Google Latvijā uzsāks attēlu vākšanu Google Maps Street View kartei

Ir pagājis gandrīz gads, kopš parādījās pirmā informācija par to, ka Google mašīnas jau ir kaujas gatavībā, lai uzsāktu attēlu vākšanu savam produktam – Google Maps Street View kartei.

Un tikai vakar ienāca preses relīze, kurā stāsta par to, ka nu jau ir dots zemais starts.

Iz preses relīzes:

Google šodien paziņo, ka uzsāks attēlu vākšanu Latvijā, lai uzlabotu Google Maps un Street View funkciju savā Google Maps kartē. Tuvāko nedēļu laikā Google automašīnas ieradīsies Latvijā, lai sāktu fotogrāfēt ielas un objektus visā Latvijas teritorijā.

Tuvāko nedēļu laikā tiks sabildētas Latvijas lielākās pilsētas. Laacz noskaidroja pilsētu sarakstu.

Tās ir Rīga, Rīgas rajons, Daugavpils, Jūrmala, Jelgava, Liepāja, Jēkabpils, Cēsis, Valmiera, Ogre, Tukums, Bauska, tāpat maršrutā tiks iekļauti arī apskates un tūrisma objekti, kurus ieteikusi TAVA.

Kā jau varēja nojaust, tad ilgais ceļš līdz reālām aktivitātēm mūsu ielās bija saistīts ar formalitātēm, kuras vajadzēja nokārtot pirms vispār varētu uzsākt kaut ko legālu darīt. Domāju, ka atrastos ne mazums prātvēderu, kuri gribētu iesūdzēt tiesā Google par savām bildēm dotajā resursā, lai vienā mirklī papildinātu savu bankas kontu.

No realitātes neaizbēgt un tagad jau 1188 produktam Karte 360 dienas ir skaitītas. Gads it kā bija handikaps, bet cik zinu, tad nekas netika darīts, lai izmantotu šo laiku un iegūtu lielākas priekšrocības.

Vēl iekš krizdabz.lv var palasīt citus komentārus un viedokļus.

Šāda tehnika ir uzskrūvēta uz opeļiem, kas kursēs pa pilsētām. Spiežam uz bildes, lai redzētu lielāku izmēru.

Tagad tikai atliek sapucēties un iet dežūrēt uz ielām. 😉

Un nobeigumā video.

14 thoughts on “Google Latvijā uzsāks attēlu vākšanu Google Maps Street View kartei

 1. Janis

  izskatās, ka tas ir dienas notikums nr1 🙂
  bet kas tad īsti notika rudenī, kad mašīnas jau bija atvestas? tagad visi raksta, ka mašīnas vēlreiz atveda.

  Atbildēt
 2. Kaspars Foigts

  Es, savukārt, domāju, ka tās mašīnas tika atvestas uz Rīgu tāpēc, ka no loģistika viedokļa tas ir viens no labākajiem galamērķiem. No Rīgas tās tālāk devās uz vietām, kur viss jau ir sarunāts. Un nu atgriežas Rīgā.

  Atbildēt
 3. Vaards

  Flašmobs jātaisa. Tik žēl, ka nevarēs skaidri zināt kurā vietā sastāties ar lapiņām, kur rakstīts mega vēstījums alieniem.

  Atbildēt
 4. Dreef

  Izdevīgs laiks reklāmas kampaņām (plakātiem uz ielām ;-)). Varēs gadiem pēc tam googlē tās reklāmas skatīties ;-).

  Atbildēt
 5. Janis

  nedomāju ka tādas reklāmas kaut ko dos. cilvēkam vēl ir jātiek uz to streetview projektu un jātrāpa vajadzīgajā adresē. tas ir tas pats kas uzlikt bezmaksas reklāmu kādā nevienam nezināmā saitā ar cerību, ka kāds to tomēr ieraudzīs un priecāties cik tas ir izdevīgi, jo ir taču bez maksas

  Atbildēt
 6. Ojārs

  Izskatās, ka viņiem ne tikai kameras, bet arī lāzerradari tur virsū. Uztaisīs ne tikai bildes, bet arī mūsu 3d attēlus! 🙂

  Atbildēt
 7. Nils

  Par LV ierēdņu sarīkotajām pārbaudēm. Kā jau tas LV pieņemts, ko drīkst mazumā, to nedrīkst daudz. Vajadzētu tūristiem fotografēšanai uz ielas izņemt atļaujas, jo varbūtība, ka mani vai Tevi nofotografēs un nopublicēs tīklā ir gandrīz tāda pati. Ai, Latviя.

  Atbildēt
 8. Atbalss: Google Maps ar Latvijas ielām | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *