Google Chrome ekrānuzņēmumi un pirmie iespaidi

Beidzot tiku pie pie šī brīnuma Google Chrome testiem pēc ne tik veiksmīgā sākuma ar kļūdas paziņojumu, kur var palasīt kā citiem izgāja ar instalācijas procesu un iespaidiem. Ātrums jau ir zvērīgi labs. Lapas verās it kā zibenīgi. Pati programma ir ļoti viegla. Vismaz tādu iespaidu tā atstāja pēc pāris minūšu lietošanas. Šo ierakstu veicu no Google Chrome, lai labāk saprastu, kas man tajā patīk vai nepatīk.

Nu, ko? Laikam sāksim. Tiem, kas vēl nav uzlikuši, bet labprāt redzētu, kā tas izskatās. Sākšu laikam ar to kādu versiju es testēju. 

Rakstos šīs rindas esmu jau uzdūries uz Webkita specifiskām HTML apstrādes niansēm. Kaut kādas lietas jau sāk kretinēt, jo atšķiras no tā kā to dara Gecko dzinājs, kas darbina Firefox.

Bet nu labi. Ejam tālāk. Pēc palaišanas paverās instalēšanas logs.

Loģiski, kas es izvēlējos “Pielāgot šos iestatījumus”.

Tā kā es ikdienā lietoju Mozilla Firefox, tad loģiski, ka vēlējos ieimportēt visu, ko vien var no šī pārlūka. Jāsaka, ka ieimportēja gan tikai pārlūkošanas vēsturi, grāmatzīmes un lapu adreses, kurām ir saglabātas paroles. Pašas paroles un lietotājvārdus nespēja ieimportēt.

Es tā arī pagaidām nesapratu, kas ir domāts ar iestatījumiem un kas zem tiem slēpjas. Varbūt vēlāk kādā blogā izdosies izlasīt atšifrējumu.

Aptuveni šādi izskatās pats pārlūks.

Pieļauju domu, ka cilvēkiem varētu nepatikt daži labi tulkojumi, jo pārlūks ir pilnībā latviešu valodā. Teiksim šīs izvēlnes ir labi iztulkotas.

Bet ir atsevišķi elementi, kas ir divdomīgi un var radīt pārpratumus. Pamainīt valodu var sekojoši.

Nospiežam uz atslēdziņas labajā pusē.

Un būs tev angļu valoda. Lai gan es pats atliku atpakaļ latviešu. Labprāt izkautos par atsevišķiem tulkojumiem, lai tie tiktu nomainīti uz sakarīgākiem vārdiem.

Bet tagad par iespējām, kas nevar atstāt vienaldzīgus lietotājus, kas ir sēdējuši uz ēdelīgiem pārlūkiem.

Atveram varļā uzdevumu pārvaldnieku. To var izdarīt uz zilās ciļņu joslas ar labo peles pogu.

Pašā sākumā man bija tik daudz lapas atvērtas.

Tagad, kad rakstu šīs rindiņas man ir atvērts jau šitik. To procesu, kas apēd visvairāk atmiņas, var pārtraukt.

Nospiežot uz apakšējās saites “Statistika sistēmas administratoriem”, paverās sekojoša cilne.

Paroles it kā arī var saglabāt. Vienīgi nav pārāk droši šobrīd, jo netiek piedāvāta iespēja uzlikt paroļu pārvaldniekam galveno paroli, kas sakriptēs saglabātās mājaslapu paroles.

Ir arī tā saucamais Inkognito režīms, kas neatstāj pēdas no sērfošanas. Šķiet, ka tautā to sauc par porno režīmu, kad tu vari staigāk kur gribi un kā gribi un pēc tam nevainīgām acīm teikt, ka tu neko tādu neesi darījis, jo pārlūkā nebūs palikušas nekādas pēdas. Es ierēcu par šo tekstu.

Jūs esat kļuvis inkognito. Lapas, kuras jūs skatāt šajā logā, neparādīsies jūsu pārlūkprogrammas vēsturē vai meklēšanas vēsturē un neatstās citas pēdas, piemēram, sīkfailus, jūsu datorā pēc inkognito loga aizvēršanas. Taču visi lejupielādētie faili un izveidotās grāmatzīmes būs saglabātas. 

Es esmu inkognito!

Pirmai publiskai betai šis ir ellīgi labs produkts. Nopietnākai lietošanai tas vēl nav piemērots, bet testēšu noteikti.

Starp citu, Google jau sāk popularizēt savu pārlūku caur meklētāju. Nav grūti iedomāties cik ātri izplatīsies šis pārlūks.

Lai arī es esmu, vai varbūt tagad jau būtu jāska, ka biju, ilgus gadus uzticīgs Firefox fans, tomēr jāatzīst, ka šis pārlūks ir ar lielu potenciālu. Domāju, ka esmu notestējis lielāko daļu Windows bāzētos grafiskos pārlūkus un varu teikt, ka šis ir kaut kas jauns un tiešām labs. Šobrīd gan vēl kā jau beta versija – zaļš un pilns ar bērnu slimībām ar kurām Firefox izstrādātāji ilgi cīnījās un beigu beigās, tomēr izslimoja, bet visādi citādi ar ļoti lielu potenciālu. To novērtēs arī pārlūku izstrādātāji un visticamāk, ka piedalīsies šī pārlūka uzlabošanā un pilnveidošanā.

Šobrīd tas man būs otrais pārlūks, kas tiks izmantots testiem, lai brīdī, kad tajā būs iestrādātas būtiskākās iespējas no Firefox ar paplašinājumu atbalstu, es pāriešu uz Google Chrome. Vismaz tāda sajūta ir šobrīd.

62 thoughts on “Google Chrome ekrānuzņēmumi un pirmie iespaidi

 1. atis

  Manuprāt gan šis ir konceptprojekts lai pastumdītu pārējos izstrādātājus. Cerams ka Firefox 3.1 vai 4.0 pārņems procesu menedžmentu, un tas kopā ar savu jauno JS dzinēju pārsitīs visu pārējo.

  P.S.
  Man visas paroles no gmailiem normāli ieimportējās, tik trūkst dropdauns ar lietotāja/paroles izvēli.

  Atbildēt
 2. Atbalss: Google Chrome instalācija izmeta kļūdas paziņojumu - 0×00000008 | Pods.lv

 3. Abdula

  Labais:
  Laba ir history – nav saspiests, pārredzami un skaidri, man patika ka ar datumiem.
  Labs ir page source – ar darbīgiem linkiem.
  Patika staipāmā textarea.

  Ne īpaši labais:
  Baigi pietrūkst visu feino plug-insiņu pie kā pierast foksī…
  “Most visited” katrā jaunā tabā ir samērā neveiksmīgi nošpikots no Operas “Speed Dial”. Galvenais, ka to nevar ne atslēgt, ne iztītīt. Var tikai izdzēšot visu browsing history, bet sola, ka tas tikai pagaidām.
  Savukārt, lai izdzēstu browsing history, es saskaitīju – vajag divas ceļošanas pa menu, atķeksēt 3 checkbox, iestādīt vienu dropdown. Nu vai tiešām nevarāja kādu šortkut-keju?
  “Incognito window” ir iesācēju jūzeru maldināšana. Par reālu incognito varētu saukt, ja būtu caur Toru.
  Proxy settingi nezkādēļ caur IE properties, un vispār opšinu kautkā pamaz izskatās, vismaz es neatradu javascript enable/disable, bet java vispār nav. Cerams, ka tikai pagaidām.
  Find in page kautkāds apcirpts – nevar izslēgt highlight un nemeklē case sensitive.

  Mans secinājums – gaidīšu kāmēr šitas produktiņč ienākas… :))

  Atbildēt
 4. endrju

  CooLynX, kādēļ saki “Nopietnākai lietošanai tas vēl nav piemērots”? Manuprāt trūkst argumentācijas, jo, ja lasīji produkta komiksu, tad varbūt izlaidi to cik nopietni pārlūks ir testēts.

  Atbildēt
 5. Abdula

  Paskatījos caur Fiddleru:
  Pirmais ko produktiņč dara uzreiz pēc palaišanas – aizskrien atzīmēties uz google.com un google.lv
  Pēc tam uz toolbarqueries.google.com:443 un autopilotā sāk lādēt kautko bināru no static.cache.l.google.com. Vispār, kāmēr es raxtīju šo postu, viņš jau paspējis nikačāt 2.6MB kautkādu updeitu. Lai jau šis tur darbotos, bet nepatīkama sajūta, ka bez manas ziņas…

  Atbildēt
 6. marcis

  nu apskatamies pie palastajiem procesiem, ko tik tur mēs tagad jaunu neieraugam.. piemēram, searchindexer.exe, searchprotocolhost.exe utt 🙂

  Atbildēt
 7. atis

  marcis: ūja, tos būsi kautkur citur saķēris, man ir tikai GoogleUpdate.exe

  Vēlviena nepatīkama lieta ka nav normāla zoom, kas jau ir standarts visos citos brauseros. Nevaru vairs sēžot dīvānā pētīt oranžo lapu un lasīt pastu ;(

  Atbildēt
 8. Edgars

  Vislabākais būs tāds pārlūks kas strādās MacOSX aplikāciju stilā – viena ikoniņa un viss. nekādu failu, instalēšanu. Iemet flešiņā un vazā līdzi ar visu vēsturi un favorītiem.

  Atbildēt
 9. murmulis

  intars: 2008.09.03 @ 08:16:56 – imho google spiezh uz to, lai lietotu jamo google reader

  imho pasuudiigs produkts veel:
  1) nemaniiju, kaa tabus ielikt labajaa/kreisajaa malaa
  2) inspect element ir gandriiz kaa safari, viss it kaa ir, tikai neiet uz attieciigo elementu pats
  3) tabiem ir katram savs process, bet kaa izskataas, visi tabi, kas ir atveerti no kaada taba x, ir tajaa pashaa procesaa, nevis atsevishkjaa

  imho opera 9.5 pashlaik ir labaaks produkts, bet no otras puses, betai nav slikti, tikai zheel, ka jams nekad neiznaaks no betas, spriezhot peec gmail…

  Atbildēt
 10. kola

  Abdula, Options -> Under the Hood -> General un ķeksis pie Help to make Google Chrome…bla bla. Liekas tur arī tava problēma. Nepatīkami ka tas defaultā ieslēkts.

  Atbildēt
 11. Briinums Bo

  jaasaka godiigi, esmu nenormaalaa sajuusmaa! iipashi par programmu iiscelju – uztaisi sev ikonu uz galda ar gmail, netvibes, visaam vajadziigajaam lapaam. atrisina probleemu, ka katru reizi ielaadee 100 saglabaatos tabus lai vnk nochekotu meilu 🙂

  un, miiljie, peerciet Google akcijas, kas var! tuvaakos 2 meeneshos kaapums buus zveeriigs!

  Atbildēt
 12. karuuzo

  Nu ko lai pasaka, lido 😀 Ar visām Delfi reklāmām. Bet man labāk lai skrien bez reklāmām, nekā lido ar 😀 Tā kā pagaidām es palieku pie FF.

  m

  Atbildēt
 13. Artis

  Stulbs jautājums.
  Kā lai es to chrone dabūnu angļu valodā? Neko nesaprotu no Inkognito logiem, cilnēm, teksta tālummaiņām, salauztiem tīmekļiem un citiem stulbiem latviskojumiem.

  Atbildēt
 14. Artis

  Vēl viens jautājums ir kā lai es piedabūnu e-paraksta kartiņu strādāt ar šito brīnumu? Firefox un iexplore man ir izdevies, bet šeit ņefiga… 🙁 Varbūt kādam ir izdevies, varētu padalīties noslēpuma.

  Atbildēt
 15. Vilx-

  Es gaidu kādu salīdzinājumu ar savu mīļo Operu. Lai arī jāsaka, tāpat diezi vai pāriešu uz Chrome – negribu es, ka Google kontrolē katru bitu manā datorā…

  Atbildēt
 16. xc

  pirmais iespaids labs, ir ātrs, no firefox ieimportēja visu arī paroles, kompānijas firewall netraucēja ne install, ne browse; angļu valodā neprasās pārlikt

  Atbildēt
 17. peech

  jaatzist, ka man šis brīnums nespēja griest AJAX pārpildītu majaslapu kuru FF griež bez jebkādām problēmām. Pagaidām nemanīju nekādas dižās izmaiņas ielādē, jaatzīst, ka pati programma gan stradaja visumā patīkamā ātrumā.

  Lai gan arī Windows tikko uzinstalēts strādā ātri, bet pēc tam… 😉

  Atbildēt
 18. Edgars aka ivanZ

  Izdzēsu pēc minūtēm 10, kopumā itkā ātrāks ir, taču kamēr nav stabilas versijas un nopietnu updeitu, kas izlabotu dažādus gļukus – FF ftw.

  Atbildēt
 19. Voldemars

  “Statistika sistēmas administratoriem” manuprāt ir ļoti neveikls tulkojums. Angliski ir precīzi un godīgi pateikts: “Stats for nerds”.

  Atbildēt
 20. karuuzo

  Resursus rij nedaudz vairāk kā FF (CPU un RAM). Pīķi gan ir mazāki kā FF, bet vidēji vairāk. Ko viņš tur visu laiku dara 😀
  Nepatika, ka instalācija nepajautāja, ko es gribu. Uzspiedu pogu [Pieņemt un instalēt] un vienīgais, ko viņš man paprasīja, aizvērt FF, ja gribu importēt datus. Tā viņš man pieķēzīja gan Desktop, gan Quicklaunch. Nu nelieku es visus sūdus acu priekšā 🙂 Varbūt es kaut ko palaidu garām 😀

  m

  Atbildēt
 21. Abdula

  kola: Tev taisnība, megabaitus vairs nekačā, tomēr savus “dienišķos” pieprasījumus uz static.cache.l.google.com taisa tāpat. Pie tam, visu laiku tur vaļā UDP portu.
  Par nosaukumu “Chrome” – es uz sava diska saskaitīju 18 direktorijas “chrome”, neviena no kurām neattiecas uz šo produktiņu. Vai tiešām Google nav bijis spējīgs izdomāt oriģinālāku nosaukumu? Gandrīz jāsāk domāt, ka mērķis bijis paslēpties pelēkajā pūlī. Instalācijas vieta arī incanta, Kāpēc local settingos, ja citas Google programmas stāv standarta vietā un direktorijā?
  Diemžēl, izskatās, ka pbs taisnība – “vēl viens broweris, ar ko rēķināties”. Gribēju ar Chrome iziet savu “rīta apgaitu” un nekā… “BBC Buisness Market data” šamais man nerāda. Visi pārējie, ieskaitot Safari rāda, a šamais – kukū. 🙁

  Atbildēt
 22. budzis

  Gmail darbojas vienkarshi zibenigi. Pat uz Thunderbirda viss notiek lenak. Uz FF viss notiek ~2x lenak (Gmail)

  Google Gear iestradats jau. Googe Apps dokumenti tagad izmantojami ari oflainaa!

  P.S> Un shito komentaru rakstishanas logu ari var staipit izmera uz vella paraushanu!!! 🙂

  Atbildēt
 23. ulzha

  Tas, ko viņš tur lādē, esot labas lietas – “pišķerēšanas” (kurš pārrakstījās/neiebrauca vārdā “pikšķerēšana”?) un “maldu programmatūras” (kurš nevarēja izdomāt netizlāku tulkojumu malware? “Mal-” no latīņu valodas ir “ļauns”, nevis “maldu”, lai kā atskaņas gribētos) melnos sarakstus.

  Atbildēt
 24. KILLERIS

  Lai arī vizuāli šķita visnotaļ pat baudāms pārlūks, kas (gandrīz) visu attēlo korekti un strādā ātrāk par FF un IE, tomēr ir kāds būtisks aspekts Chrome EULA, kurš man lika momentā aizvērt šo pārlūkprogrammu un to no datora aizvākt. Google patur tiesības darīt jebko ar visu ar autortiesībām aizsargātu materiālu, kas tiek ievietots tīmeklī izmantojot Chrome, par to nemaksājot ne centa. Sīkāk te.

  Atbildēt
 25. otto

  Fotogrāfam no ši jaunā verķa nekāda labuma nav. Tāds pats štrunts kā daudzi citi.

  http://www.color.org/version4html.xalter

  Atbildēt
 26. normunds

  Brīnos, ka neviens uzliekot Chrome nav papūlējies izlasīt EULA…

  11. Content license from you
  11.1 You retain copyright and any other rights you already hold in Content which you submit, post or display on or through, the Services. By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any Content which you submit, post or display on or through, the Services. This license is for the sole purpose of enabling Google to display, distribute and promote the Services and may be revoked for certain Services as defined in the Additional Terms of those Services.

  11.4 You confirm and warrant to Google that you have all the rights, power and authority necessary to grant the above license.

  Interesanti vai šis attiecas arī uz blogu ierakstiem vai nosūtitajiem mailiem, kas veikti через Chrome?

  Atbildēt
 27. vue

  Īstenībā viss ir nošpikots:

  Smart address bar (like Firefox 3)
  New tab page (almost like Opera’s speed dial)
  Application shortcuts (like Prism)
  Isolated tab crashes (like IE8 Beta 2)
  Incognito mode (like IE8’s InPrivate browsing)
  Quick bookmarks (like Firefox 3)
  Domain name highlighting (like IE8)

  Atbildēt
 28. budzis

  enima, ir jau ari atbilde no Google par sho. Vells nav tik mells, kaa izskataas;)
  Un vispar, no kura laika mus interesee autortiesibas (jo ipashi ctu) 😀

  Atbildēt
 29. human

  palietoju nepilnas 2 dienas – tikko noinstalēju
  nepatīk man, ka google zin par mani tik daudz. un EULA vispār ir bez komentāriem

  Atbildēt
 30. Mut

  Ko jūs te cepaties par to, ko Google par jums zin?
  Uzlieciet sev normālu sniferi, pēc tam pasērfojiet un apskatiet sasnifoto materiālu. Logi būs pilni ar vēršanos uz Googles adresēm. Tas notiek backgroundā.
  Nezinu, kā ir tagad, bet pirms kāda laika defaultās IE, FF un Operas instalācijas sūtīja info uz Googli par to, kur tiek staigāts netā. FF un IE to varēja atslēgt, uzinstalējot Google Toolbaru, pēc tam atslēdzot PageRank Display un Safe Browsing. Operā to atslēgt varēja atslēgt, tikai bija sarežģītāk.
  Kris Kaspersky par to bija pat uzrakstījis rakstu (RU). Kam ir interese, var uzgūglēt.

  Var jau būt, ka tagad ir kas mainījies. Es par to vairs neuztraucos.
  Ja kādam ir par šito svaigāka infa, padalās!

  Atbildēt
 31. red

  tagad ta ilgak palietojot chrome sak likties, ka nemaz tik atrs nav. tapat uz atseviskiem saitiem iesezas. bet nu sakums daudzsoloss, jacer, ka uztaisis lidz galam.

  Atbildēt
 32. japets

  vue, disassamblē jebkuru programmu un paskaties, kā tur viens no otra špiko – visas procesoru komandas. Vot krāni, ne?
  Lielākā daļa programmu menu satur File > Open | Save |Save As, utt. Špikotāji, b*e, krāni, ne?
  Utt…

  zigmunds, es gan esmu priecīgs par jauno status baru, kurš neuzkrītoši parādās, kad vajag.

  Bet vispār produktam vēl ir kur augt, lai būtu patiešām pilnvērtīgi izmantojams.

  Atbildēt
 33. Atbalss: Google Chrome apdzen Operu | Pods.lv

 34. Atbalss: Firefox izskats kā Google Chrome ar Chromifox Basic palīdzību | Pods.lv

 35. 3d

  Forši.
  Izlasīju dažus komentārus.
  Nolausījos draugu sajūsmu.

  Bet nesaskatu vajadzību iemēģināt.
  Tāda sajūta, kā ar vēlreiz izgudrotu divriteni… vai tas tiešām vajadzīgs?

  Atbildēt
 36. Atbalss: Google būs sava operētājsistēma | Pods.lv

 37. Atbalss: Google Chromium būs paplašinājumi | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *