Google atsakās no IE6 un Operas atbalsta

Vakar kolēģis ieminējās, ka vajadzētu solidarizēties ar pārējiem un sākt likt mīksto uz IE6 lietotājiem. Es jau labprāt, bet kā pirmā lieta būtu jānodrošina tas, lai kaut vai mūsu uzņēmumā nomigrētu visus lietotājus kaut uz IE7. Uz Firefox diemžēl nesanāks, jo intranetā ir daudzas līkas sistēmas, kas daļēji strādā uz normāliem pārlūkiem.

Google ir pievienojusies kampaņai nogalini IE6 un šodien saņēmu epastu no Googles. Laikam izbesīja IE drošības problēmas.

In order to continue to improve our products and deliver more sophisticated features and performance, we are harnessing some of the latest improvements in web browser technology.  This includes faster JavaScript processing and new standards like HTML5.  As a result, over the course of 2010, we will be phasing out support for Microsoft Internet Explorer 6.0 as well as other older browsers that are not supported by their own manufacturers.

We plan to begin phasing out support of these older browsers on the Google Docs suite and the Google Sites editor on March 1, 2010.  After that point, certain functionality within these applications may have higher latency and may not work correctly in these older browsers. Later in 2010, we will start to phase out support for these browsers for Google Mail and Google Calendar.

Google Apps will continue to support Internet Explorer 7.0 and above, Firefox 3.0 and above, Google Chrome 4.0 and above, and Safari 3.0 and above.

Līdzīgu paziņojumu var lasīt arī Googles Enterprise un Docs blogos.

Uzmanību piesaistīja tas, ka kopā ar Internet Explorer 6 aiz borta ir palicis arī dīvainais pārlūks Opera. Tas nozīmē, ka norakti tiek visi kreisie pārlūki. Patiesībā labs solis, jo no izstrādātāja viedokļa katra Operas versija radīja savas dīvainības un trakākais, ka ne vienmēr varēja atrast normālus apkārtceļus kā atrisināt vienu vai citu dīvainību.

52 thoughts on “Google atsakās no IE6 un Operas atbalsta

 1. BigUgga

  Ļoti labi. Kad tiem $)F)_#I_K#F_ nestrādās gmails un youtūbs, tad varbūt arī beidzot apdeitos savus sūdus, citādi visiem mazajiem ar` jāsupportē šie mēsli

  Atbildēt
 2. guntisd

  Pazīstu vairākus t.s. lietotājus,kuri stūrgalvīgi ir iekrampējušies IE6 rokturos. Uz vairākkārtējiem jautājumiem – kāpēc viņi neparko negrib pāriet uz jaunākām versijām vai citu pārlūku, un arī to, ka IE6 izmantošana vairs nav droša, tādu pārliecinošu atbildi tā arī nesaņēmu, vien tikai to – nu es tur pieradis un man tas patīk!

  Un tā arī ir – kāda velna pēc ir jāatbalsta fiziski un morāli novecojuša stehnoloģijas, tikai tāda sūda dēļ? Patiesībā nava ko lieki uztraukties – ja reiz paši labprātīgi negrib pārit uz ko labāku tad neka sneatliek, kā piespiest to darīt! Pareizi vien ir. un attiecībā arī uz Opera – lie;las bēdas nav – kam ir vajadzīgs tāds mēsls, kurš aiz n-to versiju izlaišanas, tā arī nav līdz galam sataisīts.

  Atbildēt
 3. sii

  Skatos, ka te ir negatīva attieksme pret Operu. Nākas spriest, ka attiecīgie cilvēki nekad nav lietojuši Operu vai ari to darījuši talā senatnē, kad FF nebija kā tāds…

  Atbildēt
 4. onka

  Drīz google paziņos, ka atstāj atbalstu tikai Chrome, jo FireFox ir sūds dēļ saviem daudzajiem caurumiem un viņam ir muļķīgs nosaukums. Kaut kā izskatās pēc centieniem palielināt savu tirgus daļu.

  Atbildēt
 5. hellfsh

  Nu tad beidzot ir kāds “lielais” uz ko atsaukties. Sāku jau neatbalstīt IE6 kādu laiku, cik tad var sarežģīt kodu.
  Lieliska ziņa! 🙂 Par Operu vienīgi mazliet žēl, taču to jau gandrīz nelieto.

  Atbildēt
 6. dooh

  @onka
  Pārlūks nav Googles primārais produkts. Primārie produkti, kas ienes peļņu, ir meklēšana, e-pasts, dokumenti un citas web aplikācijas. Chrome tika ielaists tirgū, lai samazinātu šo produktu ražošanas un uzturēšanas izmaksas – tātad šī pārlūka primārais mērķis ir no tirgus izstumt sliktākos pārlūkus. Nevis vienkārši pakampt pēc iespējas lielāku pīrāgu, bet gan pakampt ļoti noteiktu pīrāga daļu. Un jo lielāka tirgus daļa tiks sasniegta, jo agresīvāka būs taktika. Pašlaik tā ir 5% un ir kritis IE6. Pie 15-20% tirgus daļas Chromei, paredzu ka kritīs arī IE7.

  Atbildēt
 7. andris

  Opera lietosanas zinaa ir ieveerojami eertaaka par FireFox.
  Ar FireFox protams arii var kaut cik normaali straadaat, bet liidzko kaadaa lapaa rodas kaut kaads gluks un nepiecieshams atgriesties uz ieprieksheejo lapu (Backspace), atskiriibaa no Operas, Firefox nevis paraada to lapu kaada taa bija, bet paarlaadee no servera, taadejaadi tas notiek ieveerojami leenaak un FF paseej formaas ievadiito informaaciju… tad, no jauna rakstot komentaaru, varam tik besiities ka uz dotaa kompja nebija uzinstalleeta/netika lietota Opera.

  Atbildēt
 8. BOD

  Es sūda Gūgles dēļ no Operas netaisos atteikties. Tāpat tās viņu figņas neizmantoju. Vienīgais, kas ar Operu neizdodas, ir ielogoties YouTube. Tikai tāpēc ir uzlikts tas kroplais Hroms, kurš YouTube ver 3x ilgāk nekā Opera, ja darbojas torenti. Īsti neatceros, vai mājās stāv IE6, vai IE8 – netiek lietots. Pārisntalējot kompi gribēju vispār izmest ārā, bet nebiju drošs, vai neradīsies papildus problēmas.

  Atbildēt
 9. BOD

  P.S. Pilnigi piekrītu Andrim. Reāli besī, ka jāņemās ar browseri bez ”mouse gestures”. Daudzas funkcijas FF vienkārši neatrodu. Keš arī stulbi darbojas FF. Un kā to iztīrīt arī netradu.

  Atbildēt
 10. dooh

  @andris
  “FF paseej formaas ievadiito informaaciju”
  Tā nu gan nav taisnība. Parasti. Formas info tiek pazaudēta, ja html tiek lādēts ar visādiem ajax brīnumiem, bet normālai lapai – nekādu problēmu, viss ir saglabājies.

  @BOD
  “viņu figņas neizmantoju” ir pretrunā ar “ielogoties YouTube” 🙂
  Youtube ir Googles produkts, have fun 🙂

  Atbildēt
 11. onka

  Man ar operu nav bijušas nekādas problēmas, ātra, ērta (mouse gestures, bookmark pārskatāmība). Youtube arī logojās viss kā vajag.
  Vienīgais, valsts iestāžu IE bāzētās lapas dažreiz nesanāk palaist, bet to laikam īsti pie mīnusiem nevar skaitīt.
  Savukārt FF bieži vien ēd mistiski daudz operatīvo un pēc ērtības ir tas pats IE. Pie tam, kļuvis tagad populārs tiek nepārtraukti pakļauts lielam vīrusu riskam.

  Atbildēt
 12. Ģirts

  Cik atceros, Google nekad oficiāli nav atbalstījuši Operu. GMail vienu brīdi pat īsti nestrādāja, bet ar laiku salaboja.
  Nesen nācās pievienot jaunu GMail e-pasta kontu Operas e-pasta klientam un parādījās gļuks ar e-pastu dublikātiem. Agrāk jau biju saskāries ar šo problēmu, bet biju piemirsis risinājumu, tāpēc mazliet parakājos meklētājā – http://weblog.timaltman.com/archive/2008/02/24/gmails-buggy-imap-implementation. Diezgan liekulīgi rakstīt par standartu atbalstu…

  #6: Es līdzīgus vārdus varētu teikt par FF. Ja netiek veltīta vismaz stunda konfigurēšanai un nepieciešamo spraudņu uzstādīšanai, FF ir nelietojams. Acīmredzot tas saistīts ar pārlūka izmantošanas īpatnībām – neesmu WEB izstrādātājs, bet pārlūku lietoju aktīvi.

  “Mainstream” pārlūkus lietoju tikai nepieciešamības gadījumā, kad izstrādātāji rīkojas apmēram šādi “taisam priekš FF, izmantojot proprietary fīčas, pielabosim priekš IE un aizies” vai arī “skaties, kāda forša fīča, tas nekas, ka nav standartā”.

  Atbildēt
 13. operdziedonis

  Varētu lūdzu sīkāk par to “dīvaino Operu”? Ļoti interesē, kas ir tās dīvainības un kādus lielus mīnusus var minēt (vienīgo ko zinu, ar laiku sāk frīzot, ja nepārinstalē vai neiznāk kāda jauna versija). Lietoju kādu laiku firefoxi, bet pārgāju atpakaļ uz Operu, dēļ vairākiem maziem, bet patīkamiem sīkumiem.

  Atbildēt
 14. BOD

  Man nekas nefrīzo. Vienīgi darbā izmantoju 9.64, jo 10 laikam īsti ar tīkla iestatījumiem/proxy serveri nesaprotas, mēdz kārties un proci slogot. Ir lapas, kuras citādāk redzamas Operā, bet tā kā bieži nezinu, kā viņām būtu jāizskatās, tad nepamanu 🙂 Iepriekšējā Myspace versija neatskaņoja audio ar Operu. Kautkā tā …

  Atbildēt
 15. ZZZ

  Chrome arī ir mouse gestures, utt., ja kas. FF tie “ātrie stili” jeb personas ir līdzīgi chrome stiliem. Var just, ka viņi aktīvi viens no otra kopē fičas.

  FF nokonfigurēt parasti prasa <10min – visvairāk laiks tiek tērēts restartiem starp papildinājumu instalēšanu. Adblock vajag ieimportēt saglabātos parametrus, lai vietējie tvnet tipa nepiedrazo ekrānu, utt.

  Atbildēt
 16. Sybase

  Atšķirībā no visiem jūsu slavētajiem drazbrowseriem — IE vienmēr strādā.

  P.S. Cisco tādā gadījumā arī ir LOXI , dažreiz nesaprotamu apstākļu pēc vajag ieskatīties kāda dzelža websejā, vienīgais ceļš IE. Ar pārējiem ir jāiet uz podu

  Piemēram Cisco call manager

  SNOW

  Atbildēt
 17. ulzha

  Arī veros podā lielām acīm: kādas ir tās Operas dīvainības, kas te tiek piesauktas? Piemērus studijā! kur Op izceltos ar dīvainībām. Citādi jādomā, ka rakstītājs vienkārši pats pieradis pie IE stila hakeru paņēmieniem un saukļiem un vispār nav kompetents “nedīvainā”, standartiem pietuvinātā izstrādē. 😉

  Atbildēt
 18. Reinholds

  #27. Tici man operai ir DAUDZ dīvainības reiz vienā IT forumā(nesuksim vārdā), biju uzskaitījis pāri par 30, toreiz visi metās atspēkot, bet nekas jēdzīgs nesanāca.

  Atbildēt
 19. Krotow

  Bagāts (Google) dara kā grib… Lai gan kā IT pārstāvim šis liekas diezgan jēdzīgs veids, kā atbrīvot no IE6 tos WWW lietotājus, kuri citādi paši uz mūsdienīgiem pārlūkiem paši nepāries.

  Atbildēt
 20. ulzha

  #28: suc vārdā! 😀 Negribas runāt argumentētu runu? Tas būtu neatbilstoši taviem principiem?

  Šitais tavuprāt nav tiesa? http://www.maximumpc.com/article/features/browser_brouhaha_your_maximum_guide_browsers_today_and_tomorrow?page=0%2C3

  Atbildēt
 21. CooLynX Raksta autors

  Nav jau ko strīdēties. Tas jau ir daudzus gadus atpakaļ pierādīts fakts. Googles gājiens to arī apstiprina.

  Runājot par Acid testiem. Tos var iespraust ļoti dziļi vienā vietā, jo tas nav tas, kas reāli dzīvē tiek izmantots. Opera ir slavena ar dažādām jaunām fīčām, kuras varbūt kaut kad kādā no standartiem vajadzēs atbalstīt, bet tās nav pamatlietas, kuras ir svarīgas šodien un tagad.
  Viņi jau pirms pieciem gadiem vislabāk atbalstīja Acid2 testu. Nu un?
  http://pods.lv/2005/05/09/acid2/

  Ir tāda lieta kā statistika.
  http://ranking.lv/en/rankings/web-browsers-groups.html

  Firefox izstrādātājiem bija pareizāka pieeja – stratēģiski nolēma, ka būtiskāk ir izveidot korektu esošo standartu atbalstu un tikai pēc tam skriet un mērīties ar dīvaniem pārlūkiem. Te ir arī rezultāts – Firefox līkne iet uz augšu, bet Opera turpina pierādīt savu pārākumu, bet no tā jau nekas nemainās.

  Samierinies. 🙂

  Atbildēt
 22. CooLynX Raksta autors

  Starp citu, Krievijā Opera bija līderis alternatīvajos pārlūkos, bet šobrīd notiek interesantas pārmaiņas un arī tur Firefox ir izsities.
  http://www.rankingru.com/en/rankings/web-browsers-groups.html

  Atbildēt
 23. Stendec

  Jeziņ.. Nu kāda šķirba ra ko lapu skat\as… galvenais lai adresi ir kur ierakstīt un lapu nkorkti ataino!! Tas ka jābano old ones tas 100% pareizi… Un tas ko google pateikusi ka supports būs rindai populārāko un labāko browser. Man repos piedāv;a vismaz 5 pārlūkus pa5 kuriem neesmu dzirdējis… Ko tagad viņiem baļaurēt…? Pie kams ja nesuportēts browser būs uptodate tad viņš strādas ar googli arī bez oficiāla supporgt.. Man ar operu vajadzēja gdocs lietot, un ziniet ko… nesupportē.. Līdz brīdim kad uzliku lai identificējas ka cits pārlūks.. Diemžel jaadzīst ka opera usr baigi līdzinās uzvedībā IE x safari user…

  Atbildēt
 24. budzis

  Autocomplete formaas Opera ta ari nav realizejusi sakarigi.
  Fleshi Opera ari kaut ka shtruntigi iet, ramu reizem aizdii. Lai gan visiem brauzeriem tie fleshi nepatik.

  Atbildēt
 25. Vilx-

  #35: Bulšits IMHO.

  Opera standartu atbalstā nav neko labāka vai sliktāka kā citi browseri. Kā web developeris varu teikt, ka izstrādāt lapu uz Operas ir daudz vieglāk, jo tā uzvedas daudz intuitīvāk, un izdara to, ko Tu patiesi gribēji tai likt darīt. Pēc tam, sākot testēt uz IE un FF, vajag taisīt workaroundus dažādiem šo browseru gļukiem.

  Operas popularitāte ir tik nīkulīga tāpēc, ka viņi uzskata, ka labai lietai reklāmu nevajag, un Opera būs veiksmīga tāpēc, ka tā ir labākā no visiem browseriem. Tā ir viņu kritiskā kļūda. Viņu kvalitāte ir ļāvusi viņiem pavisam nepazust līdz šim (jo tie, kas pamēģina Operu, gandrīz visi pēc tam ir pārliecināti sekotāji), bet, kamēr viņi nesāks plašas reklāmas kampaņas kā FF, tikmēr netikt ārā no viencipara tirgus daļas.

  Atbildēt
 26. Wallaby

  Šad tad ir nācies, kodējot lapas, lai viss korekti atainotos, atsevišķus skriptus pievienot tieši priekš IE6 un Operas.

  Atbildēt
 27. Kloons

  A firefoxim ir e-pasta klients? operai ir… 😛
  Lab, tas tā – pievienojoties kopējam komentāru noskaņojumam.

  Ir daži daikti, kurus menedžēt var tikai ar IE6 :/ nāksies kautko emulēt.
  Bet nu pārējās lietas kautkā neuztrauc…
  Tie, kas izmanto ie6 parasti iekš google apps neapgrozās.
  Un neticu, ka nestrādās meklētājs… varbūt sponsored ads (ne)rādīsies nepareizi.

  Savukārt tā pati pieminētā Opera tāpat visu rādīs kā līdz šim… ja neaizmirstam kodējot ka lapai jābūt valīdai pēc kautkāda vismaz standarta viss būs bumbās!

  Atbildēt
 28. andris

  to #13 dooh & #16 c
  nu nezinu, var jau buut ka man atminaa iesedushies specifiski gadiijumi un taa FF Backspace probleema nav ar visaam web lapaam.
  taisam testu pods.lv

  Atbildēt
 29. andris

  backspace un iepreiksheejais komentaars nepazuda, taatad FF backspace reizeem paarlaadee ieprieksheejo lapu no servera un reizeem ielaadee no cashe..

  Atbildēt
 30. spraadziens

  Draugos, piem., viens cilvēks(tehniski neizglītots, parasts) pievienoja komentāru pārlādēja lapu lai redzētu, ka kaut kas jauns uzrakstīts bet opera “by default” nosūtīja postdata vēlreiz.
  Firefox vismaz pajautā “Vai jūs vēlaties sūtīt to pašu vēlreiz”, bet opera sūta tāpat.
  Nomainīju uz Firefox pārlūku, nekādu sūdzību kopš tā laika!

  Atbildēt
 31. Kloons

  #48 tehnisks neizglītots cilvēks nezin ko nozīmē postdata un viņam ir bail no izlecošajiem vaicājumu logiem svešajā angļu mēlē… 😀

  Iekš inbox.lv meklēšanā nav ērti meklēt e-pastus iekš IE vai FF jo katru reizi pēc iziešanas no e-pasta apskates ar Back pogu man ir jāapstiprina, ka gribu tiktiešām redzēt savu iepriekšējo meklējumu 🙂

  Imo katram lielākam saitam ir savas īpatnības, un to aplūkošanai reizēm ir ērtāks kāds konkrēts web pārlūks… atceries, ka draugiem nav World Wide Web vienīgā vietne, kura varētu noteikt standartus visiem… pie kam LV zonas saiti parasti izceļas ar… specifiskumu …

  Atbildēt
 32. spraadziens

  #49. Vaicājumi ir Latviešu mēlē! Par Firefox LV versiju neesi dzirdējis? http://www.mozilla.com/lv/

  Kas lieto Inboxu? Es visiem uzstādu Gmailu. Eh jūs olskūl inbox patrioti ;D

  Atbildēt
 33. Reinis I.

  Es negribu lasīt visus komentārus un varbūt tāpēc atkārtošos, bet Opera ir standartus atbalstošs pārlūks, un tas nozīmē, ka visam vajadzētu darboties šā vai tā. Ņemot vērā Google augsto profilu, Operas izstrādātāji noteikti par to arī papildus parūpēsies.

  Atbildēt
 34. Atbalss: Web dizaina skices ar Google Docs Drawing rīku | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *