iPad + mākoņi = programmētāja sapnis jeb izcils Twitter reklāmas piemērs

Šodien redzēju Twitter reklāmu, kas pie tam bija vērtīga, jo ļāva izlasīt visai interesantu bloga ierakstu par iPad kā programmētāja rīku. Un beigās pat nolēmu uzrakstīt ierakstu savā blogā, jo varbūt kādreiz es pats tā izvirtīšu. 🙂

Reklāmu bīda Linode, kas piedāvā mākoņu pakalpojumus. Es ieteiktu pamācīties, visiem PR cilvēkiem un sociālo tīklu ekspertiem, no šādiem piemēriem.

Gribētos domāt, ka bloga ieraksts ir tapis no kāda blogera, bet Linode to vienkārši pārķēra un tālāk virza kā labu reklāmas materiālu.

Rakstā es redzēju Vim logu, kas uz iPad izskatās lieliski un radās interese izlasīt, kā tad tajā zvērā var kaut ko programmēt, jo principā viss notiek ar klaviatūru un karstajiem taustiņiem, bet iPad virtuālā klaviere nav tas ērtākais veids kā to darīt.

Kad ieraudzīju to Vim logu, tad padomāju, ko tik cilvēki nedara ar to iPadu.

Puisis ir uzskaitījis visas sastāvdaļas, kuras izmanto, lai programmētu. Un tās ir – iPad, iPad vāciņi, kas ļauj to novietot vajadzīgajā leņķī, Apple bezvadu klaviatūra, iSSH programmatūra + mākonis.

Un tas viss ir slinkuma dēļ.

I started this experiment because I fundamentally believe that most people don’t want to rearrange windows, babysit their own general purpose computers or back up their data. Sooner or later, almost everyone will work like this and I wanted a taste of what that might feel like. I expected to find something that didn’t work, but as the days turned into weeks and the weeks gathered into a month, I found I hadn’t returned to my laptop even once.

Es šādā veidā briestu uz iPad 2 iegādi. Praktiski jau par 80% esmu nobriedis. Tagad vēl vajag izlemt, kad to darīt un kur. 🙂

16 thoughts on “iPad + mākoņi = programmētāja sapnis jeb izcils Twitter reklāmas piemērs

 1. krizdabz

  Man to procentu mazliet mazāk (tā uz 64.58%), bet arī gribu mājās iPad. Nu tb gribu planšetdatoru, bet iPadam īsti nav konkurentu lietojamības un pieejamo programmu klāsta (gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi) ziņā. Bez tam arī cena nav bezbožno nereāla. Jātiek galā ar savu iekšējo neskaidrību kā to zvēru likt pie darba un tad pirkums ir neizbēgams notikums.

  Atbildēt
 2. zingmars

  Ideja ir laba, bet jēga? Nopērc portatīvo datoru un lūdzu – pārnēsājams programmēšanas rīks. Varbūt vienīgais labums ir tāds ka iPads ir mazāks, bet nu programmēšana nav tāda lieta kur ierīces lielums īpaši ietekmē šo procesu.

  Atbildēt
 3. coolynx Raksta autors

  Reliģijas ziņā, protams, Android ir tuvāks, bet “pabeigtības” un “pilnības” sajūta pilnīgi noteikti ir iPad. Pieļauju, ka mobilais Microsoft veidojums var sašūpot tirgu, bet tas vēl jāgaida un nav zināms, ko izstrādātāji darīs – vai būs atbalsts.

  Atbildēt
 4. Sm

  heh; lietas, kas pro programmēšanai ir svarīgas
  1) Ekrāna lielums, reti kurš profesionālis izmanto mazāk par 2 monitoriem (tie, kas nav, lai pamēģina).
  2) Profesionāla klaviatūra. Šamais tomēr ir brāķis, salīdznot ar ergonomiskajām.

  Citādi nav svarīgi kāds dzelzis un osis, galvenais, lai iet termināļa softs un aiziet! Paskatījos blogā un izskatās tas arī uz ipada pieklibo.

  3) Termināļa softs, kas nodrošina šifrētu konekciju uz virutāliem desktopiem, jo pašai izstrādei/kompilēšanai/testēšanai tomēr vajadzētu pēc iespējas jaudīgākus dzelžus. [testēšanai visdažādākos].

  Atbildēt
 5. Vitālijs

  Emz, ir divas puses šim.
  1. Tas ir programmēt ar stilu. Ok, smuki izskatās, bet tas nav pārāk funkcionāli. Lai uzraksta ap 1k rindiņu ar šo. Kā jutīsies acis? nu nebūs tas labākais.
  2. Šis ir samērā labs portatīvs rīks. ja vajag kaut ko uzturēt un būt gatavam palīdzēt pa 3jos naktī, tad iPads ir piemērots, jo o var stiept visur līdzi un viegli pieslēgties attālināti savam darba PC, serverim utt. Bet tas tikai lai novērstu kļūdu.

  Normāls oderis, kurš visu dienu pavada pie koda novērtēs labu monitoru ar nomālu izšķirtspēju un jaudu.
  Ok webu var kodēt ar šo, bet programmas nē, jo nevar reāli novērtēt ātrdarbību ar vnc starpniecību…

  Atbildēt
 6. Wth

  Tas gan nav risinājums, kuru varētu pielietot visos gadījumos (vismaz es nespēju saskatīt jēgu tam) – piemēram, kāds varētu man pateikt, ko man kā mikrokontrolieru-bāzētu-lietu programmētājam tas viss dod? Kaut kādi mistiski mākoņi no kuriem dzelž-bāzētai izpildei nav nekādas jēgas, iPads, kuram jānēsā klāt vesela tonna ar klavierēm un palikņiem, paralēli jau esošajai tonnai dažādu programmatoru, debuggeru & stuff? Uzstādīt to visu “on-site” arī stundas darbs, kamēr saliec visus palikņus un klavieres “nestilīgais džeks no miesta” ar savu nestilīgo HP laptopu sen jau salicis visiem sū jaunākās firmwāres, uzrakstījis 17 pielāgojumus, to visu sametis virsū uz dzelžiem un aizgājis mājās dzert alu.

  Atbildēt
 7. Maadinsh

  Es varbūt neko nesaprotu, bet ar ko atšķiras strādāšana uz ipada + statīva + klavieres, no parasta ķepļapa, ja neskaita x reiz lielāku cenu?

  Un neviens, nekad man neiestāstīs, ka šādi strādāt ir ērtāk, kā pie normāla galda PC + kārtīga monitora vai diviem…

  Atbildēt
 8. Vitālijs

  Nu te forši remote desktop vai ssh vai vnc ir nosaukts par cloud computing. Bet blogā var redzēt, ka vienkārši remoutā pieslēdzas ubuntu kastei. Tas nav mākonis. Makonis ir nedaudz savādāks. Mākonis ir domāts tā- tev ir lietojumprogramma, kura saņem datus no lietotāja, ātri aizsūta uz mākoni un tas visu izskaitļo utt. Tev nav nekādi remouti vai kkas tāds. Šeit vnk ielogojas attālināti savā darba PC, kuram jābūt visu laiku ieslēgtam.
  Tik pat labi es caur mākoni administrēju pāris serverus no sava Android telefona (teamviewer, vnc). ērti nav, bet ja esi kaut kādā bedre, kur nav nekāda PC tad tā ir jāiztiek. nav ērti bet šo to var pārbaudīt un izdarīt.

  Atbildēt
 9. Atis

  ē, pastrādāt caur ssh jau var no jebkurienes, teorētiski es arī no sava androīda varu. Bet praktiski nestrādāju pat no mājām, jo #1 – darbā tomēr divi lieli monitori, ērtāk vienā kodēt bet otrā skatīties produktu/dokumentāciju. + vēl fiziskie rīki – piemēram kaudze ar SIP telefoniem kurus līdzi nestaipīšu.

  Atbildēt
 10. dolārs

  Nu, ja galvenais ir iegāzt savu pakaļu dīvānā un izlikties, ka kaut kas tiek programmēts, tad pilnīgi pietiek un tas ir “KRUTA!!!”… par efektivitāti, objektīvu iemeslu dēļ, šeit nav visrpār ko runāt…

  Atbildēt
 11. Krotow

  Bez fiziskas klaviatūras tā ir tikai spēļmantiņa. Piekrītu, terminālā var rakstīt nelielus skriptus, pats bezizejas brīdī caur HTC Desire SSH terminālu tā darīju. Tomēr uzrakstīt kaut ko apjomīgāku tā būs grūti. Pie kam čakars ar pieturzīmēm ir baiss – pamēģiniet uzsist pārdesmit teksta rindas ar “;” galā un kur vēl “{}” u.c. jaukumi. Protams, pirkstu staipīšanai kameras priekšā tā ir reāla štelle 😀

  Atbildēt
 12. Atbalss: Apple jauno ģēniju pārdošanas skola | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *