Tava partija – Pēdējā partija

Es šodien laikam sapratu par ko es balsošu vēlēšanās.

Ceturtdien plānota Pēdējās partijas dibināšana. Daudzi velk paralēles ar Muļķu partiju, kas kandidēja 5. Saeimas vēlēšanās un šīs partijas darbošanās vairāk bija kā ampelēšanās un farss.

Pēdējās partijas dibinātājs Gints Knoks Latvijas Radio gan norāda, ka partijai ir nopietna programma un vispār tāda ir, jo lielajām partijām šādas programmas nav, tās cer piesaistīt vēlētājus tikai ar kampaņu palīdzību.

Galvenā motivācija būs pavisam triviāla un to jau ir teicis sociologs Arnis Kaktiņš.

Viņaprāt, šādas partijas veidošanās ir spilgts piemērs tam, ka valstī ir iestājusies politiskā krīze.

Savukārt tie, kas balsos par Pēdējo partiju, nebalsos par to tāpēc, ka būs noticējuši tās piedāvātajai programmai, bet gan skaidri apzināsies, ka balsojums ir vienīgais veids, kā pateikt, ka veco, tradicionālo partiju programma vairs nav pieņemama.

Man arī ir pārliecība, ka nebalsot nedrīkst, bet iebalsot nopietnus klaunus gan būtu forši. Labāk varbūt arī nebūtu, bet citādāk gan. 🙂

52 thoughts on “Tava partija – Pēdējā partija

 1. IngussT

  Tad jau labāk iet un iemest tukšu aploksni, lai radītu problēmas visādiem salašņām salasīt savus 5%. Vismaz nebūs Saeima tik sadrumstalota, kā līdz šim.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Man labāk patiktu ideja, ja Saeimā būt ievēlēti klauni un “nopietnajām” partijām nāktos sadarboties ar klauniem, lai kaut ko sasniegtu. Tas būtu cipars! 🙂

  Atbildēt
 3. Jy

  Nemāžojies. Nekur šīs sīkpartijas netiks. Vienīgais, kas notiks, ja tu par to nobalsosi ir Saskaņas Centram būs lielāks pārsvars. Jo vairāk balsu tiek izmestas par sīkajām partijām (nevis nodotas tām dažām, kas tiks Saeimā) jo vairāk balsu “iegūst” Saskaņa.

  Matemātika ir vienkārša – Saskaņai ir daudz maz fiksēts daudzums balsu, bet par pārējām partijām balsis dalās. Ja pārējās partijas šīs balsis nedabon (jo tās ir izķēzītas sīk/stūlbpartijās), tad viņu procents attiecībā pret Saskaņu rūk, tobiš Saskaņas ietekme aug.

  Es, protams, nezinu tavu politisko/sociālo/nacionālo nostāju, bet pieņemu (un ceru), ka nevēlies Latviju nodot Maskavas partijai.

  Atbildēt
 4. Māriņš Štāls

  Liela daļa punktu viņu programmā ir tiešām tīkami, taču vai viņiem ir plāns kā atjaunot un attīstīt ekonomiku. Droši vien viņiem nevajag nekādu plānu, jo Saeimā viņi nebūs tik plaši pārstāvēti, lai arī es novēlu veiksmi, bet gribētos lai būtu spēcīgāki politiskie piedāvājumi no kā izvēlēties. Šī brīža situācija bija tāda: jābalso par mazāko ļaunumu, tagad vēl var balsot par pēdējo variantu.

  Atbildēt
 5. e-remit

  Ņemot vērā, ka Pēdējās Partijas galvgalī sēž TP pozitīvisma kampaņas veidotājs, nebrīnīšos, ja šis veidojums izrādīsies viltīga PLL atbalsta kampaņa. Šajās vēlēšanās pozitīvisma kampaņa vairs neies cauri, tāpēc jāizdomā kas jauns. Pabļaustīsies, cik viss slikti, savāks balsis un vai nu pēc vēlēšanām būs koalīcijā ar PLL, vai arī pēdējā brīdī novirzīs savas balsis uz PLL…

  …Protams, nav zvanīts, ka būs tā, bet acis jātur vaļā, kas tur pa cilvēkiem sarakstā parādās. IMHO patiesi labu partiju no nulles jāsāk veidot pāris gadus pirms vēlēšanām, bet šajā gadījumā viegli izveidot “pareizo” vēlēšanu sarakstu.

  Atbildēt
 6. ...

  Man nav pienjemama neviena no, patreiz, pie varas esoshajaam partijaam, lai arii kaadaas kombinaacijaas vinji tur apvienojas. Taapeec balsoshu par kaadu jaunu partiju.

  Atbildēt
 7. newage

  Es sliecos piekrist e-remit. Un vispār balsot par kau kkādu kaktu partiju un vēl tīksmināties par to, ir, maigi sakot, jocīgi..

  Atbildēt
 8. kma

  newage – nē nu protams, jābalso par tiem, kas zog atklāti un gadu desmitiem. xD
  Vai tu pazīsti kaut vienu no tiem cilvēkiem, kas ir sarakstā – personīgi?

  Atbildēt
 9. karuuzo

  Sākumā toč šķita jautri, bet tad padomājot (e-remit), āksti, ne āksti, bet kad vajadzēs pieņemt lēmumus, šādus ākstus būs vieglāk nopirkt, ja tas jau nav izdarīts. Nopietnu partiju nepaņemsi ar desmaizi, bet vai šitie varēs noturēties, ja viņiem piedāvās kādu siltu vietiņu kādā mierīgā nostūrīti ar 5k aldziņu. Nevajag skriet nedomājot, būs kā latviešu parunā 😉

  m

  Atbildēt
 10. newage

  kma.. nē, nav jābalso par tiem, kas zog atklāti jau gadu desmitiem… un man nav jāpazīst kāds no viņiem personīgi, lai izdarītu savu izvēli.. kaut gan vismaz vienu cilvēku, kurš kandidēs vēlēšanās, es tomēr pazīstu personīgi..

  Atbildēt
 11. Shadowbird

  Savā ziņā fascinējoši. Uz katru sūdzību par valdības darbu vienmēr atrodas čupa, kam viena atbilde — pats taču ievēlēji, tev bija izvēle (lai gan neviens nejautā, par kuru partiju balsoji)! Ja neaizgāji balsot, tad vispār muti jātur ciet. Bet, tiklīdz parādās kāda alternatīva, momentā tādi paši tautieši sāk bļaut, ka nedrīkst, vienkārši nedrīkst balsot par neko, kas nav bijis pie šprices līdz šim. Kauns nav par tādu divkosību? Vai nu atzīstiet, ka jums ir paniski bail no jebkādām izmaiņām, labāk pieturēsieties pie “sātana, kurš jau pazīstams”, nevis riskēsiet, mēģinot kaut ko uzlabot, vai arī tad beidziet dirst, ka demokrātijas pamatprincips — brīva izvēle no visiem iespējamajiem variantiem — ir kaut kāda kļūda jau saknē, jo, redz, par mazām/jaunām partijām balso tikai krievu nacionālisti un bezmaz tautas nodevēji, kas grib redzēt tādus pie varas.

  Un karuuzo arguments “jābalso par lielajām partijām, jo tās kukuļos prasīs lielākas summas, nekā mazās partijas” vispār atstāj mēmu un uz pakaļas.

  Kāda šķirba, kas to partiju vada? Vai tiešām viņi būs sliktāki par to, kas ir bijis līdz šim? Pievienosies LPP? Bet LPP taču ir viena no tām lielajām, par ko tāpat esot jābalso obligāti, lai nejauši nepabalstītu Saskaņas centru! Ja Pēdējie tiktu pie siles, viņi vai nu turētu savus solījumus, un kaut ko sāktu sakārtot, vai arī visus piekāstu un grābtu sev. Tātad — vai nu būtu labāk, vai tāpat, kā visu laiku ir bijis. Vienīgais iemesls par viņiem nebalsot ir ticība, ka kāda cita partija izdarīs vairāk/labāk.

  Atbildēt
 12. Vaards

  > Man labāk patiktu ideja, ja Saeimā būt ievēlēti klauni un
  > “nopietnajām” partijām nāktos sadarboties ar klauniem, lai kaut ko sasniegtu.
  > Tas būtu cipars! 🙂

  Skumjākais tajā visā ir tas, ka sabrūkot padomju savienībai, šeit esošā tumsonīgā un pa spundi barotā cilvēku masa jau netika pakāpeniski apmācīta demokrātijas pamatprincipiem, brīva tirgus pašregulācijas likumiem, biznesa ētikas pamatiem, vispārīgas pilsoniskās brīvības izpratnei. Nē, ta aunu bars jau tāds pats vien arī ir kāds bija 1989.gadā – kuli kasošs un vainu meklējošs sliktajā komunistiskajā partijā un nepietiekamā barošanā pa neesošo spundes caurumu.

  Vēl bēdīgāk ir ar tiem auniem, kas nespēj pilnvērtīgi un atbildīgi uztvert visai smago situāciju valstī un vienkārši nodarbojas ar huiņu. Kā augšminētās tēmas virsraksta autors.

  Piemēram, bija tāda ikšķiles pašvaldība, kas ļoti vieksmīgi organizēja savas pašvaldības jautājumus ar Rudzīti priekšgalā. Bija izveidojuši savu juridisko, ekonomikas u.c. dalu, veiksmīgi piedalījās ES naudas apguves programmās, izstrādāja sava novada attīstības plānu un tamlīdzīgi.

  Atnāca UFOnauts (ir tāds sekls un visiem zināms cirvis iekš viena rādio), izrādija sašutumu par pāris neasfaltētām ielām ikšķilē (ielas netika asfaltētas apzināti, jo Ikšķiles dome piedalījās ES finansētā ūdensaimniecības sakārtošanas projektā, kur visas tās ielas ir jāuzrok), par bezjēdzīgām kultūras objektu rekonstrukcijām, par to ka nav uzcelta mūzikas skola (10km attālumā ir Ogre, tur tāda ir un nevienam ikškilietim iepriekš nebija problēmu uz turieni aizbraukt). Un plebeju bari pavilkās uz šo lēto muļķu partijas klaigāšanu.

  Ufonauti savāca balsotāju kontrolpaketi (cik atceros). Ufonauti tad iespieda asti kājstarpē un viss brašums bija vējā – jo reāli jau viņi nezin kā tik komplicētu darbu ir jādara – vadīt pašvaldību. Tādejādi viņi paši labprātīgi palika opozīcijā. Tomēr tas nav viss.

  Darbs domē apstājās. Jebkuri pilsētas plānošanas jautājumi tiek apstādināti, jo muļķu partijas plebejiem tie nav sparotami. Plebeju partija visus lēmumus bloķē, jo viņi ir opozīcija. Viss notiek. Viss ir zaibis, ir vienas kārtīgas bē bē brokastis.

  Savulaik saeimā pacēla procentuālo ievēlēšans barjeru līdz 4%, jo pirmās latvijas laikā bijusi tāda parādība – miljons maziņu pastulbu partiju, tajās viens līderis, kas sevi reklamē. Visi tie, kas no šī pulka savāc vienu balsi, visi uzreiz ir saeimā iekšā. Tādejādi bagātākiem kungiem vienmēr nācās sev labvēlīgo lēmumu pieņemšanai algot šos 1% indivīdus.

  4% barjeras ieviešanai ir arī ēnas pusē – tā nogalināja arī pašus ideja atbalstītājus un Baltos Tēhvus – Latvijas Ceļu, kas savāca gadus desmit atpakaļ 3.75% balsis, ja nemaldos. Bet tas ir ļoti liels zaudējums, jo šajā partijā bija novākusies visa elite, visi civlēki, kas lieliski pārzināja ES jautājumus un tamlīdzīgas valstiski svarīgas lietas. Tādejādi ikurāt pie šprices tika populistiskais virziens, kas solīja bišķi vairāk pasaku kalnus, lika oranžākas reklāmas, vai Saimnieciskākas, vai kristietiski saimnieciskākas. Kā lai nesola, kā teikt.

  Atbildēt
 13. nopietni

  Nav par ko balsot. Vienotībai nav alternatīvas, bet Mūrniece ar saviem izgājieniem tiešām riebj.

  Par PP gan esmu skeptisks, Knoka sieva ir partnere ar Stendzenieku firmā meteorīta firmā Deep White, un rošteins 2006. gadā pildīja pozītīvās personas amatu tautas partijas reklamēšanā. Ja neko vairāk, tas met pārāk lielu ēnu uz šiem cilvēkiem, vismaz priekš manis.

  Labs raksts par tiem “negodīgajiem profesionāļiem”, PLL:
  http://www.kandidatiuzdelnas.lv/jaunumi/mits-par-negodigiem-profesionaliem/

  Atbildēt
 14. hren

  Bļin, a kāpēc neviens nestartē ar tiešām POPULISTIKU programmu?!! Kas mums ir pamata elektorāta masa? Atbilde- pensionāri un mazizglītoti lumpeni, kam nav ne mantas, na kā cita, toties ir ielaists alkoholisms un dofiga kredītu, tobiš uz viņiem taisnā tekstā jāspēlē.

  Uzreiz varu piemest pāris programmas punktus:
  1. Nacionalizējam visus privātpersonu aktīvus un īpašumus virs, piemēram, 100 000 Ls. No savāktās naudas pusi izdalīt tiem, kas balsoja par šo partiju, a otru pusi nodzeram vērienīgos tautas svētkos!
  2. Ar likumu pasūtam drst visas bankas un starptautiskos un vietējos kreditorus, dzēšam parādus utt.
  3. Atceļam administratīvo pārkāpumu kodeksu , idzenājam ceļu policiju u.c. maitas, kas dzīvot traucē.

  Pie tam šos punktus REĀLI VAR IZPILDĪT. Kas paliks pāri no valsts tas cits jautājums, bet izdarīt var 🙂

  Atbildēt
 15. aksels

  Varētu par tiem ākstiem balsot, bet esmu zaudējis ticību politiķiem. Par 99% procentiem esmu pārliecināts, ka Pēdejie un PLL, ja tiks ievēlēti, izveidos koalīciju jau vēlēšanu naktī, jo tieši tāds ir šīs partijas dibināšanas mērķis.

  Atbildēt
 16. fx

  Zebra – to varēsi pļurkstēt pēc vēlēšanām, ja tādu kā tu būs pārējiem par nelaimi izrādījies vairākums un pie varas nāks Sarkanais Kvadrāts (Saskaņa+AŠ2+AL). Līdz tam labāk pakustini smadzenes.

  Atbildēt
 17. Aiki

  Jā, pareizi! Vēl kādu partiju. Sašķeļam vēl vairāk!

  Tu nobalso par muļķu partiju, kura pat 1% nesavāks, kamēr mūsu dārgie cittautieši…

  Atbildēt
 18. kk

  Balsot var par kaut kādu klaunu baru tikai tad, ja ar garantiju pavelkās puse vēlētāju uz viņiem, vai vismaz 30%, kā tas bija Reikjavikā pavisam nesen, kur uzvarēja klauna partija. Tas ir smalks humors, bet ja ir ļoti liels pārsvars, arī klaunādei pietiks prāta pieaicināt expertus.

  Jā, UFO diemžēl ir sliktais piemērs…

  Atbildēt
 19. japets

  Jāpiekrīt “vārdam”. Ir sliktas partijas un ir sliktas partijas, kurās ir muļķi. Tie otrie ir sliktāk par pirmajiem.

  Atbildēt
 20. Stefuks

  Lai arī grūti to atzīt, bet šoreiz Vaards ir ļoti labi rūcis 🙂

  Bet kopumā ņemot, ir ļoti skumji, ka partijām ir programmas, kuras varbūt pat nav sliktas, tikai neviens jau tās pat necenšas pildīt. Tā pazīstams cilvītis (dānis, kas jau n-tos gadus dzīvo LV) savā naivumā iestājās Jaunajā laikā, jo tās programma bija vislabākā, jo Dānijā redz partijas skatās pēc programmām, jo tās tiešām arī tiekot vairāk vai mazāk realizētas. Diemžēl LV tā gluži nav, partiju programmas ir vienkārši jauki papīrīši, ar kuriem tiekot pie siles tiek eleganti atslaucīta vieta, kur parasti neiespīd saule :(( Tieši šī iemesla dēļ Pēdējās partijas apgalvojums, ka par viņiem ir jābalsto, jo viņiem ir programma nav pat viena santīma vērts.

  Atbildēt
 21. ZBH

  IngussT – pa migl aceroties algoritm, peec kur dal viets LV Saeimaa, jautaajums – a kaapeec Tu domaa, ka nederiigie biljeten kauko main procent barjers paarvareesanaa?

  btw, tas Gobzinja pasaakums saucaas “Latvijas laime”, jo Mulku Partijai populaarzinaamaa nosaukum registreesan mus birokraat nepielaav argumenteejot, ka abreviatuur iraid 1:1 kaa Ministru Padomei.

  Atbildēt
 22. ZBH

  Vaards : par iepriekseejo Ikskiles patvaldiib un taas sakaartotiib var fanot cilveeks, kurs neir mociijies bez kukuljiem sadaliit nekustamo sai patvaldiibai “paklautaa” teritorijaa. vai arri kuram taa kukulj buusan iraid izdeviig (hvz kaadaa sakaraa).

  Atbildēt
 23. Vaards

  ZBH mums vēsta sekojošo:

  “par iepriekseejo Ikskiles patvaldiib un taas sakaartotiib var fanot cilveeks, kurs neir mociijies bez kukuljiem sadaliit nekustamo sai patvaldiibai “paklautaa” teritorijaa”

  Nekustamā īpašuma sadalīšanu (!) nopirkšanu, pārdošanu šajā pašvaldībā pat pēc būtības var atļauties tikai cilvēks, kurš nekādā veidā nebūs uzskatāms par godīgu un sirdsšķīstu šīs valsts pilsoni. Tādejādi ir saprotama šī cilvēka negatīvā attieksme pret sev līdzīgajiem. Un ir saprotama šī ci’vēka nostāja vēlēšanās, jebšu – dabon ko gribējis.

  Atbildēt
 24. Uwix

  Esmu šīs komentētās partijas biedrs. Līdz šim no politikas atturējos jo nevienam nav ideju – ir tikai personālijas. Pēdējai partijai ir papriekšu ideoloģija un tikai tad personālijas.

  Sheit būs kvalitatīvi cita pieeja politikai! Mēs taisamies darīt to ko ne viena esošā partija nekad nevēlēsies darīt un no kā baidās (varas zaudēšanas dēļ) – bīdīt cauri daļēju tiešo demokrātiju! Tas ir – dosim tautai iespēju ietekmēt Saeimas lēmumus pa tiešo ar elektronisko instrumentu palīdzību. Papriekšu šo tiešo e-demokrātiju mēs izmēģināsim savā partijas iekšpusē. Otra lieta, mums nerūp pati vara, bet gan LV varas sistēmas “saremontēšana”, jēgpilnas diskusijas bez izlikšanās un slēpšanās, ticības valstij atjaunošana. Šī neuzticība paralizē valsti visās jomās, un grauj pēc būtības (pilsoņi laižas, ilgtermiņā neviens nedomā, kampj kamēr vēl var, utt)…

  Ar klasiskām metodēm saremontēt, jo pēc defaulta politiķiem sen jau vairs netic – tikai izvēlas mazāko zināmo ļaunumu, a viņi ir vienīgie kuriem ir tiesības kautko mainīt. PēdējāPartija piedāvā pilnīgi jaunu konceptu kā situāciju ar uzticību mainītu, piekāš tie mākslīgie politiķu dalījumi – parastajā tautā nevienam nerūp, esi Latvietis vai Krievs, galvenais ka sakarīgs un nekaitīgs!

  Vēl līdz galam nav izspriests realizācijas scenārijs PP iekšpusē , mana versija ko piedāvāšu partijai ir atrodama http://www.uwix.lv/virtualiesaeimasdeputati

  Atbildēt
 25. Uwix

  Esmu šīs komentētās partijas biedrs. Līdz šim no politikas atturējos jo nevienam nav ideju – ir tikai personālijas. Pēdējai partijai ir papriekšu ideoloģija un tikai tad personālijas.

  Sheit būs kvalitatīvi cita pieeja politikai! Mēs taisamies darīt to ko ne viena esošā partija nekad nevēlēsies darīt un no kā baidās (varas zaudēšanas dēļ) – bīdīt cauri daļēju tiešo demokrātiju! Tas ir – dosim tautai iespēju ietekmēt Saeimas lēmumus pa tiešo ar elektronisko instrumentu palīdzību. Papriekšu šo tiešo e-demokrātiju mēs izmēģināsim savā partijas iekšpusē. Otra lieta, mums nerūp pati vara, bet gan LV varas sistēmas “saremontēšana”, jēgpilnas diskusijas bez izlikšanās un slēpšanās, ticības valstij atjaunošana. Šī neuzticība paralizē valsti visās jomās, un grauj pēc būtības (pilsoņi laižas, ilgtermiņā neviens nedomā, kampj kamēr vēl var, utt)…

  Ar klasiskām metodēm saremontēt, jo pēc defaulta politiķiem sen jau vairs netic – tikai izvēlas mazāko zināmo ļaunumu, a viņi ir vienīgie kuriem ir tiesības kautko mainīt. PēdējāPartija piedāvā pilnīgi jaunu konceptu kā situāciju ar uzticību mainītu, piekāš tie mākslīgie politiķu dalījumi – parastajā tautā nevienam nerūp, esi Latvietis vai Krievs, galvenais ka sakarīgs un nekaitīgs!

  Vēl līdz galam nav izspriests realizācijas scenārijs PP iekšpusē , mana versija ko piedāvāšu partijai ir atrodama uzklikšķinot uz komentāra mājaslapas adresi

  Atbildēt
 26. Vaards

  > dosim tautai iespēju ietekmēt Saeimas lēmumus pa tiešo ar elektronisko instrumentu palīdzību

  Tādejādi valdības pieņemtais lēmums būs tikpat gudrs kā Delfi vidējais komentārs. It īpaši veiksmīga būs balsošana par tādiem lēmumiem kā metro Rīgā, HES Daugavpilī, Hersonas kanāls, Baltic Pulp Factory, Zīriņu populācijas sargāšana ostas teritorijas viducī. Kā būs ar krievi vs latvieši u.c. fanīgiem pasākumiem, bail pat iedomāties.

  Atbildēt
 27. Stefuks

  Nu šī ir pērle….

  Sheit būs kvalitatīvi cita pieeja politikai! Mēs taisamies darīt to ko ne viena esošā partija nekad nevēlēsies darīt un no kā baidās (varas zaudēšanas dēļ) – bīdīt cauri daļēju tiešo demokrātiju! Tas ir – dosim tautai iespēju ietekmēt Saeimas lēmumus pa tiešo ar elektronisko instrumentu palīdzību.

  Ņemot vērā, ka vidējam statistiskajan LV iedzīvotājam (sevi starp citu arī pie tiem pieskaitu) piemīt samērā šaurpierīga domāšana un viegla ietekmējamība (par ko liecina Šlesera pārliecinošā tikšana Rīgas domē, Lembergs kā populārākais ministru prezidenta kandidāts, pensionāri, kas atkal un atkal balso par TP, kaut arī tieši TP savā laikā izbīdīja cauri pensiju noņemšanu strādājošiem pensionāriem utt.), tad sargi Dievs mūs no šādas “tiešās demokrātijas”

  Atbildēt
 28. Uwix

  Jūs visu laiku deklarējat – Latvietis=stulbenis . Tas ka pie varas ir visnekaunīgākie nenozīmē, ka visa tauta ir tāda. Jūs dzīvojat savos Latvietis VS Krievs steriotipos , aļa no skolas laikiem “ejam sist krievus/latviešus”. Politiķiem tas patīk – var viegli zombēt uz nacionālajām jūtām, nekas cits nav svarīgs. Tai stāstā ir aktivitātes MINIMĀLAIS limits – vismaz 40K ļaužu balsīm jābūt, lai balsojums tiktu ņemts vērā, tobiš TP un esošās partijas nespēs tik daudz ietekmēt. Labi, to var izdarīt pāris reizes un tas viņiem (kampaņas) maksās bargu naudu, kura kādreiz tiem izbeigsies.

  Pašlaik tauta nevar neko lemt, bet tikai maksāt par salemto – pat ja tas nav viņas interesēs.
  Šāda piedalīšanās prasa atbildību, un šīs mehānisms neparedz “delfisko anonimitāti” ar izrietošo marazmātismu – katrs atbild ar savu īsto identitāti. Jebkurš var kļūdīties. Iespējamība ka kļūdīsies 51 deputāts (koalīcija) ir krietni lielāka nekā ka kļūdīsies 1 000 000 iedzīvotāji (ignorējot/balsojot/argumentējot). Iedzīvotājam motivācija balsot pareizi ir kudiš lielāka kā deputātam – deputāts pazaudē tikai pēc 4 gadi siltu vietiņu, savukārt mums par to visu jāmaksā. Mums atbildība ir reāla viņiem – politiska (? a kā viņa izpaužas?)

  Neticība visiem citiem (seviški pie varas) mums ir iededzināta līdz kaulam, bet Latvijas valsti atjaunoja ticībā (barikādēs viens otru nepazina, bet kopā lietu darīja) – un to vajag atjaunot, un šis ir tas ceļš kādā mēs piedāvājam iet.

  Atbildēt
 29. Vaards

  > Jūs visu laiku deklarējat – Latvietis=stulbenis . Tas ka pie varas ir visnekaunīgākie nenozīmē, ka

  Mēs taču tā nedeklamējam, visu tautu noniecināt pēc vidējā mēra būtu nelāgi darīts. Bet izlasot Tavu komentāru, liekot roku uz sirds varu teikt – tu esi vien no tiem deklamējamiem.

  Speciāli Tev izdomāju bērnudārza lī’meņa piemēru:

  Iedomājies situāciju – valstī nav naudas, gandrīz visi aizbrauc. Paliek pāri pensionāri. Saiema balso [par to vai samazināt pensijas (nav kas maksā sociālajā fondā naudu). Tavā sistēmā visi pensionāri noblasos PRET. Pensijas nesamazinās, pēc gada tās vairs neviens neizmaksās.

  Atbildēt
 30. Uwix

  Labi, paņemam šo pašu “populisma” pensiju jautājumu. Izrunājam individuāli .. ar argumentiem.

  Jautājums (Q)
  Q1: vai priekš pensionāriem naudas TIEŠĀM nepietiek?
  Q2: vai naudu esošiem pensionāriem drīkst samazināt (vai viņi jau to nav iepriekš sakrājuši)?
  Q3: vai var partija/pensionāri pateikt valdībai/parlamenta – a davaikata mūsu pensiju naudu nolieciet atsevišķā kastītē un vairs ar savām smirdīgajām ķepām negrābiet Parexu un visādu citu sūdu glābšanai. Šis ir speciālais budžets TIKAI PENSIJĀM uz mūžiem un tikai ar tautas referendumu var mainīt tā statusu vai izmantošanas mērķus. {tu esi par/pret?}
  Q4: varbūt samazināju drīkst attiecināt TIKAI uz topošajiem pensionāriem (tiesiskās paļāvības princips)?
  Q5: varbūt tauta balsošanā NOROK karošanas izdevumus, 2GLs tiltus un visādus MEGAPROJEKTUS , jo pensionāram nav KO EEST! . “Ak nav maizes? Ēdiet kūkas!” neies cauri 🙂

  Ja pensionāram parādīs un izskaidros objektīvus ciparus un redzējumu kā jēgpilni “savilkt galus”, tad viņi īslaicīgi varētu parakstīties uz “aizdošanu” labākas nākotnes vārdā ar GARANTIJU ka “aizņemtais ar procentiem” tiks ARĪ PĒC NĀVES atdots dzīvajam laulātajam vai mantiniekiem!

  Vai tagad joprojām Uwix=?= stulbenis … ?

  Atbildēt
 31. e-remit

  tobiš TP un esošās partijas nespēs tik daudz ietekmēt.

  Lai šāda partija pierādītu save, vajadzēja sākt iesaistīties politikā pāris gadus atpakaļ – analizēt pieņemamos likumus, komentēt politiķu izgājienus, izstrādāt un parādīt savu redzējumu.
  Šobrīd tas daudz neatšķiras no Zīgerista banāniem un Jēkabsona “LPP vadīšanu”. Šādā īsā laikā kandidātu sarakstu viegli piedzīt ar “vajadzīgajiem” cilvēkiem.

  Atbildēt
 32. Uwix

  Vēl viens risinājuma variants ar “pensijām”, ja TIEŠĀM NAUDAS NEPIETIEK…

  {variācijas}
  A) devalvējam latu – uzrenderējam vairāk latiņus ka cipars paliek vecais {jēgas nekādas – “īslaicīgi siltums ziemā piečurājot bikses”}
  B) nosacīts barteris/kartiņu sistēma – mēs jums dodam 60% MAZĀK NAUDAS (līdz kamēr sāk nepietrūkt), PRETĪ DODOT limitētu-pietiekamu servisu/mantu
  *) Elektrība 200KWh free
  *) Siltuma rēķins [ar nosacījumu ka dzīves vietu nosiltina] – 30 m2 brīvi.
  *) Etalons ar 100 braucieniem mēnesī pilsētas transportā + 400km starppilsētu transportos (pilsētniekiem) VAI 20 braucieni mēnesī pilsētas transportā + 1000 km starppilsētu transportos (lauciniekiem)
  *) Pārtikas paciņas – 4 varianti (daudz masas – pārsvarā putras | vidējas masas ar dārzeņiem+ zaļumiem | mazās masas ar gaļu | slimnīcas ēdiens – mazu porciju veselīgs uzturs)
  *) 15x apmeklējums pie ģimenes daktera + 3 analīzes + 1 izmeklējums mēnesī. 20 bezmaksas slimnīcdienas gadā, pārējās ar 70% atlaidi, 4 gadu laikā operācija līdz 10000Ls (ja izmanto atņem no izmaksājamās pensiju naudiņas 10%, tipa nomaksa).

  Pēc 3-5 gadi nauda būs atkal “sliedēs” un šī sistēma tiek savesta kārtībā, jo visi redz ka PENSIJAS NETIEK ČAKARĒTAS…

  Atbildēt
 33. Uwix

  (to e-remit) Es negāju partijās, jo tur tādus kā es NEVAG. Bet tas nenozīmē ka es klusēju ..

  LAIKĀ kad visi pie parlamenta brēca NOST AR KALVĪTI , es stāvēju ar plakātiņu Neatkarīgu auditu budžetam, tas ir prasīju LAI JAU TAD (kad visi sūdi ar pensijām/megaprojetiem sākās) tiktu izanalizētas sekas. MANI TAD nesaprata, bet jau pēc 2 gadi (2009) mēs glābām valsti…

  01.12.2009 stāvēju kā idiots un prasīju fiziski deputātiem pirms šie aizņēmās no SVF naudu – vai notirgos valsts īpašumus lai atdodotu parādus:
  Deputāti! Neizlaupiet valsti otro reizi! Esiet tālredzīgāki! . Es ceru ka esmu MUĻĶIS un manas bažas ir nepamatotas. Pagaidām man pārliecības par JL+SC+LPP+TP deputātu atbilžu patiesumu nav.

  Atbildēt
 34. e-remit

  Uwix, tu viens pats sevi sauc par stulbeni un muļķi, vai tā ir partijas politika? 😉

  Bet, ja nopietni, kā tu pašlaik vari būt drošs, ka tādus, kā tevi vnk. neizmanto, un “pareizie cilvēki”, iekļuvuši Saeimā vnk. nebloķējas ar TP? Vai, piemēram, TP pozitīvists grēkus jau nožēloja?

  Atbildēt
 35. Dreef

  Jūs tur baigi gari esat sakomentējuši un šajā karstumā galīgi negribās visu lasīt ;-). Vienīgais ko gribēju pateikt, ka pazīstu dažus politiķus personīgi un viņi ne velti ir tik augstu tikuši – tātad visi ir reāli gudrāki un zinošāki par mani. Piemēram, vienam ir doktora grāds jurisprudencēs un šobrīd viņš vairs īsti nav politikā, jo bija nu jau pačibējušajā partijā Latvijas ceļš. Toties viņš nekur nav pazudis un veiksmīgi braukā pa pasauli un darbojas biznesā ar pozitīvu skatu uz dzīvi. Otrs politiķis ir ļoti aktīvs zaļais, kas bija mans kursa biedrs un ļoti labs čoms. Viņš studentu gados rakstīja pa naudu referātus/bakalaura darbus utt. par dažādām tēmām. Tur jābūt smadzenei, lai ko tādu izdarītu. Jau studentu gados viņš aktīvi pa zaļajiem ņēmās – kaut ko jūrā brauca un ķēdējās (vai dēļ naftas pumpēšanas vai vēl kaut kā, bet konkrēti vairs neatceros), tad viņš bija tas aktīvists, kas noorganizēja to zaļo akciju ar ķēdēšanos Kronvalda parkā, lai neizcērt vecos kokus un nebūvē tur autotstāvvietu. Jā, neko nepanāca un kaut kādus kokus tāpat nonesa un autostāvvieta tur tagad jau ir sen uzbūvēta. Toties tiem džekiem ir smadzene un viņi kaut ko dara. Ne par velti viņi ir tur kur viņi ir. Arī Jauno Laiku apbrīnoju par viņu spējām krīzes laikā sakārtot ļoti daudzas lietas, kas gadu desmitiem bija atstātas, lai biezie varētu pelnīt (caurumi), kas sašķēla ļoti būtiski sabiedrību un neveidojās vidusslānis, bet izveidojās ļoti strauji ļoti bagātie (kas nemaksāja par savu iegūto bagātību nodokļos – kaut vai peļņas nodokli) un ļoti trūcīgie, kas dzīvoja uz kredītiem un nespēja atmaksāt pat savu dzīvokļa rēķinu. Es neesmu JL aizstāvis un neesmu par viņiem balsojis, bet cepuri nost, ka šādi varēja pa gadu vai diviem sakārtot sistēmu kaut nedaudz, pie tam esot mazākumā.

  Atbildēt
 36. Dreef

  Starp citu neatbalstu vēlēt visādus bļāvējus. No darbiem jāskatās ko katrs izdarījis, nevis kurš skaļāk bļaus un vairāk solīs ;-). Šādi tikai tiek sašķelts vidējais latviešu vēlētājs un tādas partijas kā saskaņas centrs, kas praktiski neko nav izdarījis (dažās vietās es viņu priekšā noņemu cepuri, jo stulbībās viņi neliek vismaz sprunguli riteņos iekšā ;-)), mierīgi tiks vairākumā Saeimā.

  Atbildēt
 37. Uwix

  (to e-remit) – es sevi nedēvēju par stulbeni un muļķi, es vienkārši gribu lai manas izteiktās bažas par valsts iztirgošanu izrādītos nepatiesas (Lembergs un avīžnieki šo jautājumu pacēla tikai šonedēļ) . Viedokli par manu “stulbuma” pakāpi es Tev prasīju, dodot gan vielas secināšanai.

  Par partijas “pareizajiem” cilvēkiem – jā ir PR cilvēki, kuri labi ir izdarījuši algotu darbu – uztaisījuši veiksmīgu pozitīvisma kampaņu. Es nezinu vai viņiem tas ir jānožēlo – manā skatā tas ir aptuveni tā : “jūs tirgojat mašīnas, tātad esat ļauns, jo cilvēkus ar šīm mašīnām sabrauc”.

  TP “trojas zirgu” šai stāstā grūti iedomāties – drīzāk varētu būt “Pilsoniskās savienības/ Vienotības” trojas zirgs. Ir viena nianse, kas pa lielam šādu versiju grauj – nevienam nav izdevīga šāda partija (esmu personīgi ar viņiem to runājis), jo pēc būtības viņi grib saglabāt 100% kontroli pār lemšanu, viņiem nezināmais X lemšanā ir baiļu faktors. Šitāda partija ir “ne-koalicionējama”.

  Grūti iedomāties kādu “nopietno” partiju biedrojamies ar šādu “brīvdomātāju” kolektīvu.

  Atbildēt
 38. Uwix

  Piebilde : Lai šāda partija pierādītu save, vajadzēja sākt iesaistīties politikā pāris gadus atpakaļ – analizēt pieņemamos likumus, komentēt politiķu izgājienus, izstrādāt un parādīt savu redzējumu.

  Savu redzējumu uzrakstīju pirms pusotra gada, bet diemžēl nevienai ESOŠAJAI partijai tās nelikās interesantas, varbūt ne pārāk aktīvi uzmācos ar viņām. Vari spriests pats par manu vīziju (kuru taisos lobēt/diskutēt caur Pēdējo Partiju):

  Politiskās pārvaldes reforma (Daļējās tiešās demokrātijas ieviešana valsts un pašvaldību līmenī, politiskās atbildības definēšana, ierobežojumi)

  Finanšu un banku politikas maiņa
  Attīstības banka (no kurienes nauda); Banku politikas maiņa; Progresīvas nodokļu sistēmas ieviešana; Publiska budžeta izlietojuma kontrole/lemšana; iedzīvotāju bankrots un spekulāciju/burbuļu apkarošanas mehānisms

  Valsts iekšējo resursu / iespēju attīstība
  Vides degradēšanas novēršana; kvalitātes prasības valsts infrastruktūras pasūtījumos; jaunas ceļu seguma tehnoloģijas; visas Latvijas transporta tīkla modernizācija bāzējoties uz stabiem uzkārta monosliežu elektriskā dzelzceļa, pusautomātiski operējams

  Ekonomikas atveseļošana bāzējoties uz Energo-neatkarības stiprināšanu
  Pāreja uz bez-Naftas ekonomiku (2 milijardu atstāšana Latvijā), kā dzinēju valsts ekonomikas strukturālai reformai. Bāze – 12 koksnes 20-40MWel TEC, kuri balansē pārējās atjaunojamās enerģētikas devumus

  Nacionālās drošības uzlabojumi
  stratēģisko resursu ekonomiskā aizradzība; pierādījumu vākšana – ātrāka tiesvedība; soda sistēmas reforma – lētāka, nedegradējoša, krietni samazināti nīkšanas termiņi (ne recedīvistiem)

  Izglītība un Zinātne
  izglītības pieejamība (mūžizglītība); skolu politika (laukos);uzdevumi zinātnei (prioritātes); izglītības kvalitāte (noveco); bērnudārzu politika; publiskā sektora IT; mācību prakses; lētāka+ērtāka pārskološanās; valsts izpirkti freeware mācību materiāli

  Atbildēt
 39. e-remit

  Uwix, ja tev patīk šādi salīdzinājumi, tad jau par prezidentu mēs mierīgi varētu ievēlēt profesionālu slepkavu – cilvēks vienkārši labi darīja savu darbu. Rolšteins vēlētājiem karināja makaronus, ka pozitīvisma kampaņai nav sakara ar TP, kā arī tiesa pirmajā instancē jau atzina, ka tas bija likuma pārkāpums (par ko TP izvairās sodu maksāt). Kādā sakarā lai es viņam ticētu tagad, ja viņā nav ne kripatas nožēlas, bet intervijās viņš stāsta, ka vienkārši “labi padarījuši savu darbu”?
  Es šajā partijā redzu PLL, ne Vienotības cilvēkus, kā arī šeit norādīja “nopietni”

  Knoka sieva ir partnere ar Stendzenieku firmā meteorīta firmā Deep White

  Atbildēt
 40. Uwix

  (to e-remit). Hmmm, škiet ka e-demokrātijā to nevarētu izdarīt (diez Zatlers šim jēdzienam atbilst? Viņam tak kā ķirurgam šad tad arī “missējas”, bet naudu viņš par to saņem 🙂 )…

  Zini, par Rolšteinu es nevaru atbildēt. Mums partijas programmā rakstīts:
  1.8. Mums nav priekšvēlēšanu budžeta. Mums nav partijas biroja. Mums nav partijas disciplīnas un PR konsultantu. Katrs atbild par sevi.

  Domāju, ka ir vērts prasīt Rolšteinam. Došu signālu caur twitteri partijas vadībai.

  Hmmm.. saki vai Tev nešķiet ka tas savā ziņā NAV ABSURDS ka caurumainus likumus par politikas spēli raksta paši PIE TEIKŠANAS esošie politiķi. Vēlētājs neko nevar pat gribēdams ietekmēt. Gan partiju finansēšanās, gan ierobežojumi, gan spēles noteikumi – mirkļa izdevīguma vārdā.. TOTĀLS INTEREŠU KONFLIKTS! Daļējā tiešajā demokrātijā tas nekādi neietu cauri…

  Atbildēt
 41. e-remit

  Uwix, kā jau teicu, šādām partijām jāstartē pāris gadus pirms vēlēšanām – tad arī būtu laika izstrādāt un izbīdīt cauri referendumam savu vēlēšanu likumu. Tad arī normālu atbalstu vēlēšanās varētu dabūt.

  Atbildēt
 42. normunds

  ūs visu laiku deklarējat – Latvietis=stulbenis . Tas ka pie varas ir visnekaunīgākie nenozīmē, ka visa tauta ir tāda. Jūs dzīvojat savos Latvietis VS Krievs steriotipos , aļa no skolas laikiem “ejam sist krievus/latviešus”.

  šis ir interesanti.

  par krievi vs latvieši neviens pirms tevis te nerunāja. Vai tu te esi ienācis lai PR frāzītes pamētātu?

  p.s tas ka pie varas ir prasti kabatas piesitēji ļoti daudz ko liecina. Par vēlētājiem. Nepiekrītu teicienam, ka zivs pūst no galvas, es domāju, ka pie mums zivis pūst no otra gala.

  p.p.s šī marginālā partija manuprāt ir domāta tvaika nolaišanai. šeit ir gana cilvēciņu, kas principiāli nevēlas balsot par varas partijām tajā pat laikā saprotot, ka viņu balss par Māras zemi būs reāli nomesta zemē. tādiem arī jaunā muļķu partija ir domāta – ieliks tajā dažas pazīstamas sejas, radio un tv pakliegs par korupciju un kas zin, varbūt kāds pusprocents par viņiem nobalsos.

  Atbildēt
 43. Vaards

  Uwix, vai var painteresēties, a ko tu dari reālajā dzīvē? Prasu, jo nepamet sajūta par augtāklasāmo secinājumu mērenu naivumu. Nevis pilnīgu naivumu, bet mērenu.

  Atbildēt
 44. Uwix

  (to Normunds) tas Latvietis vs Krievs ir atbilde ar biedēšanu par Saskaņas Centru
  Jy: 2010.07.08 @ 13:31:24

  Nemāžojies. Nekur šīs sīkpartijas netiks. Vienīgais, kas notiks, ja tu par to nobalsosi ir Saskaņas Centram būs lielāks pārsvars. Jo vairāk balsu tiek izmestas par sīkajām partijām (nevis nodotas tām dažām, kas tiks Saeimā) jo vairāk balsu “iegūst” Saskaņa.

  Ir viena problēma – tautai pirms 2 gadi šādas lietas galīgi neinteresē.. tikai uz vēlēšanām viņa vispār sāk ausīties un klausīties. Tādēļ arī šī lieta tagad tiek prezentēta. Nav svarīgi, vaišais vēlēšanās tiks “akceptēta”, bet svarīgi pateikt, ka ir cita iespēja. Tas ka šo vēlēšanu rezultāts atkal tautai nepatiks, rada šanci ka pēc gada-pusotra notiks ārkārtas vēlēšanas, kurās daļējās tiešās demokrātiskās idejas varētu arī tikt atzītas par derīgām. Tam ir jānobriest, jo šitā štelle paredz līdzatbildību, gan klusējot, gan neklusējot.

  (to Vaards) Esmu datoriķis ar 25 gadu stāžu, tagad strādāju ziņu aģentūrā LETA par IT sistēmu arhitektu, iepriekš strādāju Aizkraukles Bankā par IT drošības speciālistu, pirms tam Softex par galveno sistēmanalītiķi, pirms tam a/s Dati (tagad Exigen) par mācībspēku un sistēmanalītiķi/projektētāju, pirms tam valsts policijā Narkotiku apkarošanas birojā.

  Vai varu lūgt precizēt – “mērens naivums” saistīts ar manu ticību cilvēkiem un viņu spējām adekvāti lemt, jebšu kā citādi.. (izskaidro lūdzu).

  Atbildēt
 45. Vaards

  Mērens naivums nav gluži ticība cilvēkiem. Es, piemēram, nevaru sev iekšēji 100% apzvērēt, ka Šķēle ir ” sliktais”, jo pats viņam klāt stāvējis neesmu. Turklāt manā prātā paliek neatbildēts jautājums – kāds labāks risinājums ir iespējams tiem pārtikas uzņēmumiem, kurus Šķēle ir prihvatizējis? Vai godīgas plēšanās rezultātā un sagaidot prihavtizēto uzņēmumu izvazāšanu pa gabaliem būtu labāks risinājums?

  Tas ir pirmais interneta komentētāja naivuma raksturotājs – uztvert populistiski pasniegto negatīvo informāciju par absolūto melnumu. Patiesībā visi jautājumi ir mērāmi nevis gaišuma gradācijās, bet ar lielo nezināmā pakāpi.

  Otrs naivuma faktors ir tāds, ka sabiedrības piramīdveida uzabūvi jau zīmēja cilvēki pirms Pitagora, pitagora laikā un tamlīdzīgi. Tas ir, 90% ļaužu interesē tikai materiālā laicīgā dzīve, uzdzīve, izpirecas un vīns.

  10% ir tie, kurus interesē garīgas vērtības, esība, dzīves jēga un to visu viņi vērtē augstāk par materiālo pasauli un izpriecām.

  1% ir patiesi garīgie līderi, kas aiz sevis velk tos 10%.

  Šī proporcija ir mūžīga, to nemaina ne izglītība, ne tehnoloģijas, ne pasaules kari.

  Tādejādi, tu vēlies radīt sistēmu, kas domāta tiem 11%, bet reizē atdot visam baram lietošanai. Tie 11% pazudīs nebūtībā un nekāds labums netiks gūts.

  Vispār jau pastāv pamatotas aizdomas, ka visi tie, kas nemīl esošo valdību, saskata zagļus, tie visi ir tajā 90% slānī ierindojami.

  Atbildēt
 46. djhurio

  Ha, laba diskusija Jums te sanākusi. Tiešām ar interesi izlasīju. Man pagaidām PP izskatās interesants variants. Patīk tie saukļi ar revolucionārisma pieskaņu 😉

  Atbildēt
 47. Uwix

  ( to Vaards: 2010.07.19 @ 17:30:51 )

  Skaidrs – Tevī dzīvs steriotips par 90 / 10 (9+1 ) , kuri vada procesu valstī. OK, tad jautājums kur ir šie 200 000 ļaužu (10%) un kā viņi patlaban varētu piedalīties lemšanas procesos ? Caur partijām, sabiedriskām organizācijām ? Tur patlaban pie lemšanas ir tikai vadoņu mīluļi.

  1% no Latvijas sanāk vismaz 2 000 cilvēku. Līdz šim es redzu parlamentā tikai 20 “lēmējus” un 80 marionetes tiem apkārt. Es tiešām esmu gājis klāt deputātiem (ne 20 lēmējiem) par tikko lemtu jautājumu un prasījis viņu argumentāciju – tukšums un pāradresācija uz vadoņiem.

  Pat ja Tu tici šai piramīdai, tad pasaki kādēļ pat tā te nestrādā.. un ko Tu piedāvā kā alternatīvu lai 10%+1% pie mums strādātu?

  Atbildēt
 48. e-remit

  Uvix, par komisijām Saeimā esi dzirdējis? Tad redz – neviens deputāts tīri fiziski nespēj iedziļināties visos likumprojektos, tāpēc partija deleģē kādu savas frakcijas deputātu uz komisiju, kura lemj par šo likumprojektu un viņš arī atskaitās partijai – šo vaig pieņemt vai nē. Tad nu frakcijas vadītājs par šo lēmumu balsošanas laikā arī norāda frakcijai, kā balsot. Loģiski, ka visi partijas biedri argumentāciju nezin, bet, ja tas interesē, par to var aprunāties frakcijas sēdēs.

  Par to, kā panākt, lai politikā iesaistās vairāk cilvēku… Kaut kur PP ideja varbūt ir pareiza, tikai par izpildījumu šaubos.

  Any way, nākamie 4 gadi Latvijā būs smagi un sū*** pilna vaga. Šo 4 gadu iesākumu varēja redzēt tieši pēc vēlēšanām TP deputātu sejās, kas teica “kā mēs jūs, kvaukšķi, piekāsām”.

  Atbildēt
 49. Uwix

  (to e-remit: 2010.07.23) jā komisijas esmu dzirdējis. Protams ka visu “stāstu” deputāts nevar zināt, bet motivāciju kādēļ lemt par/pret balsojumā viņam ir jābūt. Citādu viņu skaitam (100) nav nekādas jēgas. Pietiks ar 20 darboņiem, kas sēdēs komisijās.

  Paldies par atzinību. Par izpildījumu un šaubām – varam izdiskutēt. Domāju, ka spēšu argumentēti šīs šaubas kliedēt. Pats galvenais princips, kas kliedēs šaubas – netiek atstāts viss tikai politiķu pašu varā. Sev tak Tu tici, ne? Ja Tu un Tavi draugi, paziņas, radi spēj operatīvi (nevis post-factum) situāciju valstī ietekmēt, vai no tā neradīsies labāka situācija?

  Visticamāk, ka nevis 4 gadi, bet 1..2 gadi – līdz kamēr notiks ārkārtas Saeimas vēlēšanas (visi atkal būs neapmierināti ar rezultātu). Bet sūdi tautsaimniecībā turpināsies 8-10 gadi (ja netiks galā ar starptautisko parādu, tad i visus 20 gadus).

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *