IE6 no more

LongT iesūtīja saiti uz bloga ierakstu, kur tauta taisa akciju, lai izskaustu atlikušos IE6 lietotājus. Šim mērķim ir izveidota speciāla lapa IE6 no more, kurā var atrast koda gabalus, kurus var ielikt savā blogā vai mājas lapā.

Aprīlī es pielaboju vienu WordPress spraudni, kas visiem IE6 lietotājiem vienkārši parāda paziņojumu, ka ir pieejams papildinājums – Firefox. 🙂

Viņu risinājums nav tik skarbs kā manējais, toties viņi uztaisīs lielāku troksni, jo piedāvā piebiedroties bara efektam un darīt to kopīgi.

29 thoughts on “IE6 no more

 1. CooLynX Raksta autors

  Opera kaut kad pati nomirs, jo tai nav atbalsta nedz izstrādātājiem, nedz lietotājiem, nedz bieza aizmugure, attiecīgi nav jēgas to mākslīgi uzturēt pie dzīvības.

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Nezin, nezin. Man ar Wine ir tikai IE6 🙁

  http://en.wikipedia.org/wiki/Wine_(software)

  Bet var jau arī uzmest IE7.

  Firefox – User Agent Switcher.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59

  Atbildēt
 3. BlackHalt

  Nepiekrītu CooLynX.
  Par to, ka nomirs un tā -mjā

  Firefox ir vienīgā izvēle.

  Opera!! Atveriet kodu!

  Bet tā – lietojiet, ko gribat!

  Atbildēt
 4. snurkee

  nu nez, nez …

  ja tev ir WinNT vai Win2k, tad no IE saimes 6SP1 ir vienīgais iespējamais. ok es to apeju izmantojot FF, bet citiem no FF pumpas metas …

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  Ierēcu par šo komentāru

  отправьте СМС с кодом IE8-9 на номер 4554, и получите ссылку на нормальный броузер…

  Tas ir no citas tēmas, bet par to pašu sāpi.

  Atbildēt
 6. Atbalss: IE(6) must die! « Balodis raksta

 7. Vaards

  Ja es nesaprotu Twitter eksistences iespējamību, tad ozabočennos ar domu “ie6 no more” man saprast ir vēl grūtāk.

  Starp citu, vakar iekš DB lasīju, ka Eiropas Savienībā 30% iedzīvotāju nezin kas tas tāds Internets ir.

  Atbildēt
 8. Vaards

  “ie6 no more” idejas piekritēji varētu būt līdzīgi grupējumam, kas vienu brīdi izdomātu, ka “no more lasīt tādā un tādā veidā uz celulozes papīra grāmatas drukātās”.

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  Vaards, paēdušais izsalkušo nekad nesapratīs. 🙂

  Par to visvairāk raizējās izstrādātāji, kuri uz šo kroplīti patērē 2x vairāk laika. Es nezinu kā ir šobrīd, bet man savulaik uz kaut kādas lapas izstrādi aizgāja 1 laika vienība un tālāk pieslīpēt, lai tas darbotos uz IE6 bija nepieciešamas 2x vairāk tās pašas laika vienības, lai sasniegtu līdzīgu rezultātu. Tas arī viss.

  Ja nebūtu nepieciešams labot lapas, lai strādā uz veciem pārlūkiem, tad visiem būtu pilnīgi pie kājas. Starp citu, esmu piefiksējis, ka šobrīd jau ļoti daudzos projektos liek mīksto uz IE6. Kaut kā nebūt strādā, bet īpaši nesatraucās, jo pārlūks arī no Microsoft puses drīz vairs netiks atbalstīts.

  Atbildēt
 10. Vaards

  Āāāā… Tagad skaidrāks! 🙂

  Bet zini, negribīgi pārsēžoties uz Firefokša muguras, nācās (ilgākā laika posmā, gada apmēram) konstatēt, ka visai bieži šis tas neiet tieši ar firefoksi. Tad nu firefoksis kā izklaide un kad nopietnākas lietas jādara (tās pašas hansenes internetbanka negāja ar firefoksi) tad jākurbulē vien tas IE 😉

  Protams, par Firefoksi un tā visādu tur video neatbalstīšanas lietām var droši atmazgāties ar useru līkrocību, kas nav to ūn šo nokačājuši un nokonfigurējuši. Bet pa manai sapratnei brouzerim ir jāspēj veikt savas funkcijas nemanāmi.

  Atbildēt
 11. CooLynX Raksta autors

  Vaards, tas ir Microsoft daudzo gadu monopolstāvokļa un savu standartu uzspiešanas rezultāts. Tu neticēsi, bet es pat vēl tagad esmu saskāries ar cilvēkiem, kuri skaitās “izstrādātāji”, bet taisa lapas tikai uz IE. Loģiski, ka viņi nekad nav redzējuši W3C ieteikumus un ir tikai viens standarts – Microsoft. 🙂

  Atbildēt
 12. Tvinky

  To BH >> Uz Tux var uzlikt arī IE7, ja nemaldos. Vienkārši vajag pameklēt projektiņu ie4linux: http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page Paša mājaslapā neuzrādās headerī 7 versija, bet uzstādot man piedāvāja, vēl tagad mētājas /home/user/bin mapē 🙂

  Atbildēt
 13. m_janis

  (tās pašas hansenes internetbanka negāja ar firefoksi) – Hmmm, neko tādu pēdējo sešu gadu laikā, kopš esmu Hanzenes/sviedrubankas neesmu manījis.

  Atbildēt
 14. sn

  man ar uz FF viss iet. vienīgais, kam var izmantot IE ir windows upade saits. un nost ar IE6 nozīmē tikai to, ka cilvēkiem vajadzētu tomēr uzlikt vismaz IE7, kurš atbalsta standartus. moš jāsāk saviem projektiem taisīt speciāli css tā, lai IE6 lapa izskatītos pilnīgi nekā? 🙂

  Atbildēt
 15. oscuba

  19. Alus dzērājs: 2009.08.06 @ 15:51:04
  Vai gadījumā toreiz tur nebija SEB līkrocība: tipa pēc User Agent nofiltrēja un, ja string’ā neatrada IE, tad rādīja paziņojumu, lai lieto drošāku pārlūku, piemēram, IE :))

  Atbildēt
 16. Martins

  man Safari tīri labi patīk. Labāk nekā FF, kuru gan izmantoju vairāk darbam (CMSam nepatīk Safari).

  IE uz OSX nav redzēts labi sen.

  Atbildēt
 17. krisha

  TVNEt.lv jau vairākas nedēļas rāda visiem IE6 un FF1 un visadiem citiem smuku bāru lai upgradējas.
  un dodam linku kad kliko uz bāra- http://www.tvnet.lv/about/browser_update/
  ja kas pabrīnijāmies ka neviens blogotājs neieraudzīja 😀 Lai gan kā tad redzētu? 😀

  Atbildēt
 18. Atbalss: TVNET informē lietotājus par vecu pārlūku lietošanu | Pods.lv

 19. Atbalss: IE6 must die Twitterī | Pods.lv

 20. Atbalss: Google atsakās no IE6 un Operas atbalsta | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *