RockMelt pārlūks

Jānis iesūtīja saiti uz jaunu pārlūku – RockMelt. Pašu pārlūku var lejupielādēt tikai pēc ielūgumiem.

Apskatot video, kas ievietots šajā lapā, es atcerējos par pirms pieciem gadiem palaistu līdzīgu sociālo pārlūku – Flock.

Mana interese par šo pārlūku noturējās līdz Flock 1.1 versijai. Diemžēl tajā pārlūkā nebija nekā tāda, kas būtu ērtāks vai labāk realizēts nekā jau esošajā pārlūkā. Atgādināšu, ka Flock bija uz Firefox bāzēts pārlūks, kurā jau bija salikti dažādi sociālie papildinājumi un savs unikāls izskats, kā arī nosaukums bija Flock. Kā jūs ziniet, tad jebkurš var izveidot šādu pārlūku un uzlikt uz tā savu zīmolu, protams, ievērojot licences noteikumus.

RockMelt ir uz Google Chromium bāzes veidots pārlūks (Googles Chrome atvērtā koda pārlūka versija), kurā ir saintegrētas sociālo tīklu un dažādu servisu iespējas un nodrošina lietotājam ērtu komunikāciju šajos servisos. Starp citu, Flock jaunākā versija arī esot uz Google Chromium bāzes veidota.

Tas varētu būt ideāls pārlūks Artūram, jo tajā viss ir iekšā. Cerams, ka RockMelt pārlūka izstrādātāji būs mācījušies no Flock izstrādātāju kļūdām un savā risinājumā būs gājuši soli tālāk.

Pāris apskati ArsTechnica un TechCrunch.

10 thoughts on “RockMelt pārlūks

 1. guntisd

  Pie reģistrēšanās izmeta paziņojumu, ka tikšot informēts – dot vai nedot man pieeju šim instrumentam. Taču atcerējos, ka viens līdzīgs pārlūks jau labu laiku ir pieejams lietošanai – Flock (uz Gch… neesmu sekojis līdiz, cik sen vairs viņi nesadarbojas ar Mozilla). Nu, ar īpašiem jaunumiem šis RockMelt neizcēlās. Iespējams, ka ieliks kloķi ar ātrdarbību.

  Atbildēt
 2. Arturs Mednis

  Flock bija pirms laika, daudzi nesaprata, bet neizsekoju kas ar to notika beigās. RockMelt ir kā ar twitteri un facebook – tas ir labs, ja to lieto 100 citi tavi draugi. Vienam pašam tev no tā nav liela labuma. Taču stipri šaubos, vai es to lietošu, kamēr tiešām vismaz 100 mani paziņas to nelietos.

  Atbildēt
 3. guntisd

  Artūr, RockMeltam nav nekāda sakara ar to – cik cilvēki viņu lietos. Var arī RM neizmantot, taču “saikne” ar FB/Twitter tāpat paliek. šis ir pričendālis, kas (manuprāt) ir mazliet advancētāks par TweetDeck un viņam līdzīgiem instrumentiem.

  Katrā ziņā pēdējās pāris dienās esmu jau labi apradis ar šo un tas šķiet gaužām pievilcīgs .

  Atbildēt
 4. usver

  #3 aksels: pirms daudziem gadiem bija modē SocksCap, kurš ļāva noteiktiem softiem vienkārši pateikt “tu rūtēsies caur turieni! un nepīksti – tā būs!”. Izmēģini to vai kādu no šiem: http://alternativeto.net/software/sockscap/

  un varētu iestāties laime. vai toš būs – nez, nav nekad bijusi vajadzība darīt ko tik perversu.

  Atbildēt
 5. Bo

  nez, lietoju 3 dienas un vnk besii. kreisajaa lapaa facebook lietotaaji – bildiites tik mazas, ka nu jeega veel mazaaka. labajaa pusee no feediem uz daudz ko nevar ar middle-click atveert jaunaa tabaa (shis ljoti kretinee) un mekleeshana – neatver google bet kautkaadu popul logu lai uzreiz veertu valjaa rezultaatu (un nestraadaa middle click) – man patiik google interfeiss, kuraa veel pietjuuuneeju mekleeshanas parametrus lai atrastu kko vajadziigo, bet tur popupaa tie rezultaati taadi pliki un bezjeedziigi :/ back to chrome, domaaju taas fiichas var taapat pasham chrome pielikt un viss..

  Atbildēt
 6. Bo

  p.s. nesaku ka suuds, bet meerkjauditorija laikam ir tie, kas katru dienu facebook/twitter kko iemet vismaz paaris reizes, es taads neesmu :/ viens no iemesliem kaapeec twitter vispaar reti lasu – ir daudzi lietotaaji kas shad tad kko jeedziigu ieraksta, tomeer lielaako dalju laika raksta kkaadu fufeli, kas galiigi neinteresee. private marketing is killing the twitter purpose

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *