Kāpēc tīņi nelieto Twitter?

Tāpēc, ka viņiem ir Draugiem.lv, One.lv, Boomtime.lv, Facebook.com utt. Tā ir vide, kurā viņi komunicē ar saviem draugiem, paziņām un vienaudžiem. Vismaz tā es sapratu.

Sākās viss ar šo rakstu Mashable un grafiku, kas paņemts no Nielsen bloga ieraksta.

Nu un beidzās ar nelielu izpēti un skaidrojumu par to kāpēc tā.

Nākamajā grafikā ir redzams Twitter lietošanas indekss ar sadalījumu pa vecuma grupām.

Šis grafiks ir paņemts no Comscore aprīļa ieraksta.

The skew towards older visitors, although perhaps initially surprising for a social media site, actually makes more sense than you might think at first. With so many businesses using Twitter, along with the first generations of Internet users “growing up” and comfortable with technology, this is a sign that the traditional early adopter model might need to be revisited. Not only teenagers and college students can be counted among the “technologically inclined,” which means that trends are much more prone to take off in older age segments than they used to. And with those age 25 and older representing a much bigger segment of the population than the under 25 crowd, it might help explain why Twitter has expanded its reach so broadly so quickly over the past few months.

Savukārt Mashable blogā ir šāds secinājums.

Teenagers are notorious for being terrible at social engagement, voting, and keeping up with the news. While I don’t want to typecast an entire age demographic, I can say this with confidence: Teens, more than any other age group, care about their friends. It’s the continuation of real-life friendship (and the creation of online ones) that has driven the tremendous growth of MySpace, Facebook, Bebo, etc. It’s about the social graph. That’s why more than 50 percent of Facebook users are under 25, even while older users are joining quickly.

Bet visvairāk es piekrītu šim atzinumam.

Twitter is a huge promotional tool – for businesses, for bloggers, for self-described experts – but teenagers aren’t as concerned with these things as a whole. Only the most ambitious teenagers start businesses, and most are worried about school, not about becoming recognized as an expert in his or her space. If they want to update friends on their cereal or their lives, Facebook’s far more effective.

Šeit tiek minēts, ka tas ir virzības rīks, bet vienkāršā valodā to sauc par spamu. 🙂

29 thoughts on “Kāpēc tīņi nelieto Twitter?

 1. Aiduss

  Nu nez. Man gan dr.lv gan twitter šķiet bezjēdzīga laika nosišana – ja vien tā nav saistīta ar profesionālo darbību.

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Ar šitādiem rakstiem aizbiedēsi Normundu. Nebūs uz ko bļaut.

  A twitter nelieto tadeļ, ka tur nav ‘štābiņa’ , nevar neko noslēpt, pačukstēt.

  Atbildēt
 3. 8)

  Ņevar būt – kāds nelieto twiter, arprāc!:) Es nelietoju ne draugiem, ne facebook u.t.t. Man vienkārši ir vienalga. Drazu uzskatu par bezjedzīgu laika tēriņu un traucēkli.

  Atbildēt
 4. redstar7

  Man kāds drīzāk varētu pastāstīt, kāpēc twitter vajag lietot. Tā arī neesmu sapratis, kāpēc man vajag piespamot savu draugu un citu lasītāju laiku ar lielākoties nesvarīgu informāciju un tērēt tiešām daudz laika, lai salasītos, kādu spamu raksta citi.

  Atbildēt
 5. budzis

  dragos var ielist 1x menes, lai dabutu roka kadu reti satiekamu person, bet sedet tur jegas nav ne mazakas. tviters vispar ir kaut kads besakara sviests!

  Atbildēt
 6. Delfins

  Esmu viens no tiem, kas uzskata Twitteri par bezjēdzīgu ikdienas cilvēkam.
  Twitter vairāk domāts mobīliem un aktīviem cilvēkiem. Piemēram, sportistiem un t.t. – var sekot līdzi, – ko dara, kas notika un t.t. (Tour D’France varēja lasīt ko domā/dara Armstrongs un t.t.)

  Gana labs twitters pētniekiem, – ornitlogiem/etc

  Atbildēt
 7. Vaards

  Ek, kaunīgi paziņošu, ka arī nelietoju tviteri un man šams izraisa patiesu izbrīnu – kā tik bezjēdzīgs izgudrojums tomēr ir tik veiksmīgi aizgājis tautās. Lai arī esmu internetatkarīgais, bet nu twittera lietotāji, tie nu gan ir kaut kādi ūber atkarīgie.

  Atbildēt
 8. edza

  tais pašos draudziņos palasīju Daugaviņa runas un tagad pārsvarā skatos vai no “kas jauns” neizlec ārā kāda lasāma tēma.

  a tā beztolkā kādam stāstīt par to kā es pavadu dienu un lasīt ko dara citi, nezvai tā arī ir tvitera galvenā doma, bet tas reāli sucks.

  neesmu arī no tiem pokemoniem, kuri bez grafikas vsp neuzko neskatās, man vnk kā te daļai komentētāju, tas īpašu interesi neizraisa.

  Atbildēt
 9. Pēteris Krišjānis

  Izskatās tagad populāram ir “būt neaplīmētam” (Ziedonim paldies par epifāniju) 🙂

  Twitter un Facebook ir noderīgi arī ikdienas dzīvē, ja pareizi lietoti. Bet nu ja kāds nelieto, sirds jau par to nesāp.

  Atbildēt
 10. Jānis

  Tviterim nesaskatu pilnīgi nekādu jēgu. Muļķīga laika nosišana un sevis muļķošana ar iedomātu realitāti. Lai gan visa realitāte pēc būtības jau ir tāda.

  Atbildēt
 11. Poasis

  Nu, man ir 29, un es twitter arī nelietoju, draugiem.lv tiek lietots minimāli nepiciešamības gadījumā. Var lietot to, kas dod kādu labumu un ir interesants, bet twitter ir plika laika nosišana.

  Atbildēt
 12. Artis

  Twitter man liekas buutu noderiigs kaadam linux adminam, kurš sēž kādā bunkurā un ir pieejama tikai linux console ar lynx, un paralēli notiek hokeja spēle ar LV:RUS un tad kāds tur ik pa minūtei postētu iekšā rezultātu – tādējādi admins varētu skatīties hokeju teksta režīmā. Bet šķiet, ka evektīvāk būs tikuntā lasīt TVNET komentārus, jo tur pietiekami daudz spamoja iekšā, kad hoķis gāja.
  Bet vispār es īsti neesmu nemaz sapratis ko tanī twitter īsti var tādu izdarīt? Tas kaut kāds micro blogs vai publiskā spamotava???
  A sekoman ir kaut kas līdzīgs twitter?
  A draugiem el vē var reizi mēnesī vakarā dzerot aliņu ieiet un apskatīties bildes kā draugiem bērni paaugušies.

  Atbildēt
 13. japets

  Izmantojām čivinātāju, kad devāmies ceļojumā uz Ķīnu, lai paziņotu par progresu tuviniekiem.
  Diezgan ērti, ja nav Internets, jo var nosūtīt ziņu caur SMS.
  Protams, var jau taisīt “pats savu”, bet kādēļ gan?

  Pārējais pielietojums šķiet nesaprotams.

  Atbildēt
 14. Gross

  Nu nez… twitter kaut kāds bull*hits pēc definīcijas – visu laiku kaut ko spamojas. 100 gadus neinteresē kurš ēd pelmeņus vai pakaļu noslaucījis, vai uztaisījis savam bumeram ķūnigu

  Atbildēt
 15. aksels

  japets: nosūtīt tuviniekiem parastu mailu no telefona nav tik kruti ? Jeb doma ir, lai var lūrēt arī citi interesenti ? Vispār šādam twittera pielietojumam zināma jēga ir.

  Kopumā pievienojos tiem, kas uzskata twitter par buļļa kaku.

  Atbildēt
 16. japets

  aksels, kādēļ sūtīt visiem tuviniekiem katram savu ēpastu, ja var vienu un par visu cilvēku grupu uzreiz? Un jā, tad var lasīt gan *katra* cilvēka tuvinieki, gan draugi, gan vienkārši interesenti. Protams, var jau mājās atstāt vienu ziņotāju, kurš saņem ziņas un tās pārpublicē… 🙂
  Un kā īsti ir ar mailu sūtīšanu no mobīlā telefona ārzemēs? Neesmu aizrāvies ar šīm tehnoloģijām 😉

  Atbildēt
 17. Surr

  Manī aŗī izsauc izbrīni tas, kā twiteri var salīdzināt ar draugiem/myspace/facebook.

  IMHo dr.lv ir perfekts risinājums, un tajos nebūt nav “jāsēž” – ir vienkāršī bezgala ērti, ka tajos esmu reģistrējies es, mani draugi un manu draugu draugi, man ir iespēja ievietot galerijā attēlus, apskatīties attēlus, ko ir ievietojušī mani draugi, nosūtīt vēstules un ielīst sadaļā parunāsim.

  twiterī pieļauju, ka var sēdēt tā dīvainīšū grupa, kas sevi dēvē par blogotājiem, blogosfēru…livejournal degradēta versija…vairs nav svarīgs pat saturs, ko tu raksti, galvenais ir kautko rakstīt, piemēram, ēdu pelmeņus…

  Atbildēt
 18. kmm

  Jums laikam visiem stulbi tie paziņas un draugi kas apkārt un kam sekojat. Es no twittera uzzinu visus jaunumus, un ievācu derīgus linkus uz derīgiem rakstiem. Tak nevajag sekot kaimiņu pēterim vai rikijam mārtinam – doh! Lai gan Latvijā daudzi ir pārpratuši twitter pielietojamību, sākot ar ziņām par pelmeņu ēšanu, beidzot ar sekošanu tādiem kas to raksta 🙂
  Un manuprāt – jā, tīņi netwitero, jo viņu intereses beidzas ar seksu, alkoholu un kā vieglāk pabeigt skolu, tapēc reālas vajadzības pēc tiešās info iekš twittera nav. facebooks tādā ziņā ir viņiem pievilcīgāks, jo tur ir visi tie “foršie prijomi”.

  Atbildēt
 19. ramm

  mazliet pārsteidz vairums komentāru, lai gan pilnīgi piekrītu. Twiters ir sviests.
  Man ir kādas 4 aktīvi izmantojamas e-pasta kastes, skype un mobilais telefons. PIETIEK! Ja kāds mani gribēs sasniegt, sasniegs! 🙂

  Neredzu neko tādu ko man tiwiters var piedāvāt, kas man pietrūktu.

  Atbildēt
 20. ragnarok

  twitter rullee. nesaprotu, kaapeec lv tik daudz negatiivaa par twitteri. panoraama popularizee twitteri ne jau tapeec, ka pashi izdomaaja, bet taapeec, ka cnn to izmanto. iraanas nemieri lielaa meeraa bija balstiiti uz twittera aktivitaateem.

  Atbildēt
 21. Atbalss: 40% no Twitter ierakstiem ir bezjēdzīga muldēšana | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *