Par ko balsot 2.oktobrī?

Izlasīju Reiņa sentimentālo ierakstu par gaidāmajām vēlēšanām. Reinis piedāvā balsot par latviešiem.

Man ir pilnīgi vienalga, par ko tu balso, ka tikai tu balso par latviešiem. Vari balsot par piezemētajiem, par radikālajiem, par klauniem, par māksliniekiem vai pat par zagļiem. Bet nekādā, nekādā gadījumā nebalso par nelatviešiem. Tas ir vienīgais, par ko es uztraucos savas valsts sakarā.

Es teiktu, ka baigi izplūdis piedāvājums. Bet doma laba. Arī šī rindkopa liek atcerēties visus pāridarījumus.

Pa ceļam uz Valmieru, Raganā, ir autobusa pietura, kuras sienu (vismaz agrāk) rotā uzraksts “latiši pidari”. Ar to es tikai gribēju tevi aicināt izmantot savas balstiesības, jo tas, kurš to tur uzrakstīja, 2.oktobrī savējās ies izmantot. Pavisam noteikti.

Man ir vēl nedaudz sāls azotē, ko uzbērt uz brūcēm. Parunāsim par okupāciju jeb Stokholmas sindromu? 😉

Es šovakar izdomāju par ko balsošu. Patiesībā jau neredzu citu izvēli.

Pēc Reiņa stāsta es izlasīju Edvīna Šnores interviju. Tur ir daudzi interesanti citāti, bet es nocitēšu šo te par atbrīvotājiem un viņu svētkiem.

Manuprāt, šis dokuments ir būtiska liecība par rīdzinieku attieksmi pret 13. oktobri, datumu, ko “SC” politiķi mūsdienās svin kā lielus svētkus. Toreiz cilvēki ne tuvu neuzskatīja to par atbrīvošanu. Bija skaidrs, ka atjaunots Staļina režīms un gestapo nomainījusi čeka. Vienīgie, kas pēc kara svinēja šo datumu, bija PSRS militārpersonas un atbraukušie kolonisti. Tā tas bija toreiz un tā tas lielā mērā ir arī tagad. Rīgas ”atbrīvošanas” svinēšana pie Uzvaras pieminekļa rada traģikomisku iespaidu – tur centrā ir krievvalodīgie armijas veterāni, kas stāsta, kā ”atbrīvojuši” šo zemi; tad ir liels gados jaunu krievvalodīgo klausītāju pūlis, kas viņiem pateicas. Bet procesā nekur nav manāmi atbrīvotie latvieši. Viņi jau vairāk nekā 60 gadus tam visam met lielu līkumu. Un izskatās, ka ”atbrīvotājus” tāds fakts īpaši nemulsina. Skumji, jo tas liecina par sabiedrības daļas, kura te iebrauca pēc 1944. gada, attieksmi pret vietējo tautu, ka arī to, ka savstarpējās cieņas un tolerances līmenis sabiedrībā ir zems.

Vēl es noskatījos šo sižetu.

Lai nebūtu tā, ka savu balsi atdodu par ākstiem, es paskatījos reitingus. Te ir viens grafiks no ir.lv raksta.

Nu un vēl viens grafiks no cita pētnieka, bet tā paša avota – ir.lv.

Pie Reiņa komentāros izskanēja viedoklis par to, ka pēdējā laikā tiek novērota nepareiza tendence – bērniem māca krievu valodu. Es domāju, ka vajag mācīt krievu valodu, jo, ko gan latviešu vadītājs darīs, ja viņam būs padots bars ar krieviski runājošiem mazkvalificētiem darbiniekiem? Viņi teiks – graždaņiņa načaļņika – pošla nahui, bet tu tik bolīsi acis.

Un, ko darīs Šlesers ar Ušakovu, kad zaudēs darbu?

90 thoughts on “Par ko balsot 2.oktobrī?

 1. es

  Nemāku krievu valodu un krieviem atbildu latviski, kad pieaugs bērni tad tie pensionāri kas neprot latviešu valodu jau būs citā saulē…

  Atbildēt
 2. hmmm

  Aicinājums – visiem tiem, kas labprāt balsotu par kādu no jaunajām partijām, ja vien ticētu, ka tās iekļūs Saeimā! Manā draugu lokā šādu cilvēku ir vairums, tāpēc nonācu pie neizbēgama secinājuma –
  ja mēs KATRS nobalsosim par to, ko patiesi vēlamies, tad vēlēšanu rezultāti būs milzīga sensācija valdošai elitei!!

  Ir risinājums –

  (1) nosūtot šo vēstuli, ES APSOLU Tev, ka nobalsošu par kādu no jaunajām partijām.
  (2) Ja tu pārsūtīsi šo vēstuli tālāk, tātad tu apsoli to pašu!
  (3) Ja Tavi draugi redzēs, ka „mūsu” ir daudz, arī viņi uzdrīkstēsies!!

  ATŅEMSIM VECAJĀM PARTIJĀM VIŅU GALVENO ARGUMENTU – „ka mums nekas cits neatliek, kā balsot par viņiem, jo jaunās partijas tāpat neiekļūs Saeimā!”

  Jauno partiju kontakti (alfabētiskā secībā):
  – Atbildība www.atbildiba.lv
  – Daugava – Latvijai http://daugava-latvijai.1w.lv
  – Kristīgi demokrātiskā savienība www.kds.lv
  – Par prezidentālu republiku www.ppr.lv
  – Pēdējā partija www.pedejapartija.lv
  – Ražots Latvijā www.razotaja-latvija.lv
  – Tautas kontrole www.tautaskontrole.lv

  P.S. Lūdzu, nosūtiet šo vēstuli visiem, kas jums ir kontaktos e-pastā un www.draugiem.lv!

  Atbildēt
 3. hmmm

  Gribēju piebilst, ka man patika vienas partijas ideja samazināt deputātu skaitu saeimā līdz 77. Ja jau izveidojām novadu reformu, un gribam ekonomēt, samazinām arī deputātu skaitu. Tāpat viņi visi 100 sēdēs ir 1x pa 4 gadiem ievēlot.

  Atbildēt
 4. karuuzo

  Jā, šoreiz tik tiešām ir tā, ka skaidri zināms, par ko nebalsot, bet, par ko balsot?…
  Var jau par Resnajiem putniem, bet tas nav nopietni 🙂

  m

  Atbildēt
 5. Vaards

  P.S. Vispār jau rodas jautājums – kura no partijām ir tā latviešu partija, kas spēs sakārtot mūsu valsti, nogriezt pensijas (kaut kas pēc vēlēšanām jāgriež – cita nekā nav), novērst 13.janvāri, apšaujot nepaklausīgos (pirmsvēlēšanu periods, visi klusi, tautai sen nav tvaiks nolaists ar māklīgi uzrīkotām lietussargu u.cc. demonstrācijām – gan neapmierinātie pēc vēlēšanām musinās tautu un kāds konflikts sanāks).

  Tamdēļ ārējie spēki saprot, ka ir tikai divas partijas. Un tām ir jāstrādā valdībā.

  http://zinas.nra.lv/latvija/politika/31932-izgaismojas-istais-premjera-kandidats-janis-platais.htm

  Protams, Latviešu tautau varētu būt cits viedoklis. Bet latviešu tautas viedoklis jau kādus dažus tūkstošus gadus nevienu neinteresē.

  Atbildēt
 6. Skeptiķis

  Ja par politiskās izvēles svarīgāko vai pat vienīgo kritēriju kļūst tautība, tad labāk es ieteiktu uz vēlēšanām neiet vispār. Ja neko no politikas nejēdz un esi pārāk slinks izvērtēt “who is who” un tādēļ paļaujies uz tik nebūtisku, bet viegli identificējamu pazīmi, tad varbūt labāk nečakarē pārējiem dzīvi, ok?

  Atbildēt
 7. normunds

  Es domāju, ka vajag mācīt krievu valodu, jo, ko gan latviešu vadītājs darīs, ja viņam būs padots bars ar krieviski runājošiem mazkvalificētiem darbiniekiem?

  Es nekādi nevaru saprast kāpēc cilvēki neaizdomājas par pretējo procesu: krievi (cittautieši) mācās un lieto latviešu valodu ikdienā.

  Atbildēt
 8. Edgars

  20 gados dzirdzēju visādas muļķības, bet reizi četros gados ir viena fundamentāla frāze, ko atkārto ikviena “latviešu” partija – “Nedrīkst pielaist krievus pie varas”. 20 gadus vieni un tie paši GodmaņSlakterRepšesLembergŠleserDobeļi nekaunīgi zog, kukuļo, parazitē un paliek sveikā, jo redz, ir “latvieši”.

  Labprāt piemēram tagad uzklausītu tos reālus pārmetumus par darbu RD, ko šobrīd dara krievi, izņemot tos lamuvārdus, jo šobrīd neredzu alternatīvu (vecais JL ar jaunu leiblu ir tie paši veči un bābas, kas savulaik ir ne tikai izkašķējušies, bet arī aktīvi palīdzējuši TP un saņēma naudu no Lemberga).

  Atbildēt
 9. gudirs

  skaidrs, ka konceptuāli jābalso par latviešiem. Tai pat laikā nesaprotu pie Reiņa raksta un citur cepšanos par krievu valodu. Pēc būtības, kas ir vainas vienas ekstra valodas zināšanā? Neviens nesaka, ka ikdienā jārunā ar LV krieviem krieviski. Bet ir aprobežoti uzskatīt, ka bērniem nav jāmācās krievu valoda valstī, kura ir blakus RU biznesa/informācijas telpai, kurā var iegūt informāciju un pelnīt.

  Atbildēt
 10. normunds

  Bet ir aprobežoti uzskatīt, ka bērniem nav jāmācās krievu valoda valstī, kura ir blakus RU

  vot šitas man reāli patīk. atnāk latvietis un pasaka – krievu valoda IR jāmācās!

  par ko ne lietuviešu? vai igauņu? vai zviedru? vācu, mandarīnu, korejiešu?

  zini kāds ir krievijas devums mūsu ārējās tirdzniecības bilancē? ap 10 pročiem. no šī cipara aptuveni varētu izsecināt, ka krievu valoda būs vajadzīga stipri mazāk par 10% cilvēku, kas tirgojas ar krieviju.

  pārējos latvieši grib piespiest iemācīties krievu valodu lai nabaga krievs nesajustos slikti dzīvojot valstī, kurā nezina krievu valodu. palīdzēsim krievam, mācīsim savam bērnam krievu valodu.

  Atbildēt
 11. Iepirkumi

  Valodu zināšana (arī krievu valoda) tā ir bagātība, kas tālākā dzīvē var pavērt daudz iespēju. Valodas vajag mācīties, nevis lepoties ar nemācēšanu, kā daži labi. Balsot par Latviešiem – tas nozīmē arī balsot par Šleseru, bet tādam latvietim es labprāt kulaku izrīvētu purnā.

  Pats pieļauju domu, ka kādreiz varētu balsot arī par krievu partijām, bet diemžēl neviena no esošām nepiedāvā programmu bez krievu, kā oficiālās valsts valodas un rusifikācijas. Brīdī kad tāda partija rastos ar sociāldemokrātisku programmu – neizslēdzu iespēju par tādu arī nobalsot.

  Pats vēl izšķiros par ko balsot – Vienotība (patīk Dombrovskis, bet nepatīk plintnieces Mūrniece, Āboltiņa utt) vai Visu Latvija (nepatīk vecie TB gaiļi – tos jebkurā gadījumā svītrošu ārā.)

  Atbildēt
 12. Iepirkumi

  Un nezinātājiem: “Viss notiek” ir pilnīgi oficiāls maksas (komerc) raidījums, kurā var nokļūt ikviens, kas spēj samaksāt ~6000 LVL.

  Atbildēt
 13. coolynx Raksta autors

  Skeptiķis, noklusēt savu viedokli un pateikt neko ir vēl ļaunāk nekā piedāvāt savus argumentus.

  Mana izvēle nav valoda vai nacionālisti – bet gan sakarīgas jaunas sejas, kurām ir sava ideja, ko aizstāv jau gadiem un savs redzējums par lietām. Tas, ka pamatā ir patriotisms – vai tā ir slikta īpašība? Laikā, kad valstī ir slikti, manuprāt, ir jābūt patriotiem.

  Atbildēt
 14. RedStar7

  Es gribētu Reini papildināt. Nevajag balsot par tiem “latviešiem”, kuru pārstāvis bez problēmām, pat neesot oficiālā amatā, sagādā sev tikšanos ar Putinu. Pie reizes viņi atrotītām piedurknēm gribēja jau ķerties pie gāzes spēkstacijas būvniecības. PLL ir SC 2 un nemaz nav tik grūti to pamanīt.
  Par Vienotību pret TB/LNNK/VL! nesen rakstīju pats:
  http://redstar7.wordpress.com/2010/09/27/vienotiba-pret-tblnnkvl/

  Atbildēt
 15. skaldi valdi

  dumji, bet liekas šoreiz tas mērķis ir sasniegts, kamēr aborigēni kladzina par ”kurš no slaucējiem ir mazāk kaitīgāks valstij” un šķeļas nevis veido vienotu komandu, ”atbrīvotāji” klusiņām izbīdījušies priekšgalā, grūti spriest par perspektīvēm, bet pavisam droši, ka kašķi tikai pa īstam sāksies un attīstīšanās noteikti tik atbīdīta otrajā plānā, kamēr savu pravu bīdīšana uzņems apgriezienus

  Atbildēt
 16. Stendec

  Mja, nedomāju ka šī vieta nolaidīsies tik zemu.

  Balsot vajag nepar vienu!! NE PAR VIEN!

  Kur tad ir tie krievi, parādiet?? SC? He he…

  Par mazajiem balsot nevar, par krieviem balsot nevar, nebalsot nevar, jābalso par tiem kas jau bija!? Jēru bars, re kur ir Latvijas “bez-smadzeņu vietas aizliešana ar sūdiem aparāta” darbības rezultāts.

  Atbildēt
 17. Kristaps Ķēdis

  Ja sestdien iešu balsot, tad tikai par “Vienotības”, jeb 2 sarakstu. Kāpēc? Tāpēc, ka neko daudz tas nemainīs, ja tiks ievēlēts cits premjers. Teiksim tā, ka, piemēram, Ušakovu no “Saskaņas” saraksta nespēju saskatīt, ka viņš būtu gatavs premjera amatam.

  Nāk prātā Kārļa Ulmaņa savulaik sacītie vārdi: “Jūs palieciet savās vietās, es palikšu savējā”. Tam tā vajadzētu šobrīd būt. Savādāk iznākumu, ka kļūs labāk, neredzu. Lai tad arī Ušakovs paliek savā Rīgas mēra amatā, bet Dombrovskis savējā (premjera) amatā.

  Atbildēt
 18. Vaards

  Normunds nacionālā iekarsuma iespaidā fantazē šādi:

  “zini kāds ir krievijas devums mūsu ārējās tirdzniecības bilancē? ap 10 pročiem. no šī cipara aptuveni varētu izsecināt, ka krievu valoda būs vajadzīga stipri mazāk par 10% cilvēku, kas tirgojas ar krieviju.”

  Normundam derētu paskatīties importa statistiku. Tad viņš atklās, ka Latvijai jau neviens cits uz šīs zemītes nav tik svarīgs kā plašā māmuļa ar nopirktajiem labumiem daudzu, daudzu miljardu vērtībā ik gadus.

  Atbildēt
 19. Vaards

  Hmmm ir tur daudz visa kā sarakstījis, aptuveni vienā teikumā izsakāmo:

  “(1) nosūtot šo vēstuli, ES APSOLU Tev, ka nobalsošu par kādu no jaunajām partijām.”

  Rodas jautājums – vai ievēlot jaunu partiju ierindas pilsoņi no tā paliks labāki? Sāks čaklāk strādāt, maksāt nodokļus, dibināt biznesu, sadarbosies ar Krieviem – no šiem resursi, Latvijā (EU) pārstrādā, eksports brīvajā EU tirgū?

  Atbildi visi zin.

  Atbildēt
 20. tiri-piri

  Kas par sviestainu ierakstu coolynx! Kas būs nākamais kritērijs? Balsojam par visiem, kas ir garāki par 1.70m un īsākos svītrojam ārā? Lai mūsu tauta aug gara un sprauna kā daiņās apdziedāts? Piz*ec! Vai pašu bāleliņu zagļu un vienkārši pamuļķu saraksts nav pietiekami garš vēl, ka nacionalitāte ir labākais arguments balsošanas izvēlē??? Taču paskatieties, ko darīja šie paši treknie vīreļi gadu, pusotru atpakaļ, kad sākās viņu pašu ievārītie sūdi. Pagrūda sev kādu priekšā ar domu, lai jau tas pieņem visus nepopulāros lēmumus, griež izmaksas un veic reformas, mēs atgriezīsimies uz vēlēšanām un iemārketingosim sevi ar stulbiem saukļiem, a ļa “cieti”, “viss būs labi”, “balso par latviešiem” utml huiņu. Jo LV elektorāta absolūtais vairākums ir stulbs, pakļaujas vienkāršam mārketingam un nespēj pastāvīgi analizēt politikā/ekonomikā notiekošo. Pierādījums — visas iepriekšējās saeimas/pašvaldību vēlēšanas, traktorists, Ventspils trubas karalis, puķu Ansis utml.

  PS. Un tie, kas saka krievu valodu nevajaga mācīties — pareizi! Mācīties nevajaga arī citas valodas, matemātiku, fiziku un ķīmiju. Lai kaplētu bietes, nestu būvgružus utml nekas no visa tā nav jāmācās. Kalpu filozofija. Ignorance is bliss.

  Atbildēt
 21. KakTusss

  >TTT
  Labs raksts 🙂
  Par Vienotību varu teikt: ir tur dažas simpātiskas sejas, bet ir arī darvas karotes, kuru dēļ tā medus muca galllllllīīīgi nešķiet simpātiska MAN.
  Izlasot šamo rakstu, īpaši Šnores interviju, arī es esmu pieņēmis lēmumu. Grūti gāja, bet jālaiž beidzot jauni cilvēki parlamentā – cik var apvārtīt vecos.

  Atbildēt
 22. Vaards

  Normund, tu bišķi esi saputrojies domāšanā.

  Latvija eksportē 300 000 000 USD apjomā uz Krieviju.
  Latvija importē 8 000 000 000 USD labumu ekvivalentu no Krievijas. Jautājums: Cik paliek pāri naudiņas citādām importēšanām?

  Nejūti problēmu? Varbūt laiks mācīt meitai krievu valodu, ar cerību, ka viņa kaut kā segts šo starpību un pārdos kaut ko vairāk krieviem – mēs no jums gāzi, jūs ņemiet mūsu vistas, kartupeļus, datorprogrammas un Parex pakalpojumus?

  Nē, Normunds paskatās – āāāā… Latvija Krievijai pārdod preci par 8,7%. Tad jau tādus lohus var neņemt vērā un vispār par šiem aizmirst. Cerēsim, ka krievi tāpat nedomā – mēs viņiem esam 1,1% no eksporta tirgus (Leiši 0,8% un Igauņi 0,6%).

  Jo tasv 1,1%… Vienā brīdī var būt maksāt-ne-spējīgs. Ar ko maksāsim par to savu procentu :)?

  Atbildēt
 23. Normunds

  Un tie, kas saka krievu valodu nevajaga mācīties — pareizi! Mācīties nevajaga arī citas valodas

  kurš te saka, ka valodas per se nav jāmācās?

  ja tu tēmē uz mani, es tikai uzdodu jautājumu kāpēc latvietis latvieti par varītēm grib piespiest mācīties krievu valodu. kāpēc ne igauņu vai leišu valodas? ar ko krievu valoda ir īpašāka, ja neskaita urbāno mītu par krieviju kā biznesa partneri?

  Atbildēt
 24. Vaards

  tiri piri:

  “Vai pašu bāleliņu zagļu un vienkārši pamuļķu saraksts nav pietiekami garš vēl, ka nacionalitāte ir labākais arguments balsošanas izvēlē???”

  Nav jau svarīgi kas un kā zog. Svarīga ir stabilitāte un pieredzējusi vadība. Muļķi valdībā is EVIL. Jaunās partijas —> Muļķi valdībā.

  Ja nobalso 70% par TB/LNNK… pilnīga pakāla – viņiem 2/3 saraksta ar papmpāļu pagasta sekretārēm. Lai stŗadātu valsts sitēmā, ir jābūt ahūni gudram ES jautājumos u.t.t.

  So, būs labi! Nekas nemainīsies.

  bet ja mainīsies (piemēram, saskaņas centrs nonāk vadībā + ZZS + PLL), tad ir bēdīgāk – jo Vienotība ir zināma kā čekistu metožu piekopēji (tautas musinātāji) un nacionālie spēki arī būs sašutuši.
  Valdībai būs jāgriež nodokļi, Ssakaņas centram būs jāzīmējas savu vēlētāju priekšā – lasi – neliels pilsoņu kariņš, Saiemas atlaišana u.t.t. ir baigi iespējams.

  Tikai tamdēļ jābalso par nacionālajiem ausekīšu spēkiem. Normunda nevēlme pārkrievoties nav nozīmīga.

  Atbildēt
 25. Normunds

  Vilni, man sāk palikt interesanti. tu taču neesi tups, tev ir pietiekami daudz gadu lai tu atcerētos visas iepriekšējās krievijas krīzes, visus uzmetienus. un tu joprojām domā, ka mums ir jāizlien laukā no ādas lai krievam pārdotu šprotes? nahuj, ja drīkst jautāt?

  es domāju, ka valstiskā līmenī krievija ir neuzticama kā biznesa partneris, jo tā vienmēr te meklēs ietekmes sfēras un paplašinās tās. es nedomāju, ka scenārijs – mēs pirksim no jums dahuja šprotes, ja jūs iesķiebsiet krievu valodai kaut kādu statusu vai padarīsiet to par obligāti mācāmu skolās ir kaut kas nereāls. un latvietis tā vietā lai lauztos iekšā normālā tirgū, kur biznesa uzsākšana nesākas ar ierēdņa kukuļošanu, pateiks – OK, būs tev viss.

  Atbildēt
 26. Skeptiķis

  @Normunds
  “ar ko krievu valoda ir īpašāka, ja neskaita urbāno mītu par krieviju kā biznesa partneri?”

  Jūs to nopietni? Tādi uzvārdi kā Puškins, Tolstojs, Ļermontovs, Čehovs, Bulgakovs, Gogolis, Jeseņins, Turgeņevs, Majakovskis, Ņekrasovs, Aitmatovs, Dostojevskis, Gorkijs vai Ils un Petrovs galu galā kā arī iespēja tos lasīt oriģinālā Jums prātā nemaz neienāca? Kuri lietuviešu vai igauņu rakstnieki spēj ar šiem mēroties?

  Atbildēt
 27. Skeptiķis

  @coolynx
  “Skeptiķis, noklusēt savu viedokli un pateikt neko ir vēl ļaunāk nekā piedāvāt savus argumentus. ”

  Kādēļ? Tādēļ, ka pie mums valda demokrātija un vārda brīvība un tādēļ katram obligāti jābūt viedoklim un ar to obligāti jādalās ar citiem? Stulbā viedoklī un kaitīgā padomā nekādu labumu neredzu, tad jau labāk paklusēt.

  “Mana izvēle nav valoda vai nacionālisti – bet gan sakarīgas jaunas sejas, kurām ir sava ideja, ko aizstāv jau gadiem un savs redzējums par lietām. Tas, ka pamatā ir patriotisms – vai tā ir slikta īpašība?”

  Tas nebūt nav tas, ko rakstāt savā postā. Jums ideja par galveno politiskās izvēles kritēriju izvēlēties etnisko piederību šķiet laba. Man nešķiet. Es teiktu, ka man tāda pieeja šķiet gaužām aprobežota. Jaunība, kas Jums ir otrais kritērijs, man arī nešķiet labs pamats izvēlei, jo es dotu priekšroku kompetencei un pieredzei, kuras reti iet roku rokā ar jaunību. Tāpat es degsmes vietā izvēlētos mērenību, bet tas jau ir gaumes jautājums.

  Pie tam nacionālisms un patriotisms ir divas atšķirīgas lietas. Jūsu nacionālisms man šķiet nepatriotisks. Jo tieši tādēļ, ka Latvijā ir tik daudz tādu kā Jūs un Reinis, kas balso par tautību, mums joprojām ir “latviešu partijas” un ir “krievu partijas” un tādēļ, kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, valdībā ir bijuši tikai divi krievu tautības ministri no kuriem viens bija tēvzemietis, bet otrs ministra krēslā sabija, šķiet, divas dienas. Manuprāt, šāda lielas sabiedrības daļas izslēgšana no politiskā procesa nopietni kaitē Latvijas sabiedrībai un tādēļ ir nepatriotiska rīcība, kas grauj mūsu valsti.

  Atbildēt
 28. Zaho

  Par valodām. Esmu pārliecināts, ka latvietim ir jāzin vismaz 2 valodas. Angļu valoda ir jāmācās obligāti. Latviešu valodai starptautiski nav nozīmes. Kas tad bus otrā? Loģiskākais būtu mācīties to valodu, kas ļauj sasniegt maksimāli lielu informācijas avotu daudzumu. Tātad mazās valodas atkrīt. Ķīniešu, indiešu, arābu valodas atkrīt, jo to apmācību labā līmenī nebūs tuvākā laikā iespējams noorganizēt. Droši vien tas pats ir ar spāņu un portugāļu valodām. Tātad paliek franču, vācu un krievu valodas. Šobrīd Latvijai ir lielāks kontakts ar Vāciju un Krieviju, nekā ar Franciju. Tātad – krievu vai vācu. Uzskatu, ka abas ir vienlīdz vērtīgas. Secinājums – ja zināšanas aprobežojas ar angļu un latviešu, tad vajag steidzīgi sākt mācīties.

  Atbildēt
 29. normunds

  Jūs to nopietni?
  Jā, es to pilnīgi nopietni.

  Tādi uzvārdi kā
  tipisks mazas tautas sindroms: mazai tautai (šajā gadījumā igauņiem un leišiem) nav kultūras. Ar to tad arī apsveicu, atliek tikai ekstrapolēt šo domu uz latviešiem un varam klapēt ciet visas bibliotēkas ar Raiņa, Blaumaņa un citu mūsu rakstnieku darbiem. Lai dzīvo visi jau augstāk minētie krievu rakstnieki, ko mēs turpmāk obligāti varēsim lasīt oriģinālā.

  Atbildēt
 30. ZBH

  SC faniem liek reiz jaaatgaadin, ka ties Urbanovics iraid Skeels nomineetais “lielaakais kretiins” Juurmalgeits sakaraa.
  a kaa lai veel nosauc premjer kandidaat, kas pirmsveeleesan laikaa iraid gatavs tikai gaidiit iroshaa premjer ekonomisko platform, lai to kritizeet, sleepjoties aiz siibriiz opoziicijs “pienaakumu” izkaartns, nevs izlikt vispaareejai apskatei savu? Dombursovaa pirms paars nedeelaam taa sej izgaismojaas pietiekam lab.

  Atbildēt
 31. normunds

  Paldies visiem latviešiem par saturīgo diskusiju. Mēs laikam tiešām esam pelnījuši lai pār mums valda krievi. pa lielam jau jūsu dzīvēs nekas daudz nemainīsies, krievu valodu būsiet samācījušies, šprotes būs kas pērk, ko vairāk vienam latvietim vajag?

  Atbildēt
 32. Vaards

  > Vilni, man sāk palikt interesanti. tu taču neesi tups, tev ir pietiekami daudz gadu lai tu atcerētos

  Atceros. Par tupumu gan īsti neesmu pārliecināts – ik pa laikam pieļauju tādu iespējamību. Tā rodas kompleksi.

  Tomēr, apskatoties krievijas importa-eksporta struktūru, redzu, ka Vācieši un Amerikāņi krieviem visādas mantiņas pārdod bez aizķeršānās. Bet mēs, kas gadu desmitiem ražojām krieviem elektroniku, vilcienus, busiņus, tankus un ēdamo. Mēs nekā. Mūs uzmetot, piekrāpjot un visādi citādi apbižojot. Nu beidz… Vācieti nē, bet letiņus – jā? Ar visiem mūsu Aināriem, Aivariem un Andriem? 🙂

  Upē divreiz nevar iekāpt, tā domā tupais Vaards, pieļaujot, ka Krieviem interese par LV kā ES un NATO dalībvalsti varētu tagd būt savādāka. Savukārt, tāds dīls: “mēs pirksim no jums dahuja šprotes, ja jūs iesķiebsiet krievu valodai kaut kādu statusu”, Krievijai varētu nebūt interesants. Krievija – tas ir Oligarhu veidojums. Parastā tauta tur vienmēr ir bijusi pie kājas. Parastā tauta nepieciešama, lai varētu ietekmēt lielos lēmumus.

  Es jau nesaku, ka Eiropas tirgū nekas nav jāpārdod. Ir, ja mēs spējam izkonkurēt tos, kas tajā tirgū jau simts gadus konkurences cīņās ir karojuši, cīnījušies, evolūcijas ceļā paliekot viltīgākajiem, labākajiem, slīpētākajiem un lētākajiem.

  Atbildēt
 33. normunds

  Un kas tad ir pareizi?

  attiecībā un krieviju? nu taču elementāri. Vācija arī ir mūsu patneris, pareizi? Spānija ir. Zviedrija ir. Daudzas valstis ir mūsu tirdzniecības partneri.

  tikai neviens no šo valstu vadītājiem nekad nav atļāvies pateikt to ko ir teikuši krievu valstvīri – piešķiriet x valodai statusu.

  latvieši pēdējos divdesmit gados ir kaut kur padirsuši savu mugurkaulu. šī diskusija to parāda. es vienmēr esmu uzskatījis, ka attieksme pret valodu ir universāls lakmusa papīrītis. Ja tagad kāds aizies un pateiks anglim, ka viņam obligāti jāmācās urdu valoda, jo viņam kaimiņos ir ievākušies trīs indiešu pāri, viņš tevi nosauks par idiotu. latvietis pakasīs galvu un aizies maksas kursos.

  Atbildēt
 34. Vaards

  Paldies visiem latviešiem par saturīgo diskusiju.

  Normunds uzmeta lūpu. Pats ieņēma slimīgi pārspīlēto nacionālā viedokļa pusi (bez risinājumiem esošajā LV situācijā), attiecīgi ne-tik-nacionāli noskaņotos letiņus pamudinot diskusijā nostāties oponentu lomā. Normund, nemī*, nav tik slikti. 🙂

  Atbildēt
 35. normunds

  Vilni, ko lužkovs pateica pirms nepilna mēneša? ka viņaprāt krievu valodai šeit ir pieškirams valsts valodas statuss. uzskati to par atbildi tavām pārdomām, ka krievi to neprasīs 🙂

  Atbildēt
 36. normunds

  Vilni, diespas, es lūpu neuzmetu, es konstatēju faktu – latvieši grib krievus.

  risinājums mums kā valstij ir elementārs, skaties #9. tikai ir viena sīka problēma – latvieši to negrib. nu negrib lai krievs runātu latviski.

  Atbildēt
 37. Zaho

  Normund, secinot no atbildes, tavuprāt pareizi ir nosodīt Lužkova izteikumus. Manuprāt, pat arī daudzi krievi nosoda šādu izteikumu.

  Ko angļi pateica krieviem, kas UK pilsoni ar radioaktīvo poloniju noindēja? “Mēs zinām, kas bija vainīgs”. UK diplomāti kirevu diplomātiem pateica “Fuj!”. Un? Nekas, dzīvo kā dzīvojuši tālāk. Tapēc, ka Krievija ir neaptverami varena un viņiem ir grūti vispār kaut ko izdarīt. Jo sevišķi tādiem mazuļiem kā letiņiem.

  Rīkoties ekstrēmi? Izraidīt no valsts visus, kas nezin latviešu valodu? Deportēt par jebkuru izteikumu par krievvalodīgo tiesībām Latvija? Mūs krievi anihilēs par to. Pat nopirsties nepaspēsim.

  Atbildēt
 38. Vaards

  Normund #43,

  Ko vēl Lužkovs varētu pateikt attaisnojot savu sazagto miljonu nobēdzināšanu mazajā Šveicē? Lužkovs Maskavas domē tika ievēlēts no diezgan komunistiska bloka, attiecīgi viņam jāuzrunā savs vēlētājs, kaut kā jāattaisno sava draudzība ar fašistiem.

  Starp citu, nav jau nekādu problēmu ar to krievu valodas apkarošanu – nekad neesmu saksāries ar nevienu oficiālu dokumentu krievu valodā. Pat no Daugavpils visādi krievi sūta vēstulītes, protokolus, pieprasījumus latviski.

  Savukārt angļu valodā gan visādi dokumenti tiek uztverti par pašsaprotamiem. Šeit būtu nepieciešama Normunda patriotiskā nostāja! Ka` iemocīt kādu ES naudas projektu pa pillu programmu pēc tā piemisrstā valodas likuma.

  Atbildēt
 39. nopietni

  Reinis ir zomēts idiots. 🙂 Laikam tas bija viņš. Ka kāds balsos par PLL (zagļiem, bet latviešiem) – nāciet pie manis dabūt pa muti.

  Atbildēt
 40. normunds

  Krievija ir neaptverami varena

  Nu un? Amerika arī nav maza, tik neatminos vai klintons mums teica, ka agļu valodai ir jāpiešķir dajebkāds statuss.

  Es varu tikai provēt pajautāt vēlreiz: vai tiešām neviens nav aizdomājies par pretējo: radīt apstākļus, lai šeit dzīvojošs krievs būtu spiests lietot saziņai latviešu valodu? mēs līdz šim esam darījuši visu lai viņiem tas nebūtu jādara, bet varbūt aizdomājieties par šādu iespēju.

  Atbildēt
 41. Zaho

  Normund, Ņujorkas mērs arī mierīgi varētu pateikt ko tādu un nekas viņam par to nebūtu. Cita lieta, ka viņš no tā neko neiegūtu, pat drīzāk zaudētu, jo vairāki miljoni cilvēku viņu uzskatītu par idiotu. Tevis pieminētā ASV pati nevar tikt galā ar angliski nerunājošiem iebraucējiem. Un galu galā, oficiālus dokumentus Latvijā krieviski nevar iesniegt.

  Tādas tumsonīgas domas Tevī Normund mīt.

  Atbildēt
 42. hmmm

  Vārds, balsojot par jaunām partijām es likšu saprast vecām, ka neesmu vienisprātis ar to uzstādīto kursu, paveikto, etc. Man kā vēlētājam ir radusies iespēja izvēlēties. Jā ir izvēle. Tiešām. Ja pirms kāda laika es domāju ka man nav par ko balsot, tad pasaku tagad, man ir par ko!
  Man ir kauns, ka lielās partijas mēģina skalot smadzeni ar bubuli, ka balsojot par jaunajām un popularitātes reitingus negraujošām partijām šadi atbalstat krievus, un vēl nez ko. Man nez kāpēc nav ticības reitingu veidotājiem, tos var veidot kā grib, un kā vajag! Žēl ka televīzijā , radio diskusijās dalību neņem visi 13 saraksti, tiešām žēl. Balstoties uz kādiem mistiskiem partiju reitingiem, jaunām partijām dalība ir liegta.
  Tas ka deputātu saeimā ir pa daudz arī ir fakts. Nu kāda ekonomiska pamatojuma dēļ ir vajadzīgi tieši 100, kāpēc ne vairāk un nemazāk. Ja jau mums ir 7+1 reģions, tad pilnīgi pietiktu ar 10 deputātiem no katra reģiona.

  Atbildēt
 43. normunds

  Vilni, problēmas ar krievu valodu sadzīvē ir jau de facto. un es tev garantēju, ka pēc pieciem gadiem no daugavpils tu sāksi saņemt oficiālus dokumentus krievu valodā. jo pateicoties latviešiem, mēs spersim soli pretī nabaga apspiestajiem krieviem un ieviesīsim krievu valodu kā saziņas valodu. un tā būs, jo jau tagad latvieši neiebilst, ka pašvaldībās, kurās krievu ir vairāk par xx procentiem, viņi varētu saņemt pakalpojumus krievu valodā.

  un pienāks tāds brīdis, kad tu Vilni būsi spiests rakstīt darba uzdevumu asfaltēšanas darbiem, vai ar ko nu tu tur tagad nodarbojies, Daugavpils teritorijā krievu valodā. un tas tev laikam liksies normāli.

  Atbildēt
 44. Skeptiķis

  @normunds
  tipisks mazas tautas sindroms: mazai tautai (šajā gadījumā igauņiem un leišiem) nav kultūras. Ar to tad arī apsveicu, atliek tikai ekstrapolēt šo domu uz latviešiem un varam klapēt ciet visas bibliotēkas ar Raiņa, Blaumaņa un citu mūsu rakstnieku darbiem. Lai dzīvo visi jau augstāk minētie krievu rakstnieki, ko mēs turpmāk obligāti varēsim lasīt oriģinālā.

  Kad kaut ko tādu izmet sarunā, tad vēl var saprast, jo pēc tam var aktīvi noliegt, ka neko tādu neesi teicis, bet šeit taču diskusija notiek rakstveidā un viss, ko es rakstīju ir balts uz melna izlasāms. Jūsu atbilde pat margināli nepieskaras tam, ko es rakstīju, pilnībā sagroza manus vārdus un domu, aizstājot to ar absurdu Jūsu pašu izdomātu karikatūru.

  Es vispār ne ar pušplēstu vārdu neieminējos par lietuviešu, igauņu vai latviešu kultūru, nemaz nerunājot par to, ka būtu teicis, ka “mazai tautai nav kultūras”. Ir īpaši jāpacenšas, lai no mana teksta, ka krievu literatūra ir daudz bagātāka ar izciliem rakstniekiem un literatūras pieminekļiem, izveidotu tēzi, ka mazām tautām nav kultūras un Nac. bibliotēka jāklapē ciet.

  Pat sešgadīgam bērnam būtu jābūt skaidram, ka elementāra statistika paredz, ka krievu literatūrā būs vairāk izcilu darbu, nekā latviešu. Cilvēks par ar primitīvām zināšanām vēsturē sapratīs, ka krievu literatūras vēsture vienkārši ir daudz, daudz garāka par latviešu vai lietuviešu un tādēļ, protams, ka tajā būs vairāk literatūras pieminekļu. Manuprāt, tas pat Jums ir saprotams, bet Jūs tikai apkaunojat sevi rupji sagrozot oponenta vārdus un nespējot atzīt savu acīmredzamo kļūdu.

  Protams, ka krievu valodu mācīties ir vērtīgāk nekā igauņu un lietuviešu kopā. Kultūras vērtības, kas tādā veidā kļūst pieejamas ir nesalīdzināmi lielākas — daiļliteratūras, zinātniskās literatūras, filmu utt., ujp. krieviski ir nesalīdzināmi vairāk.

  Atbildēt
 45. normunds

  Skeptiķis, es nesaprotu par ko satraukums?

  Pat sešgadīgam bērnam būtu jābūt skaidram, ka elementāra statistika paredz, ka krievu literatūrā būs vairāk izcilu darbu, nekā latviešu. Cilvēks par ar primitīvām zināšanām vēsturē sapratīs, ka krievu literatūras vēsture vienkārši ir daudz, daudz garāka par latviešu vai lietuviešu un tādēļ, protams, ka tajā būs vairāk literatūras pieminekļu.

  nuja, Rainis iet atpūsties, nevajag mums Raini, ja mums ir Ļermontovs. kādi vēl no šī ārprāta izriet secinājumi? tak ne jau normāla cilvēka spriedums, ka kultūras ar spaiņiem nesver.

  p.s stāstīt par krievu kultūras diženumu manā izpratnē ir tas pats, kas apgalvot, ka amerikāņiem ir vēsture. nuja, mazliet pāri četriem simtiem gadu, vēsture. krieviem – vabūt tūkstotis gadu, arī vēsture. Nez ko lai saka par senajiem ēģiptiešiem, romāņiem, grieķiem un šumeriem? es apbrīnoju kā mūsu piecdesmit gadi mucā ir izdrāzuši cilvēku smadzenes – krievu kultūra ir kultūras alfa un omega, mazie nestāv līdzi, par citiem nemācīja, tātad citu kultūru vienkārši nav. principā žetons, turpmāk kultūras salīdzināsim iesverot spainī.

  Atbildēt
 46. Zaho

  Normund, Tavi izteikumi ir vienkārši muļķīgi. Kā sieviete – visu uzvelc līdz ekstrēma līmenim, lai tik paša doma liktos skaļāka.

  Atbildēt
 47. normunds

  Zaho, man ir prieks par taviem pamatotajiem izteikumiem. Ko vērts bija viens pats izteikums par to, ka krievija ir nenormāli varena, tāpēc mums būs to klausīt.

  Atbildēt
 48. Zaho

  Normund, Tu lieto selektīvu analīzi un no tās izdari aloģiskus secinājumus. Tipisks emocionālā domāšanas veida paraugs, kas raksturīgs tirgus sievām. Skaists pierādījums tam ir Tavs piemērs, kurā izdari neloģisku secinājumu no manis iepriekš teiktā. Es teicu, ka Krievija ir varena, tādēļ agresīva rīcība pret to nav iespējama (ar piemēru par UK es to pierādīju). Tu no tā izsecini muļķības.

  Atbildēt
 49. elvimali

  Lūdzu ,tikai nebalsosim par labu Latviju,nekāpsim atkal uz vecā grābekļa. Es izvēlos tomēr mazāko no ļaunuma-Vienotību- Kaut vai tapēc ,ka viņiem nevar pārmest valsts izzagšanu,kļūdas ,protams,ir,bet ņemot vērā,kādā stāvoklī tika pārņemta vara,ņemot vērā,ka Dombrovskis 100 % ir godīgs cilvēks,nav citu variantu!!!
  Taču Elertei jāļauj strādāt,pirms viņu noliek,es personīgi viņai ticu!

  Atbildēt
 50. Vaards

  Es izvēlos tomēr mazāko no ļaunuma-Vienotību- Kaut vai tapēc ,ka viņiem nevar pārmest valsts izzagšanu

  Ko nu tu tur ņemies? Reku, ļaunais ir jau atrasts!

  http://db.lv/r/331-pasaule/229377-islandes-ekspremjeru-tiesas-saistiba-ar-krizes-izraisisanu

  Atbildēt
 51. ragnarok

  Man ir daudzi paziņas, draugi un darba kolēģi krievi. Visi viņi runā ar mani latviski. Dažs labāk dažs ne tik labi. Hallo, 90tie ir beigušies. Krieviem vairs nav kompleksa runāt latviski, ja neskaita penšus. Krievu valoda ir jāzina latviešiem, lai vienkārši spētu konkurēt darba tirgū, inteliģences un zināšanu tirgū, un citos tirgos. Balsot arī jāiet. Pirms balsošanas padomājiet, ko gribat, izlasiet partiju programmas, nevis skaitiet partijās purnus, kuri patīk un kuri ir sasmērējušies, un ejiet nobalsojiet!

  Atbildēt
 52. Normunds

  Zaho, es nezinu ko citu no tik gaudulīga teikuma vēl var izsecināt. atliek vien klausīt krieviju, neizdarīt straujas kustības un ja nu mūs sāk drāzt, tad visi atslābināmies un provējam gūt baudu.

  Atbildēt
 53. Normunds

  Krievu valoda ir jāzina latviešiem, lai vienkārši spētu konkurēt darba tirgū, inteliģences un zināšanu tirgū, un citos tirgos.

  atliek vien pabrīnīties ko tikai latvietis neizdomās lai pamatotu kāpēc jāzina krievu valoda. līdz tam, ka nezini krievu valodu – esi neinteliģents un tups, es nebiju aizdomājies. tiešām svaigs un interesants skatījums uz krievu valodas lomu Latvijā. No latvieša mutes laikam.

  Atbildēt
 54. Vaards

  Normund, a tu zini krievu valodu? Tad jau tu neesi tups! 😉

  Re ko mums 23.septembrī Artis Buks (on že muuks) raksta savā draugu dienasgrāmatā:


  Izgāju uzvilkt rīta dūmu, pie reizes iznesot atkritumu maisu. Raugos, ka kāds vienu konteineru piemetis pilnu ar picas kārbām, vietas nav – ļaudis maisus krāmē blakus (nu jau par vēlu vilkt tos kartōnus ārā, salocīt un apsiet ar šņori, lai atbrīvotu vietu tilpnē). Bet varēja jau iedomāties un pašā sākumā kompakti sapakot. Un tā jebkurā jomā. Kā viena mana pacientkantora babuļi uzskata – ja darbu, ko var paveikt 3 dienu laikā, ar nemitīgu izmaiņu un pārkārtošanas palīdzību izvelk uz 3 nedēļām, tad tas esot “perfekti padarīts” darbs. Līdz ar to ar mazu neizpratni raugos ļaužu ticībā, ka nomainot stūrmaņus piramīdas virsotnē, tā sarūsējusī sile bez degvielas sāks vagot sociālekonomikas okeāna tāles lepni kā maltiešu galeras Levantes ūdeņus. 1914. gads – Krievijas impērijas 3. armijas komandieris ģen. Ruzskijs (Рузский) aizsēdējās pie brokastu galda, tad vēl pačatot vajadzēja, drauģeļos.lv ielūkot, kā rezultātā palaida garām iespēju ar vienu strauju manevru ielenkt “katlā” 3 austroungāru armijas, bet tā vietā varonīgi “ieņem” austriešu pamesto Ļvovu (par ko saņēma 2 Jurus), – tika palaista garām iespēja ar vienu rāvienu izsist no spēles Austroungāriju un pabeigt I Pasaules karu kudi ātrāk. 1920. gads – Sarkanās armijas Dienvidrietumu frontes komandieris Jegorovs (Eгоров) Kijevas operācijas laikā aizgāja uzraut bridžu pie kamrādiem un rezultātā poļu 3. armija veiksmīgi izvairījās no aplenkuma, un pēc kāršu partijas nevis devās uz Varšavu Tuhačevskim palīgā, bet gan izdomāja ieņemt to pašu nelaimīgo Ļvovu, pie kuras tad iestrēga uz ilgu laiku, savukārt lieliniekiem uz visiem laikiem zuda iespēja izplatīt “proletārisko revolūciju” Eiropā (fīreriem piramīdas virsotnē nācās noplātīt rokas un pievērsties citiem jautājumiem, tb iekšējai cīņai par krēsliem). Kā rāda prakse, nomainīt karali-imperatoru-caru-prezidentu/premjerministru nav grūti, tikai pārmaiņas parasti ir nevis kvalitatīvas, bet kvantitatīvas. Jo lielākā problēma ir nepieciešamība dievzemītē nomainīt tās 500 000 blīves starp krēslu atzveltnēm un datoru monitoriem. Lai kaut mazliet pazeminātu vidējo muļķības līmeni.

  Nepiekrīti ;-)?

  Stapr citu – ja Saskaņas Centrs nogarantētu valsts strauju izagusmi, algu daudzkāršošanu, ekonomikas efektivitātes palielināšanos, bezmaksas izglītību, ahūnos pabalstus un atbalstus trešā bērna piedzemdēšanai u.t.t. Ieskaitot divvalodību un nepilsoņu balsošanas tiesības… Šajā gadījumā Saskaņas Centrs būtu daudz nacionālāka partija par “Visu Latvijai”. Latviši turpinātu vairoties, brauktu mājās no ārzemēm un to eksistence nebūtu tik apddraudēta. Pašizolējoties latvieši iznīkst ātrāk – nedzimst un brauc prom.

  Atbildēt
 55. Normunds

  Vilni, SC sasolīs to pirmo daļu (piena upes ķīseļa krastos), lai varētu izveikt otro daļu (divvalodību un nepilsoņu balsošanas tiesības).

  kr4, man apnika 😀 šis nav tas formāts kādā diskutēt par krievu valodas lomu Latvijā, visādas annas karēņinas te apvainojas vienā laidā, ka ne tā saprastas, vārdi no konteksta izrauti etc.

  Atbildēt
 56. lacitis

  Stapr citu – ja Saskaņas Centrs nogarantētu valsts strauju izagusmi, algu daudzkāršošanu, ekonomikas efektivitātes palielināšanos, bezmaksas izglītību, ahūnos pabalstus un atbalstus trešā bērna piedzemdēšanai u.t.t.

  Vai Vārdiņ nerunā muļķības labāk paklausies 100.panta diskusiju ar SC, tādi cirvji vēl nebūs redzēti! 🙂

  Atbildēt
 57. Syndrom

  Very funny discussion. I’m going to express my point in English, since I’m using it much more than Latvian, sorry.
  And my point is, that it latvieši, who should be interested that Russians speak Latvian, not otherwise. And you need to engage Russians to use your language willingly, making pressure using stupid laws doesn’t work here.
  And what I can see in the discussion, what normunds is expressing a lot, it’s a simple behavior of immature small child, who still thinks that somebody owe him smth, just because he is Latvian. No, my dear, sooner or later you will need to negotiate with this 35% of Latvian population, otherwise Latvia will live another 20 years, spending all energy fighting with imaginary Maskavas roka and etc., and not building true modern society.
  Keeping and fighting for Latvian sacred cows: Official Language, Occupation and stupid constitution made 80 years ago, will keep modern Latvia at 1918 or 1940 level.
  Look at Singapore, for example, they have four official languages. GDP almost 10 times more than Latvian, with population only 2 times bigger.
  That’s a real example how to build modern society, not Ul’man’laika Latvia.
  For me it looks like you’re dreaming to cross a pond sitting in a basin while other nations crossing the ocean on big vessels. Good luck on your journey.

  Atbildēt
 58. Syndrom

  Man vieglāk vispar nerunāt par politiku, jo tas ir tukšas runas.
  Es daru ko varu, laj Latvija kļuva mazliet labak un modernak, un man to pietiek.

  Atbildēt
 59. Syndrom

  Ну хоть pietek без ошибок написал. Есть куда еще расти.
  Главное не забывать что язык – только средство коммуникации, а цель – зависит от субьектов. Было бы желание понимать друг друга.

  Atbildēt
 60. Skeptiķis

  @normunds
  nuja, Rainis iet atpūsties, nevajag mums Raini, ja mums ir Ļermontovs. kādi vēl no šī ārprāta izriet secinājumi? tak ne jau normāla cilvēka spriedums, ka kultūras ar spaiņiem nesver.

  Jūsu “spriedumi” ir mācību grāmatas cienīgs kļūdu apkopojums. Šis ir viltus dihotomijas piemērs. Mācēt krievu valodu, lai varētu lasīt Ļermontovu (un duci citu autoru, ko nosaucu iepriekš) nenozīmē aizmirst latviešu valodu un nespēt lasīt Raini. Tikai neizliecieties, ka to nesaprotat.

  “p.s stāstīt par krievu kultūras diženumu manā izpratnē ir tas pats, kas apgalvot, ka amerikāņiem ir vēsture. nuja, mazliet pāri četriem simtiem gadu, vēsture. krieviem – vabūt tūkstotis gadu, arī vēsture.”

  lol Uzjautrinoši to dzirdēt no cilvēka, kurš iepriekš argumentējis par to, ka kultūru spaiņos nemēra. Ko gan Jūs teiksiet par to pašu Raini, latviešu kultūru un vēsturi? Kādi gadi 150 savāksies? 🙂

  Noslēgumā var tikai vēlreiz atgādināt, ka Jūs esat sagrozījis diskusijas tēmu. Es argumentēju pret Jūsu pozīciju, ka krievu valoda nav īpašāka par citām Latvijas kaimiņu valodām un tādēļ nav atšķirības kuru no Latvijas kaimiņu valodām mācīties. Es norādu, ka krievu valodas zināšana paver daudz plašāku un kvalitatīvāku oriģinālliteratūras klāstu, nekā igauņu vai lietuviešu. Tādēļ krievu valodu mācīties ir racionālāk.
  Jūs manu pozīciju sagrozāt līdz “Raini nav vērts lasīt, latviešiem nav kultūras” un cīnāties pret šo karikatūru. FAIL! (piedodiet, atkal svešvaloda)

  Atbildēt
 61. KakTusss

  Bīstos, ka piekrītu Skeptiķim.
  Pats pārvaldu labā līmenī krievu un angļu valodas. Domāju, ka būtu bijis labi, ja vēl zinātu vai nu spāņu, vai vācu valodu – tad nu patiesi visa pasaule ir vaļā.

  Par vēlēšanām un “vecajiem vēžiem” rakstiņš. Tiesa, grūti ko pierādīt, apstiprināt vai noliegt, bet manu pārliecību tas stiprina, pat ja ir patiess tikai par 50 %:
  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/215976

  Atbildēt
 62. ragnarok

  @Normunds => ja vēlies sevi uzskatīt par neinteliģentu un tupu, tad dari to. Tā ir tava izvēle. Valodu zināšanām ar to nav saistības.
  Sižetā uzjautrināja Dzintara pārliecība par krievu puisi Dmitriju Mironovu. Vārds un uzvārds ne vienmēr liecina par tautību. Tas džeks ir latvietis, turklāt prikolīgs keks.

  Atbildēt
 63. tomaac

  Tev taisnība – Dmitrijs Mironovs ir prikolīgs keks. Un viņš tiešām ir krievs.

  PS. http://www.tvnet.lv/zinas/aculiecinieks/348260-rigas_uzrakstu_parveido_par_piga_un_izrota_ar_psrs_zvaigzni

  Atbildēt
 64. frukc

  Skeptiķis: Prieks redzēt, ka te kāds ir ne no klubiņa “Mani bērnībā piekāva krievu zēns”. Citādi biju dziļi sašutis par tumsonības apmēriem, kādi te valda.

  Atbildēt
 65. Anonīms

  Ну хоть pietek без ошибок написал. Есть куда еще расти.
  ===
  nu vismaz centies nekā dažs labs… tas ar daudz ko nozīmē 😀

  Atbildēt
 66. ss

  Par balsošanu. Lielā mērā piekrītu #24 tiri-piri: 2010.09.29 @ 13:02:44
  Nebūs Latvijā ideālu partiju, jo paši esam pārāk raiba publika, kurai ir tikpat raiba attieksme pret valsti un par to, kas ir labi valstij. Slikti, ka latviešiem nav īstas vienotības, vairāk ir nepamatotas ambīcijas, kuras daži dēvē par mugurkaulu. Nesaprotu, kādēļ daudzi it kā gudri veči no sīkajām partijām nevar vienoties. Es to saucu par provinciālu aprobežotību.

  Militārās kategorijās runājot, pirmais uzdevums, lai karā gūtu uzvaru, ir sašķelt pretinieka spēkus. Tātad, lai kāds, kuram ir pietiekoši liels un lojāls balsotāju loks, gūtu panākumu latvijas vēlēšanās, viņam būtu jādara viss, lai Latvijā būtu vairāk partiju un latvieši balsotu par sīkpartijām un tādejādi pēc būtības izmestu savas balsis vējā. Kur ir Latvijas stratēģi, viņi to neredz !?

  Par valodu
  Mani paziņas, kuri strādā arī Krievijā, miljonu biznesā arī 2009. gadā krīzes laikā saglabāja apjoma pieaugumu par aptuveni 20%, kamēr Baltijā tas bija un arī šogad vēl ir tuvu nullei. Bez krievu valodas bizness Krievijā dod 2x mazāku peļņu vai nav iespējams. Pasaule paliek arvien mazāka un nav tālu tas laiks, kad vēl noderīgāka būs ķīniešu valoda.

  Atbildēt
 67. šņaga

  Iepriekšējās vēlēšanās es arī centos pragmatiski vērtēt piedāvājumus, solījumus. Šoreiz, pēc 2 krīzes gadiem, skaidrs ir tikai tas, ka nevienam politiķim nav īsti skaidra situācija pasaules ekonomikā un no tās izrietošās sekas. Vistālāk no realitātes ir PLL un SC, kuri dzīvo tik lielā ilūziju pasaulē, ka dažbrīd jāsāk apšaubīt viņu un šo partiju vēlētāju garīgā veselība.
  Pasaules ekonomika kopumā ir apmēram tikpat lielā pakaļā kā Latvija. Tikai dažviet to vēl nav sapratuši. Mums arī 2007.gadā dažiem vēl likās, ka nekas nav noticis un nekas slikts arī nebūs. Pēc tam viņi situācijas iznākumu skaidroja ar valdības nemākulīgo rīcību un visādiem nejēdzīgiem ierobežojumiem kreditēšanā – kā obligāto pirmo iemaksu, VID izziņu un citas pašas par sevi saprotamas lietas normālā ekonomikā.
  Pašlaik līdzīgā situācijā ir visa pasaules ekonomika. ASV baņķieri cer uz recovery, bet reāli tam nav nekāda pamata. Atsevišķi plānprātiņi vēl cer, ka Ķīnas burbulis neplīsīs un vispār tas nav nekāds burbulis, bet īpaša situācija (cik dzirdētas frāzes?). Reāli milzīgas ziepes un pašā labākajā gadījumā ilgstoša stagflācija gaida pasaules ekonomiku.
  Mūsu politiķi uz visa šī fona cer uz kaut kādu eksporta pieaugumu, mazākām griešanām un iespējām pārfinansēt parādus. Tā visa, visticamāk, nebūs! Pašreizējais īslaicīgais pieaugums to pašu baņķieru valodā saucas “beigta kaķa lēkāšana” – http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_cat_bounce.
  Tad kas mums paliek? Ekonomika būs pakaļā neatkarīgi no ievēlētajiem. Tad vienalga par ko vēlēt? Kosmopolītiem, globalizācijas faniem, deģenerātiem, urlām un truliem patērētājiem jā. Balsojiet par ko gribat. Jūsējo arī Saeimā būs gana. Tomēr šī ir vienīgā valsts pasaulē, kur lielākā etniskā grupa ir latvieši un valsts valoda ir latviešu. Tas arī ir tas, ko mēs varam saglabāt brūkošajā, globalizācijas un Wall-street baņķieru piebeigtajā, pasaulē. Un tas un tikas tas apstāklis ir kāpēc es balsošu par VL. Lielākajai daļai pārējo partiju, ar izņēmumiem, ir nospļauties par tādu Latviju. Savu merkantilo interešu vārdā šie cilvēki ir civilizāciju noveduši tuvu sabrukumam un joprojām ir gatavi gāzēt līdz grīdai tieši iekšā bezdibenī.

  Atbildēt
 68. U

  par krievu valodu. visiem, kas iebilst – viena lieta ir runaat vai nerunaat – bet specifiskaaa literatuura – krieviski ir DAUDZ vairaak nekaa taadaa siikvalodaa, kaa latvieshu.

  p.s. shoriit traukos bija labs citaats par teemu – ja Latvijaa ieviesiis otro valodu, tad vieniigie, kas runaas divaas valodaas – buus latvieshi 😉

  Atbildēt
 69. Normunds

  bet specifiskaaa literatuura – krieviski ir DAUDZ vairaak nekaa taadaa siikvalodaa, kaa latvieshu.

  Švaks arguments. Specifiskā literatūra angļu valodā ir stipri vairāk nekā krievu valodā 😉 Nemaz nerunājot par to, ka ļoti daudz kas izdots krievu valodā ir tulkots no angļu valodas, līdz ar to izdots vēlāk, novecojis etc.

  Atbildēt
 70. Skeptiķis

  @Normunds
  Švaks arguments. Specifiskā literatūra angļu valodā ir stipri vairāk nekā krievu valodā 😉

  Švaks arguments pret ko? Vai kāds te argumentēja, ka labāk mācīties krievu, nevis angļu valodu? IMHO, tiek diskutēts par to kuru no Latvijas kaimiņu valodām racionālāk apgūt — krievu, baltkrievu, lietuviešu, igauņu vai zviedru, ja pēdējos ir vēlme pieskaitīt Latvijas kaimiņiem. Atkal Jūs nodarbojaties ar vāji maskētu manipulāciju un cenšaties samainīt diskusijas tēzi.

  Atbildēt
 71. Vaards

  > Švaks arguments. Specifiskā literatūra angļu valodā ir stipri vairāk nekā krievu valodā 😉

  Datrotehnoloģiju laikmetā jā.

  Bet vispārīgi vēl 90-tajos gados krievu valodā zinātniskās literatūras apjoms bija ievērojami lielāks nekā jebkurā citā valodā. Savukārt datortehnoloģijas ir visai neperspektīvs unelietderīgs biznesa virziens – maza izstrāde uz vienu cilvēku. Un nākotnē būs arvien mazāka.

  Tādejādi jebkurā citā jomā krievu valoda ir baig OK. 😉

  Atbildēt
 72. Dreef

  Bā pat šeit jau otrajā komentārā ir tas analfabētu spams ;(. Kopš kura laika Kristīgi demokrātiskā savienība ir jauna partija? http://kds.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=5&lang=lv
  Pat uz mājas lapu kāds nav spējis aiziet un visu pats izlasīt, bet spamot māk ka divi deviņi. Par jaunajām partijām jau izteicos komentārā pie jaunākā raksta:
  http://pods.lv/2010/10/01/vel_nedaudz_par_politiku_-_viena_reklama_un_kada_intervija/#comment-26518

  Atbildēt
 73. endrju

  Vaards, nu jau gan. Tāda izcilība lien pār vīlēm, ka nepārsmieties. Lielākā daļa no tekstiem ir ar absolūtu kompetences trūkumu. Ak, un, starp citu, tīri satīrai, Tu gadījumā nejauc zinātniskās fantastikas literatūru ar zinātnisko literatūru; vai arī gribi dzīvot deviņdesmitajos? Šodien ir cita pasaule.

  Un vispār, puse komentētāju šajā rakstā ir ar daiļu inteleģences neskartu seju. Tā pati spiešana pārzināt krievu valodu, kas uz šīs zemes labi, ja top5 iekļaujas un knapi apsteidz franču valodu, ir absurda. Lai gan – ko gan citu gaidīt no proslāvu zirgiem ar klapēm uz acīm.

  Te taču var skaidri un uzskatāmi redzēt ar kuru vispār var diskutēt, ar kuru nemaz nav vērts sākt. Sasodītā troļļu kopmītne!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *