Otrais Linux aplikāciju ugunsmūris – OpenSnitch

Pirms gada es rakstīju par to, ka esmu morāli nobriedis sākt skatīties uz Linux pusi. Zināmā mērā migrēšana uz Mac datoru ar unix veidīgu darbstaciju OS X bija laba pieredze, kas praksē ļāva noskaidrot to, kāda ir tā izslavētā ābolu pasaule. Realitāte izrādījās visnotaļ atskurbinoša. Vīrusi un informācijas zagļi ir ābolu lietotāju ikdiena. Cits jautājums ir tas kā viņi to paši uztver un galvenais – kā to komunicē uz āru.

Kā izrādās, tad šādos – labākas dzīves un vides meklējumos, ir arī daudzi citi Mac lietotāji. Iepriekš pieminētais pirmais sakarīgais Linux aplikāciju ugunsmūris Douane ir tapis pateicoties kādam Mac lietotājam, kurš sāka to izstrādāt tieši tāpēc, ka Linux vidē ir vēl sliktāk nekā Apple vidē.

Initially I wrote Douane because Linux is lacking a good application firewall and because I’m using Little Snitch on macOS (and for Windows, I don’t know if any kind of app like this exists).

Kāda sagadīšanās – arī es lietoju Little Snitch, jo patiesībā jau vairāk nekā cita arī nav. Tiesa gan Linux vidē ir parādījusies alternatīva, kas it kā esot portēta Little Snitch versija – OpenSnitch un attiecīgi Github repositorijs evilsocket/opensnitch. Šo aplikāciju ir uzrakstījis kāds cits bijušais ābolu lietotājs, kurš jau nomigrēja uz Linux. Ņemiet vērā, ka tā ir ļoti zaļa testa versija.

Warning: This is still alpha quality software, don’t rely on it (yet) for your computer security.

Vēl viens trekns plusiņš Linux videi un komūnai par labu. Pēc kāda gada, kad šī un citas aplikācijas būs nobriedušas, tad arī būs pienācis laiks migrēt.

Vēl viens iemesls migrēt ir CIA interese par Little Snitch lietotājiem.

17 thoughts on “Otrais Linux aplikāciju ugunsmūris – OpenSnitch

 1. Neticis

  BSD klonu faniem laikam ir krikšķis uz paranoju. Es nevienai Linux darbstacijai neesmu licis nekādas ugunssienas un dzīvoju mierīgi.

  Atbildēt
 2. N.R.

  > “Vīrusi un informācijas zagļi ir ābolu lietotāju ikdiena”

  Nu ar šo tu bišk pārspīlē. Mums darbā Windowsisti ar visiem ugunsmūriem konstanti cieš no šādām problēmām, Apple laptopos pat nekas ārpus standarta nav instalēts un GADIEM nekas nav noticies šajā jautājumā. Arī man personīgi ne. Little Snitch nelietoju, jo neesmu redzējis vajadzību.

  Atbildēt
 3. hronists

  Pēc kāda gada, kad šī un citas aplikācijas būs nobriedušas, tad arī būs pienācis laiks migrēt

  šādus tekstus par *nix es dzirdu jau gadus 10.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Jā, aplikāciju ugunsmūris 2017. gadā ir svarīgākā lieta, kas ir nepieciešama jebkurā vidē, kas ir pieslēgta internetam. Es to atkārtošu atkal un atkal, jo izglītošana un informēšana ir bijusi šī bloga galvenā būtība. Kādreiz, varbūt, pastāstīšu kā to izmantot. 😉

   Atbildēt
 4. koko

  Tu esi baigais bremze. Es tikko (burtiski 2 nedēļas atpakaļ) nomigrēju atpakaļ uz linux. Jāatzīst, ka bija atkal jāpatestējas ar desktop vidēm. XFCE tagad ir vēl migrācijas procesā uz gtk3, tāpēc labāk nevajag, Plasma (KDE) joprojām ir pārāk rijīga, taču Gnome Shell man šķiet ļoti laba. Izrādās, ka arī gnome 2 turpina dzīvot ar nosaukumu MATE. Tā, ka nebremzē, bet parādi, ka nebaidies 😀

  Atbildēt
   1. SpiegS

    Ko nozīmē “nav pienācis mans laiks”? Es pirms n-padsmit gadiem gāju radikālu ceļu.
    Mājās likvidēju win un vienkārši apņēmos mācīties Slack.
    Kad jau jutos drošā, tad arī darbā pārgāju uz linux.
    Daudz ūdeņu aiztecējis kopš tā laika, daudz eksperimenu veikti un šobrīd esmu
    nobāzējies uz ArchLinux. Atpakaļ ne mirki neesmu atskatījies.
    Šobrīd sāku interesēties par QubesOS. Tas ir nākamais solis un man šajā kontekstā
    runas par Application FW šķiet bērnišķīgas. Var jau būt, ka es kautko nesaprotu …

    Atbildēt
    1. coolynx Raksta autors

     To arī nozīmē. Visam savs laiks. Es esmu prasīgs lietotājs un gribu normālu vidi. Līdz ar ābolu esmu sapratis, kā ir kad OS ar dzelžiem ir salāgots kā cimds ar roku.

     Aplikāciju ugunsmūros ir spēks un labi, ka daudzi to pagaidām vēl nav sapratuši.

     Atbildēt
     1. SpiegS

      OS salāgots ar dzlžiem kā ar cimdu … gribu normālu vidi … tu pats saprati ko gribēji pateikt? Paskaidro man, ko es nesaprotu aplikāciju ugunsmūros? Ko nozīmē salāgot dzelžus ar OS? Tu vispār zini, kas ir AMT?

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *