Cik daudz var nopelnīt Google Adsense ar savu blogu Latvijā?

Viens no iemesliem kāpēc es atgriezu internetiem savus 10 un vairāk gadus veco rakstu arhīvu ar komentāriem, bija tas, ka tos noindeksēs meklētāji. Es domāju, ka starp šiem 2000+ rakstiem, būs kāda tēma, kura joprojām ir aktuāla un meklētāji uz tiem nosūtīs apmeklētājus. Tomēr nežēlīgs darbs savulaik bija ieguldīts, lai tos uzrakstītu, tad kāpēc gan to neizmantot.

Apmeklētāji mani interesē visai merkantilu iemeslu dēļ – nopelnīt kādu centu, lai apmaksātu kaut vai hostinga izmaksas. Lai gan patiesībā jau es vairāk gribēju vispār noskaidrot – cik daudz var nopelnīt ar savu blogu šobrīd. Pirms 10 gadiem tas bija bezcerīgs variants. Šobrīd situācija ir kardināli mainījusies.

Neesmu redzējis, ka kāds lielītos LV blogsfērā ar saviem ieņēmumiem. Tad nu rādīšu piemēru.

Es ar Google Adsense nebiju agrāk spēlējies. Piereģistrējos, piešķīlu, apstiprināja un palaidu. Te nu ir pirmās nedēļas rezultāts.

Google Adsense

Kā redzam, tad apmeklējums ir pavisam neliels. Var teikt, ka blogs ir nullīte. 😉

Es negribu mērīties ar šiem datiem, jo nav jau ar ko – drīzāk gribētu uzsākt diskusiju par to kāda ir tava pieredze ar Google Adsense.

Tas, kas mani šobrīd interesē – kā mainās šie rādītāji, kad pieaug lapas apmeklējums ar kārtu. Teiksim, ja paliek nemainīga attiecība starp lapu skaitu uz 1 apmeklētāju un apmeklētāju skaits pieaug. Vai ar šādiem nosacījumiem ir iespējams ar 3000 lapu rādījumiem dienā uzturēt vidējo rādītāju €0.50?

Jautāju ļoti vienkārša iemesla dēļ. Ar 1500-2000 apmeklētājiem dienā varēju vēsi sasniegt 3000-5000 lapu rādījumus, kuri ģenerēja no 150-200 klikus. Ar šādiem cipariem parādās diezgan liela interese ģenerēt saturu, strādāt ar auditoriju. Es pat teiktu, ka šādā griezumā ir diezgan reāli izveidot jauno latviski rakstošo blogeru auditoriju. 😉

34 thoughts on “Cik daudz var nopelnīt Google Adsense ar savu blogu Latvijā?

 1. artisare

  Tie aprēķini nav tik vienvirziena. Ir vairāki mainīgie, kas nosaka peļņu. Es blogā esmu jau rakstījis par to, kā pelnīt vairāk, utt. Iesākumā iesaku arī palasīt par adwords/adsense darbības pamatprincipiem.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Par šo rakstu biji domājis? http://artisare.lv/adsense-efektiva-reklamesanas-adsense-tikla-ieteikumi-un-pieredze

   Atbildēt
 2. deni2s

  Dienā man pa 3 lapām sapil no 1-3 eiro. Reizi mēnesī vai divos aizeju uz pastu pēc naudas. Pašlaik Lifetime revenue: €4,003.73. Ņemot vērā tematiku, īstais “pļaujas laiks” ir ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Bet adsense nav vienīgais reklāmdevējs.

  Interesanti, ka lielākā peļņa ir lapā ar visnekvalitatīvāko saturu – acīmredzot saturs tik neinteresants, ka gatavi klikšķināt uz reklāmām. Un pretēji – vissakarīgākajā lapā uz reklāmām neklikšķina.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Man ir līdzīgi secinājumi par to, ka sūdīgās lapās klikšķina un saturīgās lapās nē. Jeb citiem vārdiem sakot – ja gribi pelnīt ar reklāmām, tad strādā uz meklētājiem ar bezjēdzīgu saturu, lai cilvēks no meklētāja atnākot uz lapu un neieraugot neko sakarīgu noklikšķinātu uz reklāmas.

   Atbildēt
 3. e-remit

  Tak sāc rakstīt rakstus, kas patīk plašai auditorijai. Ja jau reiz sāki ar pelnīšanu internetā, tad vari paturpināt, izpēti reklāmdevēju sistēmas, pats vēl nopelni ar affiliate, raksti padomus, kā uzstādīt CS serveri un pelnīt ar to naudu. Galu galā, uzraksti, kā pareizi veidot porno lapu – dabūsi TĀDU apmeklējumu 😉

  Atbildēt
 4. N.R.

  esmu šokā, ka pat Podā ir cilvēki, kas ne tikai nav bloķējuši reklāmas, bet pat spiež uz tām. Es gan esmu gatavs neko nepelnīt, tikai lai blogs nebūtu piesārņots 🙂

  Atbildēt
 5. BlackHalt

  Neesmu redzējis, ka kāds lielītos LV blogsfērā ar saviem ieņēmumiem.
  Nu bet lōģiski! VID, bandīti…
  Bez tam tie ieņēmumi ir niecīgi.

  Atbildēt
   1. Kristaps K.

    Vajadzētu būt, ka tāpat, kā ar visiem citiem ienākumiem. Pēc likuma būtu pašam jāiesniedz VIDā deklarācija un brīvprātīgi jāsamaksā IIN par šīm summām.

    Atbildēt
    1. gajputns

     Jā, tiešām interesanti? VIDS tak arī nav stulbeņi un visus tos blogus ar adiem redz. Ja jau pat pa ss.lv sērfojot…
     Kādam ir kāda pieredze? Varbūt kāds reģistrējis jau saimniecisko darbību, lai var naktīs mierīgi gulēt?

     Atbildēt
  1. NormaalsCilveeks

   nu ne daudz ne maz, bet pārsimts jevras mēnesī tikai no gūgļa reklāmām man domāt ir OK …
   un jā man ir 62.000 unikāli sekotāji mēnesī
   UN ?
   man pat nevajag lielīties, jo man ir gūgļa analītiķis kura atskaite nokodīs jebkādu “puvušu bazaru”

   redz pusīt muldēt ir viens, bet darīt un izdarīt ir kas pavisam cits …

   Atbildēt
    1. coolynx Raksta autors

     Ir forši, ka ir ar ko lielīties. Citiem kremt, ka nevar saņemties un izdarīt, lai arī pašiem iekristu pāris simti katru mēnesi.
     Gribēju uzprasīt – kā nodokļu jautājumu esi atrisinājis? Zem savas sia/pašnodarbinātais vai kā citādāk? Šajā gadījumā sanāk, ka tā ir saimnieciskās darbības veikšana, kura ir kaut kādā veidā jāreģistrē. 😉

     Atbildēt
     1. NormaalsCilveeks

      Man ir patreiz aktīva SIA ar mikrouzņēmuma nodokli … bet VIDs īpaši “aci” uz googles ieņēmumiem neliek …

     2. NormaalsCilveeks

      plus ja Tu sevi verificē kā cilvēku (kam adsense ir tas sapratīs) un uzdod citu kontu nekā VIDā tad praktiski 0% iespejamība, ka kāds liks maksāt nodokļus, jo gūglis jau tiek uzskatīts tikai kā “ak man tikai hostinga izdevumus nosegt” lai gan reāli man bija estimate ieņēmumi uz 5jevrām dienā (sanāk gan tikai 4ras) bet arī tas nav slikti …
      šķiet esmu tiesam vienīgais īpatnis, kurš var dalīties ar infu par adsense, jo reāli nav neviena cita kas būtu ko jēdzīgu spējīgs pateikt …
      piemēram man totāli nestrādā saišu reklāmas – jo banāli nav satura Latvijā kas liktu linkus uz tām …

     3. coolynx Raksta autors

      Paldies! Vēl domāju, ko darīt. Biedē tikai VIDa teroristiskās metodes, kad sodu uzrēķina par visiem iepriekšējiem gadiem un soda procentu summa sanāk lielāka nekā nenomaksāto nodokļu summa. 🙂

      Ja varētu kā webmoney, kur ar to naudu var brīvi rīkoties, tad vispār būtu zelts.

     4. gajputns

      viena lieta, ka VIDs pamana paši (uztaisa kādu blogeriem veltītu akciju) vai arī kāds nedraugs pilnmēness naktī viņiem nostučī). Tā kā man liekas ne īpaši loģisks variants domāt, ka nepamanīs, tikai tāpēc, ka nav manīts pirmstam.
      Cik zinu, saimniecisko darbību veicot 50 eiro jāmaksā mēnesī neatkarīgi no ienākumiem (pat, ja to nav), līdz ar to iesācējam ar googlereklāmām vispār nereāli kautko pilnīgi legāli pasākt bez mīnusiem.
      Un, ja sniedz kads vidā dok-us par medicīnas/izglītības līdzekļu atgūšanu, tā ir ienākumu deklarēšana. Nebūs tā, ka googleienākumus..neuzrādot skaitīsies, ka nepatiesa info sniegta?

 6. Pieraksti

  Man ir tā, ka dažas dienas ir sausā, bet dažās dienās ir virs viena euro. Vidēji pagaidām mēnesī ir 10 euro un lielāku summu nav izdevies sasniegt, bet tas saistīts arī ar to, ka biju dabūjis divas reizes banu no adsense par noteikumu neievērošanu, jo es noteikumus parasti nelasu. Tādēļ var teikt, ka šī ir trešā reize no nulles, kad tiek pacelts blogs un sasniegts līmenis līdz 10 euro mēnesī. Ar pirmo blogu bija vislabākie rādījumi, tad izdevās dažus mēnešus līdz 15 euro mēnesī.

  Atbildēt
   1. Pieraksti

    Nepareizais saturs – bija bildes no filmu aprakstiem ieliktas, kurās bija redzamas asinis. Tādi attēli skaitās kā saturs + 18.

    Atbildēt
 7. Silvestrs

  Nesen iegadajos kadu latviesu projektu ap 1000 skatijumiem diena. Laipnais pardevejs atmeta pa 500EUR. Pec paris modifikacijam un pareizu placement divu menesu laika nopelnits 980EUR. Ir ari US projekti kas pelna jrietni vairak. Esmu registrejies ka MNM un maksaju 9% no ienakumiem valstij.

  Par saturu piekritisu jo vajaks saturs, jo vairak reklamas kliksku.

  Gribetu piezimet, ka raksta autoram viennozimi slikts AD placement, jo Latvijas auditorijai CTR var sasniegt lidz 9%

  Atbildēt
  1. janis

   Un algu sev maksa 720eur menesi?
   Mikrouznemuma nodoklis nekam neder ja pelna kautkcik nopietnak. Ja pus gimeni pienem pie sevis tad max 720×5 eur menesi. Ja pelni vairak nevari vairs but mikro… Labi pelnit jau var, bet jabut jau ka algai. Teoretiski ta ir uznemuma nauda ne privata..

   Atbildēt
 8. Unknown

  Man arí ir jautajums par Adsense. No cik daudz EUR ir jasak maksat nodokli VID ? Un cik daudz es drikstu turet naudu savaa kontaa ? Vai labak turet ir uz vairakiem kontiem ?

  Pagaidam esmu sanemis vairakas x ap 1k EUR un nekadu problemu nav bijusas, VID mani nav meklejis, bet ka ir ja summa ir lielaka ?

  Nekad nav bijusi pieredze ar VID, jo tadas lietas skola nemacija, ta ka …

  Atbildēt
 9. >>Coolynx

  Vai ir kāds updeits par Adsense ienākumiem ? Adblockers paliek aizvien populārāks, liekas, ka arī adsense rādītāji iet uz leju.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   To noteikti, ka labāk varētu atbildēt tie, kam ir vienkāršāki projekti. Šeit, tomēr 80% no pastāvīgajiem apmeklētājiem bija tehniski orientēti un visticamāk, ka jau lietoja bloķētājus. Attiecīgi es to nejūtu.

   Atbildēt
   1. robiz

    Lai apstiprinātu adsense kontu, tiek izsūtīta lapa ar PIN uz pastu…gribeju uzjautat, cik ilgā laikā aptuveni pienāca pastā šī lapa, kā arī, pastā vērsoties pēc kā jautājāt ? Vai arī no pasta bija kāda vēstule atnākusi uz mājām, ka ir ienācis kāds dokuments…!???

    Atbildēt
  2. lol

   Nemācēšu teikt tieši par LV, bet man ir viens relatīvi populārs projektiņš ar apmeklētājiem no visas pasaules (liela daļa no ASV), un pretēji visām internetā atrodamajām raudām par to, kā adblock nogalina mājas lapas, procentuāli pēdējā gada laikā adblock lietotāju skaits nav vērā ņemami mainijies, nedaudz pat palielinājies nebloķētāju skaits.

   Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *