Latvija.lv plāno investēt vēl 50 tūkstošus

Dainis pameta saiti uz Dienas rakstu par to, ka tiek plānots investēt vēl 50 tūkstošus latu projektā Latvija.lv.

E-lietu ministrija par 54,7 tūkstošiem latu plāno uzlabot vienoto valsts un pašvaldību e-pakalpojumu portālu www.latvija.lv, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Nelielu smaidu šajā saulainajā rītā izraisīja nākamā rindkopa.

Portāla papildu uzturēšanai un pielāgojumiem nepieciešamos pakalpojumus veiks informācijas tehnoloģiju kompānija “Rix Technologies”, kas arī bija konkursa vienīgā dalībniece.

Man ir radies priekšstats, ka kompānija Rix Technologies ir slavena ar to, ka pārāk bieži uzvar valsts konkursos, jo ir vai nu vienīgā dalībniece, vai arī piedāvā visunikālākos un labākos risinājumus. Par to liecina kaut vai konkurss par VID dokumentu vadības sistēmas izstrādi par summu virs 4.6 miljoniem latu.

Bet nu par Latvija.lv uzlabošanas darbiem. Diemžēl IUB mājaslapas meklētājs izrādījās diezgan neatsaucīgs un man tā arī neko neizdevās tur atrast. Gribēju saprast nedaudz vairāk par to, ko tad īsti viņi taisās uzlabot. Iztiksim ar to informāciju, kas bija rakstā. Izcēlums treknākiem burtiem ir mans.

E-lietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Elita Cepurīte aģentūrai BNS pastāstīja, ka uzlabojumi mājaslapā vajadzīgi, lai nodrošinātu jaunizveidoto komponenšu – publisko pakalpojumu katalogu, autentifikācijas līdzekļu un citu pakalpojumu – attēlošanu portālā.

Cepurīte norādīja, ka portāls pašlaik ir papildināts ar publisko pakalpojumu katalogu, kurā ietverta informācija par visiem valsts un pašvaldību pakalpojumiem. Pēc uzlabojumu veikšanas portālā būs ērtāk pieslēgties gan ar droša e-paraksta viedkartēm, gan vairāku internetbanku lietotāja kartēm, paskaidroja e-lietu ministrijas pārstāve un piebilda, ka papildus tiks pilnveidota portāla drošības sistēma.

Katram gadījumam atgādināšu, ka Latvija.lv projekts aizsākās tālajā 2005.gada augustā, kad tika izvēlētas dizaina skices, pēc tam sekoja paša projekta izstrāde, kurš izmaksāja ap 215 000 latu, no nelielās intervijas ar Rix Technologies varēja uzzināt par Latvija.lv otro kārtu, nu un izrāvums par e-pārvaldes un Latvija.lv izmaksām.

17 thoughts on “Latvija.lv plāno investēt vēl 50 tūkstošus

 1. Margo

  Ja nepieciešams ieraust kabatā naudiņu, tad vienmēr to var izdarīt zem latvija.lv vārda, jo afēristi uzskata, ka tauta neko nesapratīs un IT jomas izmaksas drīkst izzīst no pirksta.

  Arī pagājušo reizi lielās izmaksas bija pamatotas ar tiem e-pakalpojumiem, kas tur atradīsies, TAČU tiem e-pakalpojumiem nauda bija paredzēta jau IVIS projekta ietvaros.

  Vakar nokačāju un noskatījos “Rīgas sargus”, radās patriotiskas jūtas. Un man jāsaka, ka arī vēl aiz vien Latvija nav brīva un jācīnās pret valsts sabotētājiem, sākot ar Bāliņu.

  Atbildēt
 2. bush

  Man patīk, kā raksta/runā valsts iestādes. Ne proza, bet dzeja.
  “..nodrošinātu jaunizveidoto komponenšu – publisko pakalpojumu katalogu, autentifikācijas līdzekļu un citu pakalpojumu – attēlošanu portālā”.
  Pat iekš PSRS laikiem tik daiļrunīgi neizpildījās.

  Atbildēt
 3. ivanZ

  shēma sekojoša:

  IT cilvēks atnāk pie kāda losīša un saka – davaj, mēs bliežam augšā uber-krutu-fantastisku sistēmu pa 40000. Ministrija – “ok, tikai tad otkatu vajag”. Konkursā tiek norādīta specifikācija, kas itkā nejauši pielīdzināta jau izstrādātai sistēmai (tjip sagadīšanas pēc līdzīgu jau uztaisīja), kā arī summa konkursā tiek uzlikta kā 70000 maksimums. Jebkurš normāli domājošs biznesmens piebīdīs savas sistēmas izstrādes izmaksas pie šīs summas, tādēļ 99% pieteikumu ir ar šiem 70k, taču tad nejauši parādās sākotnējā firma, kas taisa šo visu pa 40+10 “otkatu”. VID/VK/KNAB var ieskrieties – viss ir likumīgi un skaisti.

  Atbildēt
 4. Vilx-:am

  protams, jo RIX ir loti prasigs pret saviem apaksuznemejiem un idiotiem neizdodas izsprukt sveika cauri tapec vien, ka strada liela kompanija ar skalu nosaukumu

  Atbildēt
 5. hu_ha

  RIX vabūt ir prasīgs, bet prasīgs tas ir tik uz dokumentiem. un pieet visai lietai pārāk formāli. Klienti pēc tam labāk sazinās pa taisno ar apakšuzņēmumu, jo tad var izdarīt nelielas izmaiņas pēc būtības. ja iet caur RIx, tad tā ir atkal gūzma ar papīriem, kas iztērē 2x laika.

  Bet nav tik traki ar tiem pakalpojumiem. Tur ir paredzēti gana daudz tie pakalpojumi un nav 50k tik liela nauda..

  Atbildēt
 6. drformat

  Oficiāla paziņoju ka esošo www.latvija.lv redzamo funkcionalitāti un dizainu izstrādāšu pilnīgi no nulles 24h laikā. Un izies validator.w3.org tas viss atšķirībā no 102 kļūdām esošajā versijā.Ja kādam ir vēlme šo nodarīt un var nodrošināt videosesiju varam realitātes šovu nodrošināt. Interesanti kādas tad būtu pamatotās izmaksas mēnešu vairāku programmētāju darbam 😀 Varētu uzrīkot interviju Gudelei un co par šo lietu. Tātad ja kādam ir vēlme seansu nodrošināt 24h, varam pierādīt ka nodokļu maksātāju naudu ir izdirsta 200k apmērā un taisās vēl 50k iegāzt.

  Atbildēt
 7. Rukicc

  Kaut kas jau ir pieejams caur SEB ibanku kad autorizējas vienīgi krietnai daļai pakalpojumu prasa papildus eMe autorizāciju + tas ko mēģināju beidzās ar elegantu kļūdu…..

  Atbildēt
 8. Atbalss: Glupais information » E-laikmets

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *