IE6 must die Twitterī

Manu Twittera kontu tagad daiļo jauka bilde ar IE6 must die ikoniņu. Pavilkos no šī ieraksta.

Pievienoties var ļoti vienkārši. Aizej uz šo lapu IE6 must die un caur Twitter pogu dod atļauju tai sistēmai izdarīt visas lietas tavā vietā.

Tā ir sniega pika, kuru vairs nevar apstādināt. Pat bail iedomāties cik liela tā būs pēc kāda laika. Ja šādas kustības tiktu uzsāktas jau pirms 10 gadiem, kad vāvuļoja Netscape 4 vai kāds cits atpalicis pārlūks, tad šodien izstrādātājiem būtu vieglāka dzīvei, jo nebūtu jābojā nervi pie izstrādes un lietotāji saprastu, ka patiesībā viņi ir tie, kas kaut ko var mainīt. Ceru, ka turpmāk lietotāji šādi atbalstīs un veicinās izmaiņu veikšanu.

Man tagad ir WordPress spraudnis, kas brīdina IE6 lietotājus un nedaudz korektākā veidā arī lielie portāli ir pievienojušies šai kustībaiTVNET un Draugiem arī ir savi paziņojumi.

18 thoughts on “IE6 must die Twitterī

 1. Krotow

  Šo gan nebūs tik viegli ieborēt klientam, kura webu skatās kāds viņa biznesam būtisks viņa klients, kurš paranoiski sēž uz IE6 🙂

  Atbildēt
 2. Smilgs

  Starp citu, ļoti labi salikti akcenti.
  1. 40% no Twitter ierakstiem ir bezjēdzīga muldēšana
  2. Twitter ieraksts (šis raksts)

  Atbildēt
 3. hellfsh

  Nus? Nav kādam vēl arī svaigi iegādāts MAC, ar ko palielīties un ieteikt citiem lietot? Būs vēl viens “bara instinkts”.

  Atbildēt
 4. weedy

  Šis laikam ir tas īpašais ieraksts, kurā komentētājiem ir iespēja izrādīt visu stulbumu, kas ir iekšā, ja?:) (tas skatoties uz komentāriem 2.-6. 😀 )

  Es arī pievienošos (ie6 no more nevis aprobežotiem komentāriem 😉 ), tikai domāju, ka vismaz Latvijā šī iniciatīva nāk 2-3g par vēlu, jo IE6 jau tagad aizņem tikai 11% no tirgus (avots http://ranking.lv/).
  Citās valstīs, piemēram Igaunijā, Somijā, ASV tas vēljoprojām ir tirgus līderis, tā, ka tur tieši laikā. 🙂

  Atbildēt
 5. Hellfsh

  weedy: smieklīgi

  Tas IE6 tak pazudīs pats peec gadiem 2-3: nozudīs Win98 un būs W7 ar IE8. Jautājums tikai, kā sadalīsies neatkarīgie pārlūki.

  Atbildēt
 6. buu

  Hellfsh, labrīt, mosties ir 2009. gads, kad tu pēdējoreiz esi redzējis statistiku? Kāds win98? IE6 lielākā lietotāju daļa ir nelēgāli winXP, kuriem update nenotiek automātiski. Nesaprotu arī kādēļ torrentos cilvēki liek winxp ar visiem uzlabojumiem, bet ar ie6.

  Atbildēt
 7. Krotow

  2 buu: Torentos atrodamie WinXP ar SP3 ir pašbrūvēti ISO ar slipstreamotām servispakām. IE8 ieintegrēt tur nav tik vienkārši paveicams (skriptkidijiem u.c. bērnudārzam), tāpēc gatavi ISO ar visuvisu nav pieejami.

  Atbildēt
 8. Vaards

  IE6 must die. Tāpat kā citi caurumainie pārlūki, piemēram, Firefox. Ir jālieto paši drošākie p0rna izbaudīšanas servisi, tas ir IE8:

  http://nsslabs.com/browser-security-phishing-3Q2009

  Atbildēt
 9. weedy

  Hellfish: pats tu esi smieklīgs, IE6 ir bijis tirgū 8 gadus, Latvijā tas sāk iznīkt pateicoties kaut kādām vietējām tendencēm.
  Vari paskatīties rankings.lt – tur IE6 ir 15% (LV 10%), Igaunijā tas ir vēl tuvāk 50% un Somijā vairums (50%+) lieto IE6, tāpat arī US.
  Nemēģināšu tagad atrast tieši no kurienes visa šī statistika, es par to ikdienā interesējos un regulāri lasu.

  Un IE6 nav Win98 defaultais pārlūks. Ja gribi tēlot baigo nazi, vismaz nočeko faktus, tas nav grūti. http://en.wikipedia.org/wiki/Win98

  Atbildēt
 10. Smilgs

  Weedy, manos komentāros nekādu stulbuma nav pēc definīcijas, ir skepse. Tev laikam nepatika vārds bērnudārzs, kas acīmredzot bija diezgan tuvu iestādei kurā sēdi 🙂

  Neredzu mērķauditoriju, tikai webiztrādātāju cepšanās. Ikdienas lietotājam ir pavisam pajāt – ja strādā IE6 priekš tā ko viņš dara, lietos to un arī vēl kaut ko vecāku. Da pie vienas vietas viņam, ka kādam nabaga dizainerim tāpēc pāris stundas jāpasēž papildus darbā. Galu galā par to jau viņiem maksā. Tad kad (ja) izkustēsies pāris lielie portāli (piem google saime – youtube, google.com u.c.) ne tikai facebook un mazie aktīvisti kā pods.lv, tad arī būs jūtams efekts.

  Atbildēt
 11. ZBH

  akal – IE6 iraid maksimaalais IE prieks W2K. 128MB RAM kaarbaam – samoje to. ko, kriizs laikaa apgreidoties? mozj veel pie mums tik populaarajiem b/u DELL nopirkt jaun compatible SDRAM? juus gribat, lai es no laimiigajiem taupiitaajiem nodod, kur taad vaard teiceejs var iet?
  ja jau tendeejamies uz vismaz XP, ta pie reizs nahrenizeejiet arri IE7 atbalst – kam vin vaig, ja XP autoapdeit straadaa un uz kasts attieciig paraadaas IE8? ko, nestraadaa? peleekie VLK blokeet? maacieties anglen un piestaigaajiet uz biblen.
  Krotow: paranoiski seedeet uz IE6? a kak eto? paranoikjs seedeet uz IE7 vai IE8, IMHO. vai arri Dillo :G:

  Atbildēt
 12. Boldrix

  Tiko šodien klients teica: “Man te rādās ne pa vidam”; Es neavarēju saprast, kā tā var būt, tad apskatījos ar IE6 – tiešām šķībi. Bet tā kā pēc tās mazās ikoniņas precīzi nevar noteikt Internet Explorer versiju, tad tomēr šai kustībai nepievienošos.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *