Nokia finansē Mozilla projektu Minimo

News.com raksta par to, ka Nokia finansē Mozilla Fundation projektu – Minimo. Minimo ir Mozilla bāzēts pārluks, kas paredzēts dažādām mazām ierīcēm ar ierobežotiem resursiem. Pagaidām gan šo ierīču skaits, ko atbalsta Minimo, ir visai mazs.

Sources familiar with the deal this week confirmed that Nokia paid Mozilla to produce a cell phone browser based on the foundation’s open-source code base. The resulting project, called “Minimo”, has produced a workable prototype, or “pre-alpha milestone”.

Viens no lielākajiem Mozilla produktu trūkumiem bija tas, ka tie bija pārāk smagnēji un aizņēma daudz vairāk vietas nekā līdzīgi konkurentu veidojumi. Šī iemesla pēc arī daudziem potenciālajiem dažādu portatīvo ierīču izstrādājiem nebija intereses par Mozillas produktiem jeb šī interese bija visai minimāla.

Pirms diviem gadiem parādījās pirmās publiski pieejamās Mozilla pārlūka atvieglotās versijas. Šobrīd tas jau ir pietiekami paaudzies un iespēju ziņā sit pušu jebkuru šobrīd pieejamo pārlūku, lai gan vēl joprojām izstrādātāji to uzskata par nepabeigtu produktu. Bet vismaz pierādīja, ka ir spējīgi izstrādāt konkurentspējīgu produktu un piesaistīt potenciālo investoru uzmanību.

Ņemot vērā to faktu, ka jaunākās tehnoloģijas attīstās ļoti ātri un dažnedažādas pārnēsājamās ierīces kļūst arvien lētākas un pieejamākas kā arī populārākas, attiecīgi arī programmatūra, kas griežas uz šīm iekārtām, ir visai nepieciešama. Tas attiecas arī uz pārlūkiem, jo neviens mūsdienu mobilais telefons vairs nav iedomājams bez pārlūka.

Nokia savos mobilajos telefonos šobrīd izmanto arī Operas pārlūku. Atgādināšu, ka Opera bija pirmais pilnvērtīgais pārlūks ar kuru tika apgādāts Sony-Ericsson P800 mobilais telefons.

Nokia, headquartered in Espoo, Finland, has long shipped cell phones with technology by Oslo, Norway-based browser maker Opera, and has a browser of its own. The fate of Opera browsers in Nokia cell phones could be in doubt, however, as Minimo prepares a free alternative.

Pagaidām gan Minimo tiek plānots kā bezmaksas alternatīva Operai. Visticamāk, ka tiklīdz tas tiks pieslīpēts līdz attiecīgam līmenim tā tas varētu kļūt arī par pamata pārlūku, jo varēs ieekonomēt zināmas summas uz licenču rēķina.

16 thoughts on “Nokia finansē Mozilla projektu Minimo

 1. Digitalz

  Ja par parlūku nav jāmaksā viss būs ok. Pats zinu kā tas ir ka NOKIA 3200 kokačāju web pārlūku un atver tikai 2 lapas un jau dienas limits!

  Atbildēt
 2. sezams

  nedaudz oftopic …
  Varbuut sabalsojam par verpakovska golu euro2004.com maajaslapaa pie fanzone ? Savaajie taccu jaatbalsta ar visaam metodeem arii ar taadaam kaa marianu paharu … Ja tur var balsot vairaakas reizes no vienas IP adreses varbuut, ja kaads uzceps softu var arii padaliities, lai jau verpim tiek I vieta …

  Atbildēt
 3. she`ka

  sezams: tā futenes lapa sucks: "This feature is not compatible with your browser" – ja gribēsi ar Mozillu iet un balsot…

  Atbildēt
 4. PATS PATS

  Klau tautiesi… Vajag paliidziibu. Ir uzlikts ugunsmuuris Outpost…. blin, blokee pieeju DC++ kaa to nonemt ??? kaut kaa liikas rokas izaugusas..

  Atbildēt
 5. Kaklz

  Ja varētu tajā lapā nobalsot, tad noteikti arī sabalsotu. Nafig man instalēt kaut kādu smirdīgu RealOne playeri. Pirmkārt lapa neatbalsta mozilla paarlūkus, otrkārt arī ar IE bez RealOne nekas nesanāk.

  Atbildēt
 6. ledusledus

  neezdogs
  translita konvertors nerullē
  nēzdogs neesmu neērtība
  kāpēc neezdogs saakumā atšķiras no neezdoga beigās???

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *