VID liek mierā godīgos nodokļu maksātājus

Šodien pamanīju, ka Mārtiņš Švāns savā Twittera kontā ir nopublicējis vēstuli, ko saņēmis Valsts Ieņēmumu Dienesta Elektroniskās deklarēšanas (VID EDS) sistēmā. Nolēmu, ka vajadzētu par to uzrakstīt, jo VID ir sācis mainīties uz labo pusi. Vismaz tā izskatās.


Varētu rasties jautājums, kas ir Mārtiņš un cik daudz VIDa prāt ir ievērojami nodokļu maksājumi.

Mārtiņš ir īpašnieks vairākiem interneta veikaliem. Lielākais un pazīstamākais no tiem ir Xnet. Treknajos gados šis bija viens no Latvijas TOP veikaliem, kas apgrozīja virs 3.5 miljoniem latu gadā.

Nezinu cik bija 2013.gadā, bet ir informācija par 2012.gadu.

Kā norāda uzņēmuma vadība, pērn sasniegtais 3,136 milj.Ls apgrozījums ir pēdējo gadu lielākais SIA Xnet apgrozījumus. Salīdzinājumā ar 2011.gadu, pērn tas palielinājies par 12,5%. SIA Xnet vadība min, ka ar 2011.gadu tirdzniecības apjomi sākuši palielināties, kas arī turpinājuši aug 2012.gadā, kas ļāvis uzņēmumam arī uzlabot savu finansiālo situāciju. 2012.gadu SIA Xnet noslēdzis ar 10,891 tūkst.Ls peļņu pēc nodokļu nomaksas.

No šī var pieņemt, ka uzņēmums, kura apgrozījums ir daži miljoni gadā, maksā arī ievērojamus nodokļu maksājumus un šādus uzņēmumus VID vairs neterorizē. Forši.

Es teiksim sajūsminos par apkalpošanas līmeni, ko nodrošina CSDD, kad eju uz tehnisko apskati. Viņi arī piekopj tādu politiku, ka par mazākiem aizrādījumiem neizsvilpj ārā un ļauj iziet apskati, veicot ierakstu apskates protokolā. Nākamajā gadā viņi apskatās, redzot, ka attiecīgā piezīme ir ņemta vērā un novērsta – pasaka paldies par to. Tā kā esi tāds apzinīgs pilsonis un ņem vērā viņu norādījumus, tad arī šogad ļausim iziet tehnisko apskati ar maznozīmīgiem mašīnas bojājumiem. Tāds sīkums, bet tas motivē.

Šajā gadījumā, ja arī VID sāks izmantot šo burkāna metodi un ļaus vienkārši strādāt tiem uzņēmējiem, kas godīgi maksā nodokļus, domāju, ka tas mainīs attieksmi pret šo iestādi. No otras puses – VID būs resursi, kurus varēs lietderīgāk izmantot, lai cīnītos ar tiem, kas ļaunprātīgi izvairās no nodokļu nemaksāšanas. Es domāju, ka tas strādās.

Starp citu, ja šogad vēl neesi bijis VID EDS sistēmā, tad iesaku tur iegriezties. Kopš jūnija mēneša tur ir civilizēta sistēma, kuru jau var sākt normāli lietot. Un vēl.

Sākot ar 01.06.2014 visām fiziskajām personām algas nodokļa grāmatiņa būs pieejama tikai elektroniski.

Tā kā VID EDS sistēma ir vienīgā vieta, kur var piereģistrēt savu algas nodokļa grāmatiņu, ja tas vēl nav izdarīts.

Man patika tā daļa ar pārskatiem (NMDS sistēma), kur var redzēt visus maksājumus un ieņēmumus par visiem gadiem, ko esmu strādājis. Protams, ar sesijām viņi vēl nav iemācījušies strādāt, bet, ja uzmanīgi darbojas, tad to sistēmu var lietot. Dažādo sistēmu integrācija nedaudz pieklibo. 😉

5 thoughts on “VID liek mierā godīgos nodokļu maksātājus

 1. nodoklumaksatajs

  VID varētu nopublicēt visus uzņēmumus, kam ir izsūtītas šādas vētules un tad palasīt komentārus TVnet, Apollo, Delfi. Visticamāk parādīsies virzieni arī ārpuskārtas pārbaudēm.

  Šāds paziņojums, ka lielos un “Godīgos” neaiztiks man izskatās kā publisks VID paziņojums, ka rokas par īsu, lai kārtīgi izpurinātu. Un ja starp šiem lielajiem ir kāds kurš tiešām māk optimizēt, tad viņam ir skaidrs viss kārtībā var turpināt, viņo domā ka es godīgs.

  Par minēto komersantu viedokļa un pieredzes nav.

  Atbildēt
 2. Andron Mc

  Tikko miljons.com bij smuks screenshot kur 1 lapā 3 raksti.
  1. VID liks mierā lielos uzņēmumus.
  2. VID ķersies pie mazo servisu pārbaudēm
  3. Policija konfiscē tantiņām ābolus un izraksta sodus.

  Atbildēt
 3. Andron Mc

  Tikko miljons.com bij smuks screenshot kur 1 lapā 3 raksti.
  1. VID liks mierā lielos uzņēmumus.
  2. VID ķersies pie mazo autoservisu pārbaudēm
  3. Policija konfiscē tantiņām ābolus un izraksta sodus.

  Atbildēt
 4. Oto

  Es teiksim sajūsminos par apkalpošanas līmeni, ko nodrošina CSDD, kad eju uz tehnisko apskati. Viņi arī piekopj tādu politiku, ka par mazākiem aizrādījumiem neizsvilpj ārā un ļauj iziet apskati, veicot ierakstu apskates protokolā

  Ne jau CSDD nodrošina TA, bet gan Auteko.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *