IE6 update jeb “jauninājums”

Skrienot pāri Twitter ziņojumiem, pamanīju vienu saiti uz IE6 update. Pirms dažiem gadiem tauta gribēja tikt vaļā no Netscape 4, tad no Internet Explorer 5 un tagad ir pienācis laiks pastimulēt Internet Explorer 6 lietotājus.

Domāju solidarizēties un arī ar savu nelielo ieguldījumu atbalstīšu centienus izskaust morāli novecojušu programmatūru. Tagad visiem IE6 lietotājiem manā blogā rādīsies brīdinājums, ka viņu pārlūks ir jāatjauno. 🙂

Kāds puisis no Austrālijas ir uzcepis pat WordPress spraudni IE6 update, lai gan pats skripts ir ļoti primitīvs.

Neesmu testējis, bet, ja pirmajā rindiņā noņem versijas numuru, tad šis paziņojums varētu parādīties arī citām IE versijām.
<!--[if IE]>

Uzklikšķinot uz šī jaukā brīdinājuma, lietotājs nonāks uz Firefox lapu.

Vienīgi WordPress autors ir aizmirsis par vienu nelielu niansi – šo te Firefox lapu. Es to atļāvos pievienot un papildināju viņa skriptu – te būs labotais WordPress spraudnis IE6 update Firefox 1KiB.

Klāt ir nākusi viena rindiņa un komats pie iepriekšējās rindiņas:

$output .= '        icons_path: "http://static.ie6update.com/hosted/ie6update/images/",'."\n";
$output .= '        url: "http://getfirefox.com"'."\n";

27 thoughts on “IE6 update jeb “jauninājums”

 1. Japh

  Hi, thank you for your link to my WordPress plugin for IE6Update.

  If you have any changes you’d recommend for the plugin, please get in contact with me 🙂

  Unfortunately, I only speak English… so hopefully you do too, or Google Translate can help 😉

  Atbildēt
 2. rv

  njā, laiks nevis upgreidot OS bet visu dzelzi…. bet žēl, tādi veci celeroni ar 128mb ram un w2k vēl pavisam nesen bija tīri labas browsēšanas mašīnas…

  Atbildēt
 3. ZBH

  tikai taads siikums – W2K tiek tureets uz kasteem ar ne paaraak daudz RAM, nu taa, 128. a tad FF biki iebrauc swapaa. droshaak buut, protams, bazara net.

  Atbildēt
 4. MM-Y

  nu vispaar ir Ubuntu. A W2k ir virtuali – tiek lietots dazhaadiem meerkjiem, kur vajag Win un nav linux alternatiivas jeedziigas. Katraa zinjaa uz virtuaalaa w2k ar 256 vnk lido, pretstataa kaut vai xp, kuram ar 1gb tomeer procis par maz un krietni vairaak bremzeeja.

  Atbildēt
 5. Didulis

  Neskatoties uz to, ka es pats izmantoju FF, nav diez ko smuki uzspiest IE6 lietotājam installēt kādu konkrētu pārlūkprogrammu. Tas jau sāk atgādināt nesen populāros browser plugin vīrusus “Lai apskatītu mūsu lapā esošo video, tad jāuzinstallē mūsu video atskaņotājs” (līdzīgs sociālās inženierijas triks tika piekopts ar video kodekiem, kur vienā failā bija stream ar šifrēts video materiālu un īsais video, kurš parādās, ja datorā nav uzstādīts vīruss, kurš bez ļaunajiem darbiem arī atšifrē kāroto video).
  Manuprāt prātīgāk lietotājam ir parādīt lapu, kurā ir pateikts, ka saturu viņš neredz, jo izmanto teju 10 gadus vecu pārlūkprogrammu, kas ir nedroša, bez garantijas, nespēj attēlot tavas lapas saturu utt, un palūgt izvēlēties alternatīvu no sarakstiņš ar visām mūsdienās populārajām – IE7, IE8, FF, Opera, Safari, Chrome.
  Šādi vismaz ir nedaudz demokrātiskāk, nekā uzspiest lietotājam vienu vienīgu savu viedokli.

  Atbildēt
 6. spic

  Kaut arī oriģinālā skripta autora mērķis man liekas ļoti pareizs — dažu pāri palikušo IE6 lietotāju brīdināšana par to, ka viņu pārlūks ir aizvēsturisks, un aizvešana tos atjaunot — firefox un visu-IE modifikācijas man jau šķiet bērnišķīgs un bezjēdzīgs fanbojisms ar krāpniecības elementiem.

  Atbildēt
 7. Knaģis

  un kāpēc nevar uzlikt linku uz IE8 lejupielādes lapu? Vai, piemēram, paskatīties OS no useragent un, ja =XP, tad uz IE8?

  Atbildēt
 8. Artis

  īstenībā IE6 lieto aizdomīgi daudz lietotāju
  pēc mana saita datiem sanāk šādi (tas % sadalījums ir pa IE versijām, nevis visiem visitoriem)

  IE7.0 64.68%
  IE6.0 29.80%
  IE8.0 5.46%
  IE5.5 0.05%

  bet piemēram FF, kas ir bez maksas jau saknē, un vēl pie tam tev uzbāžas atjaunināties ir tomēr % kas nelieto 3 versiju

  FF3.0.8 79.36%
  FF2.0.0.20 6.47%
  FF3.0.7 2.59%
  FF3.0.5 1.66%
  FF3.0.6 1.53%
  FF3.1 1.05%
  FF3.0.1 0.85%
  FF3.0.4 0.68%
  FF1.5.0.12 0.52%
  FF3.0.3 0.52%

  bet pa visaam versijām IE vs FF sanāk
  1. Internet Explorer 47.15%
  2. Firefox 43.34%

  Atbildēt
 9. Didulis

  –>>Artis: Statistikas ir dažādas un nereti tās ir radikāli atšķirīgas. Ir redzēti saiti, kur pamata auditorija ir IE lietotāji un ir redzēti saiti, kur IE lietotāji ir reti un unikāli ciemiņi. Tur vajag ļoti plašus datus, lai varētu spriest par aptuveno lietotāju skaitu un arī tur nebūs garantija, ka dati attēlo patieso situāciju.

  Atbildēt
 10. Anonymous

  Ja ir švaki dzēlži un nepieciešams tikai browzerēt netu, tad Xubuntu ir laba linux distra. Varam arī iet galējībās piemēram šlaku ar fluxboxi vai blackboxi tad vispār ramu gandrīz neēdīs.

  Atbildēt
 11. Mr.Black

  Kas ir tas urīnkrāsas mēsls, kas man tur augšā tirinās? Tas nedaudz bojā manu erekciju! Nevarētu tākā novākt to naher?

  Atbildēt
 12. Toska

  A ko darīt man, ja es negribu upgreidoties uz jaunāku IE versiju, dēļ “lieliskajiem” MS uzlabojumiem, kad vairs nevar augšējās joslas un pogas sakārtot pēc savas patikas? Un citu browseru dizains man nepatīk, kā arī IE6 ir visvieglākais un ātrākais browseris no pārējiem (nu, izņemot google chrome, tas tiešām ir vēl vieglāks).

  Es vismaz atšķirībā no dažiem krāniņa staipītājiem (arī uz raksta autoru tas attiecas), lietoju browseri pēc tā lietošanas ērtuma un tāpēc ka tas man patīk, nevis skatos to, kas “krutāks,” ar ko ir apkarināts un kā iziet dažus apšaubāmus testus.

  Un par to, ka IE(6) varbūt neatbalsta kaut kādus standartus vai ko, tikpat labi to var pagriezt pretēji un paraudzīties no otras puses. Bez tam kaut kur lasīju, ka IE ir iemācijis dažiem līkročiem rakstīt akurātu un pareizu kodu, nevis tļap tļap kaut ko greizi uzrakstīt, kaut ko izlaist un tad nu skatīties kā browseris tiek galā ar viņa kļūdām.

  Atbildēt
 13. Atbalss: IE6 no more | Pods.lv

 14. Atbalss: IE6 must die Twitterī | Pods.lv

 15. Pelmeni

  TOSKA, pilnigas muļķības tu gvelz, Protams tu vari lietot IE6 kkādu iemeslu dēļ, bet zaudētājs jau beigās būsi tāpat tu un vienīgi tu un tu ar ar saviem IE6 draugiem. Jo vienkarsi neviena lapa vairs vinu enatbalstis, un IE6 vairs nebus spejigs normali uzradit lapas saturu

  Atbildēt
 16. Ottomārs

  Toska, piedod, bet tu esi absolūts idiots! Vispirms painteresējies par lietām, kurām spriedelē!
  IE6 NEBŪT NAV VIEGLĀKAIS PĀRLŪKS! IE6 vislēnāk apstrādā gan JavaScript, gan CSS, gan arī renderē HTML, turklāt IE6 iespējas pat netur līdzi Google Chrome iespējām un elastībai, kaut arī Google Chrome ir veidots kā izcili viegls pārlūks. IE6 ir ļoti lēns un smagnējs – tu atver labāk vienu normālu web portālu (kaut vai yahoo) uz IE6 un to pašu uz Chrome un paskaties kā tiek tērēti resursi un kāds ir reālais ātrums pārlūkojot šīs vietnes. Un Firefox, ja tu noliksi virsū visādus addonus, bet liksi vieglākajā versijā, tas arī būs gana ātrs pārlūks, starp citu – jau kopš FF3.5 tas ir visnotaļ labs palicies arī ātruma ziņā. Bet ja tev dators ir lēns sūds, izmanto Google Chrome kaut vai, tā pati Opera ir vieglāka…
  Pie tam, kas pats galvenais – visi pārlūki, izņemot Internet Explorer (neatkarīgi no versijas) seko līdzi un iestrādā web standartus, bet M$ protams, nav standartu, tās standarts ir TUMSA!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *