Microsoft vāc kopā Internet Explorer komandu

Pēdējā laikā arvien vairāk lietotāju atsakās no morāli novecojušā Internet Explorer, aizstājot to ar daudz progresīvākām alternatīvām. Nav vērts tērēt laiku un stāstīt kāpēc tas tā notiek, jo katram jau ir savi uzskati un vajadzības. Šoreiz gribējās pievērst uzmanību tendencēm, kas notiek globālā mērogā. Pēc tiem pašiem OneStat statistikas datiem par 2002.gada decembri IE ieņēma līdera pozīciju ar 95% no “kopējā” interneta lietotāju skaita. Tā, protams, ir tikai statistika, kas aptver kaut kādu tirgus daļu un dati ir visai relatīvi, bet, tomēr tie atspoguļo globālās tendences.

Zīmīgi ir tas, ka līdz pat 2004.gada janvārim, pēc tās pašas OneStat statistikas datiem, IE ir zaudējis tikai 0.2% un sastāda 94.8%. Tajā pašā laikā Mozilla lēnām kāpj uz augšu. Domāju, ka tas niecīgais procents ir tā saucamo “advancēto” lietotāju skaits, kas uzdrīkstējās pamēģināt kaut ko citu.

Bet tagad palūkojoties uz jaunāko statistiku par pēdējo pusgadu, mēs redzam, ka IE līdera pozīcijas, lai arī šķietami lēnām, tomēr salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem varētu pat teikt, ka strauji krītas un šobrīd ir tikai 93.9%. Šie plikie skaitļi bija domāti tiem, kam parasti nav pārāk lielas sajēgas no tirgus tendencēm, bet tāpat patīk gudri parunāt par tēmu.

Ja līdz šim varēja mierīgi teikt, ka Microsoft ir pie kājas, kas notiek pārlūku tirgū, jo uzskata, ka ir stabils tirgus līderis un nav nepieciešams kustināt savu pakaļu, lai uzlabotu savu produktu, tad pēc pēdējiem datiem var noprast, ka beidzot lielais aisbergs ir sakustējies. Vairākās vietās var lasīt diskusijas par to, ka Microsoft vāc kopā veco Internet Explorer komandu, kas pirms dažiem gadiem tika izformēta.

Tony Chor (Group Program Manager, IE located in Redmond, WA.), Dave Massy (Program Management team). Detalizētāka informācija par to, ko viņi gatavojas darīt, lai uzlabotu gadiem aizmirstu produktu var atrast channel9 Internet Explorer atbalsta lapā.

Īsumā var teikt, ka tuvākajā laikā nekas būtiski nemainīsies, jo Microsoft vēl pagaidām ir pietiekami daudz caurumu, kas nav salāpīti. Tālāk tiek domāts par to kā sabāzt vairāk jaunas fīčas, lai alternatīvo pārlūku ēnā neizskatītos pārāk niecīgs kā arī varētu veidot jaunas reklāmas kampaņas (lasi batonus spraust ausīs). Par pārlūka standartu atbalstu arī tiek domāts, bet jau nedaudz ieturētāk. Pagaidām vēl būtu pāragri izdarīt secinājumus, jo blogos bija lasāmi visai atšķirīgi viedokļi par tēmu. Šobrīd tiek vākta informācija par problēmām, lai tālāk izplānotu tālākos attīstības plānus. Tā kā sāk palikt interesanti. Pārlūku karš turpinās? 🙂

41 thoughts on “Microsoft vāc kopā Internet Explorer komandu

 1. koko

  Nē nu es varētu atgriezties pie IE ar paaris nosacījumiem – viņi uztaisa man tā, ka varu atvērt jaunu lapu kā TAB, viņi uztaisa, lai lapa ielādējas daudz maz pakāpeniski, nevis parādās tikai pēc tam, kad visu ielādē… Nu un vēl novērš tik lielo caurumu veidošanās iespējamību… Vo ta būs labi…, tikai ta jau viņi nokopēs M FF, a kāda jēga man paariet uz to pašu vēzi citā maisā?

  Atbildēt
 2. Kaitnieks

  IExplorerim nav ne vainas, ja tikai uztaisītu iespēju atslēgt visus aktiveksus (bez messageboxiem "the page may not display correctly, please kill yourself" katrā lapā) un ļautu izselektēt, ka, teiksim, flaša aktiveksu es atļauju, bet paarējos nee.
  Viss paarējais mani netraucē un neuztrauc.

  Atbildēt
 3. grr

  lai vinji nosekjuuuro, nohardeno IE, nevajag man nekaadas fichas. es daudz neprasu. salapiet to maisu. no pilniigi nelabi jau metas no eezelja caurumiem. tieshaam nelabi, un vel nelabaak tas, ka developeri developee savu softu tieshi IE aka windows fiichaam, nevis taa, lai tas darbotos uz visiem parluukiem. tas ir veel tracinoshaak [eg vbasic plagini etc.].

  Atbildēt
 4. Kaklz

  IMHO tas procents tik lēnu krītas tāpēc, ka ir straujš datoru skaita pieaugums, kas lielākajā daļā gadījumu iesākumā ir zem Windows un attiecīgi arī ar IE.

  Atbildēt
 5. das killa

  Īstenibā Ja IE saaktu lidzināties Mozillas produktiem tad to arī varētu, lietot, bet pagaidām tas tiek lietots darbā jo visi te ar PC uz jūs! 🙂 Bet tas ka Microsoft kaut ko taisās darīt arī jau ir apsveicami! GL!

  Atbildēt
 6. KSB

  Nee, uz IE laikam atpakaļ nepāriešu, vismaz tuvākajā laikā 😉
  Man pat šamam speciāli ikoniņa paarveidota ar aizlieguma zīmi paari 😉 (sarkans aplis ar strīpu va vidu)

  Atbildēt
 7. bljaaviens

  a man labak patiktos, ka jamie ieviestu IE papildus vel citas bloat fiichas, ka jamais paliek vel nelietojamaks/nedroshaks. piem, Perla user-side scriptingu M$ gaumee…

  Atbildēt
 8. ThA-B

  Vispābā man jau vienagla kāds paarlūks. Ja vien viš korekti attēlo CSS.
  Savulaik no Netscapes uz exploreri paargāju vienkārši – tik bieži paarinctalēj Windowzs95, ka apnik vislaik pumpēt un instalēt daudzmegabaitno NS. Vot i saakām lietot to, kas sem rociņas.
  Nu jau protams, ātrdarbība un domāšana nākotnes formā liek strādāt un rakstīt tagus tā ka tie izstās korekti uz Mozilla.
  whatever.

  Atbildēt
 9. imis

  es esmu prieciigs ka atradu taadu lietu kaa mozilla
  man personiigi shkjiet ka mozilla produkti ir daudz labaaki
  esmu paargaajis no ie uz firefox un no outlook uz thunderbird un esmu ljoti apmierinaats

  Atbildēt
 10. coolynx

  Venom: Pilnīgi nepiekrītu, jo MyIE2 strādā arī ar normāliem pārlūkiem, ja M$ to pārpirks, tad šis produkts tiks sačakarēts tieši tāpat kā tas notika ar citiem pārpirktiem produktiem. 😛
  Bet spriežot pēc m$ blogos rakstītā, skaidrs ir tas, ka jaunas fīča būs. Toties standartu atbalsts būs tikai līdz CSS2.0, lai gan šobrīd jau vajadzētu domāt par 2.1, kas ir 2.0 kļūdu un nepilnību labojums.

  Atbildēt
 11. xp

  Gan jau Bils kautko izdomās un IE atgūs zaudētās pozīcijas.
  Nu nav jau slikts pēc būtības tas IE, vienkārši visi hakeri metās tieši uz to.
  Mozilla u.c. pārlūki hakeru vidū vēl nav iekarojuši tik lielu uzmanību, tāpēc arī netiek uzskaitīti cik šiem pārlūkiem ir caurumi.

  Atbildēt
 12. pAccO

  2 coolynx: MyIE2 ir tas pats IE, jo izmanto IE ActiveX Control – no tā izriet, ka MyIE2 strādā ar IE dzini, kas ir pieejams visiem developeriem 🙂 Un nekas tas super kruts nav, vienkārši ķēmošanas pakaļ Mozillai/Operai ar IE dzini…
  Mozilla ir good, bet daudzās vietās ir liegtas installācijas privilēģijas un cilvēkiem nākas izmantot IE…
  piemēram: bankas

  Atbildēt
 13. ThA-B

  Nu Hanzene, Parex un Unibanka strādā diezgan korekti ar Mozillu. bet ir daži korporatīvie saiti, kas darbojas uz LotusNotes web servera ar visādiem java/lotus-script figļi migļi, līdz ar to klīst pa izvēlnēm ir diezgan neiespējami.

  Atbildēt
 14. bubu

  ThA-B: java-script man liekās Mozilla takš atbalsta, ne? Bet lotus-script ir izpildās uz servera! līdz klientam tas nenonāk!

  Atbildēt
 15. ali@ex.lv

  Gan jau bus caurumi ari visiem citiem, ne tikai IE. netscape lietoju tikai pasa sakuma, kad ie bija tads paviegls vel. tad ilgi nelietoju, jo nekas pratigs ar vinju neveeraas vala. tagad 7.1 it ka ciesami strada kaut gan ir ari dazas kaitinosas lietas. bilam nekadas krutas lietas nav japiedoma, tapat labs. tikai lai testee vairak un labo atrak kludas.

  Atbildēt
 16. Rukicc

  Kurš te pīkstēja ka unibanka strādā korekti….
  Tas ir uzņēmuma darbinieki strādā vai viņu WEB strādā korekti…..
  WEB nestrādā korekti ar FireFox tas jau sen ir izdiskutēts…

  Atbildēt
 17. ZBH

  ThA-B : whazaa, doc! tiesaam biij gruut izveidot atsevisk partiicij, uz kurs vienreiz pa visaam reizeem novilkt un tureet Netscape? nemot veeraa to, kaa win95 maak no CD instaleeties?

  Atbildēt
 18. ZBH

  a vispaar incant, ja jau viniem komand jaalas kopaa kaa taad pensioneet specvieniib, ta kas viniem tais to jauno IE7, kas buus Loooooonghornaa? 🙂 20 miljon meerkakj?

  Atbildēt
 19. John

  IE nomainīju pret Firefox, Outlook pret Thunderbird. Sākumā tikai patestēju, bet pēc tam bija skaidrs, ka ir labāk 🙂
  Kā lietotājam pret IE nebūtu iebildumu, bet nu drošība ne visai.

  Atbildēt
 20. nuunkotad

  izlasiiju tikai pirmos 3 komentus (tip par to ka IE sarkans aplis apkaart, un nelietoju, vai darbaa visi tikai IE lieto). a es tiem (protams tas nav skaitaams desmitos) kuriem uzklieku vindu iesaku – lieto mozilla un nebuus tev 100+ popup logi un citas huijnjas ik dienas jaaaizver + buusi kruts dzeks – atbalstiisi open s. ticiet vai nee, bet cilveeki ir apmierinaati. so – visiem labi un man netrauceets miedzinsh naktii.

  Atbildēt
 21. anti ZBH

  Jautājums ZBH- Jūs citas valodas arī kropļojat, vai tikai latviešu? Kapēc Jūs tik ļoti ienīstat latviešu valodu? As vyspōr nasaprūtu, kai tik tizli var runōt kai ZBH runoj! Uzsādināt jū uz ciskadrollas un lai brauc da školai latvīšu volūdu uiceitīs! Itaids vucins- visi var latviski raksteit, a jis radzīt, navar!

  Atbildēt
 22. Lameris

  Nu un kaa ar Avant Browseri uzmet virsuu un rullz!!Cik saprotu tas shancee uz ie baazes, popupus blokkee kaa prieks un jau straadaaju ar to kaadu pus gadu un nesuudzos,nevienu glluku vai viirusu veel neesmu noraavis!!!:):)Un lai staav tas ie man netraucee!!Esmu izmeegginaajis netscapu operu mozillu u.c viisi ir leeni nu nepaarociigi!!

  Atbildēt
 23. bljaaviens

  Lameris, vai tu gadiena neesi no tiem, kas apgalvo, ka ir jadzivo bez antivirusa, pamatojot to sekojoshi: "kamer tas nebija ieviests, virusi netika noveroti" ?
  ThA-B, mozh tu Office vietaa iztiec ar WordPadu? tas tak ari jau nak ar O$ komplekta, nav nekas papildus jainstale…

  Atbildēt
 24. ssam

  man pagaidaam apmierina IE, firewall blokjee visus pop-up logus, un vispaar es pa taadaam lapaam biezhi nestaigaaju kur ir pop-up logi… ja pa caurumu ielin viiruss antiviiruss to nokjer un taapeec IE nekaadas probleemas nerada- izmeegjinaaju mozillu, avant browseri un veel paaris- nekaadas lielas shkjirmas no IE nav- taakaa nav jeegas vispaar instaleet.

  Atbildēt
 25. Melnais_Muuks

  Karš, te irsavākušies laikam kārtējie dīvaiņi – lai krāniņus samērītu vai? Paarlūku karš ir laba lieta, vismaz kustība. Tiem, kas brauc virsū IE, ko labu piedāvāsiet uz laptoma, kam Rāmis ir 64 MB? jauno Operu 7.51, kas velkas kā nāve? Netscrāpi 7.1, ko prokša dēļ nevar lietot? tie ūberkūlie advancētie useri lai grabina kaut tukšas Pringles čipsu pakas, un uzbūvē Wi-Fi karti no tām, ja jau reiz tie krutie haxori skaitās. neaizstāvu caurumainu softu un līkas rokas, bet arī nolikt dazjiem vienīgo iespēju netā lūkoties arī nebūtu korekti.

  Atbildēt
 26. bljaaviens

  ssam, saki ludzu, ja nav noslepums, kadu antivirusu tu izmanto? un vai esi dzirdejis par tadiem "virusiem", ko antiviruss nekjer? tauta saukti par ad-ware/spyware/malware?
  starp citu, lai zarazu dabutu ar IE, nemaz nav speciali jastaiga pa sliktam lapam, pietiek pastagat pa labajam, kuras gan jau bus kads links/iframe/citas crosssite modernas fiichas… piemeram, bedigi slavena virusaina ziedu salona majas lapa, diemzhel neatceros adresi…
  Melnais_Muuk, a vai FF uz ta laptopa ari neiet?

  Atbildēt
 27. karuuzo

  Tikko pamēģināju MyIE2. Jutos ļoti nedroši. Izdod diezgan nesaprotamus paziņojumus, ver vaļā nesaprotamus logus, ieskaitot pliku IE, kaut arī noklusētais man stāv FF. Nu nezinu vai ir vērts tādu lietot, kas varbūt pasargā no citiem, bet kasās virsū no savas puses :(, ieskaitot to "Are you sure you want to close MyIE2?". OK, tas priekš lame :))
  Nu labi, ne par tēmu, bet gribējās izteikt savas bažas par šo produktu. Bet citādi izskatās labs un žiperīgs.
  m

  Atbildēt
 28. The X

  Nu tas ka IE sen nav atjaunots tam es piekriitu, bet IE joprojaam ir labaakais. Esu meegjinaajis visaadas Operas, MOzillas utt un secinaajums bija ka visi alternatiivie brouzeri ir pamatiigs meesls saliidzinaajumaa ar IE. Dirst jau var daudz par IE bet neviens neko labaaku nav uztaisiijis.

  Atbildēt
 29. noisex

  Nu IE nezaudes savas liderpozicijas lidz mirklim, kamer vinjsh ir iekljauts kaa pamatparluks ieksh MS Windows OSiem – vienk nahuj instalet kautko, ja var to nedarit…me ikdienaa ari lieto MS IE atvasinajumu: http://www.avantbrowser.com/ – un jutos ljoti apmierinats, jo vinja sniegtas fichas man patiik :), protams ikdiena tiek juzoti citi alternativie broseri, tb lai nochekotu www contenta atbilstibu kadam noteiktam standartam…bet nu nav vinji iekarojushi manas simpatijas 🙂

  Atbildēt
 30. Negaiss

  kopš 1998 nelietoju ISuxploreri, un neesmu arī izjutis nekādu vajadzību.
  pašlaik laimīgs skrienu ar Firefox, un MS nespēs izdarīt neko tādu, lai liktu man pāriet uz šamējo IE. pie tam, man jau kādu laiciņu ir pingvīns ;))

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *