LIAA 75 000 latu tērēs koučingam

Es zinu, ka jums patiks vēl viens raksts par koučingu. 😀

Kā jau savās pārdomās par koučingu liku saprast, tad cepiens nekad nav bijis, nav un nebūs par naudu, bet gan par tās daudzumu, neatkarīgi no tā par kādu tēmu ir stāsts. 🙂

Šodien lasu lielisku virsrakstu par to kā LIAA investēs savus līdzekļus advokātu birojos. Visi taču zina, ka no advokātu birojiem nāk labākie kouči.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) paredzējusi slēgt 75 000 latu vērtu līgumu ar advokātu biroju «BDO Zelmenis&Liberte» un SIA «Con Fide» par koučinga pakalpojumiem, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) interneta mājaslapā publicētais paziņojums par lēmuma pieņemšanu.

Lieliska ziņa – maksimums 100 cilvēki nākamā gada laikā kļūs gudrāki, protošāki un varošāki, jo katra apmācībai tiks atvēlēti 750 lati.

Kā norāda LIAA, koučings ir konsultatīvs pakalpojums, kuru inovācijas projektu īstenotājiem sniedz LIAA atlasīti konsultanti ar mērķi sagatavot inovācijas projektus finansējuma piesaistei.

Konkurss ir orientēts uz tiem inovatīvo ideju autoriem, kuri vēlas īstenot savu biznesa ideju, izmantojot konsultācijas.

Pakalpojumus varēs saņemt biznesa plāna izstrādei dažādu investīciju piesaistei vai biznesa sākšanai, mārketinga konsultācijām, intelektuālā īpašuma aizsardzībai, kā arī finanšu konsultācijām.

Ja bez liekas ironijas, tad pilnīgi pieļauju, ka tā ir lieliska pieeja, lai sasniegtu labāku rezultātu. Manuprāt, kā reizi investīciju attīstības aģentūrām būtu jāstrādā ar šādiem nestandarta un tajā pat laikā progresīviem paņēmieniem.

Tas, kas man kā cilvēkam no malas pietrūkst – ticība, ka tā nav naudas atmazgāšanas shēma. Ja tā nav shēma, tad visu cieņu par uzdrīkstēšanos. Vienīgi rodas iespaids, ka šajā gadījumā vārds “koučings” tiek izmantots kā skanīgs termins, kas patiesībā ir tas pats vecais konsultants. Savukārt konsultants nekad un ne par ko neatbild, jo viņš nepieņem lēmumus, bet gan dod padomus. Attiecīgi, ja tā ir vienkārši padomu došana, tad ož pēc shēmas, kā arī rodas jautājums – kāda mārrutka pēc tas tiek saukts par koučingu?

Ļoti ceru, ka tas vienkārši ir neveikls vārdu kārtojums un viss patiesībā ir labāk nekā pirmajā brīdī izskatās.

24 thoughts on “LIAA 75 000 latu tērēs koučingam

 1. Arnolds

  Man kā tipiskajam nekoučinga latvietim, kurš ar aizdomām skatās uz lietām, kas latviešu valodā beidzas ar anglisko -ing (koučings, kontrolings utt.), tas izskatās pēc vienkārša valsts nozagšanas gadījuma.

  P.S. Nodibinājusies jauna firma – “Beibī mārketings”. Piedāvāto pakalpojumu klāsts: pampersings, dibendraijings un dziesmings pēc slīpinga.

  Atbildēt
 2. coolynx Raksta autors

  Arnolds, tad jau labāk dibināt kaut ko modernāku un virtuālāku – sociālo komunikāciju aģentūra, kura nodarbojas ar vēstulingu, mēstulingu, komentāringu, tviteringu un citiem moderno komunikāciju paveidiem.

  Atbildēt
 3. Ess

  Es šajās lietās esmu patērējis jau ~ 3000 LVL mācībām, uz 90% padziļinātu ieskatu, teikšu ka viss darbojas, tikai to ko es mācos nesauc pa kaučingu, daudz savādāk.

  Atbildēt
 4. aksels

  Man ir labāks piedāvājums – LIAA darbiniekiem pēc koučinga vajag uzsaukt floutingu. wēwēwē punkc floutings punkc elvē. Vēl viens lielisks jaunvārds. 35Ls par plunčāšanos seklā vannītē ar sāļu ūdeni, kas var būt labāks par to 🙂

  Atbildēt
 5. guntisd

  Mans skatījums, kādēļ tas ir koučings. Un kas un pēc kā visa šī čakarēšanās ož:

  PSRS laikā spekulantus (cilvēkus, kas pirka lētāk, bet pārdeva dārgāk) lika aiz restēm. Tad šo iekārtu nomainīja imperiālistiskie rietumi, un spekulanti vienas diena slaikā tika pārsaukti par biznesmeņiem , bet spekulācija par biznesu, ar ko izrādās – nodarbojas visa civilizētā pasaule!!! Kas nebūt nav kriminālsodāms un vispār labākais, kas var būt.

  Konsultants -dirsējs, kas iemācījies gudrus terminus un regulāri dzēris kopā ar dažāda ranga biznesmeņiem un politiķiem, ne reti pārgulējis arī ar viņu sievām(vīriem). Tas ir radījis auru,ka viņš ir ļoti gudra un perspektīva persona, neatņemama nākotnes attīstības mehānisma sastāvdaļa. Taču – parasti konsultants visu salaiž dēlī vai tiek rasts risinājums, kas galīgi neatbilst uzņēmuma interesēm, dēļ kā t.s. konsultanti radījuši nelabvēlīgu auru par saviem darbiem… Vienā jaukā dienā “konsultants” tiek pārsaukts “kouču” (?), un viņš ar vēl krāsainākiem powerpointa prezentāciju “rāmīšiem un bildītēm” kļūst par galveno uzņēmuma stratēģijas radītāju un virzītāju.

  Atbildēt
 6. Pipuks

  Nav jau teikts, ka viss pasākums balstīsies uz koučingu kas cēlies no vārda “coach”, iespējams, ka tas viss ir balstīts uz vārdu “couch”, jeb latviski – savajadzējās naudiņu labai pasēdēšanai uz dīvāniņa.

  Atbildēt
 7. Mārs

  Koučingam pašam par sevi nav ne vainas. Un konsultantiem arī.

  Vaina ir tajā, kā LIAA pakalpojumiem pievieno “inflācijas procentus” savējo atbalstam – piemēram, par 85% subsidēta vieta biznesa inkubatorā (attiecīgi maksājot 15% no pakalpojumu vērtības) ar mazu biroja telpu, grāmatvedības un lietvedības pakalpojumiem maksā kaut kur LVL 60.

  Attiecīgi inkubatorā, kurā darbībai gan apjoma, gan pakalpojumu dizaina dēļ jābūt efektīvākai nekā parastos birojos, viens mazs birojiņš ar dažiem pakalpojumiem maksā LVL 400 (nevis LVL 150, kas vēl varbūt būt normāli)! Lūk tā ir zagšana!

  Atbildēt
 8. Mārs

  P.S.
  Nenormālā virspeļņa, protams, aiziet inkubatoru apsaimniekojošajam uzņēmumam un viņa sadarbības partneriem, dažādām juridiskajām, grāmatvedības utt firmām.

  Atbildēt
 9. cx

  Vienīgi rodas iespaids, ka šajā gadījumā vārds “koučings” tiek izmantots kā skanīgs termins, kas patiesībā ir tas pats vecais konsultants. Savukārt konsultants nekad un ne par ko neatbild, jo viņš nepieņem lēmumus, bet gan dod padomus.

  Varbūt kaut ko nerubīju kaučingā, bet vai tad kaučš par kaut ko atbild un pieņem lēmumus?

  Atbildēt
 10. Franklin Soros

  Es personiski priekšroku dodu lateksam, un par kaučuku diemžēl neesmu īpašā sajūsmā.
  Bērnībā tiku mēģinājis arī aizrauties ar profesionālo fistingu, bet kopš gadījās negadījums ar anālo pīrsingu, esmu atmetis visas cerrības sasniegt kādus vērā ņemamus rezultātus šajā jomā.

  Cienu, kad raksti kļūst arvien saturīigāki un līdz ar to arī to komentāri. Varētu publika arī komentāru slejās sākt apmainīties ar savu iecienītāko puišu dibenseksa lapu adresēm.

  Ceru nākamo rakstu sagaidīt par strūklas kontroli, vai viagra vēljoprojām ir spējīga pagarināt manu peni, un vai Taņa, kas tikko ir iegādājusies webcam, spēs uzlabot manu erekciju.

  Es mīlu tevi Britney Spears.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *