Aizturēti mākoņskaitļotāji – nodokļu nemaksātāji

Pavilkos uz Ir.lv iečivināto saiti par noziedznieku grupējumu, kas kaut nelegālu ir sadarījuši ar mākoņskaitļošanu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde (FPP) šonedēļ apturējusi noziedznieku grupas darbību, kas caur ārzonu kontiem un virtualizētu informācijas tehnoloģiju infrastruktūru jeb mākoņskaitļošanu legalizējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus un izvairījies no 5,85 miljonu latu nodokļu maksāšanas.

Rakstā bija atbilstoša reklāma.

Reklāmas pirmajā kadrā ir teikts: “Viņi jau darbojas starptautiskajā biznesā”, bet otrajā: “un ko dari tu?”.

Forša vārdu spēle sanāca. Varētu pat teikt – kontekstuālā reklāma.

Tas, ko es nesapratu bija par to mākoņskaitļošanu. Ko tieši viņi tur bija izmantojuši tajos mākoņos?

VID uzsver, ka, lai apgrūtinātu tiesībaizsardzības iestāžu darbu pierādījumu iegūšanā un traucētu izmeklētāju darbu, noziedznieku grupa izmantoja virtualizētu informācijas tehnoloģiju infrastruktūru, ko pasaulē pazīst ar terminu “cloud computing” jeb “mākoņskaitļošana”, taču FPP izmeklētājiem ir izdevies atklāt arī šīs “mākoņskaitļošanas” centru – servera atrašanās vietu, kas atrodas Latvijā, un iegūt no tā izmeklēšanai nozīmīgu informāciju, proti, informāciju, ar kuru apmainījās shēmā iesaistītās personas.

Nespēju sasiet kopā naudas atmazgāšanu ar virtualizēto informācijas tehnoloģiju infrastruktūru.

8 thoughts on “Aizturēti mākoņskaitļotāji – nodokļu nemaksātāji

 1. karuuzo

  Izskatās, ka vienkārši fiškas bīdīja, bet mākoņi tika izmantoti tikai kā datu nesējs (virtuālais HDD). FPP nevarēja atnākt uz kantori un konfiscēt kompi ar HDD, uz kura būtu visa info, bet “noķēra” mākoņos (a ļa google doc 🙂

  m

  Atbildēt
 2. Grabber

  Interesanti kā VID FPP speciālisti “mākoņos” gatavojas šo jautājumu izmeklēt/pierādīt? Noziedzīga nodarījuma sastāvs šeit ir apšaubāms no pierādījumu viedokļa.

  Atbildēt
 3. Krist2ps

  Un, pasakiet tagad man tagad tā, dārgie poda lasītāji – kā var no Valsts kases aizstiept 5,85 mlj, ja tam visam nav spēcīga aizmugure? Godīgi? Tas man jau sāk līdzināties tam slavenajam gadījumam ar Neo (Ilmāru Poikānu), kad it kā bija jau gatavi vainot cilvēku, kurš nejauši bija uzgājis datus VID mājas lapā… kaut ko nopludina un tad “it kā” kaut kādam gudrajam papucim iedod karoti, lai strebj laukā šo visu zupiņu un ceļ savu reputāciju 🙂 Nekas, lai arī kas te, Latvijā, notiktu, nenotiek tāpat – nejaušības pēc 🙂 Likumi šeit ir priekš tam, lai kāds tāpat pēc vēl savējiem dzīvotu.

  Atbildēt
 4. Didulis

  Man bija tieši tāda pati teorija par grāmatvedību Google Docs. Pietiekošs iemesls, lai pazīmējoties varētu pieminēt gudro vārdu “cloud computing”, tas taču tagad ir trends mūsu valsts iestādēs. ;-D

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *