Lattelecom slēdz savu mākoņservisu eDati.lv

Šodien saņēmu kaudzi ar e-pastiem par to, ka Lattelecom slēdz savu mākoņservisu eDati.lv.

Informējam, ka eDati pakalpojums tiek slēgts. Aicinām Jūs līdz 2017. gada 26. jūnijam nokopēt datus, jo pēc šī datuma Jūsu konts un dati tiks neatgriezeniski dzēsti.

Aicinām Jūs izveidot un turpmāk lietot bezmaksas kontu Failiem.lv platformā vai abonēt Lattelecom datu uzglabāšanas maksas pakalpojumu, ko turpmāk sniegsim sadarbībā ar partneri Failiem.lv (SIA “Files.fm”).

Kaudzi ar epastiem es saņēmu, jo man katram projektiņam ir sava e-pasta adrese, kas ir piereģistrēta šajā servisā un tur glabājās rezerves kopijas. 10GiB diska vietas bez maksas ir labs piedāvājums. It īpaši, ja tiek nodrošināts pieslēgums caur WebDAV. Piemontējam kā tīkla disku un pūšam savus failus uz nebēdu.

mount -t davfs https://webdav.edati.lv /mnt/backup_cloud

Diemžēl tagad nāksies meklēt kādu citu bezmaksas alternatīvu, jo labāk dublēt failus dažādos servisos un piedāvātais partneris Files.fm nenodrošina WebDAV bezmaksas lietotājiem.

Pagaidām nāksies iztikt ar Yandex servisu. Ja ir padomā kāds cits bezmaksas pakalpojumu sniedzējs, kad piedāvā – vismaz 10GiB, WebDAV, neierobežo viena faila izmēru, salīdzinoši ātrs, tad padod ziņu. Maksas servisiem jau ir citas prasības un tas ir stāsts citai reizei.

16 thoughts on “Lattelecom slēdz savu mākoņservisu eDati.lv

 1. ech

  Jau pirms kādiem 2 mēnešiem sadomāju piereģistrēties eDati, bet nekā – reģistrācijas forma pazudusi bez vēsts. Kļuva skaidrs, ka serviss ir miršanas stadijā.
  www.4shared.com piedāvā 15GB vietu, tiesa – faila garums bezmaksas variantā līdz 2GiB, un kaut kāds trafika ierobežojums arī pastāv.

  Atbildēt
 2. Andron Mc

  Telekoma birojniekus vajadzētu ar vircainu maisu pa žaunām.
  Nespēj sataisīt kapara līnijas (tikvien kā savienojumu problēma), optikas paliekot duļķainas, e-veikals…
  Un perdelasts neiznēsātais saņem miljonus.

  Atbildēt
 3. Mārtiņš

  Ja jau Tev tas tik svarīgi – kādēļ žmogojies un nesamaksā pakalpojuma sniedzējam?
  Joptojām zināmā mentalitāte? 😀

  Atbildēt
 4. koko

  Es sev uz vietējas kastītes uzkrāmēju nextcloud, kuram ir ne tikai wedbav, bet arī desktop un mobilās aplikācijas. Protams, tas ir “relatīvi” bez maksas tikai gadījumā, ja ir tāda kastīte, kur var uzkrāmēt.

  Atbildēt
 5. Vilx-

  Es nezinu, cik ļoti Tev ir nepieciešams tieši WebDAV, bet, ja prasību samazina līdz “min 10GB bezmaksas + var piemountot uz Linux”, tad Google Drive atbilst. 15GB bezmaksas, plus rekur ir links ar pamācību: http://www.techrepublic.com/article/how-to-mount-your-google-drive-on-linux-with-google-drive-ocamlfuse/ Teorētiski vajadzētu iet cauri arī visādiem firewalliem un proxy, jo Google Drive ir balstīts uz HTTPS.

  Atbildēt
 6. gunbox

  Man ir tikai daļēja nojausma par ko iet runa, tāpēc iedošu linku, varbūt palīdz.
  https://github.com/yar229/WebDavMailRuCloud/blob/master/readme.md
  Man uz cloud.mail.ru no testa laikiem 100GB free saglabājušies. Ja kaut kas nav mainījies, tad 25GB varēja free.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Mail.ru pirms dažiem gadiem nogrieza bezmaksas WebDAV pieeju. Tāpēc džeki izklaidējas ar dažādiem emulatoriem un apkārtceļiem. Droši vien, ka daudziem ir joprojām palikuši promo 1TiB konti.

   Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *