Kādas algas ir Facebook, Google, Yahoo un citās IT kompānijās

Pamanīju interesantu rakstu par algu tēmu, kurā autors uztraucas par to, ka Silīcija Ielejā IT jomas speciālistu algas ir uzpūtušās neadekvāti lielas. Tā kā pilnai laimei cilvēkam vajag ap €5000/mēnesī, tad izdomāju uzrakstīt. 🙂

Rakstā ir minēti arī datu avoti, no kurienes ņemta informācija. Var noderēt, lai gūtu priekšstatu par to cik pelna aizjūras IT jomas darbinieki, kā arī startup kompāniju darbinieki.

Startup salaries

Jau agrāk biju publicējis atsauces uz rakstiem, kuros ir publicēti dati par to cik pelna IT jomas speciālisti tādos monstros kā Google, Microsoft un Yahoo. Salīdzinājumam daži dati par Nīderlandi un tās nodokļiem.

Nu un salīdzināsim ar rakstā minēto gigantu darbinieku algu līmeni. Te var arī redzēt, kur aiziet investoru naudas. 😉

 1. Yahoo! — $167,300
 2. Oracle — $162,476
 3. Groupon — $159,857
 4. Yammer — $156,500
 5. Dropbox — $155,708
 6. LinkedIn — $154,797
 7. The Gap — $149,010
 8. Thefind — $142,571
 9. Gree International — $141,000
 10. Google — $140,241

Starp citu, 2006.gadā Latvijā bija pavisam niecīgs skaits to cilvēku, kuri oficiāli saņēma virs Ls 1000 mēnesī. Nezin gan kā ir tagad.

13 thoughts on “Kādas algas ir Facebook, Google, Yahoo un citās IT kompānijās

 1. Kristaps K.

  Dīvaini, ka Google tikai 10. vietā. Viņiem minimālā inženiera alga esot 128 000 USD gadā, bet labus darbiniekus prom vairs tik viegli nelaižot, solot maksāt vairāk par jebkuru.

  Interesanti arī, ka Facebook nav pat desmitnieka, bet tur laikam savāc ļaužus, kas vairāk mīl bezmaksas aliņu un foršus projektus un par algu tik ļoti neiespringst. 🙂

  Atbildēt
  1. Mārtiņš

   Visos tajos uzņēmumos cilvēki strādā, jo ir forša vide un interesanti projekti.
   Alga nevar būt motivātors. Tā gan var būt demotivātors.

   Atbildēt
   1. Kristaps K.

    Kaut kādos apmēros nevar būt, bet starp pusmiljonu vai trīs miljoniem gadā (abos gadījumos strādājot citiem piederošā, nevis savā uzņēmumā) tomēr ir gana liela starpība un motivācija, ne? (atslēgvārds – “reizes” nevis “procenti”)

    Atbildēt
  2. aaa

   Pats strādāju par programmētāju silīcija ielejā. Konkrētāk vienā startupā kuru nopirka viena cita liela kompānija par nedaudz virs vienu milijardu ASV dolāru. Ja pareizi atceros, kopā bijām nedaudz zem 100 darbiniekiem nopirkšanas brīdī.

   Tie 128 000 USD ko nosauci ir vidējā pamatalga nevis minimālā pamatalga, kuru saņem “parasts” Google inženieris pirms nodokļiem. Un tie 128 000 USD ir bez prēmijām un bez akciju plāniem, kas parasti būtu vēl kādi 30 000 USD gadā (varat paskatīties glassdoor.com lai redzētu akciju/bonusu/pamatalgu apjomu konkrētai kompānijai). Man gan jābrīdina, ka glassdoor akciju apjoms daudzām kompānijām ir bieži vien izkropļots – iedomājies scenāriju: Facebook nopērk Whatsapp. Visi whatsapp darbinieki tagad sāk strādāt priekš Facebook. Šie daži laimīgie Whatsapp darbinieki ar savām akcijām pamatīgi paceļ uz augšu Facebook vidējā darbinieka akciju apjomu.

   Ja tu dzirdi, ka kāds inženieris saņem 3 000 000 USD algu, tad zini, ka tā visticamāk nav viņa pamatalga, bet gan akcijas kas “vestojās” konkrētajā gadā (tas ir, akcijas kas parādījās darbinieka bankas kontā priekš pārdošanas). Publiskās kompānijas kā Google, Cisco, Intel nedod daudz akcijas. Protams, ir iespējams “uzkaulēt” akciju apjomu pirms sāc strādāt, bet tad ir jādod viņiem pamatīgi labu iemeslu un būs jādabū apstiprinājumu arī no CEO (es tieši runāju ar vienu Google rekruiteri par šo tēmu). Ja kāds grib to 3 000 000 USD atalgojumu, tad neiesaku uzsākt strādāt publiskā kompānijā kā Google, bet gan iet uz kādu startup un cerēt vai nu uz IPO vai arī kad kāds nopirks jūsu startupu. Protams startupi arī ir riskaini. Lai veicas!

   Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Droši vien kā kurā uzņēmumā un amatā. Daudz, kas atkarīgs no tā kā cilvēks ir mācējis sevi iepārdot. Pieņemu, ka vidēji Latvijā labiem speciālistiem algas svārstās no €20-50k.

   Griesti varētu būt, piemēram, Lattelecom vadītājs, kura alga 2013.gadā bija:

   Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Lattelecom”, 40003052786, Latvija, Rīga, Dzirnavu 105 Alga LVL 272215.49 (€ 387 575)

   Tad šo summu samazinot N-reizes var iegūt to cik varētu saņemt darbinieks. 😉

   Atbildēt
   1. coolynx Raksta autors

    Radās azarts. Paņemsim korektākus datus no vadības. 😉

    Darbavieta: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Lattelecom”
    Amats: Valdes loceklis, Galvenais tehnoloģiju direktors
    Iesniegta VID: 01.04.2014
    Publicēta: 13.05.2014
    Alga: LVL 140400.37 (~€200 000)

    Atbildēt
 2. imo

  Lattelecom vadītājs un pieļauju ka vēl attiecīgi pāris lielo nodaļu vadītāji ir politiskie ielikteņi – respektīvi – nav objektīvi vērtēt to algas saistībā ar IT speciālistiem.

  Atbildēt
 3. artisare

  Lattelecom vadītāju algas diez vai var šādi analizēt, jo gada algas pārskatā noteikti ir iekļauti arī bonusi par kompānijas/nodaļas finanšu (iespējams arī biznesa rādītāju) rezultātiem. Līdz ar to, tā nav tā alga, par kuru ir salīgts, tā ir “alga” ko ir izdevies izcelt konkrētajā gadā. Neskatoties uz to – interesanti cipari 🙂

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Galva uz pleciem ir domāta ne tikai, lai palīdzētu uzrakstīt jautrus komentārus. 🙂

   Paspēlēsimies ar šiem cipariem.
   1. Pats pats saņem €400k/gadā
   2. Viens no pašiem galvenajiem cilvēkiem, kas atbild par tehnoloģiju daļu saņem uz pusi mazāk nekā pats pats – €200k/gadā
   3. Pieņemam, ka nākamie pa kāpnēm uz leju būt daļu/departamentu paši paši, kas varētu saņemt vēl uz pusi mazāk, teiksim – €100k/gadā
   4. Tālāk var būt vēl kāpnes ar vadītājiem, kas varētu saņemt vēl uz pusi mazāk – €50k/gadā
   5. Un te nāk mirstīgie labākie speciālisti, kas varētu saņemt vēl uz pusi mazāk – €25k/gadā
   6. Un tā tālāk – līdz esam sasnieguši sev pazīstamo līmeni 😀

   Atbildēt
   1. VZ

    Eh, ja tā būtu… Geps starp tevis minētajiem vadītājiem imho ir vismaz 3x. OK, pašā augšiņā varbūt 2x Bet jo zemāk kāpj, jo lielāks koeficients. Aļa 2x / 3x / 4x

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *