Šis tas jauns par Mozillām

FirefoxJ.D. teica, ka derētu ielikt saiti uz Neowin.net publicēto interviju ar galveno Firefox programmētāju Ben Goodger. Intervija varētu būt interesanta Mozilla produktu lietotājiem kā arī visiem interesentiem, jo tur tiek pastāstīts par izmaiņām jaunajā Firefox un nedaudz par Thunderbird kā arī Mozilla saimi kopumā.

One thing we eventually want to pursue is a “XUL Runtime Environment” that is independent from any particular application front end whereby just the application level components (front ends) can be downloaded. In that instance the browser might be only 2MB if you already have the runtime installed. Thunderbird might be as small as 4MB.

Turpinot tēmu gribētos pieminēt rakstu eWeek par to, ka AOL, tomēr plāno izlaist jaunu Netscape 7.2 versiju, kas tikai apstiprina baumas, kas klīda pirms kāda laika.

Atgādināšu, ka AOL pirms gada atkratījās no Netscape, jo saņēma paprāvu komensāciju no Microsoft kā rezultātā Netscape arī nomira, bet tā vietā izveidojās neatkarīga organizācija Mozilla, kas ar saviem produktiem turpina iekarot tirgu.

Nekas konkrēts gan netiek minēts par AOL plāniem, bet skaidrs ir tas, ka viņi nav ieinteresēti pamest uzticamos Netscape lietotājus un arī tie daži procenti ir svarīgi. Jaunā Netscape 7.2 versija visticamāk, ka tiks bāzēta uz Mozilla 1.7 kodola. Visi jaunumi būs tie paši Mozillas jaunumi, jo AOL nav vairs to programmētāju, kas spētu kaut ko būtiski mainīt vai papildināt programmā.

Un vēl gandrīz aizmirsu. Problēma par kuru iepriekš rakstīju – Converting Firefox 0.8 Extensions to the new 0.9 API. Varētu noderēt.

11 thoughts on “Šis tas jauns par Mozillām

 1. PATS PATS

  Ne par rakstu… Man probleemas ar Javu 🙁 Gribu ka zoliiti netaa uzspeelet bet sii nelaadeejas ieksaa… noinsteleeju visu veco, iztiiriju registrus un uzinsteleeju jaunu…. , bet nekas nemainaas 🙁 www.java.com notesteeju… sie raksta par probleemaam ar proxy…. kas tas taads un kaa ciinities ??

  Atbildēt
 2. Pow

  PATS PATS,
  ja esi instaleejis firefox ar installeri, tad probleemaam nevajadzeetu buut. Ja esi vienkaarshi atzipojis, tad javas installerim gribeesies apmeeram shaadu reg atsleegu:
  HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREmozilla.orgMozilla
  "CurrentVersion" BINARY "1.5".

  Atbildēt
 3. baz

  to PATS PATS
  izdzees no folderiiti ja ir Mozilla tad C:Documents and SettingsPATS PATSApplication DataMozilla
  ja FirteFox tad laikam tas folders saakas ar Phoenix
  p.s. tas ir Hiden folderis

  Atbildēt
 4. Livingston

  Man tas pēdējais FireFox’is vispār negribēja strādāt. Situācija tāda – ir uzinstalēts Mozilla Firebird 0.6. Uzinstalēju vēl FireFox 0.8 … Mēģinu palaist – nekas nenotiek. nekādu logu, nekā … Task Manager’ī uz brīdi redzams firefox.exe process un viss.
  Tagad palaižu Mozilla FireBird 0.6. Mēģinu palaist FireFox 0.8 – ō, kas tad tas – piedāvā izvēlēties profilu. Default profils esot aizņemts. Izveidoju jaunu, FireFox piestartējas. Aizveru FireFox, aizveru FireBird. Mēģinu visu no sākuma – atkal, FireFox viens pats neveras, kad ir palaist FireBird, tad atkal piedāvā veidot profilu, jo tas, ko izveidoju, nav saglabāts.
  Pilnīgs sviests.

  Atbildēt
 5. BlackHalt

  Livingston, izdzēs abus FF. izdzēs direktoriju %USERPROFILE%Application DataPhoenix.
  Panjem FF 0.8 installeri un uzinstalē klāri pa jaunu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *