Jon Lech Johansen uzlauzis AirPort Express

V. iesūtīja LETAs ziņu, kas atrodama Delfos vai tepat Pods.lv spogulī Uzlauzts ‘Apple’ servisa ‘iTunes’ kods.

Johansena kods teorētiski ļauj caur “Apple Air Port Express” nosūtīt skaņas failu ar jebkuru programmu, nevis tikai no “Apple” interneta mūzikas veikala “iTunes Music Store”.

“AirPort Express” ļauj tā lietotājiem digitālo mūziku no “iTunes Music Store” atskaņot uz stereoierīces, kas nav pieslēgta datoram.

Savukārt Johansena kods ļauj ar “AirPort Express” strādāt arī ar citām programmām, norāda datordrošības konsultanti.

Jon Lech Johansen jau agrāk tika pieminēts sakarā ar Apple piedāvāto produktu “pielabošanu”.

Pāris saites uz cietiem avotiem Bloglines ieraksts, TechNewsWorld un Apple Airtunes.

19 thoughts on “Jon Lech Johansen uzlauzis AirPort Express

 1. Pecis

  Nē nu tur nebija ko lauzt, tas būtu mazākais. Man gan personiski patīk Apple ideja par iTunes celiņu spēlēšanu uz mājas stereo sistēmas – parastajam lietotājam varētu būt diezgan parocīga lietiņa. Turklāt stream noteikti tika kodēts lai tikai tāpēc, ka lai kāds aiz sienas šo wireless nevarētu pārtvērt un arī klausīties. 😉

  Atbildēt
 2. ENIMA_Pleshs

  vinš 4 gadus pa tiesām tika valkāts sakarā ar DVD koda uzlaušanu 🙂
  "Pagājušā gada janvārī Oslo pilsētas tiesa pilnībā attaisnoja Johansenu visos apsūdzības punktos par DVD aizsardzības kodu uzlaušanu šajā starptautisku rezonansi guvušajā lietā, kas ilga četrus gadus.
  Lieta tika atspoguļota kā Dāvida cīņa pret Goliātu, Johansenam no mazas pilsētas Oslo dienvidos cīnoties pret milzīgām korporācijām un organizācijām, ieskaitot Amerikas kinofilmu asociāciju.
  Johansens pauda pārliecību, ka viņam piederošos DVD ierakstus viņš var skatīties tādā veidā, kā vēlas, – uz sava datora. Lai to varētu izdarīt, viņam vajadzēja uzlauzt kodu.
  Tiesa, atsaucoties uz Norvēģijas likumiem, kas aizstāv patērētāju tiesības attiecībā uz rīkošanos ar savu īpašumu, viņam piekrita."
  Peedeejais teikums oga 🙂

  Atbildēt
 3. ZBH

  Despacho : AFAIR vins nevs tur kauko pats uzlauz, bet vienkaars uztaisiij normaal lietojam perg no taa, ko prieks sevs un liidziigiem biij sataisiijus iistie lauzeej. var jau buut, ka es kluudos.

  Atbildēt
 4. Maita

  Vinjš savos 16 gados uzlauza visu DVD kodu

  Ne jau viņš viens. Lauzēju grupējums MoRE ("Masters of Reverse Engineering") implementēja kāda anonīma vācu hakera veikumu programmā DeCSS, jā nevis "visu DVD kodu", bet CSS ("Content Scrambling System"), kas ir kriptogrāfijas sistēma ko lielais vairums DVD sistēmu lieto.

  Atbildēt
 5. VSD

  Nedaudz offtopic: ZDNet šodien atrodama info par MD5, SHA-0, HAVAL-128 un, teorētiski, arī SHA-1 nepilnībām. Tiešu draudu gan no tā vēl nav, bet kriptogrāfijas speciālistu "katliņš vārās". Detalizētāk šeit .

  Atbildēt
 6. Lupus

  Puiša sasniegums bij tur ka šamais ar saviem tautasdēliem pamanījās no kauč kāda tur DVD playera nekorekti izveidotās firmwares izvilkt CSS codu un ielika to normāli lietojamā pergā kas izmeta jau neaizsargātus MPEG2 failus. Visādi citādi – nekas īpašs ;D

  Atbildēt
 7. ZBH

  Lupus : a vai gadiijumaa ne no Xing softwares? tas kantors tikai softs tais, pirms DVD-eeraa vin pleijers naac liidz vismaz dazaam Leadtek videokarteem. vin mp3 kompresors mp3 eers pirmsaakumos skaitiijaas ja ne pats suudiigaakais, ta viens no suudiigaakajiem, augss biij pilliigaa dupsii.

  Atbildēt
 8. Petro

  ZBH: mp3 ēras pirmsākumos Xing vispār enkoderus neizlaida, toties tālajā ’96ajā Xing MPEG player bij’ pirmais un vienīgais ar kuru varēja VideoCD uz compja skatīties. Un uz šo brīdi pateicoties augstajam pirātisma līmenim un ierakstu firmu spiedienam pat mp3 tēvi – Fraunhofer Pro enkoderi izlaiž tādu, kurš uz 160kbps kompresē nekvalitatīvāk kā ’99 gada verija uz 128kbps.

  Atbildēt
 9. enter

  Ir daudzi gudri cilvēki, bet tikai dadži no viņiem savu gudrību izmanto tādiem mērķiem, lai citi arī no tā gūtu labumu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *