Netscape 7.2

Kā jau jūs droši vien atminaties, tad pirms gada AOL kopā ar mums atvadījās no Netscape pārlūka turpmākas izstrādes, jo Microsoft piedāvāja izmantot savu Internet Explorer uz izdevīgiem noteikumiem. Bet jau šogad sāka parādīties jauna, sākumā neoficiāla, informācija, par to, ka AOL, tomēr atsāks izlaist jaunas Netscape versijas. Pēc tam jau šī neoficiālā informācija apstiprinājās un vēlāk jau bija zināmi konkrētāki datumi par to, kad iznāks jaunā Netscape versija.

Netscape 7.2

Beidzot pienāca arī tā diena, kad ir iznākusi jauna Netscape 7.2 11 844KiB versija. Par to kāpēc būtu jāliek jaunā versija var sīkāk palasīt Netscape lapā vai arī The Inquirer apskatā. Īsumā varu pateikt, ka Netscape ir veidota uz Mozilla 1.7 bāzes ar to atšķirību, ka AOL ir salikuši vēl papildus dažādus, savam produktam piemītošus, loriņus kā rezultātā sanāk kombains.

Varbūt kādam, kas izlasīs iepriekš doto norādi uz rakstu par Netscape nāvi, radīsies vēlme uzzināt kā, tad šobrīd ir ar to nelaimīgo statistiku un vai manas prognozes ir kaut mazdrusciņ piepildījušās, jo gads jau ir pagājis, vai ne? Te būs neliels ieskats par vakardienas statistiku. Tā būtiski neatšķirās dienu no dienas, tapēc arī paņēmu vakardienas.

Browser stats

Jā, tā nav objektīva un tā ir tikai “statistika”, pie tam vēl vienam konkrētam resursam, kur apgrozās ar IT saistīti cilvēki, un vēl bla bla bla. Kāds vēl iebildīs, ka lielā pelēkā masa joprojām lieto to, ko kāds viņam uzlika kā arī netaisās neko mainīt… Lai tā būtu, jo šī informācija nav domāta šai pelēkai masai, bet gan tiem, kas uzliks “pareizo” pārlūku ierindas lietotājam un pēc tam arī apkalpos to.

40 thoughts on “Netscape 7.2

 1. Pow

  MZM, konqueror ir tiiri ok, bet tomeer firefox ruul daudz vairaak. taapeec arii uz kde es lietoju firefox web brovseeshanai. Visaadi siikumi, piem popup blokjeeshana/atljaushana dazjiem saitiem, javaskript fiichu aizliegshana. Firefox reaali ieper konqueroram. Es vairs neatceros, bet liekas, ka ar fontiem arii man kautkas nepatika konqueroraa. Lietoju peedeejo kde 3.3 (vai kaadu nu tur gentoo ports piedaavaa, ja ~x86 keywordu nomasko).

  Atbildēt
 2. Spameris

  He, interesanti paspelēties. Vienīgi pilnīgi nesaprotu kāda jēga no šitā, ja ir Mozilla? Visi uztādījumi ar tika ņemti no Mozilla/Profiles direktorijas.+ kaut kādi papildus bāri ar nevienam(vismaz man) nevajadzīgiem pričendāļiem. Atdzimt, lai nomirtu otreiz?
  (Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.2) Gecko/20040804 Netscape/7.2)

  Atbildēt
 3. Vistu Zaglis

  Jēga? Simple; pazīstams brends, jau gadsimtu gaitā iegājies. Jūzerim tuvs un mīļš logo, tā ka pēc principa – a ja nu sanāk? Statistikā ik pa brīdim kāds netskrāpis uzpeld, kas interesanti! 🙂

  Atbildēt
 4. karuuzo

  BlackHalt: Tur jau tā sāls, ka tam ir ielikti tev nevajadzīgi pričendāļi, jo tas ir paredzēts AOL lietotājiem. Atceros, kad vēl lietoju Netscapi, katru reizi bija problēmas atslēgt šo AOL. Līdz jaunas versijas izlaišanai jau biju aizmirsis kā to dara un atkal vajadzēja bakstīties pa parametriem un reģistru, kamēr atradu :)) Bet tā jau ir vēsture 🙁
  m

  Atbildēt
 5. coolynx

  Teorētiski vienīgais, kas bija Operai un nebija FF bija document.all atbalsts. Tagad tas būs arī FF un, tad jau talkā varēs ņemt tikai IE, ja kāds m$ only saits neies.

  Atbildēt
 6. Phoenix

  Es lietoju Operu – it kaa ir OK., bet rodas probleemas ar dazhaam maajas lapaam kur kaut kaads diivains Java vai kas liidziigs – tad gan atkal jaanem IE6 🙁 Stulbi bet fakts (Kritikkiem uzreiz varu pateikt ka java uut ieinstaleets kompim ir.

  Atbildēt
 7. c_m

  Atceros, kādreiz, baigi sen, lietoju Netscape tikai tāpēc, ka IE lietot bija vnk nepieklājīgi, un kā jau web developerim tas bija vajadzīgs(skatīt lapas ar dažādiem browseriem), bet nu tagad es jau ļoti esmu iemīļojis FF un esmu pilnīgi ar to apmierināts, uz IE vispār vairs pastrādāt nevaru.. 🙂

  Atbildēt
 8. enter

  interesanti ka šo webu apmeklē tik daudzi IE lietotāji. Pašlaik lvnetā ir vērojams tas ka Firefox sāk pārņemt statistikas topu pirmās vietas, bet IE topā slīd arvien zemāk un zemāk.

  Atbildēt
 9. R21vo

  interesanti, ja AOL atsāks Netscape bīdīšanu izmantojot Mozilla pamatu, tad varbūt AOL stimulēs (lasi: maksās piķi) lai notiek Mozilla attīstība?

  Atbildēt
 10. jeshka

  būtu interesanti redzēt komentāros spamotāju sadalījumu pa browseriem, tb. līko roku koeficientu.
  laikam jau nespīd 🙁

  Atbildēt
 11. shal3r

  Nu konqueror nav nekādas vainas. To varētu klasificēt līdzīgi kā IE uz Windows. Tas ielādējās mazāk nekā pussekundē, ir vienkāršs, ātrs, labi rāda lapas un baidās no pop-upiem :).
  Būtu interesanti aplūkot statistiku par pēdējo mēnesi pa dienām – kā katru dienu mainās IE/FF lietotāju attiecība…

  Atbildēt
 12. Pow

  shal3r, bet ir lapas, kur tos popupus vajag. Ko dariit taadaa gadiijumaa ar konq?
  Pussekunde ielaades ir nosaciiti. vinsh ielaadeejas starteejot kde un staav visu laiku atminjaa. Es sho "fiichu" esmu atlseedzis.

  Atbildēt
 13. ZeaLot

  1. Darba lietoju IE, jo citu alternativu vienk nau, un pasham uz savu galvu negribas instalet. Maja lietoju Operu… kautkas man tam ff sakuma neiepatikas un ta ari paliku pie Operas. Imho, prieks manis abi ir vienadi 😀 (Visi, kas grib ar mani par so temu parunat, drosi drikst iet parunat ar sienu, jo ar to ir lielaka jega runat, neka mani spamot :P)
  2. Galvenais kape vispar sakomenteju, kjip, talajos 90ajos, kad sakas Latvijas skolu ITizeshana (ideals jaunvards :D), tad tads Netskrapis bija sakarigakais parluks. Bija kautkads smirdos IE ari, betnu tas bija nelietojams. Moz, ka tagad ar jamiem izdodas ko tml izveidot, lai gan pret MickeyTuftas $$$ maz izredzu 🙂 Tapat sobrid tirgus, IMHO, ir parsatinats jau ar daznedazadakajiem parlukiem.

  Atbildēt
 14. Beaviz

  www.superbike.lv realie cipari pa 1 gadu:
  MSIE 6 75.89%
  MSIE 5 16.59%
  Mozilla 3.99%
  Opera 7 1.70%
  Netscape 0.61%
  Netscape 0.31%
  MSIE 4 0.29%
  Netscape 0.25%
  Konqueror 0.12%
  Opera 6 0.12%
  Other 0.08%
  Netscape 6 0.03%
  MSIE 3 0.03%
  Opera 5 0.00%
  MSIE 9 0.00%
  Netscape 2 0.00%

  Atbildēt
 15. stripe4

  Celjam links statistiku augshup, kameer X.org no CVS kompileejas. 🙂 Sorry bet translita konvertora javaskripts pie mums nestraadaa. 😛

  Atbildēt
 16. hehe

  uz izdevīgiem noteikumiem(no teksta)? kur ir redaktors? uz ir virs,piem,uz galda, uz kreesla. pareizaak buutu ar izdeviigiem/aaakiem noteikumiem. kopumaa labs raksts.
  miers.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *