Pasaules labākās valstis

LongT iesūtīja saiti uz interaktīvu grafiku ar pasaules labākajām valstīm.

Latvija ieņem godpilno 36.vietu, Lietuva ir 34. vietā, bet Igaunija 32. vietā. Grafikā varēja salīdzināt tikai divas valstis, tāpēc es izvēlējos Igauniju un Latviju un fonā palika Lietuva. Diemžēl tāpat kā IT industrijas topā arī šoreiz mēs esam pakaļā. 😉

Patiesībā atšķirība nav tik liela. Par to kā Newsweek ir sagatavojis šo sarakstu var palasīt viņu rakstā.

They would be the first to admit that like any list, this one isn’t perfect. Finding comparable data points for the world’s richest and poorest countries alike was hugely constraining—often we had to choose fewer or less-nuanced metrics in order to include the broadest array of nations. What’s more, our list represents a snapshot of how countries looked in 2008 and 2009 (we always used the most recent data available for each metric), rather than a historic or predictive view—a country like Thailand or Kenya, for example, may have scored higher on political stability two years ago than it would today. Careful readers will notice that while some of the effects of the financial crisis can already be seen in our list, others are still playing out.

8 thoughts on “Pasaules labākās valstis

 1. ThA-B

  Katarai interesants valsts modelis 🙂 izgliitiiba un politika pakalaljaa, toties veseliiba, dziives liimenis un ekonomiskaa izaugsme augshaa

  Atbildēt
 2. joske

  ThA-B: katara pārtiek no naftas un jiedzīvotāji tur 2-3 reiz mazāk kā pie mums, tā ka iespējams ārstus var atļauties (diez vai tikai paši spējīgi tos izskolot, gan jau ka tie iebrauc no citām arābu zemēm)

  Bet ja godīgi tad salīdzinot LV un EE vai kādu citu eiropas valsti mums ir maza atšķirība pret LV un Mozambiku

  Atbildēt
 3. Mārtiņš Štāls

  cr – tā ir mūsu sabiedrības lielākā kļūda!
  Lai, deputāti un valdība beidz izšķērdēt līdzekļus, tad mēs maksāsim nodokļus. Ja man kārtīgi maksās, tad es kļūšu čaklāks u.t.t. Ar šādu attieksmi mēs uz augšu šajā skalā netiksim. Vajag sākt rīkoties pašam un tad arī tu savus tuvākos cilvēkus aicināsi būt labākiem. Ja neapmierina valdība vai deputāti, tad parādi, ka esi labāks vai cīnies par pareizajiem lēmumiem. Ja uzskati, ka esi labāks par savu darba devēju, tad uzņemies risku un pierādi to. Ja būsi nomaksājis visus nodokļus, kāda tev būs attieksme pret nodokļu nemaksāšanu?
  Var jau būt, ka zivs pūst no galvas, bet valsti veido pilnīgi visi tās iedzīvotāji un demokrātijā mums ir iespēja nomainīt tos, kas regulē procesus valstī.

  Atbildēt
 4. cr

  Mārtiņ – es esmu sava uzņēmuma vadītājs. Es maksāju visus nodokļus it īpaši daudz PVN. Un man ļoti nepatīk, ka bez manas piekrišanas tie nodokļi tiek iztērēti ļoti mistiskajiem projektiem a-ļa gaismas biblene(kura iskatās tagad kā betona bunkeris) un citiem krīzes situācijā Latvijai nevajadzīgajiem projektiem. Kāpēc man ar to ir jāsamierinās? Tā ir mana nauda un mana zeme un es ari gribu piedalīties šajos procesos un kautkā nedaudz ietekmēt. Gribu lai Latvija attīstās pareizajā virziena nevis kā to dara mūsu politiķi – zogot naudu zem nacionalizma maksas. Un tagad paskaidro man – cik ilgi tas turpināsies un cik vel čaklākam man ir jābūt?!

  Atbildēt
 5. ThA-B

  cr, kameer visi buus paeedushi. Es par to kataru nevaru nomierinaaties. gribas jau kautko pateikt par ekonomikas/politikas/labklaajiibas mijiedarbiibu, bet no DP bail.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *