DVI uzsākusi Google StreetView pārbaudi

Šodien parādījās informācija, ka Google ir informējusi DVI par Google StreetView ieviešanu Latvijā. Tā kā tie Googles opeļi, ko mēs iepriekš redzējām, ir Googles un projekts tiek ieviests.

Datu valsts inspekcija (DVI) sākusi pārbaudi par kompānijas “Google Inc.” pakalpojuma “StreetView” ieviešanas atbilstību fizisko personu datu aizsardzības prasībām, portālu “Delfi” informēja Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Pakalne.

Te ir saraksts ar pilsētām, kas tiks iekļautas Googles StreetView kartē.

Pirmdien kompānija “Google Inc.” informēja DVI par pakalpojuma “StreetView” ieviešanu Latvijā, kura ietvaros šīs nedēļas laikā plānots uzsākt panorāmas foto uzņēmumu veikšanu Rīgā, Rīgas reģionā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Ogrē, Valmierā, Cēsīs, Jūrmalā, Tukumā, Jēkabpilī, Bauskā, Talsos, Ventspilī, Liepājā, Madonā, Aizkrauklē, Rēzeknē, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Preiļos, Limbažos, Saldū, Rēzeknē, Kuldīgā, Krāslavā, Valkā, Ludzā, Balvos, Gulbenē, Alūksnē, Ventspilī un Ludzā.

Interesanti ir arī tas, ka viņi vāc arī citus datus, piemēram, informāciju par atvērtiem bezvadu tīkliem.

Ņemot vērā DVI rīcībā esošo informāciju par kompānijas pakalpojumu “StreetView” citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, šī pakalpojuma ietvaros tiek savāktas un saglabātas ne tikai fotogrāfijas no dažādu pilsētu ielām, bet tiek vākti arī citi dati (piemēram, dati, kas tiek pārsūtīti, izmantojot atvērto bezvadu tīklu – open WiFi networks).

Nebiju zinājis, ka pirms fotogrāfiju veikšanas ir jāinformē sabiedrība plašsaziņas līdzekļos.

DVI norāda, ka kompānija “Google” pakalpojumu “StreetView” Latvijā varēs uzsākt ieviest tikai tad, ja tiks nodrošināta personas datu aizsardzība. Piemēram, datu subjektu informēšana, proti, pirms foto uzņēmumu veikšanas nepieciešams informēt sabiedrību plašsaziņas līdzekļos par to, kur un kad tiks veikti foto uzņēmumi, kādam nolūkam tas tiks darīts, kas tiks vākts un citu informāciju par datu apstrādes nosacījumiem.

Preses relīze pilnībā iekš Delfiem.

32 thoughts on “DVI uzsākusi Google StreetView pārbaudi

 1. Andron Mc

  Tai jobanajai maukasbērnu iestādei vienkārši nau ko darīt. Tie latviešu īstie parazīti pelna naudu izliekoties ka strādā. Naudu savukārt rušina citi debīlie latvieši, tie kuri ievēl visādus kretīnus un kuri nīdēdami pabalsta tos kuņasbērnus nedapistos.

  Atbildēt
 2. MC_

  Uuuu DVI mums te ir tik svarīga iestāde. Smiekli nāk. Goog Varbūt brīdina pirms tam, lai savlaicīgi var uzvilkt nirēja kostīmu un sakārtot pagalmus.

  Atbildēt
 3. frukc

  jā… tiešām, darīt viņiem nav ko, vai pilda 1188 pasūtījumu? 1188 kā reizi būtu jāpārbauda, neviena seja vai nummurs šiem nav izblurots, kā tam būtu jābūt.

  Atbildēt
 4. Jy

  O, te arī cilvēki lamājas. Tiešām neviens nesaprot, ka tādas liets ir jāsaskaņo? Neviens jau neaizliedz rīkoties, tikai tas jādara likuma ietvaros. Katrai valstij savi likumi, kuri jebkuram [ārzemju] uzņēmējam [kas darbojas tikai un vienīgi sava privātā biznesa interesēs] ir jārespektē.

  Atbildēt
 5. Arnolds

  Laimonis no Limbažiem ir nopietni satraucies par savu privātumu.

  Vispār man ļoti interesē – kas internetā skaitās “pakalpojuma sniegšanas vieta”? Serveri tak Latvijā nestāvēs?

  Atbildēt
 6. Andron Mc

  Izrādās maukasbērni apmeklē arī šo lapu.
  Varbūt man jāsaskaņo arī katra bilde kurā nejauši kaukāds nedapistenis ielien kadrā?
  AIZPISIES DIRST, TU KOPLI!

  Atbildēt
 7. atis

  Google tak izlaboja kļūdu kurš sniffoja wifi traffiku..

  Tas onnētāju kantoris tikai meklē iemeslu izcelties un attaisnot savas algas, bāž degunu visur kur vien lien..

  Atbildēt
 8. ENIMA

  Es gan domāju ka te nav ko cepties. Ja būs oficiāli zināmi laiki un maršrtuti šitiem opeļiem LV tauta varētu uztaisīt īstu Street View šovu. Piem kurš iekļūs vismaz 10 bildēs utt

  Atbildēt
 9. Mr.Ex

  Pēdējā gada laikā ir sajūta ka DVI attaisno savu eksistēšanu jājot uz nelaimīgā Fizisko personu datu aizsardzības likuma, es saprotu ja pa tēmu, bet jamais jau jāliek vienā kaudzītē ar akka-laa varoņdarbiem…

  Atbildēt
 10. Didulis

  Turpmāk, kad tu savā privātajā mežā rīkosi savas draudzenes aktu (kā mākslas forma nevis process) fotosesiju, tev būs jāinformē sabiedrība plašsaziņas līdzekļos, par vietu un laiku. ;-D

  Atbildēt
 11. berzinujanis

  Leipcigā arī rudenī būs google street autiņi. Šobrīd pa radio dzirdama reklāma, ka iedzīvotājiem, kuri nevēlas sava privātīpašuma foto publikāciju var īpaši izveidotā interneta vietnē atteikties. Nez, Latvijā arī, ko tādu piedāvās?

  Atbildēt
 12. normunds

  Mans necilais viedoklis. Vēlme savas mājas vietā redzēt izblūrotu plankumu kā reiz pievērsīs cilvēku uzmanību un visi dosies apskatīt kas tas ir par fruktu un ko viņš tik ļoti grib noslēpt.

  Atbildēt
 13. Lauris

  1188.lv/karte360/ no DVI puses ir pārbaudīta un visas DVI prasības 1188 ir izpildījis. Jāatzīst, ka viegli ar DVI neklājas, bet pret FPDAL 3. punktu, kas attiecas arī uz google 1188 ir izpildījis.

  Atbildēt
 14. BlackHalt

  Ar neizsakāmu sēra sajūtu no Latvijas slaucēju sabiedriskajām organizācijām tika piemirsta AKKA/LAA.
  A skaņa ta nav!

  Atbildēt
 15. Škic

  Da, paši sev lai aizmālē sejas… Pietiks ķēmot pasauli. Lai visi redz kā mēs šeit dzīvojam un kādi esam. Kas tur slēpjams? Iela ir iela un parandžās te neviens nestaigā, taču ja kāds būs “izgāzies” tad lai par to pasaule arī pasmaida, nav ne vainas…

  Atbildēt
 16. Atbalss: Google Latvijā uzsāks attēlu vākšanu Google Maps Street View kartei — Kristaps Skutelis (krizdabz.lv)

 17. Atbalss: Google Latvijā uzsāks attēlu vākšanu Google Maps Street View kartei | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *