Policija atkal tramda DC++ un torrent lietotājus

Diena.lv ir publicēts raksts par to kā policija tagad tramda DC++ un torrent lietotājus.

Latvijā par nelegālu failu apmaiņu ierosināti astoņi kriminālprocesi

Reizi nedēļā parasti novelku kādu filmu vai dziesmu, LD saka Matīss (vārds mainīts). Viņam nav ne jausmas un ne mazākās intereses, kā tas vērtējams no likumdošanas puses. Failu apmaiņas servisu DC++ viņš izmanto jau piecus gadus. Tomēr tas nav likumīgi, un līdz šim policija par šādām darbībām jau ierosinājusi astoņus kriminālprocesus.  «Interneta vietne tiek pārlūkota nepārtraukti,» LD brīdina Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko. Plašāku informāciju, kā notiek pārbaudes, policija nesniedz. Maksimālais sods, ko šādos gadījumos var piemērot, ir visai bargs – 200 minimālo mēnešalgu vai septiņi gadi cietumā.

Sliktā ziņa ir tāda, ka, ja policija gribēs iekļūt mājā, tad viņi to izdarīs – ja nevarēs likumīgi, tad izdomās veidu, kā piemērot likumu, lai varētu.

Tiesa gan, ja policijas darbinieks tomēr ir ieradies pie Matīsa, izvairīties viņš nevar. Ja Matīss atsakās ielaist policijas darbiniekus, var tik izsaukti speciāli dienesti, kas var durvis atvērt piespiedu kārtā. «Policija savu izdarīs – tikai personai, pret kuru vērsta pārbaude, būs papildu nepatikšanas par pretošanos,» LD piebilst Datorprogrammu autortiesību aizsardzības organizācijas Business Software Alliance Latvijas organizācijas valdes locekle Sanita Meijere.

Pirms trijiem gadiem solīja, ka neaiztiks privātos DC++ un torrentu lietotājus. Pirms diviem gadiem slēdza vairākus habus. Un tagad esam nodzīvojuši jau tik tālu, ka ir ierosināti astoņi kriminālprocesi. Pēc pāris gadiem varēs nošaut uz vietas pēc BSA, AKKA/LAA, LaMPA vai citas parazītorganizācijas pieprasījuma. Lai dzīvo Džordžs Orvels.

88 thoughts on “Policija atkal tramda DC++ un torrent lietotājus

 1. hu_ha

  Nu sanāk ka izdevīgāk pretoties, t.i., tev pieklauvē, lai laiž iekšā. Tu nelaid, pa to laiku nolaid savu cieto disku podā un neko nezini. kāds pieslēdzies pie tava kabeļa vai kas tur cits…

  Atbildēt
 2. icenil

  Interesanti kātad policija bez sankcijas ar spēku vai bez tā ieies mājā.
  Ja īpašnieks to nevēlas.
  Bet ja jau ir sankcija izsniegta, tad process ir uzsākts un nevajag teikt ka lietotājam tas būs kā sniegs uz galvas, ja dirsa sāk degt tad ņem ārā HD un noroc to dārzā zem koka.
  Es tikai nesaprotu kā šie cilvēki tiek ( piem šie 8) izvēlēti no visiem tūkstošiem kam tāir gandrīz kā ikdiena – notiek kāda izloze vai?

  Atbildēt
 3. karuuzo

  Bet tādam Neo, ja vainu pierāda, līdz 5 gadi un 100 mēnešalgas. Tad iznāk, ka novilk filmu ir lielāks noziegums, kā nospert VID datu bāzi 😀 Vot dažiļi 🙂 Tā jau ir, kam nauda – tas pasūta mūziku 🙂

  m

  PS. Krimināllikums: 244.1 pants. Datu, programmatūras un iekārtu iegūšana, izgatavošana, izmainīšana, glabāšana un izplatīšana nelikumīgām darbībām ar elektronisko sakaru tīklu galiekārtām

  Par elektronisko sakaru tīklu galiekārtu identificēšanai elektronisko sakaru tīklā nepieciešamo datu izmainīšanu vai par šādam nolūkam paredzētu datu iegūšanu, glabāšanu vai izplatīšanu, kā arī par šādam nolūkam paredzētas programmatūras vai iekārtas iegūšanu, izgatavošanu, glabāšanu vai izplatīšanu bez ražotāja vai tā pilnvarotas personas piekrišanas, ja šādas darbības izdarītas mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, –

  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

  Atbildēt
 4. tomaac

  Šajā sakarā man patīk citāts iz The Pirate Bay sāgas: “…our copyrights are worth more than your human rights!”

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/The.Pirate.Bay.Cartoon-small.png

  Atbildēt
 5. tomz

  kads ir meginajis kko sadu: http://www.truecrypt.org/

  cik sapratu, tur aptuvena ideja sekojosa – uzinstalejam 2 operetajsistemas.. piem. win 7 un ubuntu.. win 7 tiek paslepta (encryptota), ubuntu publiski pieejama, visiem kas nak klauveties radam ubuntu, kur nekas nav novilkts..

  interesanti, ka tas atrdarbibu ietekmet varetu..

  Atbildēt
 6. endrju

  karuuzo, Neo nekas nedraud par “nozagšanu”, tur nav nekas nelikumīgs – tā kā sistēma bija atvērta, neatbilst pantiem (tāpat kā VID neziņoja par pākāpumu, jo neatbilda definīcijai). Vienīgais par publicešanu var mēģināt piesieties, bet arī tur var strīdēties.

  Atbildēt
 7. KKTK

  Ja kas – Sanita Meijere – Izglītība : vidējā
  http://www.cvk.lv/cgi-bin/wdbcgiw/base/saeima9.cvkand9.kandid2?NR1=&cbutton=69174030387

  Atbildēt
 8. karuuzo

  endrju: davai beidz dirsties 😉 Ja tu nejauši atstāsi vaļā mājas durvis, es ieiešu un pilnīgi “legāli” (neko nelaužot, nevienu nepiesitot vai nepiespiežot mani ielaist) paņemšu TV, diez vai tu arī tik mierīgi atbildēsi, ka neko jau nevar izdarīt, jo durvis bija vaļā.
  Virtuālajā pasaulē arī attiecināmi tie paši likumi, kas reālajā. Tas, ka kāds ir atstājis vaļā caurumu, nenozīmē, ka tur drīkst līst iekšā un izvazāt visu, kas tur iekšā. Virtuālais īpašums arī ir īpašums un vienīgā atruna var būt tikai tā, ka ielīdi nejauši un nezināji. Bet atrunāties, ka pilnīgi nejauši novilki 7,5 līmonus doķu tev nesanāks 😛

  Kaut gan, varbūt toč mūsu banānu republikā vēl ilgi nespēs pārslēgties no banāniem uz modernāku pasauli un drīz Neo uzstāsies publiski TV un mierīgi uzčurās mūsu likumdošanai 😀

  m

  Atbildēt
 9. Pow

  karuuzo: ja gribi salīdzināt VID datu nokopēšanu ar TV un atvērtām durvīm, tad TV ir nevis jāpaņem, bet jānokopē, t.i. piemēram jānofotografē. To tu vari droši darīt. Es nedusmotos.

  Atbildēt
 10. Pow

  Ja tu nejauši atstāsi vaļā mājas durvis, es ieiešu un pilnīgi “legāli” (neko nelaužot, nevienu nepiesitot vai nepiespiežot mani ielaist) paņemšu TV, diez vai tu arī tik mierīgi atbildēsi, ka neko jau nevar izdarīt, jo durvis bija vaļā.
  Ja gribi salīdzināt ar konkrēto gadījumu VID, tad TV vari nevis paņemt, bet nokopēt, t.i. nofotografēt. Es nedusmotos.

  Atbildēt
 11. budzis

  Piedo, bet ja tu dzivo Centralaja stacija, tad kapec citi apmekletaji nevaretu vazaties pa staciju un list atvertas durvis bez aizliedzoshiem uzrakstiem?
  Tavs salidzinajums ar maju ir totali garam! VID lapa nav privata teritorija, bet gan koplietoshanas.

  Atbildēt
 12. Pow

  karuuzo: tu to TV vari nevis paņemt, bet nokopēt (piem. nofotografēt), tad būs korekts salīdzinājums.
  Cerams, ka komentārs šoreiz aizies…

  Atbildēt
 13. budzis

  Joker

  Ja jau pie tevis atnaks, tad panems visus kompjus+hdd, ko atradis. Un lidis ieksa visaiespejama, lai atrastu mekleto. Un, nebaidies, paroliti ari paprasis, lai tiktu ieksa visa kriptetaja. Neteiksi? Nu to var kvalificet ka pretosanos izmeklesanai

  Atbildēt
 14. Kaitnieks

  budzis: esmu lietojis TrueCrypt – vinjsh uztaisa draivu taadaa failaa, kur nekas neliecina, ka tas ir shifreets disks. Failam nav nekaadi headeri un markeri. Nekaadi celji un veesture TrueCrypt aplikaacijaa netiek saglabaati, liidz ar to nekaadaa veidaa nav iespeejams atrast kursh fails (un vai vispaar) tiek izmantots kaa draivs. Ieliec MySQL data folderii kaa statistics.MYD vai uz diska kaa hiberfil.sys vai nosauc kaadaa spyware gjenereeta faila vaardaa un viss. Ja vinji pieprasa paroli, vajag tikai sveeti apgalvot, ka konkreetais fails nav TrueCrypt fails un nav nekaadu veidu, kaa pieraadiit, ka tomeer ir.
  Nelaime jau ir citaa aspektaa – maajas lietotaajiem slinkums ar taadaam lietaam nodarboties. Viss meetaajas uz desktopa un nav taalu jaameklee.

  Atbildēt
 15. frukc

  mani kaut kā mulsina – pie mums katrs ments var uzstāt, lai viņu laiž iekšā mājā? vai tad tur nevajag īpašu atļauju no kāda prokurora, vai kā tā? es nevienu nelaistu mājā, lai iet ieskrieties, lai uzlauž durvis, atrod hard formatētu disku un pēctam man maksā par jaunām durvīm.

  Atbildēt
 16. aazis

  Filmās rāda, ka policists mājās var ienākt tikai ar orderi – vai Latvijā tas ir savādāk?? Vai tiešam policija jebkurā bŗidī var nākt un krātīt manu dzīvesvietu, savakt visus datunesējus utt?

  Atbildēt
 17. emes

  Tas – “tavās mājas jau iekļūs gribēsi vai nē, kaut ko izdomās”, sāk jau līdzināties ceļiniekiem pie lielā kaimiņa: “pārkāpumu piemeklēsim”. Cik tad tupam ir jābūt, lai ticētu rakstam, kur neviens konkrēts likums par to ar kādu pamatojumu tajā dzīvoklī tiks nav minēts.

  Tas ir vienalgā kādu formātu tu diskam uztaisi, sodu uzliks tikai, ja konkrētajā brīdī uz diska tiks kaut kas atrasts. Ja teiksim tev uz diska būs sakopēti mūzikas albūmi (kas tāpat nemaz nedrīkst uz HDD atrasties – ar nodokli neapliktie datu nesēji), un tev nebūs diski(cd/dvd) ko parādīt, ka esi pircis, tad to HDD savāks bez ierunām! Un skaidroties par tām dziesmām būs iespēja vēlāk, tad kad jau būs jābrauc uz kantori. Pie mums pietiek ar primitīvu SHIFT + DELETE! Nezinu kā tiek pārbaudīti nix sistēmas, bet priekš windas tiek izmantots kaut kāds pēc idejas vienkāršs direktoriju un failu “eksploreris”.

  Atbildēt
 18. tomz

  par truecryp

  taja versija kas tagad ir – ir 2 paroles – 1. sistemai uz kuras nekas natrodas, 2. sistemai kuru vajag slept..

  Atbildēt
 19. ragulops

  Mani parasti uzjautrina kā cilvēki neatšķir kotleti no mušām 🙂 Gandrīz visi gudri spriedelē, ko policija drīkst un nedrīkst, kādas mums supercilvēktiesības utt.
  Aksioma – ja Tu nevari policijai mierīgi parādīt savu datoru, tātad Tev tur kaut kas “zagts” ir. Bet, ja Tev tur ir kaut kas “zagts”, tad jau policisti ir atnākuši tieši pēc adreses 🙂

  Atbildēt
 20. aksels

  ragulop, vai tu domā, ka varētu atrast daudz datorus uz kā nebūtu pilnīgi nekas “nelegāls” ? Un ja nospiedoši lielākā daļa datoru lietotāju pārkāpj likumu, tad acīmredzot aplams ir likums.

  Atbildēt
 21. Platais

  2 aksels, šai gadījumā vainīgs nav viss likums, bet alkatība – rezultātā neadekvātas cenas un debīli izplatīšanas noteikumi.

  Atbildēt
 22. ragulops

  Nu, nav tik vienkārši … paskatīsimies pēc kārtas.
  Pirmkārt, OS. Liec bezmaksas vai pērc. Daļai, kas raudās par cenu, atliek uzmest aci kastei, ja kaste dārgāka par pāris simtiem, tad īdēšana, ka OS’am naudas toch nebija, laikam nevietā.
  Otrkārt, papildprogrammas. Piemēram, Office vai Photoshop. Nopirkt priekš mājām vidusmēra latvietim grūti – cipars. Bezmaksas analogi vēl joprojām “sūkā”.
  Treškārt, video. Nu, ja negrib pirkt DVD un taisīt legālās kopijās, tad bez variantiem. Gribēdams legāli nenopirksi un nenovilksi normālu filmu. Kaut kādi kreisie varianti ar x figņām.
  Ceturkārt, mūzika. Ir kur pirkt un ko pirkt. Bet nu kaut vai Amazon.com, kur Tevi pasūta, jo esi urla no austrumiem. Kaut ko specifisku dažreiz nenopirksi.
  So, ar OS’u un mūziku tā kā policistiem zobus varētu aizkrāsot. Par pārējo – grūti.
  Var maurot par cilvēktiesībām, var pilnīgi neko nevilkt, var turēt mēli aiz zobiem, zinot, ka esi nospēris par daudz siera 🙂

  Atbildēt
 23. hvz

  Sanita Meijere muld kā stulbs suns! Nu nevar neviens policists tāpat vien ienākt pie kāda mājā. Var palūgt ienākt aprunāties. Bet, tas nedod nekādas tiesības aiztikt tur esošo īpašumu vai līst skapī un zem gultas. To var darīt tikai tad, ja ir ierosināts kriminālprocess un policijai ir atbilstošas atļaujas no izmeklēšanas tiesneša.
  Par to, ka kāds lohs, iespējams, kačā drazu no dc neviens kriminālprocesu (pagaidām) neierosina. Toties ierosinās ļoti labprāt tad, ja tas kačā un kaimiņiem pa pāris latiem tirgo vai iznomā filmas. Jo tur jau ir noteikta pierādāma darbība. Jo citādi privātpersonai ir ļoti grūti piesiet pārkāpumu, pat ja tai ir terabaita disks mājas datorā ar visādu autortiesībām aizsargātu materiālu. Privātpersonai nav pienākums glabāt čekus un ir tiesības taisīt legālo kopiju. Pašu kolekciju vari būt iedevis uz Īriju draugam, ko garos ziemas vakarus īsināt.

  Atbildēt
 24. hvz

  Nepieciešamākais softs mājas lietotājam maksā 35Ls Win7, 15Ls Office 2007, 16Ls Tilde, ja nu vārdnīcu tik ļoti gribas. Kopā 66Ls. Un viss. Nevajag te gaudot par Photoshopiem utml. Nu nav parastam mājas lietotājam tas vajadzīgs. Nekāda lielā nauda tā nav.

  Atbildēt
 25. ZZZ

  Parastam mājas lietotājam pietiek ar linux un openoffice, ja tik vien vajag, kā tu minēji 🙂 Un tikai nesaki, ka linux iesācējam ir sarežģītāks nekā windows; turklāt linux var bez sāpēm no interneta pievienot vēl 100 programmas tikai ar pāris klikšķiem.

  Atbildēt
 26. hvz

  edGars: ja tu dzīvo laukos un nonāc līdz šādai situācijai, tad nedrīkst saukt nekādas policijas un ātros. Pašam jātiek ar visu galā. Galvenais, pāris labas lāpstas lai būtu pie rokas.

  Atbildēt
 27. Pipuks

  hvz, pasaki lūdzu kur var dabūt Windows 7 par 35 Ls? 🙂

  PS Šobrīd itin viss softs, kas atrodas uz mana kompja ir pilnīgi legāls. OEMiskais WinXP uz laptopa, par 25 Ls pirktais MS Office 2007 (Studentiem un Mājas lietošanai), bezmaksas AVG, nu un tad vēl atliek visādi WinAmp, Skype, Firefox utt., kas jau by default ir bezmaksas. Tā kā ar kopējo ieguldījumu 25 Ls var itin mierīgi dzīvot.

  Atbildēt
 28. 8

  budzis: 2010.02.22 @ 18:33:28

  Nevar klasificēt kā pretošanos, jo cilvēkam ir tiesības uz privātumu gan ES līmenī, gan cilvēktiesību.

  Atbildēt
 29. ...

  Es esmu godiigi samaksaajis nodevu par autortiesiibaam (peerkot HDD) un godiigi kopeeju attieciigo filmu sev uz diska. Kaapeec, lai es buutu ko paarkaapis?

  Atbildēt
 30. 2lvl

  Izklausās, ka stāsts ir izrauts no konteksta. Man ir grūti iedomāties, kā cilvēks parastais var nonākt tādā situācijā. Būtu interesanti uzzināt visu stāstu, bet tas droši vien nespīd.

  Atbildēt
 31. hvz

  Nu nav jau tik grūti kaut kur sameklēt winxp uzlīmīti vai grāmatiņu. var no darba atstiept 😉 Home userim tak pavadzīmi nevajag. Tad arī pa 35Ls sanāk legāls Win7.
  lai gan pats ar jaunajam porčam uzliku ubuntu.

  Atbildēt
 32. F

  Kurā brīdī “parastais” mājas lietotājs kļūst par “neparasto” mājas lietotāju? Kā vispār kāda trešā persona no malas spēj noteikt šādas atšķirības un tik pārliecināti par to runāt, izmantojot kaut kādus pamatskolnieku “terminus”…

  Atbildēt
 33. ābē

  Te derētu kāds jurista viedoklis, cik likumīgi un pamatota ir iebrukšana privātīpašumā bez jebkāda ordeņa un tiesneša lēmuma. Ja nu vienīgi Latvija jau ir kļuvusi policejiska valsts, kur par katru pirdienu (nokačāts mp3 vai viģiks) sauc uz nopratināšanu un krata dzīvesvietu. Mož te jau ir autonoma policijas vara, kāda nav nevienā ES valstī.

  Atbildēt
 34. hvz

  Par parastajiem lietotājiem kaut kas ir te ir aprakstīts – http://www.diena.lv/lat/business/lietiskadiena/keras-klat-dc-un-torrent-lietotajiem
  Rindkopa “Naudas sods Ls 100–120”

  Atbildēt
 35. hvz

  Starp citu zinu gadījumu, kad viens bija savam Win datoram nomainijis sākotnējās ielādes bildes uz kaut kāda linuxa animāciju un arī explorer.exe nomainījis. Policijas klātbūtnē kompi ieslēdza, kā ieraudzīja ka lādējās pingvīni, zaudēja jebkādu interesi.

  Atbildēt
 36. ābē

  Būtu labāk ķēruši naudas atmazgātājus, norkodīlerus, cilvēktirdzniecības aģentus, kontrabandas fīrētājus un slepkavas. Kau kas te galīgi sagājis šķērsām.

  Atbildēt
 37. Imissimi

  Nu ja galīgi varenie satrakosies, var skatīties uz oneswarm pusi http://oneswarm.cs.washington.edu/
  un citiem līdzīgajiem:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Freenet#See_also
  Līdzi protams nāk 2 palieli mīnusi: čakars un aizliegšana ISP līmenī..
  Kā arī, lai dabūtu protokolu apskatei klātienē, pietiek ar labu “induktīvu” argumentu, piem
  čalim kautkāds nesaprotams nejēdzīgs milzīgs un kriptēts trafiks čerez tuneļiem – kautkas nav kārtībā – ejam paskatitīties.

  p.s. (pow – visi tavi komentāri “aizgāja” – nestreso 😉

  Atbildēt
 38. SED

  Interesanti ko poliči darītu ja datora hdd ir Self-Encrypting Drive (http://www.seagate.com/docs/pdf/whitepaper/tp600_self_encrypting_drives.pdf/)?
  1. Ierodas policijas pārstāvji, persona izrubī no elektrības datoru un saka: “Nekā nezinu un paroles esmu aizmirsis.” Savācot datoru uz iecirkni viņi tak neuzlauzīs neko, nostrādā Auto Lock! Jeb vēl labāk pēc laika no HDD automatiski viss tiek izdzēsts.
  2. Ja viņi uz vietas piekļūst neizslēgtam datoram un konstatē ka uz HDD kaut kas nelegals tomer ir. Persona visu noliedz un šie spiesti savakt datoru uz iecirkni. Kur čiks vien sanāks.

  Jeb tā ir fantastika un vienalga pogainie bumbas piesies 😀

  Atbildēt
 39. karuuzo

  Cik es zinu, ka policisti drīkst ienākt mājā tikai ar “saimnieka” uzaicinājumu, bet var būt izņēmumi, ja ir ārkārtas situācija, piem., kādu klapē, kādam nepieciešama palīdzība vai aizdomas uz smagu noziegumu (nezinu precīzi, bet kaut kā tā).

  Ja tu arī ielaid policistu mājās, nenozīmē, ka viņš var sākt šurīties un skatīties visu, kas ienāk prātā, nerunājot par nešanu prom. Protams, policistam paliek iespēja aizturēt uz aizdomu pamata un pa to laiku sadabūt orderīti. Jebkurā gadījumā, spēlēšanās ar policiju ir staigāšana pa naža asmeni. Sliktākajā laikā noturēs tevi 3 sutkas un pa to laiku dabūs orderi un izdemolēs visu māju 😀

  m

  Atbildēt
 40. lasītājs

  Izskatās, ka liela daļa komentētāju, kas ņemās par to ko var un nevar policists, kā arī piesauc dažādas tiesību normas, nav līdz galam iedziļinājušies pašā raksta būtībā.
  Neviens jau nesaka, ka pēc kaut kāda mistiska kritērija tiks atlasīts gadījuma rakstura pilsonis un viņu apciemos policists, lai paskatītos vai datorā nelegāli nemētājas jaunākais Laura Reinika garadarbs, vai kinoteātrī filmēts Avatar ar krievu tulkojumu. Runa jau iet par to, ka pelnīti likumsargu redzeslokā nonāksi, ja šādā veidā mēģināsi gūt mantisku labumu, proti, iedzīvoties. Pretējā gadījumā, tu diez vai būsi interesants likumsargiem, zinot to, ka viņu kapacitātes nepietiek lai tvarstītu ielu huligānus un bandītus.
  Raksta beigas uzdod ļoti labu retorisku jautājumu – kādas tad ir legālās alternatīvas?

  Atbildēt
 41. Imissimi

  legālās alternetīvas patiesībā pēdējā laikā lien ārā viena pēc otras reizē ar pieejamajiem trubu diametriem interneta plūsmai: last.fm(3$ mēnesī), grooveshark.com, youtube [HD], iTunes, ondemand internet TV etc.
  Līdzko ērtāks un saprotamāks būs legāls veids, kā kautko paklausīties noskatīties paspēlēt etc. tā manuprāt vairs nav nekādu problēmui ar copyright etc. BS..

  Atbildēt
 42. Oto

  Nu kopiraiti tiek pārkāpti tiklīdz es ieeju kādā mājaslapā, visi autortiesību darbi, attēli, logotipi, fons utt, automātiksi nonāk kešatmiņā man uz diska. Tāpat arī youtube – tiklīdz klipa bufferis sasniedz 100% tā filmiņa man ir uz diska pašam negribot. Kur te var novilkt robežu.

  Atbildēt
 43. Nemesis

  “54. Oto: 2010.02.23 @ 14:54:04
  Nu kopiraiti tiek pārkāpti tiklīdz es ieeju kādā mājaslapā…… Kur te var novilkt robežu.” – samaksā akalakai nodokli un skaties ar tīru sirdsapziņu ;)P

  Atbildēt
 44. Ginta Lagūne

  Es vannā turu krokodīlu, kuru baroju ar savas daudzdzīvokļu mājas kaimiņiem. Vai par to ļaunais policista onkulis arī var gribēt pašiverēties pa manu būceni? Kompa man nav, toties ir telefons ar ciparripu, no kā es tagad rakstu.

  Atbildēt
 45. Prodigy

  Ja no oriģinālā raksta izrauj tikai divas citētās rindkopas, tad situācija tiešām rēgojas diezgan briesmīga. Turpretī izlasot visu rakstu, kļūst skaidrs, ka striķi un ziepes tomēr nav uzreiz jāmeklē

  Atbildēt
 46. Pipuks

  Oto, lielu un ne tik lielu kompāniju “Terms of Service” un “Privacy Policy” sadaļās ir atrunāts, ka Tu drīksti saglabāt vienu kopiju no visām herņām, kas nonāk Tavā datorā ar vienu mērķi – apskatīt informāciju šajās lapās. Pārpublicēšanas utt. ir aizliegtas. Tā tad arī ir licence/atļauja ielādēt logo utt. Tavā datorā. Tas, ka pie mums neviens tādas lietas nedara un neraksta ir vienkārši paradums un neizveidojusies kultūra.

  Atbildēt
 47. Osis

  To: Pipuks
  Latvijā visi vietējie BSA, KAKA un citi drazu kantori uz Tavām tiesībām saglabāt kopiju vemj no 7-tā stāva. KAKA vispār pirms kāda laika paskaidroja, ka MP3 turēt uz datora ir noziegums, kas nav attaisnojams LR nekādā variantā, pat ja Tev ir 10 oriģinālie CD nopirkti: pa vienam uz katru autora dziesmu.

  Atbildēt
 48. Kloons

  Ja nu kas, neaizmirstam par speciāli izveidotajiem pieslēgumiem katrā ISP, kur policaji var pasnifot kas notiek.
  Kāds ISP darbinieks varētu attiecīgi nokomentēt, kas tad no turienes redzams 🙂

  Atbildēt
 49. Kloons

  Sybase – būdā!
  http://www.likumi.lv/doc.php?id=96611
  19.pants. Elektronisko sakaru komersanta pienākumi
  5) saskaņā ar Satversmes aizsardzības biroja direktora rakstveida pieprasījumu par saviem līdzekļiem ierīkot, uzturēt, papildināt un pārveidot atbilstoši jaunieviestajām funkcionalitātēm pārtveršanas punktu (punktus), kas pēc operatīvās darbības subjekta vadītāja rakstveida pieprasījuma bez atlīdzības jānodod tā lietošanā operatīvās darbības pasākumu un kriminālprocesuālo darbību veikšanai;

  Atbildēt
 50. Arnolds

  Ja Matīss atsakās ielaist policijas darbiniekus, var tik izsaukti speciāli dienesti, kas var durvis atvērt piespiedu kārtā. «Policija savu izdarīs – tikai personai, pret kuru vērsta pārbaude, būs papildu nepatikšanas par pretošanos,» LD piebilst Datorprogrammu autortiesību aizsardzības organizācijas Business Software Alliance Latvijas organizācijas valdes locekle Sanita Meijere.

  Juridiski tas ir pilnīgs nonsenss, ko tas valdes loceklis te ir nopļūtījis. Es brīnos kā pēc šāda paziņojuma nav sacēlusies vētra no cilvēktiesības aizstāvošām NVO. Varbūt tāpēc, ka mums tādu nav.

  Atbildēt
 51. Dveesele

  Es jau saakumaa piesietos par to, kaa vispaar vini var uzost, ka es kautko sanemu vai dalu, jo nolaadeeto, atdoto datu daudzums nav nekas aizdomiigs, bet ja vini ir skatiijushies kautko tuvaak, es gan nezinu, kaadas ir vinu iespeejas, bet tas viss balansee uz cilveektiesiibaam un tiesiibaam uz privaatumu, kas ir dala no latvijas satversmes, un nevienai iestaadei nav tiesiibu ieguut informaaciju, pilniigi ja tiek atklaats noziegums, pasiem paarkaapjot kaadu likumu.

  Atbildēt
 52. ulzha

  Orvelu piesaucam nevietā

  Sākam varbūt ar (programmatūras, mūzikas, grāmatu) autoru uzrunāšanu? Lai ēd mazāk. Lai publicē visu ar brīvām licencēm un griež muguru parazītorganizācijām. Vai arī lai izčib vispār, tie autori ar visām savām tiesībām

  Atbildēt
 53. Dolly - > Kloons

  Kloooons kuš , nav nekādi pieslēgumi pie ISP no menturas. Joprojām notiek kā ierasts:

  1. atnāk iesniegums par konkētu IP adresi, kur tiek pieprasīta pilna informācija par IP izmantotāju
  a) ja izmantošana publiska (AP lielveikalā un t.t.) = klusums
  b) ja ir zināms IP īpašnieks = tiek nosūtīta pilna informācija par lietotāju.

  Godīgi sakot, iesniegumu par IP adrešu izmantotājiem, kā arī – vai tīklā parādās konkrētas mac adreses ir vairāk, nekā iesniegumi par snifošanu, jā – tādi arī ir 😉

  Atbildēt
 54. usver -> Dolly

  konkrētas mac adreses – tas ir zagtie portābļi? ooh, tas gan pozitīvi, tad kāds konstruktīvs pamats policijas aktivitātēm tīklā arī ir 🙂

  a iesniegums par snifošanu – tas ir aicinājums nopētīt konkrētu tīkla segmentu uz aizdomīgām aktivitātēm tjipa ‘rīgas sargu izplatīšana’?

  Atbildēt
 55. Wic56

  Caur DC++ taču var apskatīt izdalošo IP adreses, kā arī novilkt tavu File List – uzreiz redz, ko nelikumīgu tu piedāvā publikai

  Atbildēt
 56. hvz

  filelist failam var uzlikt read only un visus failus izvākt no shares kataloga. Kā rezultātā shāre ir, bet neko no tevis novilkt nevar. Un pati piedāvāšana jau vēl nav pārkāpums. Es arī varu piedāvāt ss.lv Co-60. Tas nekas, ka nekad to neesmu rokās turējis 😉

  Atbildēt
 57. budzis

  Arnold, bet vai bija minets, ka policijai nav papiritis par kratisanu? Nu neies vini pie privata bez ieprieksejas sagatavosanas – bus nocekots, kas tiek izplatits un cik utt. Ja klups virsu, tad saks ar tiem, kas shaaree MS un Ko produktus, kam daudz audio/video. BSA (un lidz ar to policijai) galvenokart interese visi tie Win, Office utml. Uz filmam un muziku bus nosplauties, ja KAKAs nesmirdes.

  Atbildēt
 58. budzis

  Diez vai tas tevi glabs. Te daza “gudra” blondine ari SS.LV tirgoja savu bernu. Kaut ka pecak negaja cauri atrunas, ka tas bija joks un isteniba nebija domats pardot…

  Atbildēt
 59. ZBH

  Likums “Par policiju”
  12.pants. Policijas darbinieka vispārējās tiesības
  16) jebkurā diennakts laikā iekļūt dzīvoklī bez tajā dzīvojošo atļaujas (ja nepieciešams, lietojot fizisku spēku) gadījumos, kad persona aizturama nozieguma vietā vai apdraudēta citu personu dzīvība;

  Ikreiz, kad policijas darbinieki šajā pantā paredzētajos gadījumos ir iekļuvuši personu dzīvoklī pret iemītnieku gribu vai lietojot fizisku spēku, par to nekavējoties, bet ne vēlāk kā 24 stundu laikā rakstveidā jāziņo prokuroram.
  Jebkurā citā gadījumā iekļūšana dzīvojamās un citās telpās ir pieļaujama tikai likumā noteiktajos gadījumos uz tiesneša lēmuma pamata vai neatliekamos gadījumos ar prokurora piekrišanu kratīšanas izdarīšanai;

  IMHO 100Mbps trub uz dziivokl iraid pietiekams iemesls prognozeet, ka tur notiek noziegums 🙂

  Atbildēt
 60. Krist2ps

  A interesanti gan, ko es tādu internetā zogu? Es paņemu to, kas ir bezmaksas. Protams, ja apkarosiet vispirms tos, kas izliek tās visas maksas programmas un citas lietas internetā bez maksas lejuplādei, tad varbūt sākšu raustīties, ka kaut ko te nelegāli daru. Redz, atkal kārtējo reizi pierādās fakts, ka šinī lauciņā likumu nav. Tātad – atrast vainīgo arī neiespējami. Atrubījam varbūt visiem internetu un miers mājās? 🙂

  Atbildēt
 61. frukc

  ZBH, tas pats par policijas tiesībām – tas tikai ekstrēmiem gadījumiem, kad dzīvoklī kādu spīdzina / slaktē nost. nedomāju, ka policistiem pietiktu nekaunības censties to pantu izmantot, lai ielaustos dzīvoklī kur večuks kačā porņukus vai ziņģes mp3 formātā.

  Atbildēt
 62. budzis

  Likumi ir un tava to nezinasana tevi naglabs 🙂
  Pumpet tu vari, bet turet un piedavat citiem – ne. Pie dziesmas panems tevi par nelegalas kopijas esibu tava datora un par noziedzigu kopiju izplatisanu, bet nu nekadi par nopumpesanu.

  Atbildēt
 63. Dusmīgais

  Latvijā atklāti notiek nenormālības- sākot no Dienvidu tilta 29 miljoniem un beidzot ar Šlesera afērām (skat, cik skaisti ceļi visapkārt!), nerunājot par VVF izlaidīgo dzīves veidu, kas valsti ievedis nabadzībā, tomēr policijai atrodas laiks un resursi, lai nodarbotos ar zvirbuļu apšaušanu ar lielgabaliem. Smiekli nāk, atklāta ņirgāšanās. Bet ko gan brīnīties, ķert puišeļus, kas lādē filmas ir daudz vienkāršāk un galvenais nekāda riska, nekā krāmēties ar vaškeviciem, šleseriem utt.

  Atbildēt
 64. Unabomberz

  Krist2ps, neiedziļinoties tajā, kas ir labi un kas nē – tehniski lietojot torrentus, tas kurš padara pieejamu citiem esi TU. Tāpēc, ka torrentu tīkli tā ir uzbūvēti, ka tu no kāda kopē, bet no tevis jau arī kopē citi 🙂

  Un pēc AT likuma definīcijām iznāk, ka tu esi tas, kurš aizsargāto objektu “padara pieejamu pa vadiem …[un tā tālāk, individuāli izraudzītāvietā un laikā, precīzo formulējumu neatceros].

  Ja nu tu vienīgi tu pats agresīvi apcērt iespēju, seedot un esi tikai leecheris.

  PS, pa tēmu – vai ta nav tā, ka privātos vispār neaiztiek, ja nu vienkārši šim nepaveicas savu datoru iedot uz apskati firmai, kurā nākamajā dienā notiek čekošana? Esmu dzirdējis par vienu nelaimes putnu, kurš šitā iekrita, iedodot datoru uz apgreidu 🙂 🙂 🙂

  Atbildēt
 65. Araabs

  Vajag normālu korpusu, kur ātri mainās hdd. Kad milicis zvana pie durvīm, tad lūdz uzgaidīt, lai saģērbtos, tikmēr izņemam visus hdd, un paslēpjam, vietā liekam iepriekš sagatavotu disku ar instalētu os, un aicinam milici pie sevis.

  Atbildēt
 66. ZBH

  frukc : vaidzees – pietiks. taapat kaa Kuldiigaa pirms gad pietik neredzeets nekauniibs straapeet autovadiitaajs ar izbeigusos mediciinisko.

  Atbildēt
 67. Oto

  to araabs:

  Vajag to, vajag šito, tikai nez kapēc daudzi vēl aizvien braucot mašīnā nepiesprādzējas, jo ar mani taču nekas nenotiks.

  Atbildēt
 68. hvz

  Torrenta gadījumā situācija nav viennozīmīga. Kamēr tu neesi novilcis pilno failu, tu nepiedāvā citiem nekādu ar autortiesībam aizsargātu materiālu. tikai bināru informāciju 😉

  Atbildēt
 69. Unabomberz

  Hvz – pēc tavas loģikas sanāk, ka grāmastas grāfs Monte Kristo 1 daļa ir tikai alfabēta burtu grupējums atbilstoši valodas literārajām normām.

  Atbildēt
 70. KSB

  @Unabomberz – nē tas nozīmē, ka 50% no apjoma ir nevis puse no nodaļām, bet gan puse no burtiem caurmērā pa visu grāmatu. Bināri tas pat var nozīmēt to ka trūkstot kaut vienam no simboliem, pārējais arī nav lietojams!

  Atbildēt
 71. Mārtiņš

  Ja vien tas būtu tik triviāli. Kur tad ir tā robeža? 50%? 20%? 80%? Pārkodējot tiek iegūts pavisam citi binārie dati, bet tas jau nenozīmē, ka zudušas autortiesības.

  Atbildēt
 72. O_O

  uh mans draugs gribēja katčāt failus no torrent bet kad viņš šo visu izlasija+komenti viņš izdēsā visu torrent O_o bet šitas viss patiešām ideveš bailes

  Atbildēt
 73. āpsis

  Raksta autors galīgi neko nejēdz no likumdošanas! Sarakstītas muļķības… Policija tā pat vien nevar nevienā dzīvoklī/mājā ieiet! Tikai ar Tiesas sankciju, ja nelaiž!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *