Bezmaksas programmatūras krātuve – Open Source Living

Jau vairākus gadus cenšos izmantot vai nu bezmaksas, vai arī atvērtā koda programmatūru, lai gan lietoju licencēto Windows un neesmu Linux (kā darbstacijas) piekritējs. Ar katru gadu kļūst arvien grūtāk un grūtāk atrast šo programmatūru tajā miskastē, ko sauc par internetu.

Kā parasti saku paziņām – principā pēdējo 10 gadu laikā internetā nekas pēc būtības nav mainījies, ja agrāk bija grūti atrast informāciju tāpēc, ka nebija liels piedāvājums un bija zināms informācijas vakuums, tad tagad ir tika pat grūti atrast noderīgu informāciju, jo ir nevajadzīgas informācijas pārpilnība.

Šodien vajadzēja atrast vienu programmu un gāju citu ceļu – neizmantoju Googli, jo tur ir pārāk daudz drazas, bet gan iebridu vienā atvērtās programmatūras katalogā un atradu to, ko meklēju.

Iesaku šo katalogu, jo varbūt, ka vēl kādam tas var noderēt – Open Source Living.

58 thoughts on “Bezmaksas programmatūras krātuve – Open Source Living

 1. rodzhers

  ja es lietotu windows (labāk tomēr izvēlos linux), tad bezmaksas softu (ne obligāti open-source), meklētu šeit – http://www.techsupportalert.com/

  Atbildēt
 2. Open Source Living

  Apologies for my lack of Latvian! This is just to say thank you for highlighting our site on your blog. We really appreciate the support.

  Atbildēt
 3. guntisdk

  Tieši tas, kas vajadzīgs – pēdējās pāris dienas biju aktīvi meklējis. Bet par googles drazu esi trāpījis 100ā – informācijas pārpilnība ir pilnībā iznīcinājusi kvalitāti. Pieķēru pie domas, ka pēdējā laikā aizvien biežāk izmantoju bing.com (draza ir, bet daudz mazāk nekā googlei) , jo goo drazas šķirošana un 4-vīgais – “freeware” sāk jau aizvien biežāk likt pasmaidīt :).

  Atbildēt
 4. Egils

  jā un par to google , to parasti izmantoju kad ir jāmeklē pēc foto vai arī uzreiz pēc kartes-maps , bet tā cenšos izmantot nigma.ru . Tas gan ir ar krievu interfeisu , bet kad piešaujās tad caur to var daudz ko sameklēt , it sevišķi , ja vajag kaut ko sameklēt no ne sevišķi likumīgā gala . Tai nigma.ru kreisajā pusē ir sadaļas kur var konkretizēt meklējuma kritērijus un lejā ir izvēlne – ruskojazičnije un anglojazičnije saiti ,tā ka valodas izvēle ir tur .Esmu pārgājis uz portatīvajām versijām – it kā jau nepārkāpju likumu kad instalēju progu smilškastē ,netiek veikti ieraksti sistēmas reģistros un par to paldies . Pamēģināju Ubuntu gadu , nē , paldies , man nav tik daudz laika lai ņemtos ar tām regulēšanām , paliku pie Windas ,tomēr operatīvāka tā ir ,atjauninājumi regulāri un vispār ikdienas lietošanai prīmā .

  Atbildēt
 5. Didulis

  Vērtīga lapa. Gribētos arī, ja tur būtu Freeware apskatāma. Piemēram, starp audio playeriem nemanīju Apollo player`i, kas ir closed source freeware un nu jau gadiem ir mans favorite, tā vienkāršuma dēļ.

  Taču pamatā man galvā ir kaudzīte ar freeware softu nosaukumiem, kurus tad metu googlē, kad ievajagās tos novilkt.

  Atbildēt
 6. šnicele

  Jautājums: Es pieļauju varbūtību kad sākšu lietot Linux, ar redaktoriem tur viss ok, tas ir skaidrs, bet mani uztrauc, vai tur var palaist piemēram photoshop?

  Atbildēt
 7. šnicele

  Tagad zinu ka var to palaist. Un bet kāds būtu labākais variants, lai noslēptu programmu no svešām acīm?

  Principā jautājums būtu tāds: kāds būtu labākā sistēma strādājot ofisā ar programmām kuras nav paredzētas lietošanā(nav paredzētas svešām acīm) uz mana datora.

  1. Attālināta pieslēgšanās citam datoram kur viss ir.
  2. Lietot ārējo hdd, bet risks ka to tāpat pamanīs
  Citi varianti?!

  Atbildēt
 8. Kirurgs

  Coolam vajadzetu pameginat kadu no kautcik pedeja laika izlaistam Lunix distram… Nekas tur nav jaregule, lielaka dalja gadijumu viss rulle out of the box 🙂
  Ja attur “tante teica, ka tur terminali sarezgitas komandas jaraksta”, tad pasaki tai tantei, lai nedzivo pagajusaja gadsimta 😉

  Atbildēt
 9. coolynx Raksta autors

  Kirurgs, nav runa par linux vs. windows. Man mājās ir openbsd kastīte kā serverītis šādām rotaļām. Varbūt pat kādreiz uzlikšu X’us, ja būs garlaicīgi un gribēšu ņemties, bet šobrīd neizjūtu vajadzību pēc tā.

  Atbildēt
 10. krabis

  #1 paldies, tas ir noderīgs resurss. Atradu mutterei Total commander aizvietotāju, praktiski identisks, bet var izmantot juridiskās personas bez maksas.

  Atbildēt
 11. vispp

  Resurs ieteiktais ir izcili draņķīgs. Tur ļoti populāras lietas nav minētas. Wikipedia ir vislabakā, atrodi interesējošo produktu, tad uzliec grupu un parasti ir saraksti ar salīdzinājumiem. “nem free. Plus bieži taj free ieteikts ar alternatīvas. Vertējumi un reitingi citur ir muļķības pārsvarā.
  Protams sīkas produktus, specifiskus dabu rokā tikai nejauši.

  Atbildēt
 12. Guigo

  he he, Coolynx džekiem iedeva spēju trafika vilni
  par softiem runājot es parasti Winampu meklēju iekš tā oldversions vai kā tur sauca, nu kur visas vecās softu versijas, arī labs!

  Atbildēt
 13. Didulis

  –>>#13 barvins: Gimp ir problēmas ar layer`iem, jo īpaši grupētajiem, jo Gimp neatbalsta layer grupas. Un psd failā ir tuvu simtam layer`i, kas ir grupēti, tad sākas milzīgs čakars, ja vajag kādu grupu izslēgt vai ieslēgt. Taču visādi citādi Gimp ir ciešama alternatīva Photoshop`am, ja vien nevajag dien dienā strādāt ar attēlu apstrādi.

  Atbildēt
 14. vbz

  Pamazs tas Open Source katalogs. Intereses pēc pameklēju audio tooļus, tieši wav to aac/m4a konvertēšanu, nekā nav. Jā, wikipedia ir labākais variants, teiksim ievadi audio conversion software un diezgan ātri tiec pie problēmas risinājuma.

  Atbildēt
 15. atis

  He, es lietoju “aptitude search …” un pārsvarā viss ir pieejams. Ja ne tad gūglēju “interesējošu nosaukumu +ppa” 🙂

  Atbildēt
 16. coolynx Raksta autors

  atis, labs! Sasmējos. Tavs komentārs pilnībā apgāž Kirurgs teikto par jāšanos ar linux.
  Lai saprastu par ko es runāju. Var aiziet uz aptitude.

  Atbildēt
 17. Kirurgs

  Nu kamon, a izvilkt galvu no smiltim ? 😀 How about THiS? Tas gan nenozime ka uzreiz jainstale, vnk atsearchotjat un skatieties!

  Tas ka daziem vienkarsak ir no komandrindas nenozime ka ta ir jadara visiem vai ari ta ir jasasanas! Es ari daudz ko daru no komandrindas tikai tapec, ka tas ir atrak un ertak man… Par preferencem runajot, cilveki kas nav stradajusi ar terminali un neapzinas ta iespejas, nekad nesapratis ka var ar baltiem burtiem rakstit uz melna fona un teikt ka ta ir atri un erti…
  Lai nesaceltos breeka – es nerunaju par average joe, kurs browse netu un izmanto skype.

  Aizmirstiet reiz to terminali galu gala, vienkarsam cilvekam ne to vajag ne tas ir required, viss ir iespejams ar click click…

  Atbildēt
 18. coolynx Raksta autors

  Kirurgs, necepies – man vienkārši patīk pavilkt uz zoba. 🙂

  Vienkārši pieņem to, ka lielākā daļa cilvēku nekad nepāries uz tādu operētājsistēmu, kur lietojamība un vienkāršība nav pirmajā vietā, jo cilvēki pēc savas dabas ir slinki, kā arī nevēlas iedziļināties operētājsistēmas īpatnībās – viņiem vajag vienkārši, ērti un uzreiz.

  Pirms daudziem gadiem jau nodefinēju prasības, kurām jāatbilst, lai linux kustība aizietu tautās:
  1. Mac OS saskarne
  2. Windows programmu atbalsts
  3. Vienots linux/unix standarts

  Ja šīs trīs lietas izpildīsies, tad ir cerības. Visādi citādi var mierīgi vēl uz kādiem 10 gadiem aizmirst par linux. Apple jau ir visas šīs trīs lietas un tāpēc Mac OS X ir daudz lielākas cerības nekā linuxam.

  Atbildēt
 19. Kirurgs

  Man visu laiku ir licies, ka ja grib pavilkt uz zoba, raksta :), 😉 utml. teikuma beigās 🙂
  Es necepos, bet gribēju atvērt acis, jo personīgi es bieži saskaros ar to, ka cilvēki pattiešām domā, ka linux ir termināļu OS :O Viņi nespēj to uztvert savādāk dēļ stereotipiem vai whatever kāda cita iemesla dēļ…
  1. Kopēt neviens nekopēs, ja paskatās uz KDE4 vai Gnome 3, tur ir savādāk, bet tieši MacOS nebūs… Personīgi man MacOS saskarne nepatīk, Win7 ir pārdomātāk… Kaut vai tas, ka palielinot atvērto programmu skaitu, doks samazinas tikmēr, kamēr knapi buttonus redz, ar alt+tab tas pats, beigas neko saprast nevar… Multidesktops (pie ka ir pierasts) vinjiem strada ipaneji – doks po lubomu rada visas aplikacijas nevis konrētā desktopa… Savukārt Win7 taskbars ir reāli jauka lieta 🙂
  2. Tas ir atvērts jautājums, iet runa par profesionalam programmām, vai for average joe utml. Lielākajai daljai nevajag neko baisu. Par profesional ir cita run un tur ir caurums 🙂
  3. Pilnigi piekritu.
  Man jau liekas, baigā bremze ir kautko pamēģināt jaunu, negribas taču neko meklēt un Nero Burn CD vieta izmantot Brasero, Chrome vieta chromium utml. Visi laptopi āk ar windiem, instalēt ko citu negribas utt. Bet nu es saprotu to, savukārt ja “plikam” cilvēkam iedot Win/Lin, tad Lin apgūt ir vieglāk, tur viss bundled un nav par Mac cenu 🙂

  Ok, ka vienmer var gari un plaši pat to negribot, viss, top gear gaida 🙂

  Atbildēt
 20. Krotow

  Par coolinka prasībām:

  1. Varbūt, taču tikai kā viens no GUI variantiem. KDE un GNOME jau ir pietiekami ērti lietojami. Problēmas, kas tur rodas, parasti saistītas ar sistēmas servisiem.

  2. Ar to ir problēma, akmens Wine un draugu dārziņā. Risinājums – neuzkrītoši pārcelt lietotājus uz krosplatformu profesionālajiem softiem – tādu tagad pie kam paliek arvien vairāk.

  3. 100% piekrītu. Galvenie klupšanas akmeņi – vienots GUI lietošanas standarts un programmu instalācijas, lai lietotājs var uzlikt nesistēmas programmas bez dejām ar tamburīnu (root/admin paroles ievadīšana ir ok).

  Atbildēt
 21. printeris

  Ar to ir problēma, akmens Wine un draugu dārziņā.

  Wine dārziņā nav nekāds akmens, akmens ir M$ dārtziņā kas raksta krapainu OS!
  Wine var uzrakstīt standartiem atbilstošu implementācviju – nekādu problēmu BET winei ari jāatdarina visi Windowsa bugi un lāpījumi kas tur veikti un iecerētais var atšķirties no vēlamā.

  Atbildēt
 22. wewewe

  Lasu un nepiekrītu teiktajam par to, ka uz linuxveidīgais der tikai , kā serveris vai rakstāmmašina. Pats strādāju reklāmas lauciņā ar datorgrafiku uz ubuntu kastes, lietojot http://www.blender.org/, to pašu gimpu, incsceipu un skaņai vienu no daudzajiem http://lmms.sourceforge.net/screenshots.php Datorgrafikas stacijas komplektācija gatava.
  Tas pats par spēlēm, ir vesels lērums arī spēļu uz linuxa, gan shutteri, gan simulatori, utt. protams, atšķirība tāda ka šeit ir vairāk marketinga un modes jautājums.

  Atbildēt
 23. wewewe

  P.s.

  te pāris saites uz spēlēm linuxā.

  http://www.penguspy.com/#/All/free_and_commercial/sort=1/view=1/limit=0
  http://www.dedoimedo.com/games/linux-games-best.html

  Atbildēt
 24. Mārtiņš

  😀 Par spēlēm – a ko darīt, ja ir vēlme paspēlēt kaut ko konkrētu, nevis kaut ko, kas ir pieejams? Nu, piemēram, Starcraft2, Dead space, whatever. 🙂 Tik pat labi varat dot linkus uz flash spēlītēm un teikt – re, dafiga uz linux ejošas spēles 😀
  Negribu jau teikt, ka ir galīgi pakaļā tur ar spēlēm, quake tomēr tur ir. Un ticu, ka daudz ko hakojot var palaist un varbūt pat par to priecāties. Bet nu nevajag šajā ziņā teikt “ja četri riteņi ir, tad nav svarīgi, kas par motoru, auto paliek auto”.

  Atbildēt
 25. Krotow

  Lielie spēļu izdevēji (pat ne izstrādātāji) sevis sponsorētos projektus orientē uz platformām, kam ir lielāks lietotāju skaits. Tāpēc ir idiotiska situaācija, ka ir padaudz “lielo” spēļu, kurām ir versija PC, MacOS X un PS3, bet nav Linux versijas, lai gan spēles dzinējs darbojas arī zem Linux pa tiešo. Šķiet, ka kamēr Linux būs tik saskaldīts un bez vienotiem sistēmas un lietošanas standartiem, tikmēr arī lietotāju skaits būs salīdzinoši mazs un spēļu nebūs.

  Atbildēt
 26. budzis

  Nu nav kaut kas kartiba ar to Linuxi un multimedijiem 🙁
  Vismaz uz visa veida ubuntveidigajiem AVI atskanjosana prasa pilnu noslodzi fullskriinaa, kamer ieks XP ~10%. Ari flash rij par kadiem 5-10% vairak cpu…
  Bet savadak Linuxis pilnigi der darba stacijai, ja nav vajadzigi kadi specifiski riki

  Atbildēt
 27. budzis

  Coolinx, kapec “1. Mac OS saskarne”? Ar ko ta ir labaka par BeOS?
  Problema ir taja, ka Gnome, KDE, LXDE utt. ir problemas ar savietojamibu – viena vide strada, cita ne 🙂 Toties ir iespejas piedzit visu pec savm velmem

  Atbildēt
 28. vagons

  Vismaz uz visa veida ubuntveidigajiem AVI atskanjosana prasa pilnu noslodzi fullskriinaa, kamer ieks XP ~10%. Ari flash rij par kadiem 5-10% vairak cpu…

  Nu nezinu, tev draiveri uzlikti? Manam nekas tāds nav novērots, kādu playeri izmanto?

  Tas ka Flash uz Linux ir lēnāks ir neapšaubāmi, bet tas uzlabosies ar Flash 10.2 ar HWA.

  Atbildēt
 29. usver

  budzis: acīmredzot, Tev ir bijusi pieredze, ka vindozē ir draiveris+pleijeris, kas prot lietot atbilstošu kodeku, bet linuksī draiveris(ion)+kodeks+pleijeris neštimm automātiski. Un neprot izmantot videokartes priekšrocības. Man uz vindozes tas arī nenotika automātiski 🙂

  Atbildēt
 30. atis

  Ā, nē, es jau nejau lai apgāztu.. Vispār es protams pavilku uz zoba pašu coolynx jo lietoju Linux darbastacijai..

  Bet komandrindas utilīti manuprāt krietni ērtāki par grafiskajiem. Vajag ātri sameklēt starp 200 atrastajām pakotnēm kautko konkrētāk – lieto grep, vai termināla Find komandu.

  Vienkārši esmu pieradis strādāt terminālī – var visu izdarīt ātrāk un ērtāk 🙂

  Atbildēt
 31. Kirurgs

  Ir diezgan gruti oponet cilvekiem kas taa vnk pasaka: kamer nebus macos saskarne, neies wisas progzes no windas, tikmer nemeginasu… Tas saucas there we go 🙂 Consumeru laikmets. Ieliku DVD, nav tik stiligs ka macos un mans milakais utorrent/notepad/windows media player/photoshop cs 5 (cracked)/crysis (cracked)/iTunes neiet – zis mast sak e lot 😀
  Man gan darba (kur gandriz visi lieto windas) un majas, kur tikai gaming rig ir Windows (dual boot ar Linux) isti nav problemu veikt neieciesamas lietas… Darba protams ir cita opera, tur viss ir specifiski, vajadzigs compatibility, isuma – daudz grutak, bet tas viss strada, bez parcilveciskas piepules 🙂
  Kaut vai piemeram, man darbojas HTPC ar XBMC uz kastes kam ir Atom procis ar ION, kas playo full hd (1080p) bez aizkersanas uz Linux, kur viss media tiek streamots no torrent server/router/dhcp/utml. kastites atkal uz linux, kur torrentus var kacat uploaded no web (rutorrent)… Un tas viss ir FREE, no A-Z iznjemot dzelzus…
  Tas viss teksts par Linux neder ir fufelis, problema ir taja, ka visi sagaida ka tas stradas just like windows, izskatisies taa un viss no windows vides tieshi tapat ies uz Linux. Un ta nu ir iegrozijies, ka laptopus bez windas dabut nevar un dekstopus perk lai geimotu, ja cilvekam pasam kautcik nav iekshas, tad vinji gaida kad visu pienesis klat par brivu 🙂 Ilgi bus jagaida 😀

  P.S. Unix ar Linux plz nejaukt, Unix te vispar nav ko darit 🙂

  Atbildēt
 32. Atbalss: DELFI jaunā augšiņa | Pods.lv

 33. Kirurgs

  Taja pasa laika noniecinat Windows ir pilnigi stulbi… Win7, piemeram, ir tiri laba OS, beidzot sakot ar Vista vinjiem viss nestrada ar superuser… Tas viss iet uz labu…
  Taja pasa laika, uz windiem vajag AntiVirus programmu, firewall utml. lietas, lai justos kautcik drosi, uz linux vel tas nav vajadzigs… Rezultata linux darbojas daudz ziperigak… Uz high-end dzelziem baigi to neizjut protams… Uz laptota – pat ljoti.
  Neliels piemers, mums darba cilvekiem ir Win7 (32bit), piestartejoties ar visu drazu, kas tur nak (AV, FW, media pogu atbalsta progzes, utml.) aiznjem ap 1Gb, man 64bit linux piestartejas ar visam tam pasam ficam uz 450Mb, 32bit uz 300Mb… Un tas ir liela raznica! Lai atpakotu saarhivetu SVN, kas aiznjem 300Mb atpakots un taja ir millions siku failu, uz linux tas aiznjem 10-15 sec, windows 5 min…
  Ja iemanas rukat ar Linux, tam ir ljoti daudz prieksrocibu…
  Lai nu kaa, katrs lieto ko velas/var/grib, ko es ieteiktu – pameginat Linux pirms izteikt viedokli un nemest plinti krumos pirms laika… Ja pirms gada meginaji – nesanaca, pamegini velreiz, Linux attistas daudz atrak par jebkuru citu OS…
  Viss, may last comment in this topic…

  Atbildēt
 34. kirurgam

  >>>AntiVirus programmu, firewall utml. lietas, lai justos kautcik drosi, uz linux vel tas nav vajadzigs…

  un nebūs ar vajadzīgs, kā tas vajadzīgs uz windows, jo pirmkārt viss tas jau ir, otrkārt lielākais vairums serveru pašlaik ir uz linux, ir dzirdēts par kādām problemām ? (ja nu vienīgais adminam līkas rokas)

  un uz linuxa AntiVirusu lieto, lai skanētu windows diskus.:)

  Atbildēt
 35. budzis

  -> Vagons

  Izmeginats uz p4 2.226 ar 760M rama un Athlon 2.5+ ar Ati Radeon 8M 🙂
  Meginats ar VLC, Gnome player, Movie Player un vel kaut ko 🙂
  Draiveri itka ir, kodeki ari, ja jau rada. Provets gan ar Ubuntu, gan Mint, bet problema ta pati – fullskriina procis >90%, bet originala izmera (nu ne jau 720p!:)) – kadi 20-40%.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *