Policija neaiztiks privātpersonas

Tā kā pēdējo dienu aktuālākā tēma bija LaMPA uzsāk cīņu ar DC habu hostētājiem, tad loģiski, ka visus interesē, kas notiks tālāk. Diemžēl no policijas neizdevās neko sakarīgu izdabūt. Tikai tādu formālu atrunu par to, ka privātos neaiztiks.

Rodas priekšstats, ka viņiem pašiem nav īstas skaidrības, kas notiek un kāpēc tas notiek. Kamēr viņi в непонятке klapē ar ausīm, tikmēr LaMPA iet savu uzvaras gājienu un draud elektronisko sakaru nodrošinātājiem.

LaMPa informēs EPP par starpniekiem, kuri atsakās izpildīt likumīgās prasības, šos starpniekus var saukt pie kriminālatbildības saskaņā ar Krimināllikuma 148.p., par autortiesību tīšu pārkāpšanu, ņemot vērā, ka brīdinājums ir izteikts, bet nav ņemts vērā.

Šajā jomā uz doto brīdi praktiski nav tiesu prakses, taču EPP ir gatava uzsākt cīņu pret likumpārkāpējiem.

Saistībā ar individuālajiem lietotājiem situācija ir sarežģītāka, jo policija nevar veikt pārbaudes dzīvesvietās, privātīpašumā ja vien tur nav reģistrēta uzņēmējdarbība, taču, ja persona nonāk policijas redzeslokā, savācot pietiekamus pierādījumus, uzsākot kriminālprocesu un saņemot tiesneša atļauju var veikt kratīšanas privātpersonu dzīvesvietās u.t.t.

Ja kāds torrentu servera īpašnieks vai hostētājs būtu ar biezu juristu aizmuguri, tad varētu uztaisīt paraugprāvu, vinnēt to un turpmāk gulēt mierīgi. Bet domāju, ka neviens uz to neparakstīsies.

28 thoughts on “Policija neaiztiks privātpersonas

 1. Grrr

  Lai viņi ņem paraugu no tā paša Pirate bay, droši vien var atrast analogus LV likumdošanā:

  http://thepiratebay.org/legal

  Atbildēt
 2. kas

  Vinētai parauprāvai Latvijā nav lielas nozīmes, jo cik pēdējo reizi cēkoju, tad Latvijā tiesu praksē neizmanto ASV pieeju, kur katras nākamās prāvas lēmums balstās uz iepriekšējo lēmumiem. Latvijā vari vienu viņēt un otru zaudēt, kā tiesnesis uzskatīs par vajadzīgu. vai kā traktēs likumu. Tā ir izmana izpratne par to.

  Atbildēt
 3. bezmiegs

  :DD … tas jau diemzheel sen bij zinaams ka liidz privaatpersonaam tikt vinjiem rokas ir par iisu…. peedeejie busti bij kad ISP tika iznjemts servs ar 250 Gb ar warezu…. man domaat nu jau katram kiddijam tik daudz maajaa staav… decentralizeeti trackeri… servi aarzemees… uploadoshana tajaa pashaa piratebay…. un veel sazin kas …un muusu entuziasti kas ciinaas par autortiesiibaam nolaidiis rokas… un ja taa nopietni… iipashi daudz jau nu latvieshu muuzikas trackeros nav…. taa kaa manupaart cel traci bezjeegaa… un tas ka izplata seriaalus un filmas latviski ir tikai apsveicami un peedeejais laiks pashaam televiizijaam normaali saakt transleet netaa… vai vismaz dot luureet filmu/seriaalu ieraxtus normaalaa kvalitaatee (es nerunaaju par tv.lv tipa siteem, bet cilveeciigu kvalutaati) … datu neseeju nodokli jau maxaajam… ja vien nepeerkam kontrabandas neseejus! ;D

  Atbildēt
 4. Atcereejos

  Ja nemaldos, tad uz Uninet bija ftp serveris, no kura klienti vareeja novilkt failus – tas gan bija ļoooti sen – 2000. gadā. Tā ka iespējams DC++ aiztaisīšana var būt tikai papildu faktors, jo iespējams ka tajā kantorī ir bardaks un daudz kas nav līdz galam sakārtots.

  Atbildēt
 5. Elvis Kvalbergs

  Es arī gribēju teikt par to paraugprāvu, ka tā nestrādās tiešā veidā. Ar domu – kā precedents. Bet no otras puses tā strādātu netieši – LAMPAi vajadzētu padomāt pirms ķerties pie katra nākamā, cik naudiņas katrs no tās valdes zaudēs savās prēmijās par labu juristiem 🙂

  Atbildēt
 6. dc

  Murgs. Hub ir tehniskas iespeejas noblokjeet jebkuru failu kas nepatiik autora paarstaavim. Ja nosaukums tiishi tiks falshots taa jau nav hub probleema. Un kur vispaar likumaa teikts ka uzreiz jaasleedz pilniibaa.

  Atbildēt
 7. karuuzo

  Nu, ja mēs tā ņemam, tad jau katru e-pasta serveri var droši klapēt ciet, jo ar tā starpniecību var izplatīt ar autortiesībām aizsargātus objektus, arī jebkuru lapu, kurā var iepostēt komentārus, jo arī tur var iepostēt ar autortiesībām aizsargātus darbus, telefons – pats par sevi saprotams – ciet, un vispār, jāaizklapē internets, un visi draudzīgi iesim uz latgalīti 😉

  m

  Atbildēt
 8. kas

  Vēl viena lieta par to http://www.tribine.lv/articles/382/1/24/ minēto plānu. Dzīties pēc privātpersonām varētu būt finansiāli izdeviīgi. Jo ja amerikāņi parasti settle – vienojas ar MPAA vai RIAA par 3000 dolāru maksājumu, tad latvijā tas tik pat labi var būt 1,000Ls kas parastam cilvēkam ir liela nauda, bet ko tomēr var samaksāt – viņi dabūt. Tas var būt izdevīgs bizness, ja caur Birkava pēcpusi un kontantiem ir veiksmīgi grozīti autortiesību likumi… asv tā sistēma ir nopietna problēma, un liek parastajiem cilvēkiem, kur tīņi ir pieraduši kacāt mūziku bez maksas pamatīgāk aizdomāties, vai ir vērts un vai nebūs jāšķiras no prāva piķīša. Šai sakarā vēl atvērta diskusija ir datu nesēju nodoklis – tātad mēs jau maksājam. (es pērku legālus diskus čupām) un otrs jautājums par CD cenu, kāpēc tā nav pielāgota vietējam vidējā cilvēka maciņa biezumam un nemaksā 3-5 latus… Un par filmām protams nerunāsim, pa lēto var nopirkt kases flopus, izgāzušās filmas un 10 gadus vecas filmas.. un protams lv nevienu neapmierina ka par lētu naudu nevar nopirkt legālus DVD diskus ar jaunākajām filmām…

  Atbildēt
 9. BlackHalt

  Meklēju LaMPA, vai tā `sāstāvdaļu`(darboņu) mājaslapas, draugu profīlus, IP adreses, citu infu!

  Wanted dead or alive!

  Atbildēt
 10. Aa

  radz ,kā sanāk p2p apmaiņas progas kļuvušas par nelikumību, japoškas notiesājuši vienu coderi par tādas progas uzcepšanu. pamatojums- ar to progu var veikt nelikumīgas darbības. Ok , tad kāpēc vēl elpo ieroču ražotāji , par auto ražotājiem nerunāsim.
  man patika, kā l-dienā.lv pateica telekoms- dc ir viens no galvenajiem lietotāju motīviem interneta pieslēgšanai, ja to nogriezīs , kantoris nespēs konkurēt tirgū . un tas ir loģiski, ja mans provaiders sāks mani spiegot un cenzēt, tad nafig man tādu provaideri?
  par privāto purināšanu- jā, kaut vai 1000 ls izspiešana būtu pamatīgs motīvs to darīt, vienīgais šausmīgi apjomi (arī peļņa)taču tas var iedzīt kārdināšanā. Pierādījumus savākt- log faili kaudzēm krājas, tā ka vajag tikai vēlēšanos.
  jautājums ir par sekām- vai pēc n- ļaužu notiesāšanas būs lielāka mīlestība uz Reiniku un `pļumpapā? diez vai .

  Atbildēt
 11. Aa

  par nesēju nodokli- lēni lasot un mēģinot saprast Autortiesību likumu, pantā nr 34 izlasīju, ka nesēju atlīdzību maksā nesēju izgatavotāji un ievedēji .par to ,ka tā būtu jāliek klāt pie cenas, lai maksātu pircējs nav nekas teikts…

  Atbildēt
 12. CooLynX Raksta autors

  Aa, protams, ka likumā to neviens nenoteiks, bet pēc loģikas – kā veidojas preces cena? Kurš to nosaka? 🙂

  Atbildēt
 13. Ozons

  bet reaali vinnus nnem priekssaa kaa starpniekus bet reaali trakeris nev starpnieks jo fails nevienaa briidii nav uz servera ir tika informaacija par kur vinnu var dabuut reaali trakeris ir kaa forums un es ieteiktu nnemt trakera iipassniekiem labus advakaatus un viss buus ok !!

  Atbildēt
 14. KuKlA

  Ja kāds torrentu servera īpašnieks vai hostētājs būtu ar biezu juristu aizmuguri, tad varētu uztaisīt paraugprāvu, vinnēt to un turpmāk gulēt mierīgi. Bet domāju, ka neviens uz to neparakstīsies.
  =======================================
  a buutiibaa, ko tad tas trakeris dara? neko tadu! vajadzertu jau tos userus panemt un izkert!

  Atbildēt
 15. šmoriks

  Protams, ka privātpersonas neaiztiks. visiem plāns ir zināms: policija un boms.lv sadarbojas, lai slēgtu nelegālos “konkurentus”(lasi trakerus un hubus) un atvērtu iepriekšminēto boms.lv, kur pārdotu latviešu mēslus. labums gan mentiem, gan boms.lv

  Atbildēt
 16. Atbalss: Latvijā slēdz pirmos torrent serverus un aiztur divus lietotājus | Pods.lv

 17. Atbalss: Kā sadraudzēt datoru ar magnet (torrent) adresēm | Pods.lv

 18. ļaundaris-labdaris

  ja ātrie par izsaukumu prasa 5Ls,kādēļ to nevar policija.,ārsti var ņemt dāvanas-policisti desmitniekā ietītu sarkanu rozi.Tēma pārdomām,vai ne.Visu cieņu valsts policijai -īpaši ceļu policijai .

  Atbildēt
 19. Atbalss: Policija atkal tramda DC++ un torrent lietotājus | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *