Blekko – meklētājs cīņā ar spamu

Iekāpu internetos, lai paskatītos, kas labs sastrādāts. Uzrāvos uz meklētāju Blekko. Pirmā doma, kas iešāvās prātā, kad atvēru šo lapu bija – programmētāji uztaisījuši meklētāju programmētājiem.

Diezgan labs pieteikums ir sanācis Zorro update rakstā.

What’s most amazing about Blekko, though, is it’s still around. So many ambitious search startups like Cuil and SearchMe went for it and flailed. But Blekko, six months in, is growing nicely and has around 1 m unique IPs visit the site monthly. Early contextual ad testing, they say, is producing good results. When they finally turn that on for good, a real revenue stream will be flowing to Blekko. In other words, it may be time to start thinking of Blekko as a long term “we’re still here” startup. They have no appearance of fail anywhere near them yet.

Pirmajā momentā man tā arī nepalika skaidrs, ko tagad darīt, kad atvēru šo meklētāju. Pēc pāris meklējumiem es sapratu, ka man tur pagaidām vēl nav ko meklēt. Šķiet, ka par pamatu šis meklētājs izmanto citu meklētāju datubāzes, lai gan tam esot arī savs bots, kas ložņā pa webu – ScoutJet.

ScoutJet is the web crawler for blekko, a new Silicon Valley based search engine created by the founders of DMOZ and Topix.

Lai gan rezultātos parādās “based on…” un cita meklētāja/servisa nosaukums.

Skepse par šo meklētāju ir tāpēc, ka vienkāršais lietotājs neapgrūtinās sevi sarežģīta pakalpojuma apgūšanu – ja tā lietošana būs apgrūtināta un vienkāršā veidā pie vēlamā rezultāta nevarēs tikt, tad visticamāk, ka atmetīs ar roku un ies tālāk. Internetos ir daudz citas – daudz vienkāršākas un saprotamākas – lapas, kur nosist savu laiku.

It kā jau pastāv neliela varbūtība, ka šis izrādās ir mega serviss – vienkārši es to nemāku pagatavot (no melnā humora par to, ka nepatīk kaķi 😉 ). Iespējams, ka vajag vairākas reizes noskatīties šo video un viss taps skaidrs.

Varat saukt mani par nēģeri, ja uz daudzmiljardu interneta iedzīvotāju skaitu, kas interesējās par jaunām rotaļlietām, šis verķis neiegūs pāris miljonus pielūdzēju. Kraukšķošajā bāze ir apkopojusi datus par to cik daudz miljoni jau ir investēti šajā frīku rotaļļietiņā, kā arī ir smuks grafiks ar tā izaugsmi.

Principā vajag Silīcija ielejā kādus galus – izdzert pāris kokteilīšus, piedziedāt pilnas ausis, kopīgi paglāstīt iPad 2 aplikāciju un lieta darīta.

Par to kā puikas un meitenes izklaidējas var palasīt viņu blogā. Spriežot pēc summām, kas minētas kraukšķošās bāzes ierakstos, naudas viņiem pietiks vēl pāris gadiem. Kaut es tā dzīvotu. 🙂

4 thoughts on “Blekko – meklētājs cīņā ar spamu

 1. Vaards

  Tagad, Coolynx, tu saproti, ka būtu labāk rakstījis par prezidentu. Savādāk šī ziņa nav interesanta ne tev pašam, ne arī poda klikšķinātājiem. Tak galīgi neinteresanti kā tur kaut kāds gigigogobubu.com mēģina uzmeistarot neoriģinālu ideju. Tādu ir miljardiem. Sākot ar plastmasas sandalīšu ražotājiem Āfrikā un beidzot ar NASA visādiem zvaigšņu skaitīšanas algoritmu izgudrotājiem.

  Kā tur ar īPadu, ir tev nopircies?

  Atbildēt
 2. Oto

  Nav “regular expresson” meklēsana tātad sūds. Dodiet meklētāju ar regular expressions un similar images meklēšanu, tad atteikšos no google.

  Atbildēt
 3. Janka

  Šo meklētāju TC ļoti mēģina suportēt un dzīt uz priekšu, bet tad kad viņi beigs par šo meklētāju rakstīt tad viņš tā arī nomirs.

  Esmu ar šo mantiņu paspēlējies, bet r viņu neko prātīgu nevar atrast. Viņš visur priekšgalā bīda .edu, .gov un wiki lapas, bet ne vienmēr es meklēju k-ko tādu.

  Dīvaina izstrādājums, bet kā jau Tu minēji, vajag sadzert ar Silīcija ielejas varenajiem un tad jebkurš brāķis pārvārtīsies gadsimta projektā.

  Atbildēt
 4. UldisA

  Šajā stāstā gan vairāk ir cita morāle, kādas summas tiek tērētas/piesaistītas principā uz tuftu, un katram no mums ir simtiem līdzīgas domas pilna galva vai ne? Nu tad uz priekšu iepakojam, uzrakstam uz salvetes, taisām prototipus un sūtām VC, ejam uz seed forumiem un galu galā pārvacamies uz silicija ieleju 🙂

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *