HTML5 logo

Šodien beidzot izdomāju, ka vajag pabradāt pa internetiem. Palasīju dažus interesantus ierakstus par šo un to, bet gribēju iemūžināt jauno HTML5 logo, kuru mums piedāvā W3C.

An HTML5 Logo

It stands strong and true, resilient and universal as the markup you write. It shines as bright and as bold as the forward-thinking, dedicated web developers you are. It’s the standard’s standard, a pennant for progress. And it certainly doesn’t use tables for layout.

We present an HTML5 logo.

Tiem, kas tikko no koka nokāpa un izbolītām acīm skatās ekrānā, pāris saites iz arhīva – kā W3C atgriezās uz pareizā ceļa un kā tapa pirmais HTML5 standarta uzmetums. Lai gan šaubos, ka būs tādi interneta pārlūkotāji, kas nebūs dzirdējuši par jauno modes lietiņu – HTML5. Jā, lai arī joprojām esmu HTML4/HTML5 standartu atbalstītājs, tomēr uztveru visu šo haipu kā šī brīža modes lietu. Tas nav slikti, nebūt ne.

Tas ir mārketings. Vienkārši, lai pavilktos tik lielas masas, ir nepieciešams sausu, garlaicīgu un neinteresantu dokumentu kopu par to kā būtu jāveido lietas internetā, padarīt kā pielūgsmes objektu un lietas aizies. Pēc līdzīga principa tika glorificēti XHTML un CSS standarti, kas pavēra jaunas iespējas web izstrādē un dizainā.

Tad nu cienīsim to, jo pateicoties cilvēkiem, kuri ir strādājuši pie šī standarta, mēs turpmāk varēsim vēl labāk baudīt interneta āres.

14 thoughts on “HTML5 logo

 1. N.R.

  HTML5 bieži tiek nepareizi identificēts saistībā ar visādām citām modernām web tehnoloģijām, bet patiesībā tu savu lapu vari pārtaisīt par HTML5 valid ar dažiem pogas nospiedieniem. Nekas tads jau nav mainījies, neviens tevi nespiež izmantot tos section un hgroup tegus. HTML5 principā ir tāds pats kā xhtml, tikai ar papildus fīčām.

  Atbildēt
 2. Vilx-

  Kamēr W3C savas specifikācijas retroaktīvi rakstīs 15 gadus, viņi tikpat labi varēja arī neeksistēt. Nekāda labuma no viņiem nav nedz webam, un it sevišķi jau ne developeriem.

  Atbildēt
 3. darklow

  Vilx. Ja W3C neeksistētu, tad nebūtu neviena, kas visiem pārlūkiem liek kaut nedaudz iet pa vienu strīpu un nenovirzīties no kopīgām attīstības lietām.

  Atbildēt
 4. rodzhers

  standarts ir standarts, taču viss notiek browserī un html5 un css3 var izmantot jau tagad visos jaunākajos browseros ar nelielām atšķirībām, pat ja specene nemaz nav gatava un tikai tiek izstrādāta. un tas pat ir jādara!

  w3c var vainot tikai tur, ka viņi līdz 2009. gadam mēģināja attīstīt xhtml2 standartu, līdz beidzot tas nomira, bet html5 izstrādāja citi – whatwg – bet w3c šim projektam pieslēdzās tikai nesen.

  izmaiņas varbūt nav lielas, bet, ko gan vispār gaidīt no html? taču html pasaulē šīs izmaiņas ir lielas – kaut vai svg, canvas, offline db un visi jaunie elementi, atribūti un formu rīki. un tas arī ir labi, ka izmaiņas nav radikālas un var izmantot arī savu html4 kodu un tas būs valīds html5 – tas bija svarīgs punkts html attīstībā, jo mirušais xhtml2 standarts šādu lietu nepieļāva.

  cilvēkiem parasti jauc prātu html5 sakarībā minētais 2020. gads – tas ir gads nevis tam, kad html5 būs lietojams, bet gan tam, kad 2 browseri izies 100% html5 testus.

  Atbildēt
 5. Ģirts

  Pirmās asociācijas – http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_Nazi_Germany_(1933-1945).svg, krāsu salikums ļoti līdzīgs.
  Moto tikai pastiprina iespaidu – “One people, one Reich, one leader”.
  Bet es jau nesaku, ka tas ir slikti 😀 Logo gan varēja būt vizuāli pievilcīgāks.

  Atbildēt
 6. Krotow

  Vairāk par šo haipu atbildīgajām organizācijām jāstrādā pie elektrības piegādes un sakaru notrošinājuma, citādi nebūs kam interneta āres pārlūkot 😛

  Atbildēt
 7. Es

  Uguns krustam nav ne vainas. Nevajag to uzreiz asociēt ar Hitler.
  HTML5 – līdz sāksim to lietot pilnībā paies ilgs laiks,
  bet es pieņemu ka man būs lielas galvas sāpes ar pārlūkiem to kā tie saprot kodu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *