Rigas sargi jeb Defenders of Riga (2007) ir pieejams Pirātu līcī

Pirms gada manā blogā viss sākās ar nelielu fotožabu par tēmu – Vai tu iesi uz Rīgas sargiem? Tēma tika turpināta ar filmas Rīgas sargi izplatīšanu DC hubos  un torrentos. Tajā pat laikā, filma vēl īsti nebija pieejama digitālā formātā. Cilvēki vienkārši pērās par to kā vēl nav un spriedelēja vai ir labi to izplatīt šādā veidā.

Šodien skatos, ka ir ienākusi tauta no Datuves, kur atkal tika pacelta tēma par Rīgas sargiem un šoreiz jau par to, ka digitālā versija ir nopludināta internetā. Komentāros pamanīju kādu saiti uz meklētāju, no kura izlobīju rezultātu uz Pirātu līci, kur šī filma tiek piedāvāta lejupielādei.

Kā redzam no attēla, tad filma Rigas sargi / Defenders of Riga (2007) ir parādījusies vakar vakarā. Manuprāt, šobrīd būtu prātīgi izdarīt sekojošu lietu.

Pieņemam kā faktu to, ka filma jau ir digitalizēta un pieejama lejupielādei. Turpmāka cīņa ar šīs filmas jebkāda veida lejupielādes ierobežojumiem ir bezcerīga. Tajā pat laikā varētu atvērt online servisus, kas piedāvātu par mazu, bet godīgu samaksu iegūt savā īpašumā šo filmu.

Vai arī atvērt kādu SMS, Ziedo.lv, Paypal vai jebkādu citu servisu un vākt “ziedojumus” Rīgas sargi 2 filmai. Zaudēt jau principā vairs nav ko, jo kā mēs redzam, tad filma jau ir aizgājusi tautās. Tagad tikai atliek pieslēgties un izmēģināt šo naudas gūšanas modeli, lai noskaidrotu vai Latvijā tas strādā.

56 thoughts on “Rigas sargi jeb Defenders of Riga (2007) ir pieejams Pirātu līcī

 1. BlackHalt

  Archija Weblozā jau uzrakstīju pāris domas par šo filmu.
  Šo filmu nevajadzētu rādīt valsts svētkos, bet gan Jāņos.

  Rīgas sargi 2 varētu būt Comedy, Drama, Action, Adventure, Sci-Fi, Thriller stilā.
  Nu… par kādiem 50 ļimoniem vismaz.

  Atbildēt
 2. bush

  Bet tā filma taču ir majors sūds. Šis ir uzskatāms piemērs, ka kinoteātros vajadzētu ieviest tiesības prasīt naudu atpakaļ, ja neapmierina filma, kura ir skatīta.

  Atbildēt
 3. BlackHalt

  Te būs saites:
  http://bermont.wordpress.com/2007/11/26/rigas-sargi/
  http://lv.wikipedia.org/wiki/R%C4%ABgas_sargi#V.C4.93sturisk.C4.81_precizit.C4.81te
  http://www.tvnet.lv/zinas/board/?parentid=187158&id=524016
  http://jauna.diena.lv/lat/politics/focus/kaa_bija_patiesiibaa_ar_ticiibu_savai_valstij

  Bet tas jau laikam pirms gada tika izspriests.
  Un pieņemsim, ka man arī ir prieks par filmas DVD izlaišanu tautās.

  Atbildēt
 4. sci

  dvdrip
  (http://www.xbitz.org/details.php?id=14015)
  (http://sharezone.tv/details.php?id=2113)
  (dzēsts, jo nepieciešama reģistrācija)

  Atbildēt
 5. skolnieks

  Kādi ziedojumi un doma par samaksas iekasēšanu? 😉 Krievijas torrentos DVDRip un DVD-9kvalitātē iet vaļā uz pilnu klapi ;). Tautieši kartējo reizi sitiet dibenus pret zemi.

  Atbildēt
 6. BlackHalt

  normunds, nē neesmu iedomājies, bet šur tur, šad tad par vēstures faktu sagrozīšanu arī soda.
  normunds laikam ir iedomājies, ka par vēstures faktu sagrozīšanu nekur, nekad nesoda.
  normunds laikam ir iedomājies, ka es esmu iedomajies, ka Rīgas Sargi ir platekrāna dokumentālā filma.
  normunds laikam ir iedomajies, ka es neesmu iedomājies, ka normunds ir muļķis kvadrātā.

  Atbildēt
 7. Kefirchiks

  Nice, filmu jau sen redzēju, bet gribu senčiem parādīt 🙂
  Sen jau zināju, ka atradīsies kāds gudrais, kurš noripos DVD 😉

  Atbildēt
 8. BigUgga

  Ir bišķ divkosīgi – o! lv filma, tagat internetā nedrīkst likt – tas ir tabu. Labrīt…! Kāpēc? Internets jau sen parādījis, ka jāmeklē arī citi biznesa modeļi, kas varētu likt patērētājam atdarīt maciņus. Domā taisīsi biznesu, bet likumi pie mums ir savādāki?

  Atbildēt
 9. Taka

  Filma ir iznākusi uz DVD. Vakar nopirku Olimpijas Rimi.
  Plusi – filma ir anamorphic 16:9, ir gan latviešu 5.1 gan 2.0 gan arī krievu 2.0 celiņš.
  Mīnusi – diska izvēlne nav anamorfiska 4:3, visa angliski (huh?), un tāda padīvaina:
  sākumā tikai 2 punkti – PLAY un CHAPTERS, paņemot PLAY, piedāvā izvēlēties skaņas un subtitru celiņu.
  Ir tikai angļu subtitri. Normāli būtu ielikt arī latviešu un krievu subtitrus.
  Nekādu papildmateriālu diskā nav, bukleta arī nav.
  Disks stipri dārgs – 9.49, ņemot vērā, ka Rimi nav tie dārgākie diski, tieši otrādi.
  Disks ir parastajā DVD kārbiņā ar kartona “rāmīti” apkārt, kurš dublē kārbas apdruku.

  Atbildēt
 10. Taka

  Vēl gribēju bilst, ka ar to online maksas iegādi būs tā kā ir…
  Latvijā nav tāda servisa filmām. Vai esošos mūzikas iegādes servisus var tam piemērot, nezinu. Bet ar vienu filmu jau nepietiks. Un ņemot vērā, ka vairums veco latviešu filmu ir katastrofālā stāvoklī, es stipri šaubos, ka mēs tuvākā gada laikā kaut ko tādu ieraudzīsim.

  Atbildēt
 11. BigUgga

  Latviešu filmas tak sen jau ir notigrotas. Kā tur bija – dāņiem? Tie taga sagrūduši DVD un taisa biznesu ex-USSR uz vella paraušanu.

  Atbildēt
 12. Taka

  Jā, taisa dāņi. Bet kvalitāte ir briesmīga. Jo neviena no filmām nav atjaunota. Kaut kad pa TV rādīja Sprīdīti – tak tas tā izdilis ka gandrīz melnbalts. To pašu var teikt par Velna Kalpiem un daudzām citām latviešu filmām.
  Neba nu dāņi noņemsies ar atjaunošanu…

  Atbildēt
 13. m_janis

  #Taka: Nav tik traki. Veco filmu jomā ledus ir sakustējis un tās tiks digitalizētas no oriģināliem, kas glabājas Krievijas arhīvos. Tikko ir atjaunota “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, bet ir paredzēts atjaunot visu “zelta fondu”.

  Atbildēt
 14. Taka

  m_janis: tā ir ļoti laba ziņa 🙂 jo redzot kā ir atjaunotas vecās padomju laiku krievu filmas un multfilmas, man ir žēl, ka mēs savu kinomantojumu laižam pa pieskari.
  Svemas filmām, uz kurām tolaik tika filmēts, šķiet vispār ir ierobežots “dzīves laiks” ?

  Atbildēt
 15. ivanZ

  Tie, kas gribēja noskatīties – noskatījās. Ja gribēja nopirkt – nopirka. Tagad jau šī filma ir paveca, tādēļ īsti neredzu problēmu viņu vēlreiz noskatīties mājās, novelkot to no torrenta.

  PS. Biju kinītī – filma uz 5/10 pēc IMDB, ne vairāk.

  Atbildēt
 16. mrX

  biju liels aktīvists, lai neizplatītos “Rīgas Sargi” internetā.
  Es domāju, ka filmas veidotāji zināja uz kādu risku tie iet. Laikam viss potenciāls kinoteātros bija izsmelts, nezinu.
  Starp citu, kādu laiku atpakaļ viens programmētājs lilijās, ka pieliks galu torrentiem, jo ir atradis veidus, kā apejot visas aizsardzības, seedojot sabojāt citiem failus. Sūtīt nevis filmu, bet kaut kaut kādus random datus. (laikam tas nav īstenojies, jo torrenti tad toča mirtu)

  Atbildēt
 17. MO

  Pieņemam kā faktu to, ka filma jau ir digitalizēta un pieejama lejupielādei. Turpmāka cīņa ar šīs filmas jebkāda veida lejupielādes ierobežojumiem ir bezcerīga. Tajā pat laikā varētu atvērt online servisus, kas piedāvātu par mazu, bet godīgu samaksu iegūt savā īpašumā šo filmu.

  Vai arī atvērt kādu SMS, Ziedo.lv, Paypal vai jebkādu citu servisu un vākt “ziedojumus” Rīgas sargi 2 filmai. Zaudēt jau principā vairs nav ko, jo kā mēs redzam, tad filma jau ir aizgājusi tautās. Tagad tikai atliek pieslēgties un izmēģināt šo naudas gūšanas modeli, lai noskaidrotu vai Latvijā tas strādā.

  Pārmaiņas pēc viens megaprātīgs vārds. Filmu varbūt savākšu no torrentiem kaut kad, bet, ja būtu tāda iespēja, 10 Ls kā ziedojumu iepiķotu nedomājot. Skraidīt pa veikaliem un pārmaksāt starpniekiem man nav ne laika, ne vēlmes (par to jau rakstīju).

  Atbildēt
 18. Argh

  Origo ir pa 8.99Ls vienā videobodē pretī Stenderam.
  Pats noskatījos kinčikā pirms gada. Bet nokačājis arī esmu no DC++ (netaisos ne izplatīt neko citu darīt). Samaksājis esmu jau vienreiz, bet filma ja tā paskatās – tiešām tāds mazs sūds.

  Atbildēt
 19. ha-ha

  Nu vai ziniet!!!! Mani paziņas godīgi nopirka DVD veikalā….aiziet mājās, skatās…tur tukšums, no Rīgas sargiem nav ne ziņas, ne miņas….ha-tukšu DVD ar Rīgas sargu bildīti uz vāciņa pārdod pa 10Ls 😀 :))))) Aiznes atpakaļ uz veikalu, tur vēl 4 diski tukši 😀 kamēr beigās atrod īsto, aiziet mājās, ha-ha…bet filmu palaist nevar 🙁

  Atbildēt
 20. Atbalss: UL MIGA » Blog Archive » Es nopirku “Rīgas sargus” …

 21. Pēteris

  Godātie tautieši! Ir jālepjas ka mūsu tautai ir ko rādīt pašiem, mūsu bērniem, un ienaidniekiem. Vienīgais nesmukums ir tas, ka viens izlika filmu, un blogi tajā laikā domā par ko citu… Kā aizpildīt savas lapas ar sensācijām, lai gan itkā atbalsta filmu un visi blogeri pērk DVD diskus lielveikalos…

  Atbildēt
 22. Marios

  Nja laikam ekonomiskā krīze iestājusies jo veikalos tas DVD ir pa 8,99Ls nopērkams bet internetā pa 10,90Ls.

  Muzikas un filmu autoriem es ieteiktu atvērt ziedojuma kontus kuros “godīgie” lejuplādētāji varētu ieskaitīt savus ziedojumus. Jo ir cilvēki kas ir gatavi maksāt bet nav gatavi pirkt CD lai to pēctam konvertētu uz formātu kas saprotams mūsdienu pārnēsājamajiem audio video atskaņotājiem.

  Atbildēt
 23. xxx

  Manā skatījumā filma Rīgas Sargi ir kauns!!

  FIlma par vēsturi bez jebkādiem vēsturiskiem faktiem. Filmas laikā neparādijās neviens uzvārds, kā atveidoto cilvēku atšifrējums, ļoti sekli joki, un lielākais masu skats, kurs ilga max 10sek bija redzami kaut kādi 20 cilvēki, pārējā laikā latvijas armija bija 5 cilvēku sastāvā. Ģeniāli. Protams, labākie skati filma bija superīgais tanks kuru arī pēc pusminūtes rādīšanas< īpaši asprātīgā veidā, piečakarēja un nolaida no tilta ūdenī, un otra aina – kulminācija, kur kāvās viens no galvenajiem aktieriem, ja tādi filmā vispār bija, kāvās ar “bermontieti”.

  Tautas atbalsts šai filmai parāda tikai vienu lietu, manuprāt, ka tauta jau sen alkst latvijas vēsturi atspoguļojošas filmas, pieprasījums ir grandiozs, bet piedāvājums ir viena filma filma, kura ir &^%&.

  Paldies dievam ka ir tāds ģeniāls cilvēks kā Jānis Streičs, kurš filmas taisa nevis pēc principa – tā vajag, tā ir jātaisa, Jūs neko nesaprotat, bet taisa tā, lai pašam būtu interesanti klausīties.

  Pēdējās latviešu filmas kuras esmu redzējis – Pitons, Ūdens bumba resnajam runcim, Tumšie brieži, Amatieris, pirms pāris dienām Rolanda Kalniņa rādītā filma un droši vien ir vēl, bet neatceros, jo nav vērts. Varu teikt, ka tikai Amatieris bija filma kuru varēja skatīties, un tā pati bija par narkomānu. bēdīgi.

  Atbildēt
 24. kookins

  Mīļais, dārkais tautiet’ Sarky – ir tāda prakse, ka daļu lietu mēs novērtējam pēc 2., 3. utt. reizēm. Ja patiks, meklēšu veikalā, jo līdz šim nekur nebiju uzdūries dvd kastītei.

  Atbildēt
 25. Taka

  Ei nu beidziet, visi Rimi un Videoplanētas videoveikali pilni ar to filmu.
  Kā var nepamanīt? Videoplanētā starp citu nedaudz lētāk – 8.99

  Atbildēt
 26. kaasis

  kaapeec filmu nevar legaali izplatit kaa lejupielaadi? Vismaz dot cilveekiem taadu opciju, jo lejupielaadeejot caur torrentiem ir daudz lielaaks prieksrociibas, nekaa gaidot uz oficiaalo reliizi + kur dabuut? Neveelas cilveeki iet un speciaali mekleet veikalos kur nopirkt, plus tajai daljai kas dziivo aarpus riigas vispaar nav iespeeju legaali iegaadaaties vienkaarshi un eerti. Tachu sanjematies industrija un lieciet pretii pirate bay jeedziigu servisu, legaalajam produktam ir jaabuut daudz vieglaak pieejamaakam nekaa nelegaalajam, nevis otraadi!

  Atbildēt
 27. Atbalss: Aiztur vīrieti par Rīgas sargu izplatīšanu | Pods.lv

 28. Atbalss: Kā sadraudzēt datoru ar magnet (torrent) adresēm | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *