.

Un otra lieta ir nesen daudz cildinātā jaunā HTML5 standarta birka VIDEO, kura kalpoja par pamatu jaunajam YouTube konkurentam VideoBay.

Encode Faster. Playback Easier. Reach the Largest Possible Audience.
Much less compute intensive than H.264 to encode and playback, both On2 VP6 and VP8 enable faster preparation of content and bring frame-drop-free HD playback to older and less powerful systems.  On2 VP8 takes full advantage of  multicore systems, supporting up to 64 cores. Through its integration to Flash Player 8 & 9, out of the box On2 VP6 brings a pre-installed player in over a billion desktops and devices.

Ja viņi “atvērs” šo kodeku un palaidīs tautās kā atvērtā koda risinājumu, tad ir cerības, ka tas būs gana labs konkurents, kas varētu pacīnīties par vietu zem saules. Loģiski, ka tas būtu standarts viņu pašu Chrome pārlūkā.

Gudrāku vīru spriedelējumus var palasīt Cnet blogā. Neesmu pārliecināts, ka šī saite strādās, jo man tās vienmēr nomirst.

4 thoughts on “Google pirks On2 Technologies

 1. bubu

  Der piebilst, ka On2 izveidotais vecākais VP3 kodeks ir ticis pārtaisīts/uzlabots Xiph.org Foundation Theora kodeks, kas ir viens no populārākajiem open-source kodekiem ar BSD licenci. Tas pats, par kuru ir lielā runāšana sakarā ar HTML5 tagu. Tāpat arī Theora bieži tiek izmantota lielās un ne tik lielās komerciālajās spēlēs, jo tai ir diezgan “brīva” license.

  Atbildēt
 2. Atbalss: Krīze šmīze, cilvēki pelna! - Project.lv

 3. Pēteris Krišjānis

  Šitie džeki izveidoja un noziedoja pa brīvu izplatīšanai Theora, kā arī ir nopietni kodeku ražotāji nu jau kuro gadu. Google noteikti iegūs.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *